18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dobry Pasterz dba o swe owce

kayol • 2021-01-25, 19:21
Oświadczenie złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej :)


głest

2021-01-26, 10:21
outsidethebox86 napisał/a:


Przecież tam Boga już dawno nie ma...



Opinia subiektywna czy obiektywna? Tak tylko chciałbym wiedzieć... ;-)

Elpolaco napisał/a:

Jebac wszystkie wiary na całym świecie idioci pie**oleni NIE MA BOGÓW



No pewnie ;-) Bóg Mamona ci powiedział?

Noside

2021-01-26, 10:33
Ruszyć jakikolwiek temat katolicki i szambo wybija..
Jak zawsze wojujący gimboateusze dali dupy prując się ze swoimi opiniami, dogmatami wiary antyteistów..
Nawet jak się człowiek wciela w adwokata diabła, stając się całkowicie otwarty na ich sugestie i argumenty, byleby stanąć z nimi w szeregu i próbując wybronić ich tez stwierdzić, że mają swoją logiczną rację i jest to wyłącznie perspektywa, której nie rozumiałem - nie są w stanie przekazać logicznie spójnej całości. Ot, oni stwierdzili - każdy ksiądz to pedofil.
Jebiecie komuchami. Mało tego, jesteście jedną z ich tańszych zabawek, która nie będzie nawet rozważana przy dopuszczaniu do rewolucyjnego korytka.
Karaluchy to nie są, bo w biedzie to karalucha można chociaż zjeść, a tacy są całkowicie bezużyteczni, nawet dla samych siebie.

głest

2021-01-26, 10:35
outsidethebox86 napisał/a:

Jest także wzmianka o wolnej woli i tym, że nikt z góry, bez naszej woli, nie wpie**ala się w nasze wybory.



Wolność wyboru to jedno - ale słuszność dokonanego wyboru (z punktu widzenia wiary katolickiej i Katechizmu)- to co innego. To tak jakbyś oczekiwała, że sam fakt posiadania samochodu daje ci pełną dowolność w decydowaniu o tym, którą stroną autostrady możesz popie**alać :szczerbaty:

Sv...........ge

2021-01-26, 11:03
głest napisał/a:

Opinia subiektywna czy obiektywna? Tak tylko chciałbym wiedzieć...
No pewnie Bóg Mamona ci powiedział?



Jeśli już to Mamon niedouku. Jeden z archaniołów piekła.
Tak samo prawdziwy jak Jezusek, opętania, potwór spagetti i płaska ziemia

lucilla

2021-01-26, 12:13
"Masturbacja też."

Namówiłeś mnie:D

głest

2021-01-26, 14:09
Sverige napisał/a:

Jeśli już to Mamon niedouku.



:megalol:

Zabłysnąć chciałeś, ale chyba nie wyszło :szczerbaty:

Jeśli kogokolwiek pouczasz - zważ, abyś precyzyjnie wypunktował jego niedociągnięcia. O ile wiesz, co twój interlokutor miał na myśli ;-)

Do tego się odwołujesz?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mammon

Sv...........ge

2021-01-26, 14:52
głest napisał/a:

Zabłysnąć chciałeś, ale chyba nie wyszło
Jeśli kogokolwiek pouczasz - zważ, abyś precyzyjnie wypunktował jego niedociągnięcia. O ile wiesz, co twój interlokutor miał na myśli
Do tego się odwołujesz?



Szybciej mój Mamon (przez 1n) niż twoja mamona. Nie sprawdzałem wiki. Ty też nie.

outsidethebox86

2021-01-26, 16:51
głest napisał/a:

Wolność wyboru to jedno - ale słuszność dokonanego wyboru (z punktu widzenia wiary katolickiej i Katechizmu)- to co innego. To tak jakbyś oczekiwała, że sam fakt posiadania samochodu daje ci pełną dowolność w decydowaniu o tym, którą stroną autostrady możesz popie**alać



Ale tak właśnie jest, siadam za kierownicę i to ja decyduję, gdzie pojadę i którą drogą, czy z prądem czy pod prąd. Do końca jest moją decyzją, co zrobię. A to, że ktoś nie umie wykorzystać dobrze wolnej woli, to zasługa środowiska, w którym się takową osoba obracała. To te okoliczności, sytuacje, ludzie, wiedza, bądź niewiedza, decydują o decyzji jaką się podejmie w danym momencie. Czy ktoś ma sumienie czy go nie ma. Czy dorastał w miłości czy w patologii. Nie można powiedzieć, że wolna wola pozwala nam czynić tylko właściwe i słuszne rzeczy.

Wolna wola pozwala nam robić wszystko na co sobie pozwolimy. Można powiedzieć, że jest to wyraz "boskiej" miłości do człowieka, bo pozwala mu testować różne możliwości i wybrać tę najlepszą opcję.
Nawet jeśli ma to pochłonąć ofiary. Taka jest rzeczywistość.

Człowiek uczy się na swoich błędach, a nie na cudzych.

Poczytaj sobie o kosmologii Majów, są mistrzami. Ich wiedza jest po prostu ogromna. I sądzę, że warta tego, by się z nią zapoznać. Zwłaszcza z ich kalendarzem. Ale to już inna bajka;-)

Gmork napisał/a:

"Goethe mój Goethe" (Hydrozagadka)
Wtedy też nie wiedziałem, waliłem na pałę wszystkie imiona diabłów jakie mi przyszły do głowy. W końcu pomyślałem - przechytrzę fiuta, Lucyfer - Lucek - Lucjan. Oczywiście szaman dobrze wiedział, ale to zwykłe imię, więc musiał się zgodzić.



Gdyby miał właściwą wiedzę, wiedziałby, że Lucyfer znaczy niosący światło ;-)

Ale i tak chytry gagatek z Ciebie ;-)

PS. I proszę, nie nazywaj księży szamanami, bo kiedy weźmiesz temat pod lupę, zobaczysz, że ksiądz a szaman to jak porównanie diamentu do brykietu do grilla hehe

Sv...........ge

2021-01-26, 17:03
Do upp.
Szaman-diament? :!: w sumie brykiet do czarnych pasuje

outsidethebox86

2021-01-26, 17:33
Sverige napisał/a:

Do upp.
Szaman-diament? w sumie brykiet do czarnych pasuje



Można i tak to zrozumieć. Każdy rozumie treści na poziomie swojej świadomości.

outsidethebox86

2021-01-26, 18:41
głest napisał/a:

Opinia subiektywna czy obiektywna? Tak tylko chciałbym wiedzieć...
No pewnie Bóg Mamona ci powiedział?



Obiektywna.

Rozjebie

2021-01-26, 20:12
Noside napisał/a:

Ot, oni stwierdzili - każdy ksiądz to pedofil.



Kto tak niby stwierdził? Jeden na dziesięciu jest pedofilem, ale tu chodzi o to, ze pozostała dziewiątka chroni tego jednego, dokładnie tak samo jak j***ne komuchy

Bapu

2021-01-26, 20:26
pazuzu napisał/a:

Widze wszyscy piszą o 5 przykazaniu ale według bibli według jego systemu prawnego nienarodzone dziecko nie ma praw człowieka. Do tego ciekawy cytat z bibli
"„Jeżeli dwaj mężowie się biją, a przy tym uderzą kobietę brzemienną tak, że poroni, ale nie poniesie dalszej szkody, to sprawca zapłaci grzywnę, jaką mu wyznaczy mąż tej kobiety, a uiści ją w obecności rozjemców”.
Co oznacza że za aborcję należy zapłacić grzywnę i tyle.
Nie zabijaj odnosi się do zabicia człowieka a nie płodu.



ten cytat dotyczy wypadku, nie celowego zabijania XD

outsidethebox86 napisał/a:

Jest także wzmianka o wolnej woli i tym, że nikt z góry, bez naszej woli, nie wpie**ala się w nasze wybory.



Ale to społeczeństwo ocenia czy wybór jest dobry.
Np gdy wyborem człowieka jest kradzież, chyba nie trzeba tłumaczyć, że to złe i musi być karane. No i dokładnie tak samo jest z aborcją

outsidethebox86

2021-01-26, 20:58
Bapu napisał/a:

ten cytat dotyczy wypadku, nie celowego zabijania XD
Ale to społeczeństwo ocenia czy wybór jest dobry.
Np gdy wyborem człowieka jest kradzież, chyba nie trzeba tłumaczyć, że to złe i musi być karane. No i dokładnie tak samo jest z aborcją



Kumam to, kumalam już kilka postów wcześniej, kiedy ktoś inny próbował mi to tłumaczyć i kumalam zanim ten temat w ogóle zaistniał na sadolu.

To jest wciąż wybór i wolna wola kobiety, czy chce urodzić, czy nie, jej sumienie i jej odpowiedzialność, a nie jakichś j***nych rządowców.

Czy tu ktokolwiek czyta ze zrozumieniem???