18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

drogówka i laweta

tribal216 • 2015-09-22, 20:22
bez spojlerów, zobaczcie sami

filmik autorstwa "Na drogach"

James.B

2015-09-23, 01:51
Nikolay napisał/a:

@JOE_internet mówi sie bijuetoou bo to z francuska parlevu?



troluje ale znudziło mi się już bo nie chcecie mi dopie**alać za błędy :(

czasem ktoś dopie**oli ale to za słabe zmieniam konto na nowe juz nie będe robił byków : (

Hvsarz

2015-09-23, 01:52
Ale to już nawet prawnicy się wypowiadali. Zabranie prawka, nie jest w tym wypadku brakiem uprawnień.
Gdy komuś się zdarzy, najlepiej mówić, że się nie ma przy sobie. Wtedy nie zabiorą tylko wniosek jakiś tam napiszą, a i tak jeździć można.

cerealkiller992

2015-09-23, 01:56
@Pyniek92 Iie zapie**alała 50 km/h, tylko przekroczyła głupia p*zda prędkośc o 50, a to już coś. Głupie wykręcanie się pracą to już szczyt sk***ienia. Laweta w pełni uzasadniona, niech się cieszy, że jej więcej nie mogli dojebac.

pve11

2015-09-23, 01:56
Laweta policyjna, no k***a, jeszcze powinien być obowiązek zatankowania do pełna policyjnym paliwem 20zł/litr i umycia samochodu przez firmę policyjną na koszt właściciela. Co jak co ale to jest serio absurd.

Jacunio1987

2015-09-23, 07:13
Ludzie, czy Wam wszystkim we łbach się poprzewracało...??!! w co 2 komentarzu piszecie iż "było nie zapie**alać" "zapie**alała ponad 50" itp... Czy ktoś z Was ma prawo jazdy??
Aby przekroczyć prędkość o 50 km nie trzeba "zapie**alać" jak wariat, nie trzeba stwarzać zagrożenia na drodze i nie trzeba zabijać biednych dzieci na pasach.
Kto nie przekroczył nigdy prędkości o te j***ne 50 km/h niech pierwszy rzuci kamieniem.
A co do sytuacji, to baba którą złapali jako iż wiedziała że nie ma prawka, nie powinna prowokować ewentualnej kontroli rozmową przez telefon w trakcie jazdy, a opcja z lawetą to k*****wo w czystej postaci... tyle w temacie.

kartonxcs

2015-09-23, 08:22
Krew człowieka zalewa...

bloodwar

2015-09-23, 08:31
Jakby to był facet to byście pisali w większości "j***ć cwaniaka, typowy Janusz - łamie przepisy i się głupio tłumaczy! Doj***ć mu mandat taki żeby się posrał, auto na lawetę i zabrac prawko na rok, nauczy się nie przekraczać prędkości!" ale jest babka, sprzedała jakąś ckliwą historyjkę o pracy i już się rzucili rycerze w lśniących zbrojach na obronę

wormgoro

2015-09-23, 08:32
Może podać ktoś ten przepis na który powołuje się pyciarz?
.
.
.
Dobra sam znalazłem leniwe h*je!

Art. 130a.
1. Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku:
.
.
.
.
6.kierowania nim przez osobę nieposiadającą uprawnienia do kierowania pojazdami albo której zatrzymano prawo jazdy i nie ma możliwości zabezpieczenia pojazdu poprzez przekazanie go osobie znajdującej się w nim i posiadającej uprawnienie do kierowania tym pojazdem, chyba że otrzymała ona pokwitowanie, o którym mowa w art. 135 ust. 2.

Z tego wynika że gdyby kierowca który przyjechał na miejsce wlazł do samochodu i wtedy nastąpiła by prośba o przekazanie to powinno być ok ;-)

Krak

2015-09-23, 09:14
babubabu89 napisał/a:

TO zgodzę się z nią, że odholowanie pojazdu jest ewidentnym naciąganiem i wyłudzaniem pieniędzy.


A ja uważam, że bardzo dobrze, powinni doj***ć takiej jak najwięcej. Nie było tam żadnego przypadku- wszystko celowe i świadome.

killua

2015-09-23, 09:23
Elektron205 napisał/a:

Jak tylko pomyślę o tym nowym, popie**olonym przepisie to mnie krew zalewa. Rozumiem mandat, ale prawo jazdy? Jak widać w żaden sposób to nie załatwia problemu piratów drogowych, bo nadal jeżdżą bez prawka, a tylko to utrudnia życie normalnie zarabiającemu pieniądze człowiekowi, który nie żebrze na ulicy. Dodatkowo ta sprawą z lawetą to już chyba jakiś kolejny przekręt, żeby laweciarze mieli większy popyt.

No i teraz każdy powie "a to mógł nie zapie**alać 50 km/h więcej". Uwieźcie, że czasami na polskich drogach inaczej się nie da, gdy co 100m jest ograniczenie do 40-60km/h z k***a 100.



pie**olisz głupoty. Uwierz mi jak się jest normalnym kierowcą to się da jeździć tak by nie przekraczać o 50 km W TERENIE ZABUDOWANYM. Tylko młode głupie karki i takie tepe lachony ciągle się gdzieś spiesza łamią przepisy . I tak ten przepis jest dobry. Sam jezdze szybko ale odkad wszedł w zycie zwolniłem. i to samo widze u innych i jest bezpieczniej. A głupia p*zda nawet jak dalej bedzie jezdzic bez prawka to napewno już bardzo ostrożnie bo tym razem pójdzie do wiezienia .

remi1982 napisał/a:

k***a, jak mnie te miśki rozpie**alają. Gdyby nie kamera, to wzięli by do łapy. A tak babce problem robią bo "prawo" bo "przepisy". k***a, dwulicowe pedały. Jak łapią bez prawka, to biorą do łapy nawet dwie stówy.



No ale o co trzepiesz mokasyna ? Przepisy są po to by je przestrzegać. Się nie podoba to wyjedź to jakiegoś Afrystanu i żyj w dżungli. Ja pier... k***a skąd sie takie buce biorą no... Złamałeś przepisy i dałeś w łapę to się ciesz że akurat trafiłeś bez kamer i tyle. Jak się ma w zyciu pecha to trudno, albo jeździmy zgodnie z przepisami albo akceptujemy potencjalne konsekwencje.

arekwroclaw

2015-09-23, 09:24
Właśnie o to chodzi, o to by zrobić babce problemy, specjalnie są tak napisane przepisy, bo homo sovieticus nie rozumie inaczej niż za mordę. Żyjemy w kraju w którym przestrzegając przepisy uważany jesteś przez społeczność za frajera, inaczej się nie da by ludzie zwolnili, dlaczego jak wyjeżdzam do Austrii, wszyscy z polską rejestracją grzecznie jeżdzą 110/90/50, wszyscy pokornie zwracają uwagi na znaki, w PL jak ktoś nie przekracza tych 20 km/h to jest zwyzywany na drodze. Dosłownie, ostatnio miałem sytuację, że wjechałem z Czech do PL, jechałem 60 km/h na 50tce, gość mnie wyprzedził na podwójnej ciągłej, otworzyli okno i zaczęli coś krzyczeć, po czym przyspieszyli, a jak dojechałem do miasta, to stali przede mną na światłach...

Pyniek92

2015-09-23, 10:31
bloodwar napisał/a:

Jakby to był facet to byście pisali w większości "j***ć cwaniaka, typowy Janusz - łamie przepisy i się głupio tłumaczy! Doj***ć mu mandat taki żeby się posrał, auto na lawetę i zabrac prawko na rok, nauczy się nie przekraczać prędkości!" ale jest babka, sprzedała jakąś ckliwą historyjkę o pracy i już się rzucili rycerze w lśniących zbrojach na obronę



Skończ pie**olić za przeproszeniem bo aż głowa boli. Co to ma do rzeczy, że główny bohater filmiku ma vaginę lub nie. Tu chodzi o wyrwane z rzeczywistości próbujące nas jak najbardziej zmieszać z błotem i wydrzeć z nas jak najwięcej pieniędzy.

Siekul

2015-09-23, 12:02
I k***a prawidłowo. Zapie**olić tym idiotom jak najwięcej hajsu i wziąć do budżetówki. Narobić jak najwięcej problemów by się oduczyli. Ludzie... naprawdę uważacie, że jakaś tam praca jest uzasadnieniem? Tirowcy też mają terminy, ale k***a nie mogą jechać szybciej niż ustawa przewiduje - i co? Co mają zrobić? Jak przekroczą to im prawko zabiorą i pracę stracą. W tym wypadku jest jakkolwiek inaczej? Nie, po prostu jest ciche "przyzwolenie" na rżenie głupa.

Jak sama mówiła jechała 51km/h ponad limity. Wystarczyłoby zwolnienie o 5km/h. To taka wielka różnica? Wątpię, bo sam jeżdżę od paru lat. Trasy głównie Wrocław-Kraków ew. Katowice-Praga. Zawsze uważałem, że ten przepis jest dobry i zdania nie zmienię.


ko...........er

2015-09-23, 13:40
ta Blondynka z policji to jezuuuu mogła by mnie zatrzymywać :D

Siberian_Meat_Grinder

2015-09-23, 15:30
wormgoro napisał/a:

Z tego wynika że gdyby kierowca który przyjechał na miejsce wlazł do samochodu i wtedy nastąpiła by prośba o przekazanie to powinno być ok



heh sprytnie, zasada mówi o osobie przebywającej w pojeździe w momencie popełniania wykroczenia