18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Filmowe Oskary od 2024

darex99 • 2020-09-10, 22:30
"Suchejcie Pany i Pannice" :D Jak już myślałem, że gorzej w poprawności być nie może, to jednak się mocno myliłem. Jadąc sobie moją firmową maszyną z 2009 roku (1.5 w dieslu, ale generalnie bardzo ekonomiczne spalanie) udało mi się uruchomić radio...a tam takie nowości. Jak od roku 2024 w filmie nie obsadzi się w głównej roli geja, lesbijki, murzyna czy innej osoby z mniejszości to już Oskara nie beje.(30% głównych aktorów musi bodajże to być - wybaczcie, nie doczytałem, bo się zesrałem ze zgryzoty i żenady). Nie będę tematu rozwijał myślę, że nie ma o czym, utraciłem już wszelką wiarę w ten Świat. Pozdrowienia i miłego wieczoru!

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/09/09/oscary-nowe-zasady-najlepszy-film-akademia-filmowa-analiza/






freaky

2020-09-10, 22:50
Musi być też odpowiednia reprezentacja kobiet i niepełnosprawnych. Oberwało się na przykład takiemu "Władcy Pierścieni" i to pomimo różnorodności ras jaki film oferuje. Poszło bodajże o to, że Orkowie zostali przedstawieni w złym świetle, a ktoś doszukał się analogii do uchodźców. Okolicznością łagodzącą nie było nawet to, że Krasnolud i Elfica byli w sobie wzajemnie zakochani, czyli nie zabrakło wątku interacial.

freaky

2020-09-10, 23:00
pazuzu napisał/a:

swoją drogą kto jeszcze uważa że Oskary to jakiś wyznacznik dobrego kina


Apocalypto nie otrzymał ani jednego Oscara, a to świetny film. Jego premiera miała miejsce chwilę po tak zwanej antysemickiej wpadce Mela Gibsona, co może tłumaczyć ten stan rzeczy.
pazuzu napisał/a:

To nie do końca tak, tu jest sensownie wytłumaczone


Na pewno to przeczytałeś? Przecież autor tekstu właśnie potwierdza obawy komentatorów, chociaż chyba nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, podejmując żałosne próby tłumaczenia decyzji Akademii.

Swinkwizytor

2020-09-10, 23:07
Zaraz to jeżeli film mi sie podobal ale nie dostał oskara to znaczy że byl ch*jowy?! Jeżeli oskarowa produkcja mi sie nie podobała to film jest zajebisty. Oskary są ważne dla aktorów i rezyserzy a nie dla widza. Szczerze to marzy mi sie zamach podczas następnej gali.

zbynekmaslanka

2020-09-10, 23:45
Ukryty cel tych zasad to zniszczyć "kulture" czarnych ... bedą przylazic na t filmy (ze niby dla nich) a tak naprawde wdrukują im kulturę i zachowania białych. W filmie dajmy na to "Green Book" (widzialem trailer i sie domyslam) jest czarny który tak jakby zachowuje się jak biały

Kanar499

2020-09-10, 23:57
Ciekawe kiedy będzie jakaś poważniejsza wojna rasowa, bo tylko do tego świat zmierza :lol:

Eknen

2020-09-11, 00:09
Tytuł to uproszczenie. Aby móc otrzymać nominację do Oscara w kategorii najlepszy film, obraz będzie musiał spełnić dwa z czterech standardów: Poza tym 99.9% filmów spełnia już kryteria poprzez obecność kobiet w ekipach i zespołach twórczych oraz pracując na kierowniczych stanowiskach w studiach czy u dystrybutorów . XD Także to jest pic na wodę fotomontaż i czarni znowu zostali wych*jani ........

freaky napisał/a:

Oberwało się na przykład takiemu "Władcy Pierścieni"



To nie tak. Trylogii filmowej Władcy Pierścieni nie oberwało się. 20 lat temu nikt nie słyszał o uchodźcach. Wątek miłosny pomiędzy krasnoludem a she-elf był w filmowej adaptacji Hobbita. Filmów się nikt nie czepiał . Było natomiast kilku amerykańskich frajerów , którzy czepiali się Tolkiena: porównali Gandalfa do białego suprematysty, który broni Gondoru (USA) przed hordami orków ( nielegalni migranci na granicy z Meksykiem) oraz kilka prób porównania orków do czarnych. Próby zostały spacyfikowane - Orkowie to demony z mitologii nordyckiej i chrześcijańskiej a czarodziej to anioł stróż z mitologii chrześcijańskiej.

BrunerOvned

2020-09-11, 00:17
Widzę, że autor wpisu łyka wszystko jak leci. Polecam poszukać konkretów, sprawdzić różne źródła - a potem wyrażać opinię. I żeby nie było - z tęczowymi nie jest mi po drodze. Chodzi o to, żeby nie napie**alać w sieci głupotami, które sieje "słuszna władza".
Zalecam wpisać w wujka google'a frazę "myślenie krytyczne", zapoznać się i zastosować w swoim życiu.


Hei

2020-09-11, 00:19
zbynekmaslanka napisał/a:

Ukryty cel tych zasad to zniszczyć "kulture" czarnych ... bedą przylazic na t filmy (ze niby dla nich) a tak naprawde wdrukują im kulturę i zachowania białych.



I będą jak Samuel L Jackson w Django

mam_racje

2020-09-11, 00:20
pazuzu napisał/a:

...gazeta.pl...



Skarżycie się na lewactwo jednocześnie czytając szmatławiec Michnika?




M00nSpeLL

2020-09-11, 00:21
Przecież od lat większość filmów spełnia te wymagania same z siebie, więc to nic nie zmienia. Jedynie prawica bez pojęcia o temacie się jara.

Eknen

2020-09-11, 00:24
freaky napisał/a:

Musi być też odpowiednia reprezentacja kobiet i niepełnosprawnych.



miałeś logikę w szkole średniej? rozumiesz różnice pomiędzy i /lub ?

Wiewór

2020-09-11, 00:46
freaky napisał/a:

Apocalypto nie otrzymał ani jednego Oscara, a to świetny film. Jego premiera miała miejsce chwilę po tak zwanej antysemickiej wpadce Mela Gibsona, co może tłumaczyć ten stan rzeczy.
Na pewno to przeczytałeś? Przecież autor tekstu właśnie potwierdza obawy komentatorów, chociaż chyba nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, podejmując żałosne próby tłumaczenia decyzji Akademii.



Apocalypto to jest gówno a nie film. Tłumacz to sobie ze żydki spiskowały.
Film przesiąknięty okrucieństwem. Wręcz groteskowym. Poza odrazajacymi scenami okrucieństwa nie oferował kompletnie nic.
Ale żeby nie bylo że jestem nastawiony negatywnie na mela Gibsona chociaż uważam go za ludzka latryne to powiem ze uwielbiam go w Mad macie oraz przełęcz ocalonych była rewelacyjna.

freaky napisał/a:

Oberwało się na przykład takiemu "Władcy Pierścieni" i



Z tym film jest inny powód czemu nie dostał Oskara. Peter Jacskon szukał finansowania w Hollywood w największych studiach. Wysmali go że nikt takiego gówna nie obejrzy. Przeszedł drogę krzyżowa żeby dostać na niego hajs.
Jak okazało się że film jest hitem i zarobił więcej hajsu niż smaug miał pod leżem to ludzie którzy mu odmówili wk***ili się do białości i robili wszystko żeby reżysera dyskredytować a filmowi umniejszyć.
Nie chcieli mu dać po Oskara bo bardzo ich bolą sukces filmu.

NafazowanyKoleś

2020-09-11, 00:47
Wiewór napisał/a:

Apocalypto to jest gówno a nie film. Tłumacz to sobie ze żydki spiskowały.
Film przesiąknięty okrucieństwem. Wręcz groteskowym. Poza odrazajacymi scenami okrucieństwa nie oferował kompletnie nic.
Ale żeby nie bylo że jestem nastawiony negatywnie na mela Gibsona chociaż uważam go za ludzka latryne to powiem ze uwielbiam go w Mad macie oraz przełęcz ocalonych była rewelacyjna.



k***a, żeby ktoś na sadolu narzekał na "film przesiąknięty okrucieństwem" to to jest dopiero kwintesencja groteski.