18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ekoterroryści chcą zablokować budowę elektrowni

fabiothethird • 2013-12-28, 14:41
Witajcie drodzy użytkownicy

Chciałem się podzielić kolejną, jakże "szlachetną" akcją ekoterrorystów z Greenpeace. Otóż w mojej miejscowości do 2019 r. ma powstać najnowocześniejsza w Polsce elektrownia węglowa. Ma ona zaopatrywać w prąd południową Polskę w znaczny sposób odciążając napiętą do granic możliwości sieć energetyczną w Polsce, która, bez odpowiednich działań, zwyczajnie przestanie działać do roku 2035 (dane za Newsweek Polska, jak jeszcze nie był pod rządami lewackiego liska-chytruska). Elektrownia już raz miała powstać - niemiecki koncern RWE był zainteresowany zbudowaniem elektrowni na pozostałościach zamkniętej w 2005 r. kopalni Czeczott (później Piast II). Niestety rządy przejęła szacowna koalicja Po-PSL i minister Pawlak Niemcom podziękował. Temat jednak wrócił jakiś czas temu i znowuż wybrano te same tereny pod budowę. Tym razem jednak najbliżej zdobycia kontraktu jest firma z Chin. Jakby tego było mało, nie dość, że zamiast potężnego koncernu z Zachodu elektrownię przejmą, jakże solidni Chińczycy, to jeszcze Greenpeace zaczął się wtrącać i mącić. Powstała nawet strona na fb: www.facebook.com/niedlaczeczott

Na szczęście na stronie znajdują się wpisy osób, które dysponują zdrowym rozsądkiem i dość mocno krytykują tą chorą inicjatywę. Proponuję abyście i Wy, drodzy użytkownicy, napisali tam parę słów, bo to Was też dotyczy, gdyż bez tej elektrowni po prostu zabraknie prądu w waszych domach. Nie wspominając już oczywiście o tym, że taka elektrownia to wielka liczba nowych miejsc pracy, szansa dla rozwoju lokalnego i z punktu widzenia regionu ogromne możliwości.

Tak wyglądają obecnie tereny pokopalniane, które mają zostać zagospodarowane pod elektrownię,

Tu inna wizualizacja bloku energetycznego

Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 1,5 mld euro. Zakładana rentowność projektu to ok. 10 proc. Elektrownia ma zużywać ok. 2,5-3,5 mln ton węgla rocznie i produkować ok. 5-7 terawatogodzin energii na rok. Przy budowie pracę ma znaleźć ok. 4 tysiące ludzi, a samą elektrownię obsługiwać ok. 250 osób.

Walczmy z tymi oszołomami, którzy chcą zablokować rozwój naszego państwa!

PiotrekMMA

2013-12-28, 23:09
Jak uważasz, że elektrownia węglowa to taki rozwój to sie nie dziwie, że ten kraj jest 100 lat za murzynami. A potem placz ojej jakie te rachunki za prąd wysokie... Gdyby chcieli zatrzymać budowe elektrowni jądrowej to bym sie wk***ił a węglową to może nawet na korzyśc wyjdzie.

fabiothethird

2013-12-28, 23:14
yoh3 napisał/a:

TA WIEŚ NAZYWA SIĘ WOLA! JESTEM JEJ MIESZKAŃCEM K***A JEGO MAĆ I TO JA MAM PODSTAWOWE PRADO DO GŁOSU! :!: To nie was, nie greenpeace ale moją rodzinę wysiedlą z tych terenów. To nie wam zniknie dworzec, przychodnia, wiele sklepów, to nie wam znikną pola uprawne i gospodarstwa. Gdzie w takim razie będziemy mieszkać? Jeśli powstanie elektrownia, to papa największa wsi w Polsce (11 tysięcy mieszkańców). Ale co tam, warto dla energii pozbawić dachu nad głową parę tysięcy ludzi. Były już na ten temat dyskusje. Ale wszystko spełznie na niczym, tak samo przez środek Woli miała przechodzić autostrada, ale projekt obrócił się w proch. Mieszkańcy NIE CHCĄ elektrowni.



O widzę i gorole - wolskie nieszczęście największe się przyplątali.
Po 1. ja też jestem mieszkańcem, i to prawdziwym, i chcę elektrowni.
Po 2. te dachy nad głową dostaliście za darmo od państwa, jak was na gruba komuniści ściągali z pipidów, gdzie psy czego innego do szczekania używają. Jak się nie podoba to za górnicze pensyjki stawiać domy.
Po 3. Wola nie jest największą wsią w Polsce, a są nią Kozy k. Bielska. Większe są także Pawłowice. Wola liczy 8 tys. mieszkańców (i ty się człowieku nazywasz mieszkańcem?)
Po 4. Prawo do głosu ma każdy, tylko proszę mi odpowiedzieć dlaczego to zawsze na osiedlowych okręgach wyborczych jest w naszej gminie najniższa frekwencja wyborcza?
Po 5. Nie przez środek Woli, a przy granicy z Brzeszczami i nie autostrada tylko droga szybkiego ruchu.
Po 6. Jaki k***a dworzec? Ten kolejowy, na który nie zajechał ani jeden pociąg, a który rozkradliście? Czy ten autobusowy, który jest reliktem minionego ustroju i powinien zostać przerobiony na obiekt użyteczności publicznej w trybie natychmiastowym.
Po 7. Przychodnia zmieni miejsce, gdyż lekarze postanowili wybudować nowy budynek, gdyż nie zgadzają się na tak wysoki czynsz.

Merytorycznie ten post leży. Moja wiedza pokazuje kto jest prawdziwym mieszkańcem, kto mieszka na Woli, a kto w nieWoli.

Dziękuję, do widzenia.

Autochton.

panmorda

2013-12-28, 23:30
tutaj link do bloga o Chemalloy Samuel Freedman, który 76 wynalazł metal dzięki któremu można roztwarzać wodą na gaz H HO jest wybuchowy, ale tak samo może służyć jako paliwo zamiast benzyny.
http://chemalloy.blogspot.com/2012/01/chemalloy-samuel-freedman.html

wystarczy poszperać i można znaleźć patenty w pdf od niego w j. angielskim.

Pomysł jest prosty wykorzystanie wody jako paliwa. Nie wgłębiałem sie w temat ale może ktoś już czytał coś o tym i mógłby się wypowiedzieć.

hello_world

2013-12-28, 23:40
Tzw. Woda utleniona w stanie gazowym ma właściwości wybuchowe. Na chemii pewnie większość badała stosunki masowe itp pierwiastków.

Dodatkowo trójkąt ognia się kłania. Do rozpalenia ognia potrzeba:
- ciepła (zapalnik)
- tlenu (H2O)
- paliwa (H2O)

Brak któregokolwiek skutkuje zimną dupą w mroźne wieczory ;)

daniellg25

2013-12-29, 00:05
Popieram fabiothethird. Tez jestem mieszkancem Woli a koledze yoh3 nie wiem o co chodzi ale polecam sie ogarnac i nie pisac takich bzdur. Ekok***y do pieca.

dk2626

2013-12-29, 00:38
606 napisał/a:

nowoczesna elektrownia węglowa hyhyhyhyhy.



Co za gówno...tak elektrownia węglowa może być nowoczesna i w większości wypadków w Polsce działają nowoczesne elektrownie węglowe lub zmodernizowane bloki energetyczne. Nowoczesność w tym zagadnieniu dotyczy uzyskania jak najwyższej sprawności przetworzenia energii zawartej w paliwie w energię elektryczną i osiągnięcia jak najwyższego stopnia oczyszczenia spalin aby chronić środowisko (tak w dużym skrócie). To tak jakbyś k***a powiedział, że wykorzystanie silnika spalinowego do napędu samochodu nie może być nowoczesnym rozwiązaniem, bo silniki spalinowe działają już od XIX wieku.
Doskonalenie technologii wykorzystania dostępnych zasobów, rozumiesz?
Polska węglem stoi i mogłaby być praktycznie niezależna energetycznie gdyby obecna władza tego chciała, dlatego należy rozwijać takie technologie.
Ale wracając do Twojej idiotycznej wypowiedzi...Matma zrobiona? Na polski napisałeś? To w podskokach do gimbazjum.
O w morde...ale mi ulżyło.

606

2013-12-29, 00:56
dk2626 napisał/a:


Co za gówno...tak elektrownia węglowa może być nowoczesna i w większości wypadków w Polsce działają nowoczesne elektrownie węglowe lub zmodernizowane bloki energetyczne.


Które to są sto lat za elektrowniami atomowymi, działającymi w innych krajach.

dk2626 napisał/a:

Nowoczesność w tym zagadnieniu dotyczy uzyskania jak najwyższej sprawności przetworzenia energii zawartej w paliwie w energię elektryczną i osiągnięcia jak najwyższego stopnia oczyszczenia spalin aby chronić środowisko (tak w dużym skrócie).


Nie interesuje mnie czyste środowisko, tylko niskie podatki i duża wydajność. Jak myśl... jak ci się wydaje, które elektrownie są bardziej szkodliwe dla środowiska? Kilka węglowych czy jedna atomowa?

dk2626 napisał/a:

To tak jakbyś k***a powiedział, że wykorzystanie silnika spalinowego do napędu samochodu nie może być nowoczesnym rozwiązaniem, bo silniki spalinowe działają już od XIX wieku.


Kiedy one SĄ już przestarzałe. Nowoczesne rozwiązanie to np. silnik elektryczny czy taki na biopaliwa, które nie emitują spalin. Są jeszcze w kiepskich fazach, ale k***a to właśnie jest nowoczesne rozwiązanie, a nie silnik stosowany od XIX wieku.

dk2626 napisał/a:


Doskonalenie technologii wykorzystania dostępnych zasobów, rozumiesz?
Polska węglem stoi i mogłaby być praktycznie niezależna energetycznie gdyby obecna władza tego chciała, dlatego należy rozwijać takie technologie.


To, że Polska węglem stoi to ogromny k***a minus, bo to właśnie przez to jesteśmy sto lat za Europą zachodnią jeśli chodzi o energetykę. Gdyby nie było wungla to już dawno temu rzucilibyśmy się na znacznie lepsze i wydajniejsze elektrownie. W latach 70tych nawet jedną budowę rozpoczęto.
A tak to ch*j, bo trzeba brudnym ślunzakom dać pracę przy ryciu w ziemi i rozpie**alaniu środowiska, o które TY dbasz.

dk2626 napisał/a:

Ale wracając do Twojej idiotycznej wypowiedzi...Matma zrobiona? Na polski napisałeś? To w podskokach do gimbazjum.
O w morde...ale mi ulżyło.


Co ma gimnazjum do mojej wypowiedzi, pie**olony głąbie? Z tego co wpisałeś w profilu to jesteś ode mnie młodszy, ale gangstera pozgrywać musisz, co? pie**olony idioto, zajmij się tą matmą lepiej, bo coś ci nie wyszło :roll:

Captain's Burger

2013-12-29, 02:15
panmorda napisał/a:

tutaj link do bloga o Chemalloy Samuel Freedman, który 76 wynalazł metal dzięki któremu można roztwarzać wodą na gaz H HO jest wybuchowy, ale tak samo może służyć jako paliwo zamiast benzyny.
http://chemalloy.blogspot.com/2012/01/chemalloy-samuel-freedman.html

wystarczy poszperać i można znaleźć patenty w pdf od niego w j. angielskim.

Pomysł jest prosty wykorzystanie wody jako paliwa. Nie wgłębiałem sie w temat ale może ktoś już czytał coś o tym i mógłby się wypowiedzieć.


I co z tego, skoro na uzyskanie wodoru z wody potrzeba więcej energii niż otrzymamy tej energii z wyizolowanego wodoru? :idzwch*j:



Swoją drogą, dałby ktoś jakieś szczegółowe dane dotyczące tej mającej powstać elektrowni. Z tego co wiem, są elektrownie węglowe wyposażone w zaawansowane filtry aktywne, dzięki którym pod postacią gazu usuwana jest głównie para wodna, a jakieś siarki i inne takie zostają w filtrze i tylko znikome ilości przedostają się do powietrza... Jeśli to elektrownia tego typu, to nie ma się co tym przejmować. Więcej syfu robią działkowicze i mieszkańcy domków jednorodzinnych spalający śmieci w kominkach i nie tylko. Sk***ysyny nawet kilka opon naraz potrafią palić :-| .. Tego GreenPajace nie potrafią bojkotować, bo brakło by im mocy przerobowej i oczywiście nie jest to tak medialne :lodowka: .


Koszty utrzymania czegoś takiego, to inna para kaloszy. Z tym że jakiś zapas węgla zawsze mamy, więc w krytycznej sytuacji możemy na siebie liczyć. Natomiast w Polsce nie odkryto póki co uranu, by móc go wzbogacać i zużywać w elektrowni. Więc budując elektrownię atomową niepotrzebnie ryzykujemy, do tego trzeba budować sarkofagi i przechowywać odpady radioaktywne + może jeszcze ktoś pomyśli że chcemy zrobić z tego bombę atomową :hitler: .

Krakus76

2013-12-29, 09:24
Spójrz za okno zanim będziesz wypisywał takie brednie (grudzień i 15C za oknem), ale jak ktoś myśli tylko o własnej dupie a nie o przyszłości swoich dzieci to nic dziwnego. W twojej miejscowości??? jaka ona twoja, chcesz mieć dymiącą elektrownie za płotem???
Jest cieplej ludzie montują klimy, zużycie energii rośnie i system się nakręca. Piszę to nie tylko jako osoba popierająca greenpeace ale jako pracownik TAURON PE. Przy obecnym wzroście 20-30 lat i jest pozamiatane, koniec finito i wracamy do jaskiń.

Attero132

2013-12-29, 09:28
606 napisał/a:



To, że Polska węglem stoi to ogromny k***a minus, bo to właśnie przez to jesteśmy sto lat za Europą zachodnią jeśli chodzi o energetykę. Gdyby nie było wungla to już dawno temu rzucilibyśmy się na znacznie lepsze i wydajniejsze elektrownie. W latach 70tych nawet jedną budowę rozpoczęto.
A tak to ch*j, bo trzeba brudnym ślunzakom dać pracę przy ryciu w ziemi i rozpie**alaniu środowiska, o które TY dbasz.



Niestety to jest prawda że na węglu stoimy i tak jeszcze będzie przez kilkadziesiat, więc trzeba usprawniac i rozwijać naszą energetyke węglową. Tylko że ze sprawnością elektrowni węglowej jest marnie: max 45% chyba że układ skojarzony to nawet 90% ale nie ma takiej opcji żeby wszędzie stały elektrociepłownie. U nas nie ma warunków (w tym momencie) żeby przejść w 100% na atom albo OZE.
P.s Niemcy do 2020 roku wygaszają wszystkie reaktory ^^

alveanerleo2

2013-12-29, 10:00
@Krakus76
Jesteś już na tyle duży żeby zdać sobie sprawę z tego, że zmiany klimatyczne nie są dziełem człowieka. Składa się na nie okresowa zmiana aktywności słońca. Jest to zjawisko w 100% naturalne i nawet jeśli ludzkość nie emitowałaby do atmosfery grama CO2 to i tak by nastąpiły. A jeśli wierzysz tym oszołomom i karierowiczom z greenpace, którzy chcą zarobić na ludzkiej głupocie (twojej głupocie w tym przypadku), to przestań oddychać.

yoh3

2013-12-29, 10:04
makabrax napisał/a:

@yoh3
ale ty pie**olisz :D tak k***a wybudują tą elektrownie, a na rozruch wpie**olą tam was wszystkich tych 11tys ludzi i drewno z tych domów na rozpałkę... skąd się k***a tacy biorą, z tego co widzę ma to być na terenie dawnej kopalni więc co wam niby zabiorą całą k***a wieś? wiadomo że pewnie będzie potrzeba trochę więcej gruntu ale bez przesady, i bez pie**olenia jak to wam zatruje środowisko bo kopalnia zatruwała jeszcze bardziej i powietrze i wodę, i jakoś ludzie mieszkają w pobliżu różnych elektrowni i uprawiają pola jakoś nie ma z tym problemów...



google pl /maps/preview#!q=Wola&data=!1m4!1m3!1d12472!2d19.1054392!3d50.0160896!2m1!1e3!4m15!2m14!1m
13!1s0x4716be62deb26e1b%3A0xf35caa3c657d8850
!3m8!1m3!1d49887!2d19.1000533!3d50.0157587!3m2!1i1680!2i934!4f13.1!4m2!3d50.016286
7!4d19.0967092&fid=7

Masz, tak wygląda Wola. Masz coś jeszcze do powiedzenia, że będę sobie spokojnie żył? Mieszkam w bloku przy czeczocie.

tabaraba

2013-12-29, 10:09
Attero132 napisał/a:



Myślisz że inne kraje im dadzą zgodę na budowanie czegokolwiek?
To jeszcze nie ten czas żeby brać się za takie rzeczy, ale to jest moje zdanie.



Że k***a co? A co to prawo budowlane że trzeba się odsunąć od działki sąsiada? Po co im jakiekolwiek pozwolenia?

Kto Chińczykom podskoczy? Kto Chińczykom odważy się zwrócić uwagę? Zadłużone u nich USA? Wydmuszka Rosja? Klęcząca na kolanach UE? Przecież nikt z powyższych nie ma nawet tylu naboi żeby atak Chińczyków przetrwać :lol:

yoh3 napisał/a:



Masz, tak wygląda Wola. Masz coś jeszcze do powiedzenia, że będę sobie spokojnie żył? Mieszkam w bloku przy czeczocie.



Wyluzuj, w promieniu 10km od elektrowni jest względnie czysto. Wszystkie pyły opadają dopiero powyżej tej wartości.

yoh3

2013-12-29, 10:11
Podobno ruscy i amerykańce mają razem ok. 12 tyś nuklearnych pocisków balistycznych. Byłby użytek :mrgreen:

10 km? Czyli przesrane ma Pszczyna :(