18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Choinka i ateiści

Zarammoth • 2013-12-08, 16:40

- Pamiętajcie, że choinka to pogański (germański) zwyczaj ukradziony przez katolików.
- Sam okres świąteczny był obchodzony podobnie bez względu czy religia chrześcijańska pojawiła się na tych terenach. Nasi przodkowie obchodzili święta bóstw solarnych.
- Jezus NIE urodził się w grudniu. To kościół zastąpił lokalne święto boga słońca narodzinami swojego boga z półwyspu arabskiego.
- I katolicy i ateiści świętują tak samo: jedzą, piją i nie rozmawiają o bogu (poza pasterką), więc to równie dobrze jest bezbożne święto.
- Ateiści nie śpiewają kolęd, jak się katolikom wydaje. To jakiś wymysł. Przynajmniej ja nie znam ateisty nawiązującego w tym czasie do boga.
- Siłą rzeczy ateiści mają również CZAS WOLNY, więc dlaczego muszą siedzieć w domu i akurat nie wybrać się do rodziny.
- Dawanie prezentów nie ma nic wspólnego z religią.
- Dania jedzone podczas świąt są oznaką kultywowania RODZIMEJ KUCHNI i nie są w żaden sposób powiązane z biblijnymi potrawami.

Sam nie obchodzę tego święta, bo jest pełne fałszywej atmosfery rodzinnej (bo tylko wtedy ludzie pamiętają o rodzinie i pozbyciu się sporów, a cały rok mają ich gdzieś) i komercji. Ale staram się zrozumieć ateistów, którzy przyłączają się do tych świąt dla samej TRADYCJI, a nie wiary. Więc chyba chcecie, żeby ten zwyczaj się utrzymał katolicy, choć i tak jest w nim już niewiele religijności, a więcej biesiady.
Tak więc wszystkiego najlepszego dla katolików, innowierców i niewierzących.

St...........on

2013-12-08, 17:53
@Zarammoth

Wcześniej wkurzałeś mnie komentami , noo ale tym razem zaskoczyłeś mnie pozytywnie. Polać mu bo mądrze prawi! Najlepszego Zarammoth! piwko leci!

Muzz

2013-12-08, 17:58
Święta świętami, tradycja tradycją... jeden ch*j kto, co, gdzie i jak. Szanujmy się nawzajem, popijajmy colę z mikołajem na etykiecie, kupmy najbliższym jakąś pierdołę w prezencie, oglądajmy Kevina i Szklaną Pułapkę po raz setny, żryjmy same dobroci, a na koniec zróbmy WIELKĄ świąteczną kupę. Cała magia świąt odejdzie wraz z użyciem spłuczki. Bo tak całkiem poważnie - kogo obchodzi jak inni spędzają ten czas? Szkoda życia na ból dupy... chyba, że jesteś no-lifem albo trollem.

MERRY KISSMYASS, drodzy Sadole :)

wiesiors4

2013-12-08, 18:02
Hrodgar napisał/a:

Zarammoth, dupa z Ciebie, a nie ateista. Ateista ma w dupie boga, religie i ich święta. Natomiast Ty prowadzisz permanentną agitację przeciwko chrześcijaństwu, często odwołując się RELIGII pogańskich.

Ateista ma w dupie to wszystko i nikomu nie zawraca głowy tym że on nie wierzy.


Dokładnie tym się różni ateista od gimbusa.

oc...........an

2013-12-08, 18:17
ch*j mnie obchodzi kto wymyślił te święta. Święta są po to, żeby odpocząć w czasie najcięższego czasu w roku (Wigilia - rozpoczęcie siarczystych mrozów, przynajmniej w teorii, Wielkanoc - przesilenia i zmiana pogody).
Jest to czas kiedy ludzie zjeżdżają się na spotkanie z najbliższymi i o to chodzi. Po ch*j roztrząsacie?!

Zarammoth

2013-12-08, 18:35
Piszę to by wytłumaczyć na czym polega "hipokryzja" i różnice w świętowaniu świąt grudniowych, bo widziałem wiele zarzutów, że "praffcify ateizta" nie może w święta odwiedzać rodziny, co najwyżej siedzieć przed telewizorem. To święto ma swoje wady i zalety, i żyjąc w takim a nie innym państwie z nich korzystamy. To dla nas też okres rodzinny i czas na odpoczynek i wyciszenie się. Chciałem, żeby był to wątek pojednawczy, a tymczasem pseudo-chrześcijanie wyzwali mnie od pedałów i gimboateistów. Ciekawe czy jak łamiecie się z rodzina opłatkiem to też ze sztuczną szczerością i nie potraficie odpuścić wrogom nawet w czasie adwentu (przypominam wam, że to okres przygotowania, a nie plucia jadem). Dlaczego nie jestem niby ateistą, bo w ogóle WAŻĘ się rozmawiać na temat religii i szukania kompromisu? Mam hejtować i obrażać ludzi waszym zdaniem?
Wesołych świąt wiesior4 i długiego życia w zdrowiu panie Hrodgar.

pemb

2013-12-08, 19:22
@wiesiors4
Ani ja ani moja kobieta nie weźmiemy ślubu kościelnego, dzieci nie ochrzcimy. Do kościoła nie chodzimy, na apostazję szkoda czasu; jak mi się zechce to podpiszę. Boga nie ma, przynajmniej tego ukazanego w religiach.

dagins

2013-12-08, 20:01
Ateizm to też religia.

Fu...........66

2013-12-08, 20:02
Ja już napisałem list do św. Mikołaja i dałem mamusi - mojemu pośrednikowi pomiędzy mną a Mikołajem, a Wy? :amused:

mare30ks

2013-12-08, 20:03
@pemb poczekaj az dzieciak bedzie w drodze i rodzinka si edowie ze wy takie szatany co nie chrzcza dziecka, juz wam tescie i dziadki wybija grzech z glowy ;)

pirastro

2013-12-08, 20:07
już już. bo nie zdążysz się nauczyć na Przyrodę i Plastykę.

jak nie pasuje ci świętowanie 25-26.XII to zapie**alaj do roboty. proste.

karinawaw

2013-12-08, 20:09
Ja tam ubieram choinkę bo jest to tradycja rodzinna...

RYJ23

2013-12-08, 20:09
@pemb warto zebys dodal w swojej wypowiedzi ''moim zdaniem''

btw.A na wielkanoc jak idziecie ze swięconką to jaka macie wymowke ?! :D hehe kogo to k***a obchodzi co wy robicie w te dni,niech kazdy je spedza w taki sposob w jaki uwaza a pie**olenie ze choinka jest poganska,ze prezenty itd nie maja nic wspolnego z tym swietem katolickim zachowajcie dla siebie

3m

2013-12-08, 20:13
Nawet nie czytam tej komentarzowej gównoburzy napinaczy bo pewnie z 10% tylko jest napisana z sensem. Reszta to spam wystukany z rytmicznym sapaniem w stronę monitora.

"To im teraz pojechałem, zesrają się! - sap, sap, sap z szyderczym uśmiechem w pustkę"

da...........82

2013-12-08, 20:14
Zarammoth napisał/a:

Ważne, żeby być dobrym.



To bądź tak dobry i stul pysk. Wpie**alaj sobie tą zupę grzybową i dawaj prezenty tylko nie psuj bożonarodzeniowej atmosfery katolikom po przez zakładanie takich zj***nych tematów.

Zarammoth

2013-12-08, 20:16
dagins napisał/a:

Ateizm to też religia.


A niezbieranie znaczków to hobby.

Religia musi posiadać dogmaty zawarte w świętych księgach i rytuały. I jest zinstytucjonalizowana.
Czy ateizm ma jakieś święte księgi, zwyczaje albo siedzibę/kapłanów?

pirastro napisał/a:


jak nie pasuje ci świętowanie 25-26.XII to zapie**alaj do roboty. proste.


Przeczytaj jeszcze raz co napisałem (o ile w ogóle czytałeś przed napinaniem się).
Akurat w święta raz pracuję, a innym razem korzystam z wolnego, tyle.

darek10182 napisał/a:


To bądź tak dobry i stul pysk. Wpie**alaj sobie tą zupę grzybową i dawaj prezenty tylko nie psuj bożonarodzeniowej atmosfery katolikom po przez zakładanie takich zj***nych tematów.


To ma być dobro płynące z religii, szacunek do bliźniego i kultura? Nigdzie cię nie obraziłem, ani katolików. Mówiłem o ateistach, o kultywowaniu tradycji i wypunktowałem kilka aspektów kulturowych.