18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Awantura pod stocznią Gdańską

~LegendarnyZiom • 2012-05-14, 21:53
Poszło o to, że prezydent Gdańska przywrócił stoczni imię Lenina, które funkcjonowało w PRLu.


think666

2012-05-14, 21:57
Jak to dzisiaj zobaczyłem to mnie skręciło. Adamowicz robił już pok***ione rzeczy, ale teraz już przegina.

KrzychuSnk

2012-05-14, 22:00
Według mnie dobrze że to pokazali. Należy o tym pamiętać. Wałęsa jakby nie patrzeć jest osobą znaną nie tylko w Europie, a Stocznia Gdańska była miejscem gdzie rozgrywały się najważniejsze wydarzenia. A Dziadek w roboczym kubraczku... Rozumiem że swoje przeżył, ale wszystko co zostało wywieszone na bramie nie jest w celach propagandowych a upamiętniających. Widać tego nie rozumie.

wyrwiszmat88

2012-05-14, 22:29
Nasi dziadkowie walczyli ,żeby wygnać tę hołotę z kraju ( po rządach PO i reszty widać ,że bezskutecznie ) a takie pajace jak jego Ekscelencja Budyń fundują takie gówna i to jeszcze za naszą kasę. marzy mi się dzień kiedy ta banda ch*ja zawiśnie na wszystkich latarniach Alei Zwycięstwa w Gdańsku.

Sz...........an

2012-05-14, 22:34
think666 napisał/a:

Jak to dzisiaj zobaczyłem to mnie skręciło. Adamowicz robił już pok***ione rzeczy, ale teraz już przegina.



To jest historia a nie propagowanie idei komunistycznych. Jest tam też umieszczone znane nam wszystkim 21 postulatów. Wszystko to w celach upamiętniających. Druga rzecz, ma to być podobno wykorzystane w jakimś filmie. To jest historia, i naszym obowiązkiem jest o tym pamiętać i przekazywać ją najmłodszym pokoleniom. Po to żeby te pokolenia wiedziały jak było naprawdę.
To jest właśnie polski naród. Wszystko co związane z komuną zniszczyć, pomniki, bramy itd. W takim razie czego nie likwiduje się szpitali, szkół, blokowisk i innych rzeczy które zbudowali właśnie komuniści?

Bobikufel

2012-05-14, 23:37
Nie pierwsza pod stocznią gdańską i chyba nie ostatnia...

takija

2012-05-15, 00:08
Facet ma rację. h*j że historia. Walczył kiedyś o to żeby wyzbyć się "Lenina" z kraju a oni mu teraz stocznie w której pracuje jak widać od lat nazywają imieniem Lenina... też bym się wk***ił. My możemy tego nie rozumieć ale Ci ludzie widzieli na własne oczy jak to było za czasów właśnie Lenina czy innych "Stalinów"... osobiście ich rozumiem i popieram.

grzeczysławkolano

2012-05-15, 01:00
To może, nawiązując do historii zmienić oficjalną nazwę miasta Gdańsk na Danzig... Czasami, aż sama pięść mi się zaciska, gdy widzę co dzieje się w tym kraju.

bloodwar

2012-05-15, 05:33
Pan Wielce Szacowny Ekscelencja Prezydent pewnie siedział sobie pewnie przy piwku z kolegami i głupio się założył:
"Cooo, ja nie potrafię WSZYSTKIEGO? To miasto jest moję, wszystkie dz**ki tańczą jak ja zagram, wszyscy mafiozi są pod moją łapą, jakbym miał taką zachciankę to bym Neptuna z rynku usunął, jakbym tylko kiwną palcem to by się stocznia nazywała imienia Lenina jak kiedyś!"

szymekk5

2012-05-15, 08:13
Wkoncu demokracje mamy... to ludzie chcieli ten zj***ny szyld lenina!

think666

2012-05-15, 08:40
maciek98 napisał/a:

To jest historia a nie propagowanie idei komunistycznych.


W 2003/04 roku kręcili jakiś film na gdańskiej starówce. Cała była w czerwonych flagach i swastykach. Pamiętam, że chciałem stamtąd wiać jak najszybciej bo to nie kojarzy się zbyt dobrze.

Nie pisałem, że to powinno zniknąć bo propaguje jakieś idee. Chce żeby to zniknęło bo ludzie włożyli w walkę z tym całym gównem zbyt wiele.

McMenel

2012-05-15, 10:19
Niech się debile nie rzucają przez znak krzyża przez ok 1500 lat zginęło więcej ludzi niż za komuny czy przez Hitlera.

takija

2012-05-15, 10:41
McMenel napisał/a:

Niech się debile nie rzucają przez znak krzyża przez ok 1500 lat zginęło więcej ludzi niż za komuny czy przez Hitlera.



Jak sam pewnie zauważyłeś....1500lat istnienia krzyża a te powiedzmy 100lat panowania hitlera, stalina, lenina, mussoliniego.... to chyba delikatna różnica ;) Nie ma co porównywać.

McMenel

2012-05-15, 11:21
demonkuba16 napisał/a:



Jak sam pewnie zauważyłeś....1500lat istnienia krzyża a te powiedzmy 100lat panowania hitlera, stalina, lenina, mussoliniego.... to chyba delikatna różnica ;) Nie ma co porównywać.


Czy ja wiem. Jakby tak porównać procentowo w stosunku do liczny ludności na danym kontynencie to wyszło by że w pewnych okresach to z powodu krzyża więcej % zginęło.

takija

2012-05-15, 12:11
W ten sposób możliwe że wyszlo by że "krzyż" zabił więcej ;)