18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Buty za 0 zł

megrin • 2012-04-14, 23:43
Ktoś zj*bał sprawę na stronie adidasa i oficjalna cena za buty wynosi 0 zł :D
kupiłem 10 par :> i mam fakturkę :D znajomi już się zaopatrzyli, jedyny koszt to przesyłka (17zł)

link do butów: http://shop-adidas.eu/PL/product.php?id_product=104


dla niedowiarków wrzucam fakturę jaką wystawił mi adidas :D


Zl...........ny

2012-04-15, 16:41
firma kogucik sp***olił i ucik ;)

mrlewy

2012-04-15, 17:22
Pytanie mam, korzystał ktoś może wcześniej z usług tej strony czy może w ogóle o niej słyszał? Bo może być też tak, że po prostu się zorietnowali, że ktoś coś sp***olił i żeby nikt więcej tych butów nie zamawiał, zamknęli stronę. Co prawda wątpię w taką wersję ale zawsze jest nadzieja.

megrin

2012-04-15, 18:29
Ktoś prosił o screena, jak wyglądały te buty. Pomyślałem o tym, że firma może chcieć się wykręcić, więc zrobiłem wcześniej screena :P



BTW: jest weekend więc przelewy nie chodzą (jeszcze).
Jeżeli ktoś obawia się oszustwa, zawsze istnieje możliwość anulowania przelewu (sposób zależy od banku, w którym macie konta)

itachi666

2012-04-15, 18:56
hmmm oficjalna strona adidasa jest ta: http://www.adidas.pl/
wiec po co mieli by drugą strone otwierać, nie rozumiem ? może ktoś zrobił to specjalnie żeby ludzi ponaciągać, zastanawiające.

megrin

2012-04-15, 19:00
itachi666 napisał/a:

hmmm oficjalna strona adidasa jest ta: http://www.adidas.pl/
wiec po co mieli by drugą strone otwierać, nie rozumiem ? może ktoś zrobił to specjalnie żeby ludzi ponaciągać, zastanawiające.



sklepów sprzedających produkty adidasa jest sporo, nie widzę w tym nic dziwnego

Suuuchar

2012-04-15, 19:14
Ciekawa sprawa, aż postanowiłem się zarejestrować i coś napisać.

"faktura pro forma nie ma żadnej wartości i nie stanowi dowodu księgowego"
"Dokładnie, proforma = papier toaletowy. Nie ma żadnego znaczenia"

Faktura pro forma dowodu księgowego nie stanowi, ale w myśl kodeksu cywilnego jest oświadczeniem woli do zawarcia umowy, także jeżeli osoby kupujące buty zgadzają się na warunki proponowane w fv pro-forma umowa powinna zostać uznana za zawartą. A dowód księgowy wam nie jest potrzebny, chyba, że kupujecie buty na firmę i potrzebujecie dokumentu księgowego do odliczenia podatku vat i podatku dochodowego.

"2.Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe pod względem technicznym działanie Sklepu oraz za przerwy w dostępności Sklepu

Faktura wystawiana jest automatycznie po dokonaniu zamówienia w sklepie internetowym jeżeli sklep działa nieprawidłowo to faktura również jest nieprawidłowa.
Obawiam się, że tym punktem regulaminu będą się bronić. "

Jest to klauzula niedozwolona wpisana ro rejestru klauzul niedozwolonych przez UOKiK. Nie jest wiążąca.

"H w ten ich regulamin
masz ustawę o sprzedaży konsumenckiej i szczególnych warunkach sprzedarzy...
może być nawet w sklepie przy produkcie napisane zamiast 100zł - 100gr i mają prawo nie sprzedawać, jak przyjdziesz na kasę "

Jeżeli jest to oferta, a nie zaproszenie do składania oferty to nawet za 1 gr można domagać się wydania towaru.

"Nie dostaniecie tych butów. Tak samo możecie coś kupić na "kup teraz" na allegro za 1zł, czy w sklepie internetowym komputer za 50zł i tak tego nie dostaniecie. "
Nie jest to do końca prawda. Przedmioty wystawiane na allegro są ofertami, także po zakupie umowa jest wiążąca i można domagać się towaru. Wyjątkiem bodajże są kategorie typu. nieruchomości ,motoryzacja gdzie oferowane samochody to informacje handlowe. Jednak wynika to z regulaminu allegro, a nie z przepisów KC.

"Przecież wiadomo że nic nie dostaniecie. Pewnie w regulaminie był podobny zapisa do np tego ze sklepu arest: "Zawartość witryny internetowej sklepu arest.pl nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego (pełni jedynie rolę informacji handlowej).""

Ale wysłana pro forma po zakupie to już na pewno nie jest :informacja handlowa" czy też "zaproszenie do składania oferty" ;)

"Chyba to jednak była pułapka :-) Wystarczy, że przez ten "błąd" oszustowi przelewem zapłaciło 100 osób to już ma przecież 1700zł na koncie, więc osiągnął sumę jaką chciał i zamknął stronę. (w sumie to nie mam się co cieszyć bo też zamówiłem) "

Zamieszczony screen pro-formy wskazuje, że taka sytuacja jest możliwa. Nigdzie nie dopatrzyłem się NIPU bądź jakichkolwiek danych, więc pro-forma nie jest prawidłowa, ponieważ nie wiadomo kto jest stroną sprzedająca w umowie. Czy jest to firma prowadząca sklep czy też Pani Jadzia, która sprząta u nich. jednak jeżeli są gdzieś tam te dane to raczej wszystko ok. Dla bezpieczeństwa nie wpłacajcie pieniędzy, a rządajcie wysyłki za pobraniem

megrin

2012-04-15, 19:23
Suuuchar napisał/a:

"Chyba to jednak była pułapka Wystarczy, że przez ten "błąd" oszustowi przelewem zapłaciło 100 osób to już ma przecież 1700zł na koncie, więc osiągnął sumę jaką chciał i zamknął stronę. (w sumie to nie mam się co cieszyć bo też zamówiłem) "

Zamieszczony screen pro-formy wskazuje, że taka sytuacja jest możliwa. Nigdzie nie dopatrzyłem się NIPU bądź jakichkolwiek danych, więc pro-forma nie jest prawidłowa, ponieważ nie wiadomo kto jest stroną sprzedająca w umowie. Czy jest to firma prowadząca sklep czy też Pani Jadzia, która sprząta u nich. jednak jeżeli są gdzieś tam te dane to raczej wszystko ok. Dla bezpieczeństwa nie wpłacajcie pieniędzy, a rządajcie wysyłki za pobraniem



napisałem już wcześniej, przelewy nie chodzą w weekendy, więc jeśli to jest oszustwo, to:
1. Jeszcze przelew nie został zrealizowany przez bank, możecie anulować
2. Macie konto na które wysłaliście pieniądze... Po tym można dojść do osoby (chyba?)

~Angel

2012-04-15, 19:50
To nie jest oszustwo tylko błąd - na allegro od dłuższego czasu sprzedają a ich sklep internetowy jest od kilku lat.

reginaldo85

2012-04-15, 19:56
@robertoo nie wiem czy chodzi nam o to samo,ale byla kiedys sytuacja gdzie gosc wystawil na allegro auto za 1000 zł, a chcial za 10.000.....Po prostu pomylil sie o jedno zero :D sprawa poszla do sadu i auto musial sprzedac za tysiaka :) To byl juz ladnych pare lat temu bodajze na slasku :)

Ozzy779

2012-04-15, 21:03
Ja dzisiaj tak samo kupiłem 3 pary przenośnych głośników za 0zł ;]

~Angel

2012-04-15, 21:03
:roll:
dajesz link :mrgreen:

megrin

2012-04-15, 21:43
angel napisał/a:

:roll:
dajesz link :mrgreen:



pierwszy krok, żeby z tego tematu zrobić poszukiwania błędów w ofertach sklepów :D

al...........10

2012-04-15, 21:46
Z tymi przelewami nieczynnymi w weekendy to chyba jakaś przedpotopowa zasada. Może z jednego banku do drugiego tak jest, ale np. przelew z konta w mbanku na inne konto w mbanku leci natychmiast, nieważne kiedy się wysyłą. Wydaje mi się, że w każdym banku coś takiego powinno funkcjonować. Inna sprawa, że bardzo często na aukcjach oferujących wartości niematerialne (kody aktywacyjne do oprogramowania czy coś) widnieje informacja, że mail z odpowiednimi danymi może zostać wysłany na podstawie potwierdzenia przelewu. To co, można sprzedawcy wysłać potwierdzenie a później szybko anulować przelew póki nie zaksięgowali u niego?

megrin

2012-04-15, 22:04
alan10 napisał/a:

Z tymi przelewami nieczynnymi w weekendy to chyba jakaś przedpotopowa zasada. Może z jednego banku do drugiego tak jest, ale np. przelew z konta w mbanku na inne konto w mbanku leci natychmiast, nieważne kiedy się wysyłą. Wydaje mi się, że w każdym banku coś takiego powinno funkcjonować. Inna sprawa, że bardzo często na aukcjach oferujących wartości niematerialne (kody aktywacyjne do oprogramowania czy coś) widnieje informacja, że mail z odpowiednimi danymi może zostać wysłany na podstawie potwierdzenia przelewu. To co, można sprzedawcy wysłać potwierdzenie a później szybko anulować przelew póki nie zaksięgowali u niego?



Masz rację co do jednego: przelewy realizowane są natychmiastowo tylko między kontami w tym samym banku.

Co do anulowania przelewu po pokazaniu potwierdzenia - bank nie wystawi Ci potwierdzenia przelewu dopóki go nie wykona, jedyne co otrzymasz to potwierdzenie przyjęcia do realizacji. Nikt rozsądny nie wyśle Ci produktu na podstawie potwierdzenia przyjęcia do realizacji.