18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

"...bo polscy faceci źle się ubierają, nie to co z eras

Treze • 2014-01-16, 00:06
Witam szanowną społeczność Sadistica!

Krótka notka na początek:
Domyślam się, że nie jeden z was spytał kiedyś jakąś dziewoję, co takiego widzą w obcokrajowcach (w tym wypadku pytałem o turasów). Poza różnymi bzdetami, za każdym razem przewijał się jeden argument - ubiór. Że ciapaci co do nas przyjeżdżają to tacy zadbani, dobrze ubrani etc etc. Każdy ma swój gust, każdy chce ubierać się w fajne dla niego ciuchy, jednak wszyscy jesteśmy skazani po prostu na to co jest w sklepach. I okazuje się że tu jest już gorzej...

W zeszłym tygodniu wybrałem się po spodnie. Cel prosty - chcę kupić sobie ciemnoszare dżinsy, ewentualnie czarne. Nie chciałem kupować ponownie z bazaru, bo niestety nie jestem okazem wychudzonej szczapy i materiał kiepski gatunkowo szybko się na mnie przeciera:/ Będąc w Warszawie skierowałem się do galerii Złote Tarasy (albo Złote ku*asy, jak kto woli). Koniec sezonu, masa przecen, tony towarów na półkach. Zamiast przewidywanych 15stu minut, spędziłem tam dwie godziny.
Otóż co się okazuje - we wszystkich sieciówkach (New Yorker, House, Cropp)... Nie ma "normalnych" dżinsów. Są albo poryte kroje z naszyciami na dupie, kolanach i cholera wie gdzie jeszcze, albo kolorystyka tak obrzydliwa, że aż odechciewa się patrzeć, albo po prostu jaskrawo kolorowane pedalskie gówno. W jednym ze sklepów jakimś cudem znalazłem spodnie w odpowiadającym mi kolorze, nawet rozmiar się zgadzał - po wejściu do przebieralni spróbowałem je założyć... I ni cholery nie chciało mi przejść przez łydkę. Zrozumiałbym że nie chce mi się na brzuchu zapiąć, że może dupę mam za wielką czy co. Ale łydki? :shock: Zdejmuję, patrzę na nie ponownie - k***a rurki;/ Po chwili co się dalej okazało - jedyne czarne spodnie w całym sklepiej to też k***a rurki!!! (wniosek - to nie są spodnie dla ludzi o jakiejkolwiek masie mięśniowej. Bebzona trochę mam, ale okazuje się że w pasie wszystko było dobrze). Zdesperowany uznałem że po prostu nie pochleję w tym tygodniu i kupię coś w jednym z droższych sklepów. Najpierw Big Star - dobre spodnie minimum 180 zł. Potem Marks & Spencer - 170. Przyznam, że przy mojej pensji (1,7 koła do ręki) i mając na utrzymaniu córkę takie ceny są zabójcze.

Co do notki początkowej - w co w takim razie mamy się ubierać? Nawet nie chodzi o jakieś wypindrzanie się tylko o zwykłe wyglądanie jak człowiek!! Czy w Polsce żeby dobrze wyglądać trzeba albo mieć zajebistą kasę albo chcieć się ubierać i wyglądać jak ciota? Orgazmusów mających tatuśków z polami naftowymi to zupełnie nie dotyka, ale ja osobiście przeżyłem niezły ból dupy:/ Chore...

Reseller

2014-01-16, 11:20
To na jaki ch*j idziesz do galerii, w której od zasrania jest sklepów właśnie dla gimbusów i ciot
takich sklepów jest masa bo podążają one za poj***nymi trendami ...
ja kupuję jeansy jakoś co pół roku po 3 pary, 70-100zł każda i powiem ci są zajebiste i z wyglądu i z jakości materiału. a kupuję w takich fajnych pasażach, małych centrach handlowych gdzie z góry widać że są dla prostych ludzi jak my..

Ęmi

2014-01-16, 11:21
Aaaaw, tylu "mężczyzn" rozmawiających o ubraniach :D

Aczkolwiek zgadzam się- byłam ostatnio na shoppingu z kumplem i szukaliśmy mu swetra. Zwykły fajny sweter dla spoko kolesia. Poddaliśmy się, kiedy znalazłam męski (podobno) sweter w niebieską panterkę.



level1989

2014-01-16, 11:24
Popieram, dobry tekst...kupić spodnie to trzeba liczyć 200zł w levisie, lee albo big starze...inaczej rurki i ch*j w dupe

Tassadar

2014-01-16, 11:25
Po dżiny to trzeba do Lee Wranglera czy BS, do niedawna Reserved miał jeszcze gatunkowo przyzwoite, a w w.w dla się znaleźć jeszcze normalne spodnie, ale cena posrana. Nie wiem po co tyle tych rurek zasranych się robi, przy moich łydkach jest nie możliwe założyć jakiekolwiek spodnie zwężane. ckln sam jesteś gruby, ile kg na wzrost to dla ciebie gruby? Inna sprawa że na każdym inaczej ta masa się rozkłada, ogólnie szukałem spodni ze 2 msc. Wszech ch*jnia w sklepach

hajen

2014-01-16, 11:40
Uderz kolego do C&A, poniżej stówy a spodnie dla prawdziwego faceta. I materiał lepszy. Ja mam kilka par z Tommy Hilfigera (żona tam pracuje więc mam zniżki) i to ten sam jeans co Big Star, tylko że metka inna. I kroje mają dziwne, też się w udach przecierają. A z C&A nie ma problemów.

To nie reklama, lepiej, żeby każdemu żyło się lepiej.

deny86

2014-01-16, 11:45
Mam identyczny problem i zdanie na ten temat, jedynie gdzie można kupić normalne dżinsy w których facet wygląda jak facet, to tak jak pisali koledzy powyżej: Wrangler, Lee, Levi's. Ale ceny 200zł z hakiem to minimum, ile trzeba zapłacić za jedną parę, ale wychodzę założenia że lepiej mieć mniej ciuchów ale porządnych w których zawsze czujesz się dobrze, niż sterta gówna nad którymi się zastanawiasz czy nałożyć a potem tylko Ci półki zawalają bo i tak Ci zaraz zbrzydną i powiesz że jednak są ch*jowe. Pozdro

Kisielu

2014-01-16, 11:50
@hajen, z 2 miesiące temu latałem za spodniami, odwiedziłem wszystkie sieciówki możliwe, nawet ten c&a i dopiero jak się poddałem i poszedłem na ryneczek kupić 2 pary spodni to za 140 dostałem 2 pary zajebistych jeansów. W ogóle to jest posrane, wchodzisz do sklepów, gdzie jeszcze pare miesięcy wcześniej kupujesz zajebiste spodnie, bluzę, koszulki a tam nagle jakieś ciotowate, wyglądające jak worek koszulki (nie chodzi mi tu o luźne) i jakiś ch*jowy materiał, gdzie swojego czasu brałem tam koszulki tak fajne, że nawet 5 lat czy więcej i są dalej dobre, po prostu jest jakaś pedalska moda, a najlepsze jest to, że pedalskie rurki można kupić za 50-70 zł za parę, a w tym samym sklepie normalne kosztują 3x drożej :/

jabadabaryba

2014-01-16, 11:59
Polecam zobaczyć w skateshopach czy coś się znajdzie dla siebie. Oczywiście nie takich JP, ale większych, coraz częściej można je znaleźć w galeriach handlowych. Można znaleźć bez problemu tam spodnie normalne, nie z klinem po kostki, bez jakiś wzorków, normalnej szerokości. Dużo polskich firm, co oczywiście wiąże się z ceną +120 zł ale jakościowo lepsze niż z tych chińskich gówien.

Bergorson

2014-01-16, 12:01
Masz trochę racji, ale to nie jest temat na sadistica.

thqpo

2014-01-16, 12:04
Takie teraz te spodnie robią, w pasie można znaleźć dobre, ale udo ledwo przez nogawke przechodzi. Obwody mi rosną, za rok dwa to ja już w ogóle nie będę spodni nosił, no chyba że jakieś skejtowskie O_O

nitrox89

2014-01-16, 12:10
Bergorson napisał/a:

Masz trochę racji, ale to nie jest temat na sadistica.


To gdzie k***a mać prawdziwy facet ma założyć temat, na pudelku czy innych ch*jostwie? Zbastujcie z tymi teksami, bo i tak nikt Wam piwa za to nie da, a tylko niepotrzebnie serwer obciążacie.

Ja tam znajduje jakieś rzeczy w Croppie czy Housie, bo jak jest wyprzedaż to idzie cos dorwać (ostatnio swetr za 40zł wyżydziłem).
C&A też polecam i Reserved. Niestety większość rzeczy kupuje na wyprzedaży bo zarabiając 1600 m/c ciężko inaczej...

kapelan_szturmowy

2014-01-16, 12:12
k***a, a nie lepiej babę wysłać do lumpeksu Tani Armani po 2zł za kg? Nie dość że z oczu zejdzie na kilka godzin, dużo nie wyda, to i wróci z czymś fajnym.

mat88

2014-01-16, 12:17
primo ultimo - sieciówki mają rozmiarówkę wzorowaną na idealnej budowie ciała (coś w stylu tego co stworzył Da Vinci). Ideały nie mają za grubych łydek, brzucha itd. Temu nie możesz się w nie wcisnąć Ty spasła świnio!!! (hehe...ja zresztą też :) ) )
secundo - jeśli szukasz jeansów to tylko Levi's, Wrangler, G-star, Pepe itd...(cena 280-600zł). Ale masz tyle kroi i kolorów że bez problemu coś sobie wybierzesz.
Prawda jest też taka, że w spodniach za 120zł pochodzisz rok-dwa a w spodniach za 300+ o wiele więcej (od 6 lat chodze w Levisach, bez jakichkolwiek zniszczeń).
Także lepiej wydać raz więcej i mieć spokój, niż zadowalać się shitem bo jakby nie patrzeć, wychodzi taniej w ogólym rozrachunki.

Tak jestem ekspertem - pracuje od 6 lat w "odzieży"
elo

pkh

2014-01-16, 12:20
Ehhh czasem niestety muszę się udać na zakupy i od pewnego czasu z przerażeniem stwierdzam że coraz trudniej jest odróżnić dział męski od damskiego :/

pacekk

2014-01-16, 12:24
Prawda jest taka, że większość z was w rurkach wyglądałaby jak jakies niedojeby i dlatego tak je hejtujecie. Pozdro!