18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Eliminacje do MŚ bohurtowych walk rycerskich.

sindbade • 2013-02-19, 23:57
Niedawno na Sadisticu pojawił się film gdzie pokazana była walka współczesnego rycerza z perspektywy head cam'a. Szesnastego lutego w Jelczu-Laskowicach odbyły się V eliminacje do Bitwy Narodów.BN to mistrzostwa świata w pełno kontaktowych walkach rycerskich.

Walka trwa dopóki któryś z zawodników nie dotknie podłoża inną częścią ciała niż stopami.Polska jest w światowej czołówce bohurtowej.

W Jelczu wyglądało to tak:

[video]
[/video]

jedendwa

2013-02-20, 09:30
kietong napisał/a:

O co w tym chodzi? Wy się na serio napie**alacie czy udajecie?


Tak, serio się napie**alamy ;) Fakt, jestem we wczesnych, ale tam też serio się napie**alamy :D

kalibko

2013-02-20, 09:32
k***a leprze od Mma aż mi łeska poleciała :D

malwa321

2013-02-20, 09:46
4:23 dobra akcja :D Jeśli tylko obalenie jest punktowane to ta cała nawalanka mieczem chyba nie wiele daje? Nie lepszy byłby wjazd z buta na pełnej k***ie? No i masa zawodnika :) podstawa ;)

sindbade

2013-02-20, 09:54
Właśnie tak wyglądały walki. Jest to bardzo realistyczne, jak rycerz upadał dobijało się go mizerykordią.W rycerstwie nie słyszałem o walce dwoma mieczami.
@up
Jak kiedyś będziesz miał okazje taką walkę zobaczyć, to poproś żeby założyli Ci hełm na głowę i lekko uderzyli :D Zobaczysz efekt lekkiego uderzenia. Tutaj się bije z całej siły, wgnioty powstają na 3mm blasze.


Końcowe eliminacje będą w marcu w Warszawie.

Gacek_1

2013-02-20, 10:13
Sindbade,słusznie prawisz,jak nie założysz gratów i nie weźmiesz udziału w takim starciu to ciężko sobie to wyobrazić...ciosy lecą naprawdę,w samym zeszłym roku tylko dwie złamane ręce,kilkanaście połamanych palców,4 osoby pozrywały więzadła w kopytku przy próbie rzutu przez biodro,o rozcięciach bani po przypadkowym zdjęciu hełmu w ferworze walki nie wspomnę...

zapraszamy wszystkich chetnych na ostatnie Eliminacje które odbędą się w stolicy,mianowicie na obiektach AWF'u 23 marca br.

Będzie można wbić i pooglądac,wejście na widownie jest za darmo,będzie można też spotkać tam mnie i porozmawiac o wszystkich zawiłościach :D

Turniejowi bedzie towarzyszyć wybieranie najmocniejszej kadry Narodowej więc można zobaczyć w akcji największych maderfakerów Ruchu Rycerskiego XVw.

Ja reprezentuje Bractwo Rycerskie Excalibur, zapraszam!

Tutaj są umieszczane aktualne informacje,więc można śledzić

https://www.facebook.com/polskiestowarzyszeniewalkrycerskich?fref=ts

a tu jest oficjalna strona wzdarzenia

http://battleofthenations.ua/

I polecam nacieszyć oko tę zacną fotką naszego sztandaru

http://battleofthenations.ua/images/phocagallery/thumbs/phoca_thumb_l_battle%20of%20the%20nations%202012%20019.jpg

Kto wie,może część z was się wkręci i za rok będziemy mogli stanąć razem w szranki ;)

Pozdrawiam, Gacek

piołun

2013-02-20, 10:44
@szer.Lucjan
No, rzeczywiście. Zasłanianie tułowia i głowy tarczą o średnicy 60-70cm, bo "nie ma bicia po nogach" jest wymagające jak cholera xD
W późnych też nie ma pchnięć, nie opowiadaj głupot. A to, że nie masz siły na podniesienie tarczy, to już inna sprawa. Dość przykra

Mimo wszystko, szacun dla wczesnych i późnych.
Dla panów z filmiku za piękne napie**alanie, a wczesnych można sobie pooglądać choćby tutaj:

http://www.sadistic.pl/wolin-vt127841.htm#1280256

Serce rośnie.
Pozdrawiam

Gacek_1

2013-02-20, 10:47
Ha ha ha no u nas tarcza służy głownie do jebnięcia przeciwnika lewym prostym na łeb :D siłą rzeczy musimy mieć siłę nie tylko ją podnieść a i srogo jebnąć

DarkWolf

2013-02-20, 11:21
Pogo w zbroi...

Bawiłem się w to kiedyś,ale od kiedy zauważyłem,że jest to bez sensu i z walką na miecze nie ma to nic wspólnego,więc sobie odpuściłem, najgorsze jest to,że brak w tym jakiejkolwiek finezji i ,,sztuki" której będąc jeszcze gimbem się spodziewałem. Ot po prostu napie**alanie się, taka ustawka tylko,że z zasadami . Świadomość ta odebrała mi kawał dzieciństwa :<

Kamil90rts

2013-02-20, 11:22
Przeciez to sobie krzywde mozna zrobic!

Skasik

2013-02-20, 11:30
Widać na filmiku prostaków z excalibura. Wyobrażacie sobie, że to złodzieje?

raistpol

2013-02-20, 11:33
pie**ole...bez ubezpieczenia nie podchodze

piołun

2013-02-20, 11:36
@DarkWolf

Jeśli to nie ma nic wspólnego z realiami walki w średniowieczu, to co ma?
Jedynymi rażącymi różnicami mogą tu być brak koni nieużywanie sztychów (nie trzeba chyba tłumaczyć, dlaczego rezygnuje się z tych rzeczy).
W jakich filmach oglądałeś wówczas "walkę na miecze"?

@Skasik

Cnotę Ci skradli? Dlaczego chłopaków obrażasz?

kendlicz

2013-02-20, 11:40
Miło się patrzy na taki kulturalny rozpie**ol.

Vrak

2013-02-20, 11:46
Ja tu myślałem, że będą się klepać i stukać tymi pałkami, mieczami, toporami a tu się napie*dalają jak po*ebani.

Chylę czoła przed odwagą, pasją i przygotowaniem sprzętu. Naprawdę szacun!

A ja przed kompem cały czas. K*rwa.

KlinikaAborcyjna

2013-02-20, 12:22
Za wstawkę browar za podkład muzyczny browar , no i pochwała dla rycerzy że im się chce ze mają pasję .