18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Choinka i ateiści

Zarammoth • 2013-12-08, 16:40

- Pamiętajcie, że choinka to pogański (germański) zwyczaj ukradziony przez katolików.
- Sam okres świąteczny był obchodzony podobnie bez względu czy religia chrześcijańska pojawiła się na tych terenach. Nasi przodkowie obchodzili święta bóstw solarnych.
- Jezus NIE urodził się w grudniu. To kościół zastąpił lokalne święto boga słońca narodzinami swojego boga z półwyspu arabskiego.
- I katolicy i ateiści świętują tak samo: jedzą, piją i nie rozmawiają o bogu (poza pasterką), więc to równie dobrze jest bezbożne święto.
- Ateiści nie śpiewają kolęd, jak się katolikom wydaje. To jakiś wymysł. Przynajmniej ja nie znam ateisty nawiązującego w tym czasie do boga.
- Siłą rzeczy ateiści mają również CZAS WOLNY, więc dlaczego muszą siedzieć w domu i akurat nie wybrać się do rodziny.
- Dawanie prezentów nie ma nic wspólnego z religią.
- Dania jedzone podczas świąt są oznaką kultywowania RODZIMEJ KUCHNI i nie są w żaden sposób powiązane z biblijnymi potrawami.

Sam nie obchodzę tego święta, bo jest pełne fałszywej atmosfery rodzinnej (bo tylko wtedy ludzie pamiętają o rodzinie i pozbyciu się sporów, a cały rok mają ich gdzieś) i komercji. Ale staram się zrozumieć ateistów, którzy przyłączają się do tych świąt dla samej TRADYCJI, a nie wiary. Więc chyba chcecie, żeby ten zwyczaj się utrzymał katolicy, choć i tak jest w nim już niewiele religijności, a więcej biesiady.
Tak więc wszystkiego najlepszego dla katolików, innowierców i niewierzących.

rksrobert

2013-12-08, 21:00
wiesiors4 napisał/a:

No dobra a teraz niech zgłosi się tu każdy ateista, który dokonał apostazji, który nie weźmie ślubu kościelnego i nie ochrzci swojego dziecka. Widzicie, drogie gimbuski bycie ateistą to nie tylko krzyczenie "boga nie ma!!!", "jp2gmd" "papiesz ch*j" czy też "jestem ateistom, jestem tak bardzo oświecony!!". Za waszym głośnym szczekaniem nie idą żadne czyny. Potraficie tylko pokrzyczeć w internecie a w realu powiedzieć tylko że jesteście ateistami, bo myślicie że to komuś imponuje. Znam osobiście wielu ateistów i tylko 2 po prostu nie wierzy. Cała reszta jest tylko ateistami na pokaz, bo to modne. Tym się właśnie różni ateista od gimbusa Pozdrawiam ateistów a gimboatolom ch*j w dupska :D

P.S zarówno choinka jak i też data świąt zostały przejęte tak dawno temu, że wpisały się już w kulturę chrześcijańską.



Dokonałem apostazji, ślubu kościelnego nie muszę brać wezmę cywilny. Dziecko jak będzie miało swój światopogląd to zdecyduje, czy chce mieć chrzest czy nie i samo pójdzie. Jestem osobą prawicową, cenię postać Romana Dmowskiego i Józefa Becka, to że często nawiązywali do religii mi nie przeszkadza. Pomagam charytatywnie w zimie i we wrześniu gdy zaczyna się rok szkolny. Reasumując, nie interesuje mnie to czy ktoś wierzy czy nie. To jest mój wybór i ja nikomu nie przeszkadzam w wierze chrześcijański. Gdybym miał wybierać bardziej skłaniałbym się Rodzimowierstwu, które zostało wyniszczone polityką oraz mieczem i ogniem.

Voltron

2013-12-08, 21:01
Dobra, jesli chrzescijanie maja jakiekolwiek swieto i nie ida do roboty, to co w tym czasie robia ateisci? Opie**alaja sie! Powinni zapie**alac jak w kazdy inny dzien, przeciez oni nie maja swiat i wolnego czasu z tej okazji bo nie wierza.

MCMerci

2013-12-08, 21:11
Voltron, ależ dokładnie. Tyle samo urlopu ma ateista co wierzący. Kto mu broni zrobić sobie urlop długi po Sylwestra? Do tego czasu, miłego zapieprzania.
PS dla "postępowych ateistów" umiejących tylko rzucać gówna i wypominać wiek: miłosierny murzyński ku*as wam w dupy.

St...........ke

2013-12-08, 21:12
Imper3838 napisał/a:



Wybacz. Ale wróciłem dopiero z uczelni i chce mi się rozwijać wypowiedzi na ten temat.

P.S. Tak możesz sobie mówić do swojego psa. Knypie.



Jednak jesteś idiotą. Wszystkich Świętych jest 1 listopada, Dzień Zaduszny 2 listopada. Wolne jest zawsze 1 listopada, dlatego wszyscy wtedy jeżdżą na cmentarze, a nie dlatego, że to jest święto zmarłych.

peniseusz

2013-12-08, 21:15
to ja jescze dodam że karp na wigilii to twór komuny, ludzie nie mieli lodówek to władza ludowa rzuciła karpia przed świętami obok fabryk i tak narodziła się tradycja

Imper3838

2013-12-08, 21:27
@SteelMike Ja tu dniach wolnych nie rozprawiałem, tylko o genezie tego święta, m.in. na tym że nie jest tradycją chrześcijańską, tylko pogańską... Radzę powstrzymywać się od pochopnych wypowiedzi.

Perezz

2013-12-08, 21:32
Niby k***a tacy wielcy ateiści są wszędzie a jednak apostazji dokonuje bardzo mały odsetek ludzi. Gratuluję hipokryzji bando pedałów.

rew123321

2013-12-08, 21:40
ander455 napisał/a:

/.../ ( co nota bene było w książce, takiej grubej o religii)


tej książce?

MCMerci

2013-12-08, 21:43
Imper, teraz ratujesz sobie dupę tłumacząc się grą słów, zamiast mieć jaja i przyznać się do błędu.

mare30ks

2013-12-08, 21:46
Parówka napisał/a:

Ateizm jest to wiara w nieistnienie Boga.


:smiechzula:
to jeden z glownych przezajebistych argumentow ktorym staraja sie udowodnic ze niewierzenie w boga jest wiara :)
rozpie**ala mnie taka argumentacja :)

Perezz napisał/a:

Niby k***a tacy wielcy ateiści są wszędzie a jednak apostazji dokonuje bardzo mały odsetek ludzi. Gratuluję hipokryzji bando pedałów.


tylko wez jej dokonaj ciagaj polowe swojej rodziny po jakis koscielnych sadach, udowadniaj ze nie chcesz juz miec bozi w serduszku i ch*j wie co tam jeszcze. gdyby to byla prosta operacja, dajmy na to tak samo banalna jak chrzest, to moge ci zagwarantowac, ze poglowie katoli tych w statystykach by wyraznie stopnialo. a ze wiekszosci ludzi nie chce sie ciagac po kosciolach i blagac zeby ich wypisali z biznesu to klada na to lache

MCMerci

2013-12-08, 21:48
mare30ks a mnie rozpie**ala walenie konia ze swej zajebistości gości, którzy niby "postępowi ateiści", a wypełnienie jednego świstka wykracza poza "postępowe" umiejętności gościa, który taki na nie do KK, a mało nóg nie pogubi na ślub czy chrzciny lub Święta.

Artekkoz

2013-12-08, 21:52
Cytat:

Sam nie obchodzę tego święta, bo jest pełne fałszywej atmosfery rodzinnej (bo tylko wtedy ludzie pamiętają o rodzinie i pozbyciu się sporów, a cały rok mają ich gdzieś) i komercji



To powiem tobie że masz kiepsko w domu. Ja jako że sam mam rodzinę rozrzuconą po kraju, a to jedna z niewielu okazji żeby się razem spotkać, jaram się świętami już na miesiąc wcześniej. I to są właśnie święta. Chodzi o rodzinę. Cała ta otoczka jest w ch*j na wyrost i w sumie mogłoby jej nawet nie być ale rodzina jest rodzina- i to nie ważne w co się wierzy. Nic dziwnego że nie obchodzisz świąt jak nie działa u ciebie najważniejsza kwestia.

Imper3838

2013-12-08, 22:03
@McMerci No przyczepiłeś się tego że Święto Zmarłych związałem ze Wszystkimi Świętymi i że niby te święta są oddzielone od siebie. Ale po zgłębieniu się w genezę to 'chrześcijańskie' święto nie jako zostało podpięte pod nasze święto zmarłych, ba nawet zostało wymyślone, żeby zatrzeć ślady pogaństwa. Bo w chrześcijaństwie nie było kultu zmarłych i dusz, dopiero podczas chrystianizacji zostało wymieszane z naszą tradycją, bo Słowianie nawet po chrzcie mieli tendencję do uznawania tego 'pogańskiego' święta. I tak władze chrześcijańskie rozwiązały ten problem, wchłaniając ten obrzęd.

I teraz ludzie jeżdżą 'na groby' 1. i 2. listopada, pomimo tego ze 1. powinni czcić tylko świętych.

MCMerci

2013-12-08, 22:13
Imper3838, nie masz jajec, nawet na tyle, żeby się przyznać do błędu.
Żal mi cię, internetowy koksiku.
A Święto Zmarłych zostało dodane po Wszystkich Świętych nie z powodu "jedynej, słusznej, podle nam zabranej religii słowiańskich (swoją drogą to kto ci zabrania z dzidami po Łysej Górze zaiwaniać), ale z powodu tego, że KAŻDA religia przewiduje święta dla zmarłych. Szok, nie?

PatrolZG

2013-12-08, 22:36
Voltron napisał/a:

Dobra, jesli chrzescijanie maja jakiekolwiek swieto i nie ida do roboty, to co w tym czasie robia ateisci? Opie**alaja sie! Powinni zapie**alac jak w kazdy inny dzien, przeciez oni nie maja swiat i wolnego czasu z tej okazji bo nie wierza.



Oto największy idiota sadistica z jakim miałem doczynienia. Najlepiej róbcie sobie k***a święta co 2 dni. Ale ty jesteś przyj***ny gnojku. To ty sie k***o j***na opie**alasz, i ja przez twoje opie**alanie się nie mogę normalnie funkcjonować, bo wszystko k***a zamknięte. Przez takich debili jak ty mamy w kraju taką ch*jnie. Bo nie myślisz kompletnie, a masz takie same prawa jak ja. I moj głos jest wart tyle samo co tego kretyna...