18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

"...bo polscy faceci źle się ubierają, nie to co z eras

Treze • 2014-01-16, 00:06
Witam szanowną społeczność Sadistica!

Krótka notka na początek:
Domyślam się, że nie jeden z was spytał kiedyś jakąś dziewoję, co takiego widzą w obcokrajowcach (w tym wypadku pytałem o turasów). Poza różnymi bzdetami, za każdym razem przewijał się jeden argument - ubiór. Że ciapaci co do nas przyjeżdżają to tacy zadbani, dobrze ubrani etc etc. Każdy ma swój gust, każdy chce ubierać się w fajne dla niego ciuchy, jednak wszyscy jesteśmy skazani po prostu na to co jest w sklepach. I okazuje się że tu jest już gorzej...

W zeszłym tygodniu wybrałem się po spodnie. Cel prosty - chcę kupić sobie ciemnoszare dżinsy, ewentualnie czarne. Nie chciałem kupować ponownie z bazaru, bo niestety nie jestem okazem wychudzonej szczapy i materiał kiepski gatunkowo szybko się na mnie przeciera:/ Będąc w Warszawie skierowałem się do galerii Złote Tarasy (albo Złote ku*asy, jak kto woli). Koniec sezonu, masa przecen, tony towarów na półkach. Zamiast przewidywanych 15stu minut, spędziłem tam dwie godziny.
Otóż co się okazuje - we wszystkich sieciówkach (New Yorker, House, Cropp)... Nie ma "normalnych" dżinsów. Są albo poryte kroje z naszyciami na dupie, kolanach i cholera wie gdzie jeszcze, albo kolorystyka tak obrzydliwa, że aż odechciewa się patrzeć, albo po prostu jaskrawo kolorowane pedalskie gówno. W jednym ze sklepów jakimś cudem znalazłem spodnie w odpowiadającym mi kolorze, nawet rozmiar się zgadzał - po wejściu do przebieralni spróbowałem je założyć... I ni cholery nie chciało mi przejść przez łydkę. Zrozumiałbym że nie chce mi się na brzuchu zapiąć, że może dupę mam za wielką czy co. Ale łydki? :shock: Zdejmuję, patrzę na nie ponownie - k***a rurki;/ Po chwili co się dalej okazało - jedyne czarne spodnie w całym sklepiej to też k***a rurki!!! (wniosek - to nie są spodnie dla ludzi o jakiejkolwiek masie mięśniowej. Bebzona trochę mam, ale okazuje się że w pasie wszystko było dobrze). Zdesperowany uznałem że po prostu nie pochleję w tym tygodniu i kupię coś w jednym z droższych sklepów. Najpierw Big Star - dobre spodnie minimum 180 zł. Potem Marks & Spencer - 170. Przyznam, że przy mojej pensji (1,7 koła do ręki) i mając na utrzymaniu córkę takie ceny są zabójcze.

Co do notki początkowej - w co w takim razie mamy się ubierać? Nawet nie chodzi o jakieś wypindrzanie się tylko o zwykłe wyglądanie jak człowiek!! Czy w Polsce żeby dobrze wyglądać trzeba albo mieć zajebistą kasę albo chcieć się ubierać i wyglądać jak ciota? Orgazmusów mających tatuśków z polami naftowymi to zupełnie nie dotyka, ale ja osobiście przeżyłem niezły ból dupy:/ Chore...

pacekk

2014-01-17, 09:45
Lord_Viader napisał/a:


Każdy mężczyzna w rurkach wygląda na p*zdę, p*zdo.



Pewnie nieraz od takiej p*zdy dostaniesz po pysku :)

Ceembe napisał/a:

To normalne, teraz jest moda "na pedała", te szaliczki i czapeczki złodziejki noszone w pomieszczeniach... + rureczki opinające jaja i marynarka slim ledwo dająca się zapiąć - tacy faceci mają w dzisiejszych czasach branie dzięki zlasowanemu poglądowi na świat - który zawdzięczamy kulturze popowej i telewizji. Biebery i One Direction wyprały mózgi nastolatkom.




Dobre wytłumaczenie na bycie pasztetem...

bututa

2014-01-17, 11:21
to na dzień dobry maść na ból dupy - jak się szuka spodni typu regular, to się nie zagląda ani do Croppa ani House'a czy New Yorkera. Zresztą to są sklepy dla nastolatków, każda marka odzieżowa ma swój target, tzw. misję marki w której znajduje się informacja do kogo kieruje swoją ofertę.

Jak się chcesz sadolu ubrać dobrze i nie po pedalsku to masz:
1. Magazyn Logo - w końcu to gazeta dla facetów
2. Blog czy książka Kędzierskiego aka Mr. Vintage - tam znajdziesz porady jak wyglądać dobrze a nie jak kolo z dyskoteki czy ortalionowy rycerz.
3. Blog Sartorialist - tu podpowiedź dla tych co chcą się lansować na zagraniczniaków.
4. Setki, tysiące blogów z fajną modą męską - nie tą trendy tylko stylową.


No, to jeszcze wskazówki dozowania maści - niewielką ilość nałóż na palec wskazujący, koniecznie lewej ręki (bo od serca), a następnie wsadź głęboko w swoją szanowną. Stosować profilaktycznie 3 razy dziennie.






kidi1

2014-01-17, 13:53
Jeśli dla Ciebie zasrany po brzegi reklamami magazyn Logo to coś fajnego (pewnie jeszcze CKM czytasz), a Mr. Vintage (pedałek w jaskrawych rurkach) jest wzorem do naśladowania, to potrzebujesz pomocy chyba. Moda się zmieniła mniej więcej od momentu pojawienia się Jacykowa i Piróga w TV, wnioski sami wyciągajcie.

bututa

2014-01-17, 14:03
@up

nie muszę czytać męskich magazynów bo nie jestem facetem.

powtarzam moje wskazania dotyczące stosowania twojej jak się domyślam ulubionej maści.
:idzwch*j:

kidi1

2014-01-17, 14:17
bututa napisał/a:

@up

nie muszę czytać męskich magazynów bo nie jestem facetem.

powtarzam moje wskazania dotyczące stosowania twojej jak się domyślam ulubionej maści.
:idzwch*j:


To, że nie jesteś facetem, wcale mnie nie zaskakuje. Wróć już do kuchni i zostaw męski temat mężczyznom.

bututa

2014-01-17, 14:25
kidi1, do mamy też tak ładnie mówisz kiedy ubiera Cię codziennie?

kidi1

2014-01-17, 19:08
bututa napisał/a:

kidi1, do mamy też tak ładnie mówisz kiedy ubiera Cię codziennie?


Skoro nasze matki chcesz w to mieszać- to tak też mówię do Twojej mamy jak chcę żeby się już ubrała.

Legon

2014-01-17, 19:53
idz do C&A , normalny sklep z normalnymi rozmiarami i cenami , a nie jakies gowno np. z lee wanglera co u nas kosztuje 300 zlotych czy cos , a w HAmeryce to sa szmaty po 15 dolcow i praktycznie nikt tego nie kupuje

DyndaS

2014-01-18, 02:17
Co do jeansów ten sam problem...
Jedyne wygodne jakie na mnie pasują to jeansy w levisie lecz tam trzeba zapłacić 300 zł co nie jest do śmiechu :/

Niby grubym się nie jest choć chudzielcem też nie ale żeby coś dobrać to masakra... albo pedalskie coś albo tak niewygodne że nie da się chodzić i to nawet tam gdzie kosztują 150-200 zł...

Hippo

2014-01-18, 04:17
k***a marmar, zazdroszcze ci, sam szukam skóry
jak ktoś szuka markowych jeansów, na ebayu z USA sprzedają oryginalne Levisy za 150zł z przesyłką do Polski

ThePatryk

2014-02-05, 19:35
Nie wiem jak wy patrzycie, ale osobiście prawie zawsze znajdę coś normalnego w sklepie typu New Yorker/House/Cropp. Spodnie są wytrzymałe, nie przecierają się szybko. Wg mnie cenowo dobrze można się ubrać w House, w dziale męskim nie ma przesadnej ilości pstrokatych kolorów, tylko normalny krój spodni. Oczywiście muszę przyznać, że sporą część działu męskiego zajmują spodnie ZWĘŻANE, czyli nie rurki tylko węższe od normalnych prostych dżinsów.
Pozdrawiam ;-)