18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Co Sadyści czytają?

mo...........ia • 2009-05-08, 11:31
Sadyści oglądają, słuchają... Ale czy ktoś czyta? ;-)
Macie jakieś warte polecenia książki, może ciekawe artykuły?
I btw. czy ktoś czytał albo pamięta serię książek Guya N. Smitha, o krwiożerczych krabach i ich inwazji na populację ludzką, pełną kiczu, krwi i seksu? :mrgreen:

Stasiu Gąska

2011-05-26, 10:29
Palahniuk rządzi i króluje we współczesnej literaturze, ale to "polskie tłumaczenie" jest, zaprawdę, gówno warte.

W

2011-05-26, 12:52
Czytałam :Podziemny krąg", w tłumaczeniu, i dało radę. Tu jednak muszę skłonić się w stronę filmu, bo stanął na poziomie i nie można powiedzieć, która wersja historii jest lepsza.

A obecnie męczę po kolei wszystkie dostępne w lokalnej bibliotece kryminały Jo Nesbo. Pan z Norwegii, nie okrzyknięty na całym świecie sławą tak wielką jak Stieg Larsson (ze Szwecji), któy to jest wybitnie popularny, bo nie żyje.
Książki Nesbo czyta się szybko i przyjemnie, styl oraz akcja wciąga, intrygi są zaskakujące. To samo dotyczy pana Larssona, jednak Nesbo tworzy postacie o wiele bardziej wiarygodne. Wg mnie to duży plus.

~Vuko

2011-05-26, 13:05
Nesbo uwielbiam - Larssona wprost nienawidzę.
Larssona czyta się szybko i przyjemnie? :shock: napisał najgorsze tasiemce jakie kiedykolwiek czytałem.

A obecnie czytam "Pustynną włócznię cz.1" Petera V. Bretta. Przeczytałem może 100 stron, a jestem wciagnięty jak w poprzednich częściach "Malowanego człowieka".
Kryminałów obecnie nie czytam, bo do matury musiałem je przeczytać i już nie mogę na nie patrzeć :P

A ostatnio wreszcie dorwałem się do "Wampira z M-3" Andrzeja Pilipiuka. Fajne i lekkie, jak dla mnie za mało humoru, ale ogółem książka spoko ;)

HoseBanditos

2011-05-26, 16:36
Vuko Odnoszę wrażenie, że Pilipiuk po prostu wypalił się już artystycznie. "Wampir z M-3" zajął mi jeden wieczór. Szybkie czytadło, ale już nie bardzo zachwyca. Takie jakieś wszystko przewidywalne w tej książce :roll:

~Vuko

2011-05-26, 16:48
HoseBanditos napisał/a:

Vuko Odnoszę wrażenie, że Pilipiuk po prostu wypalił się już artystycznie.


On się już wypalił w "Homo bimbrownikusie". Zresztą w "Wampirze z M-3" ZNOWU pojawia się gościnnie Wędrowycz. Naczelny Grafoman nie potrafi zerwać z postacią Kubusia i być może stąd ta kicha :roll:

Jedyne co mu jeszcze wychodzi to saga "Oko Jelenia".

yarzapp

2011-05-26, 17:24
Ostatnio czytałem "Lód" Jacka Dukaja, książka gruba (ponad 1000 stron), napisana niełatwym językiem (polszczyzna przełomu XIX i XX wieku + gęste zapożyczenia z rosyjskiego), niemniej głębokie przemyślenia, bardzo ciekawie zbudowany świat, postacie historyczne odgrywające kluczowe role, akcja bardzo skomplikowana i wciągająca, po prostu wszystko, czego można oczekiwać od dobrej książki. Mi przeczytanie zajęło około pół roku, bynajmniej nie dlatego, że jest coś z nią nie tak, po prostu, to nie jest lektura, przez którą można przebrnąć ot tak, jest tam na przykład mnóstwo monologów/dialogów będących rozważaniami historiozoficznymi (w końcu jest to science fiction, gdzie elementem naukowej fikcji jest właśnie historiozofia), które skłaniają do refleksji.
Naprawdę, jeśli ktoś ma czas na takie książki, to z czystym sumieniem mogę polecić.
Ja "Lód" wliczyłem w poczet moich ulubionych książek, gdzie znajduje się zaraz obok "Gry Endera".

HoseBanditos

2011-05-26, 18:08
Vuko Zapomniałem dodać jedną pozycję, która w jakiś sposób jeszcze potrafiła mnie zaciekawić. Jest to "Norweski dziennik". To da się jeszcze czytać.

~Conscribo

2011-05-26, 18:34
o składach dezodorantów, mydła, płynów już wspominano tutaj?

~Vuko

2011-05-26, 19:56
HoseBanditos napisał/a:

Vuko Zapomniałem dodać jedną pozycję, która w jakiś sposób jeszcze potrafiła mnie zaciekawić. Jest to "Norweski dziennik". To da się jeszcze czytać.


Jeszcze nie czytałem :P

yarzapp mimo wszystko warto ją przeczytać. Mi to zajęło miesiąc (ale miałem dużo czasu na czytanie), ale nie żałuję. Obawiałem się trochę, że to lanie wody. Jednak bezpodstawnie.

lotokotmalajski

2012-06-18, 18:33
Polecam wszystkim do przeczytania książkę Ioana Grillo "El Narco" książka opowiada dzieje meksyku, a dokładniej karteli narkotykowych, oraz o wojnie jaka tam ma miejsce od 2004r.
Książka ryje psychikę.
Tutaj link do strony co tam się dzieje na bieżonco oraz filmiku gdzie jest pare głow bez ciał:
http://www.blogdelnarco.com/?s=Video+de+7+decapitados
a co na to wspaniali amerykanie?
wyczytracie w tej książce!!

Plastikowy__Pan__Jezus

2012-06-18, 20:26
Polecam wszystkim, którzy lubią fantastykę. Jest zbiór powiązanych ze sobą opowiadań, w których występują znani nam z "Lini ognia" (której jeszcze nie przeczytałem, bo zabrałem się za tę książkę od dupy strony) Matylda i Dziadek Mróz. Będą oni uwikłani w różne interesy z Diabłem czy Aniołami. Będą wpadać w różne opresje, a pomóc im będzie mogło tylko nabyte doświadczenie lub dodatkowe zmysły którymi zostali obdarzeni.Akcja osadzona jest w realiach XXI wieku i zaczyna się od szkolenia komandosów przez Dziadka, lecz po tym wydarzeniu zostaje on porwany przez panów w garniturach, gdzie później trafia na łaski Szatana. Gdzie musi pracować pod presją korporacji.

kroplowa

2013-01-12, 12:48
Jakie książki historyczne związane z dziejami Polski polecają sadole? Może być coś o żydach, żydokomunie, teorie spiskowe.

na...........ek

2013-01-16, 16:39
Dla tych, co lubią coś trochę może lżejszego, trochę zabawnego, ale i prawdziwego polecam "Świat z księżyca" Michaela Morana - Polska w początkowej fazie przemian gosp. widziana oczami obcokrajowca.

MetaLina

2013-01-23, 20:01
Obecnie czytam tom 4. "Pana Lodowego Ogrodu" Grzędowicza. Polecam cały cykl :ok:

mo...........et

2013-02-25, 21:56
-Lęk i odraza w las Vegas- H.S. Thompsona- historia narkotyczno-alkoholowego tripu w centrum amerykańskiego szaleństwa. Książka o ucieczce od rzeczywistości w czasach końca epoki "wolnej miłości" w usa.
- prawie każda książka Vonneguta- polecam dla złapania dystansu do rzeczywistości