18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Awantura pod stocznią Gdańską

~LegendarnyZiom • 2012-05-14, 21:53
Poszło o to, że prezydent Gdańska przywrócił stoczni imię Lenina, które funkcjonowało w PRLu.


torro

2012-05-16, 11:35
No i dwóch narąbanych warchołów popsuło imprezę...

qanov

2012-05-16, 11:37
jak powiadał stary góral Polska będzie aż po Ural, za Uralem będą Chiny was nie będzie sk***ysyny!

=CAMEL=

2012-05-16, 12:32
Jak dla mnie akcje typu usunięcie pomnika Lenina z placu centralnego w krakowie to głupia akcja. Powinien zostać i przypominać pewien dział historii z którego wyszliśmy i przypominać o tym że powinniśmy szanować to jak jest teraz. Co do nazywania nowych rzeczy np im. Lenina to może juz nie do końca.

Piromanx

2012-05-16, 13:31
To jakiś pie**olony żart?

chupsky

2012-05-16, 13:39
Skoro tawarisz Lenin ma przypominać i urealniać obraz stoczni, to może postulujcie, żeby na nowo Żydów, Polaków, cyganów i innych sprowadzili do Treblinki czy Auschwitz. Wtedy to dopiero turyści będą walili drzwiami i oknami. Co za banda idiotów. Niektórzy tutaj mają tak żałośnie zaczadzone mózgi, że aż się wymiotować chce. Nie odróżniacie zwykłych budynków użytkowych od miejsc symbolicznych - trzeba być kompletnym kretynem, żeby próbować budować analogię między kamienicą/bramą zbudowaną za komunizmu i stocznią, w której ludzie walczyli o wolność. W takim razie mur berliński i płot pana Zdzicha to to samo, bo były wybudowane w tym samym czasie i nawet podobne są.
Krzyż przyniósł więcej ofiar procentowych niż komunizm i nazizm (nota bene co za bzdura)? A wojna 30-letnia przyniosła na niektórych terenach spustoszenie rzędu 95% ludności i infrastruktury. I co z tego? Czego to ma dowodzić? Ludzie włączcie mózgi. Co ma piernik do wiatraka w tym momencie? W tym kraju bezczelnie wciska się ponownie symbole komunistyczne a wy jak imbecyle przyklaskujecie temu. Jak was będą pałowali, to mam nadzieję, że też będziecie tak samo zadowoleni pacany.

pepa1705

2012-05-16, 13:51
on chce zeby osoby odwiedzajace poczuly atmosfere... to moze lepiej by bylo wprowadzic stan wojenny, postawic ZOMO ? czemu nie bardziej realistycznie...

EdmundKemper

2012-05-16, 13:59
POlska widać idzie w złym kierunku. A najbardziej bolało mnie to, że miałem w klasie takich przyjebów co by za czerwień życie oddali i oni byli porządnymi uczniami, a ktoś coś powiedział o Hitlerze to mało się naganą dyrektora by nie skończyło. Jestem patriotą, ale z każdym dniem coraz mniej wierzę, że ci ludzie nawrócą się na dobrą drogę.

darkclif

2012-05-16, 15:20
Po co upamiętniać największych zbrodniarzy ? Może ktoś chciał by mieszkać na ulicy im. Adolfa Hitlera, przecież to prawda że zabił połowe Europy więc trzeba go upamiętnić.

~LegendarnyZiom

2012-05-16, 15:21
chupsky napisał/a:

Skoro tawarisz Lenin ma przypominać i urealniać obraz stoczni, to może postulujcie, żeby na nowo Żydów, Polaków, cyganów i innych sprowadzili do Treblinki czy Auschwitz.



Dpbry pomysł. :ok: Żydów i Cyganów to akurat mogliby wywozić. W sumie niektórych Polaków też. :roll:

PGY

2012-05-16, 16:05
Ta łysa szmata w okularkach powinna dostać wpie**ol i to dobry. Starszy człowiek, do tego typek który na prawdę ma z tą całą stocznią wiele wspólnego mówi do niego ( co prawda z nerwami, ale jednak) a ta p*zda udaje że go nie słyszy.

MrokoxD

2012-05-16, 18:17
To jak już, to proponuję zwrócić nazwę Pałacu Kultury i Nauki im. Józefa Stalina

Dzikiwaz

2012-05-16, 20:18
McMenel napisał/a:

Niech się debile nie rzucają przez znak krzyża przez ok 1500 lat zginęło więcej ludzi niż za komuny czy przez Hitlera.



Akurat to gówno prawda. Wszystkie wyroki inkwizycji jak i krucjaty były dokładnie dokumentowane. W sumie zginęło około 30 tyś ludzi. Nieporównywalnie mniej niż do przykładach podanych przez Ciebie. Tak w ogóle nie przez znak krzyża tylko przez ludzką zachłanność.

KrzychuSnk napisał/a:

Według mnie dobrze że to pokazali. Należy o tym pamiętać. Wałęsa jakby nie patrzeć jest osobą znaną nie tylko w Europie, a Stocznia Gdańska była miejscem gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. A Dziadek w roboczym kubraczku... Rozumiem że swoje przeżył, ale wszystko co zostało wywieszone na bramie nie jest w celach propagandowych a upamiętniających. Widać tego nie rozumie.


Poczytaj o Magdalence i obradach okrągłego stołu to jest raz, a dwa Stalin też jest znany na całym świecie i to znaczy, że dobrze? Wałęsa powiedział ostatnio, że Solidarność spod sejmu kazałby spałować, to chyba znaczy, że zapomniał skąd pochodzi, dzięki komu został prezydentem. Niestety Wałęsa jest jeden, a powiedz mi ilu jest takich, którzy stracili zdrowie, przyjaciół i muszą żyć za 700 zł renty miesięcznie?