18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Awantura pod stocznią Gdańską

~LegendarnyZiom • 2012-05-14, 21:53
Poszło o to, że prezydent Gdańska przywrócił stoczni imię Lenina, które funkcjonowało w PRLu.


Nie_wiem

2012-05-15, 22:04
Ktokolwiek z was oglądał ten materiał do końca? Napis jest przymocowany na potrzeby filmu, nakręcą parę scen i go zdejmą. :roll: Nie ma się o co spinać.

LICH0

2012-05-15, 22:07
Kolejny znajomy towarzysza Tuska.



Pan_Doktur

2012-05-15, 22:07
napis arbeit macht frei w Oświęcimiu też zdejmijcie, przecież o to też ludzie walczyli :homer:

Machol

2012-05-15, 22:15
Jak ten ułom pie**olił to aż rzygać się chciało... "W celach upamiętnienia, bo jak ktoś przyjedzie to nie będzie wiedział, co tu się działo". Że jak??? k***a, od tego by wiedzieć, co się działo, są muzea, przewodniki, tablice upamiętniającą można jebnąć, ale po co na siłę przywracać to, od czego się chciało uciec? Nie pie**olcie mi tu, żeby arbaita z Oświęcimia usunąć jak się nie podoba - ja jebię, przecież tam jest muzeum, a to jest zakład pracy, obiekt użyteczności publicznej... To faktycznie zaraz przywróćmy jeszcze wokoło patrole milicji, bo inaczej to "ludzie nie będą wiedzieć, co tu się działo". Tak, k***a, a od napisu to się w ch*j nauczą... Nie no, wk***iłem się, idę pić. ;/

UMA

2012-05-15, 22:46
Pitis napisał/a:

Co wy w ogóle wypisujecie.

Każda walka o naszą polskość nawet ta najmniejsza czy też można by rzec najgłupsza jest jak najbardziej wskazana.

Im więcej na takie coś pozwalamy, tym bardziej zatracamy naszą Polskość i dajemy sobą pomiatać.


P.S

Nie to ze jestem jakimś patriotą ale myślmy logicznie i przewidujmy skutki działań polskiej elity Politycznej.



Zgadzam się z tym że każda walka o polskość jest jak najbardziej na miejscu. Tacy ludzie jak prezydent gdańska zabijają tylko w ludziach wartości przez takie coś a jak wiadomo wartości są nad wyraz ważne. Takich zj***nych zachowań jest coraz więcej, te j***ne rządowe sk***ysyny rozwieją wartości. Jak ludzie się mają trzymać bez nich ? Jak człowiek ma mieć poczucie przynależności do tego kraju jak z tego kraju powoli zostaje tylko nazwa POLSKA ? Nie możemy dopuszczać do takich zachować choćby były mało znaczące bo będą się mnożyć a te pajace szukają tylko sensacji dla ludzi by ich wk***ić broniąc się jakimiś bezsensownymi argumentami.

sebeks

2012-05-15, 22:59
demonkuba16 napisał/a:

Facet ma rację. h*j że historia. Walczył kiedyś o to żeby wyzbyć się "Lenina" z kraju a oni mu teraz stocznie w której pracuje jak widać od lat nazywają imieniem Lenina... też bym się wk***ił. My możemy tego nie rozumieć ale Ci ludzie widzieli na własne oczy jak to było za czasów właśnie Lenina czy innych "Stalinów"... osobiście ich rozumiem i popieram.



Taki z Ciebie patriota, że nawet pisać poprawnie nie umiesz. nie o to oni walczyli, by zapomniany został język polski.

Rozwalmy wszystko co nas otacza, wszystko co było przed 89 rokiem, bo ktoś pamięta jak mu tam dupę sprali. Tę bramę z napisem "im.Lenina" widać na wszystkich filmach historycznych, choćby muskających tematyką o "Solidarność". Gdybym będąc turystą zobaczył bramę stoczni inną niż na filmie dokumentalnym, to stwierdziłbym, że to albo jakaś ściema i trafiłem w złe miejsce, albo, że władze miasta nie dbają o historię której używają, aby miasto wypromować. Ci ludzie z filmiku zaraz umrą, więc kto będzie pamiętał? Przecież co roku właśnie dla upamiętnienia tych chwil są imprezy, była tam nawet Kylie Minogue. To źle mieć wokół symbole historyczne? Zdejmijcie krzyże.

pieto90 napisał/a:


To k***a Westerplatte nazwijmy Hitlerplatte, a tak w celu upamiętnienia! Bo według większości podręczników od historii od ostrzelania Westerplatte zaczęła się II WS. Co za idiotyczny argument "w celu upamiętnienia"...



ale pieeeeeerdolisz
Westerplatte było Westerplatte

EMIO093

2012-05-15, 23:00
Będziemy walczyć z bolszewikami!!!

Bubbo

2012-05-15, 23:06
Ja teraz poproszę o napis na pałacu kultury im. Józefa Stalina.

KurwaRomantyk

2012-05-15, 23:12
k***a, ludzie... to tylko nazwa.

pieto90

2012-05-15, 23:22
sebeks napisał/a:





ale pieeeeeerdolisz
Westerplatte było Westerplatte



Uczyli cię w podstawówce czytać ze zrozumieniem? Jak k***a nie rozumiesz do czego piję w tamtym poście to się nie udzielaj, bo do samego POCHODZENIA nazwy Westerplatte się nie odnoszę!

zEB

2012-05-15, 23:34
W roku '80 to Lenin by się już dawno rozłożył jakby go nie zabalsamowali, więc pie**olą Ci kolesie tak, że aż głowa mała. Toż lenin w latach 20 się przekręcił, tych krzykaczy nie było wtedy nawet na świecie jeszcze. Nie bardzo kumam po ch*j ten napis (?!), ale mi on za bardzo nie przeszkadza.

Nie mieszałbym też Lenina ze Stalinem za bardzo, bo aż takimi kumplami to oni nie byli. Lenin otoczony był wręcz kultem, i Stalin z tego korzystał, ale tylko tyle.
Może się mylę, ale nie kojarzę też żeby Lenin kazał mordować Polaków.

!Timon

2012-05-15, 23:45
sebeks napisał/a:



Taki z Ciebie patriota, że nawet pisać poprawnie nie umiesz. nie o to oni walczyli, by zapomniany został język polski.

Rozwalmy wszystko co nas otacza, wszystko co było przed 89 rokiem, bo ktoś pamięta jak mu tam dupę sprali. Tę bramę z napisem "im.Lenina" widać na wszystkich filmach historycznych, choćby muskających tematyką o "Solidarność". Gdybym będąc turystą zobaczył bramę stoczni inną niż na filmie dokumentalnym, to stwierdziłbym, że to albo jakaś ściema i trafiłem w złe miejsce, albo, że władze miasta nie dbają o historię której używają, aby miasto wypromować. Ci ludzie z filmiku zaraz umrą, więc kto będzie pamiętał? Przecież co roku właśnie dla upamiętnienia tych chwil są imprezy, była tam nawet Kylie Minogue. To źle mieć wokół symbole historyczne? Zdejmijcie krzyże.




pie**olisz jakby cie sierpem i młotem po głowie od dzieciństwa napie**alali.
Jakby mi kazali chodzić do szkoły imienia lenina tez bym się ostro wk***ił - oni się wk***iają, że mają pracować w stoczni im. lenina. Turyści nie uwierzą? A ch*j z takimi turystami. Debilami nie ma się co przejmować. Jeśli masz 28 lat faktycznie jak wpisałeś w profilu to można śmiało wysnuć wniosek, żeś zdrowo przyj***ny. Kylie Minogue jest dla Ciebie jakimś k***a autorytetem, że ją tu wymieniasz? Pudelek jest pełen twoich autorytetów.


@up
Lenin nie kazał mordować Polaków tylko wszystkich którzy są przeciw rewolucji. Faktycznie powinniśmy go kochać. Jak Hitlera - on nie chciał eksterminować Polaków konkretnie tylko wszystkich Słowian.


@k***aRomantyk
Sprzedawca na kasie mógłby zwracać się do Ciebie 'Ty ch*ju' - przecież to tylko imię.

Dusz

2012-05-16, 00:31
Prezydent ładny komuch... k***a niby 23 lata od upadku tamtego ustroju minęło a te czerwone sk***ysyny dalej nami rządzą. Jak się wreszcie naród wk***i to im zaprezentuje inscenizacje przewrotu majowego, będą mieli swoją historię.

A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści!

Leouch

2012-05-16, 00:47
tak, napis jest do filmu. szczegol ze jest przyspawany i te kilka literek to koszt 68tys zlotych...

Gienek2

2012-05-16, 10:49
a tweraz k***a, drogie dzieci zastanówmy się po co , dlaczego i o czym to może świadczyć że po tylu latach przywrócono nazwę Lenina? russia welcome