18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wywiad z 20 letnim milionerem

szymek61 • 2012-10-03, 16:28


Opinię pozostawiam Wam

willoo

2012-10-03, 19:29
Czy pieniądze na klinikę uzbierałeś sam czy pożyczyłeś lub dostałeś od rodziny?

"Ludzie czasami tak mają, że słyszą, ale nie słuchają. Wszyscy zadają mi jedno pytanie: Czy dostałem pieniądze od rodziny. Nie, nie dostałem. Moja mama pracowała jako niania, a z ojcem nie miałem kontaktu. Nie ważne co powiem, nie ważne jak ciężko pracowałem, jak wiele wyrzeczeń miałem, i tak niektóre osoby powiedzą że dostałem pieniądze. Takie myślenie pomaga niedowiarkom, usprawiedliwia ich nieróbstwo. "

Źródło : http://natemat.pl/31817,od-pucybuta-do-milionera-piotr-kaszubski-ma-zaledwie-20-lat-ale-juz-jest-biznesmenem-z-sukcesami-wywiad

dback

2012-10-03, 19:29
Pieniądz rodzi pieniądz. Niech nie pie**oli, że dotarł do tego od zera.

da...........za

2012-10-03, 19:30
I co jeszcze? A moim idelem jest Marcin P.

tigerqaz

2012-10-03, 19:31
mam trochę świerszczy pod łóżkiem z młodości więc też chcę być milionerem !!!!!!

pi...........in

2012-10-03, 19:33
I ten Amerykańky akcęt w Rockefeller.

EdmundKemper

2012-10-03, 19:41
Ej no bez jaj, nie wierzę. Taki bogaty, a na jakieś porządne ciuchy go nie stać?

Bobikufel

2012-10-03, 19:45
lol ale on jest pyszny ku*as -.-

stery_srh

2012-10-03, 19:48
O k***a, ale rozpuszczony Kenuś... :hitlerzaba:

makabrax

2012-10-03, 20:02
prawda jest taka że rzeczywiście z UE można dostać dość dużą dotację na budowę/rozbudowę przedsiębiorstwa... ale nie oszukujmy się, w 2 lata nie zdobędzie się renomy... że niby jakaś super klinika medycyny estetycznej z super lekarzami? a który tam pójdzie robić... chyba że poprostu podnajmuje im pomieszczenia... bo zazwyczaj tacy mają już swoje kliniki to dlaczego by się mieli zatrudniać u takiego luntka...

prosiak43

2012-10-03, 20:08
Pewnie tatuś otworzył firmę na swojego syna, może ma jakieś ulgi podatkowe ;D

buoba

2012-10-03, 20:13
gordonviet napisał/a:



1. Ocenia się po efektach. Owszem, nie jest zbyt skromny i pewnie prędzej czy później przejdzie się na swojej "nieomylności". Nie ma nic złego w tym, że rodzice wmawiają dziecku, że jest lepsze od innych.
2. Żaden problem zdobyć kasę na ciekawy biznes:
- Anioł Biznesu - czyli gość, którzy już ma a za część udziałów (rzadziej tylko zysków) zapewni finansowanie inwestycji. Myślisz, że google czy ruscy od skype zaczynali od swojej kasy? Pomyśl jeszcze raz.
- Dotacje z UE - przy dobrym biznesplanie i dobrze napisanym wniosku o dotacja nie ma problemu z dostaniem promesy z banku (Alior i Nordea w ogóle chętnie taki papier wystawiają). Mając promesę, spokojnie można uzyskać dotację. Z Innowacyjnej Gospodarki (PO IG) z działania 4.cośtam idzie wyciągnąć do 4 mln.



Człowieku, w jakich ty realiach żyjesz? W tym czasie, kiedy on 'niby' doprowadził swoją firmę do rangi megabiznesu przeciętny Kowalski odebrałby dopiero swój n-ty kwitek z urzędu, w celu założenia działalności gospodarczej. Bez wątpliwości ktoś mu musiał 'pomóc'.

Jeśli nie ma nic złego w tym, że rodzice mówią dziecku o jego wyższości nad innymi ludźmi, to wyobraź sobie taki scenariusz - ten człowiek jest twoim szefem, a ty wykonujesz u niego niewolniczą pracę za 1000zł miesięcznie na umowę zlecenie, grozi tobie na każdym kroku zwolnieniem, a twoją ewentualną premię woli zainwestować w yorka swojej żony, bo na ciebie ma wyj***ne. Daje ci do zrozumienia, że on jest od kiwania palcem a ty jesteś mróweczką od czarnej roboty. Cieszyłbyś się? Bo ja na pewno nie.

Dotacje - fajna rzecz. Łatwa kasa, nie powiem. Ale zaświadczenia bank NIE WYDAJE od tak, musisz z tym bankiem nawiązać współpracę, czyli... wziąć pożyczkę. Taki manewr dla skromnej firmy jest bardzo ryzykowny. A zadłużenie to gwóźdź do trumny mikrobiznesu.

Myślisz, że to coś daje, skoro musisz czekać miesiące w kolejce, aby w ogóle założyć firmę? Papierkowa biurokracja prędzej czy później zmiażdzy drobny biznes.

be...........mc

2012-10-03, 20:13
Taa, pewnie ta jego "dziewczyna" miała na imię Janusz, biła go i dlatego zerwali...Nie, nie jestem zazdrosny.

pikpok

2012-10-03, 20:14
To jest syn premiera, wziął hajs z amber gold :D

go...........et

2012-10-03, 20:15
@prosiak. Jakie znowu ulgi? Jak już coś piszesz, to pisz chociaż z sensem.

@makabrax - 2 lata to sporo czasu. Z dobrym marketingiem wszystko jest możliwe. A to, że znani lekarze u niego robią mnie nie dziwi specjalnie. Skoro ma klientów i jednym z zabiegów marketingowych jest przyciąganie mas na znane nazwiska (lekarzy) to traktować to należy wyłącznie jako inwestycję. A wydanie, dajmy na to, 30tys miesięcznie na lekarzy to nie jest jakiś wielki koszt w wielomilionowej inwestycji.