18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Awantura pod stocznią Gdańską

~LegendarnyZiom • 2012-05-14, 21:53
Poszło o to, że prezydent Gdańska przywrócił stoczni imię Lenina, które funkcjonowało w PRLu.


qucharz69

2012-05-15, 16:44
normalnie myślałem na początku że to jakiś żart i że się ludziska wkręcili , ale to k***a najwidoczniej prawda , ja pie**ole zdrowo naj***ne ma typ w tym swoim baniaku żeby takie numery odpie**alać !

loneksg

2012-05-15, 21:12
Dobrze mówi! polać mu!

pieto90

2012-05-15, 21:14
KrzychuSnk napisał/a:

A Dziadek w roboczym kubraczku... Rozumiem że swoje przeżył, ale wszystko co zostało wywieszone na bramie nie jest w celach propagandowych a upamiętniających. Widać tego nie rozumie.


To k***a Westerplatte nazwijmy Hitlerplatte, a tak w celu upamiętnienia! Bo według większości podręczników od historii od ostrzelania Westerplatte zaczęła się II WS. Co za idiotyczny argument "w celu upamiętnienia"...

azerbejdzanification

2012-05-15, 21:20
Jeszcze niech z policji zrobią milicje, i skansen gotowy. Straż miejską na ZOMO przemianować, tak dla historii oczywiście, nie wspominająć o reaktywacji wojewódzkiej placówki PZPR(czy PO już nie pamiętam co było co)

Nazywacie go dziadkiem w kubraczku?Do niego i jego kolegów napie**alali z karabinów,albo napie**alali pałami jak sobie szedł do pracy, więc Adamowicz i może mu conajwyżej buty czyścić. k***a, ci co naprawde walczyli w tej solidarności i narażali życie, to siedzą cicho i robią swoje. A ci co się siedzieli wtedy cicho i najmniej robili, teraz trzymają się stołków i sobie dowieszają nazwe Lenin przy stoczni.Donald Tusk, Komorowski, Adamowicz, czy kogoś z nich napie**ali?Nawet żaden z nich nie ma się odwagi teraz przyznawać do swoich niby solidarnościowych korzeni.
Mam nadzieje że ktoś to w nocy zerwie.Dobrze że władze w Gdyni mie mają tak idiotycznych pomysłów.

1488

2012-05-15, 21:20
To ja poproszę w takim wypadku "Adolf Hitler Strasse"

crupal

2012-05-15, 21:29
A Wrocław ma za honorowych mieszkańców ma po dziś dzień takie elementy jak Hitler, Stalin, Hermann Göring, Wilhelm Frick, Joseph Goebbels, Władysław Gomułka, Konstanty Rokossowski. Więc co się dziwić jeden w tą czy w tą ...

wilczekone

2012-05-15, 21:30
i niech zamienią wszystkie nazwy ulic z JP2 i placów na Lenina, Stalina i Hitlera w celu upamiętnienia wojny, no bo przecież tak się nazywały......

qbamatus

2012-05-15, 21:36
Obok wisi tablica z postulatami, portret papieża, wstawili kwiaty, ale tego już nie widzicie.
A nikt stoczni nie przemianował, to tak co do opisu, to tylko brama, a najbardziej spinają się kacze dupy, szkoda, że większość związkowców walczących z komuną nie ma nic przeciwko temu, część mówi że to interesujące, polecam poszukać w internecie opinii innych niż tego pana

oldsoul166

2012-05-15, 21:36
Panie Prezydencie Gdańska, mam pomysł- zróbmy zrzutę i postawny pomnik Hitlera w Oświęcimiu, ot tak zupełnie przy bramie w celu upamiętnienia kto kazał go zbudować !

To samo można by zrobić z towarzyszem Stalinem- postawmy mu pomnik na Katyńskich mogiłach,... i pod Smoleńskiem również...

UMA

2012-05-15, 21:37
maciek98 napisał/a:



To jest historia a nie propagowanie idei komunistycznych. Jest tam też umieszczone znane nam wszystkim 21 postulatów. Wszystko to w celach upamiętniających. Druga rzecz, ma to być podobno wykorzystane w jakimś filmie. To jest historia, i naszym obowiązkiem jest o tym pamiętać i przekazywać ją najmłodszym pokoleniom. Po to żeby te pokolenia wiedziały jak było naprawdę.
To jest właśnie polski naród. Wszystko co związane z komuną zniszczyć, pomniki, bramy itd. W takim razie czego nie likwiduje się szpitali, szkół, blokowisk i innych rzeczy które zbudowali właśnie komuniści?



Od tego by przekazywać historię młodszym pokoleniom jest szkoła i przedmiot zwany historią który teraz to mija się z prawdą historyczną. Jednak żeby to powstało po to aby przekazywać młodszym, to by w podręcznikach nie umieszczali teraz tylu zakłamanych rzeczy. Jeżeli masz takie poczucie nauczania to zbierz grupkę młodych i przedstaw im fakty. A jak chcą tego w jakimś filmie to niech se takie coś k***a zrobią. A co do likwidacji szpitali, szkół itp. to nie kracz tyle, sądząc po powyższym jeszcze tak zrobią, lub nazwą np. szkołę imieniem szwaba.

cykor21

2012-05-15, 21:44
Akurat Lenin był wartościowym człowiekiem, osiągnął tyle, że ten wrzeszczący robol w życiu by tego nie ogarnął. Ale żeby to zrozumieć to trzeba troche poczytać.

Pi...........is

2012-05-15, 21:49
Co wy w ogóle wypisujecie.

Każda walka o naszą polskość nawet ta najmniejsza czy też można by rzec najgłupsza jest jak najbardziej wskazana.

Im więcej na takie coś pozwalamy, tym bardziej zatracamy naszą Polskość i dajemy sobą pomiatać.


P.S

Nie to ze jestem jakimś patriotą ale myślmy logicznie i przewidujmy skutki działań polskiej elity Politycznej.

Gi...........sz

2012-05-15, 21:53
Naród który nie zna swojej historii musi przeżyć ją jeszcze raz.

Tremor

2012-05-15, 21:53
demonkuba16 napisał/a:

Facet ma rację. h*j że historia. Walczył kiedyś o to żeby wyzbyć się "Lenina" z kraju a oni mu teraz stocznie w której pracuje jak widać od lat nazywają imieniem Lenina... też bym się wk***ił. My możemy tego nie rozumieć ale Ci ludzie widzieli na własne oczy jak to było za czasów właśnie Lenina czy innych "Stalinów"... osobiście ich rozumiem i popieram.



Przecież Lenin chciał dobrze

takija

2012-05-15, 22:03
Tremor napisał/a:



Przecież Lenin chciał dobrze



Ale był h*jem!