18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

trololololoo #3a

matiqq • 2012-11-28, 20:34
Żyjem sobie w trudzie, znoju-orzę ziemie, grzebie w gnoju! jestem panem W całej wsi bo mam AŁDI W TDI. Wszyscy we wsi mnie szanują, gdy zajadę swoją furą... Laski piszczą, kury gdaczą kiedy w AŁDI mnie zobaczą! gdy zajadę zaś pod kościół wszyscy mówią TO jest gościu... WÓZ wymiata Fordy, Fiaty, widać we wsi kto bogaty, a sam znaczek TDI wszystkim się po nocach śni .Idę orać bo już czas, zanim ZAZDROSC ZEŻRE WAS. Wy se siedźta i czytajta, mego WOZA podziwiajta!!! bo to auto cud techniki, Niemce robią super bryki!.












PS.nienawidzę Diesla w osobówkach. Ciągniki siodłowe, busy oczywiście ale nie oso.!

GKC

2012-11-29, 13:38
Do audicy, to trzeba mieć stylówę...

EmpTy212

2012-11-29, 13:57
Diesel jest zaprojektowany do ciągnięcia ma mieć duży moment obrotowy od dolnych obrotów silnika, benzyna zaś przeciwnie gdyż ciągnie w górnym zakresie obrotów (nie mówię tu o silnikach benzynowych fiata czy vw, bo w większości to porażka), sam mam honde i pociągnięcie do tych 7-8krpm daje niezłą frajdę :D . Diesel w osobowym aucie ? Czemu nie ale na pewno nie nowy diesel. Nowe silniki diesla to porażka, więcej elektroniki niż potrzeba a gdy dostanie coś co do końca nie jest ON, to zaczynają się cyrki i silnik pada. Lepiej wypadają silniki benzynowe ale te nowe to też już silniki stworzone na dojechanie 200tyś km a potem to już albo padnie albo przejedzie jeszcze parę tyś. km. Zalet diesla to trzeba szukać w starszych modelach a najlepiej w starych mercedesach, przytaczając potocznie zwanego mercedesa "beczkę" można zobaczyć, że te silniki przepalały wszystko, czy to opał czy to olej rzepakowy i dobijają milion kilometrów i jadą dalej.

Ogółem jednym z większych powodów dla którego jestem przeciwny dieslowi w osobowym aucie, to brak przyjemności z jazdy, nie dość, że coś przed nami klekocze to sprzęgło chodzi ciężko (ciężej niż w każdym benzynowym aucie, może z paroma wyjątkami). Póki jest benzyna dostępna w przystępnej cenie to siedzę w benzynowych silnikach.

Proszę hejtować i tak pewnie nie będę tego czytał gdyż nie mam ochoty szukać potem tego tematu.

MArcin911

2012-11-29, 14:39
ramzei napisał/a:

W astrze padły pompo wtryskiwacze


Opel nigdy nie miał pompo wtryskiwaczy. W Europie jedyna marka która je montowała do osobówek to Vw w swoich tdi'kach

matiqq

2012-11-29, 15:02
o ja pie**ole...

po pierwsze primo http://motokiller.pl/user/matiqq
po drugie primo nie mieszkam w Polsce od kilku lat o czym już pisałem.
po trzecie w/w adres prowadzi do mojego profilu na forum samochodowym.
po czwarte prowadzę warsztat samochodowy (w sumie 2 w PL i Deu)
po piąte nie, nie zamieniłbym benzyny na diesla z wielu powodów
po szóste miałem peugeota 407 oraz c5 w dieslu (2.2 HDI) oraz passata B6 2.0TDI '170KM i nadal twierdzę że TDI nie pasuje.
po siódme to gdybym chciał oszczędzać, to kupiłbym znowu BMW e39 520i 2.0L 170KM i spalanie 9-11 przy 130-220Km/h co widać na jednym z filmików na motokiler.pl na moim profilu.

shiters

2012-11-29, 15:05
spoko, ze znaczek zamieszczony na obrazu jest od Volkswagena ale spoko.

matiqq

2012-11-29, 15:34
shiters napisał/a:

spoko, ze znaczek zamieszczony na obrazu jest od Volkswagena ale spoko.



a znaczek tylko pokazowy.

yohnell

2012-11-29, 15:46
Czy ktoś zauważył że wklejone zdjęcie znaczka TDI pochodzi z VW a nie od Audi? P.S. mieszkam w Austrii, na 1000m, pracuję na 2000m, no takie tam 5km drogi... Próbowałem podjechać na 2 benzyną.... Niestety dizel i napęd na obie osie się kłania... I ktoś niech mi powie że benzyna jest lepsza.
Benzyniaki też lubię ;p dizel jest zwyczajnie praktyczniejszy

artiee

2012-11-29, 15:50
Mentorstajl napisał/a:

@up a ten,kiedy planujesz kapitalke :D ?

W jakim celu ?

matiqq

2012-11-29, 15:54
yohnell@
O co Ci k***a chodzi?

Kakushkin

2012-11-29, 16:01
@up,
mniej więcej o to, że benzyną nie podjedziesz pod górkę :lol:

kuryl87

2012-11-29, 16:10
matiqq napisał/a:

no to się doczekałem odzewu zwolenników olejastych mułów.
co wy w nich widzicie ?
śmierdzą, walą i stukają a to tego kompletny brak mocy.

a ja się wożę BMW e38 740 (4.4 300KM), żoncia ma santa fe, a niedawno sprzedałem e32(3.0 218KM) i e39(2.2 170KM).




A potem się obudziłeś i miałeś mokro w majtach

Gu...........99

2012-11-29, 16:36
Ja pie**olę, forum moto....

Mam benzyniaka, skromne V6, koszty remontów zerowe bo auto się nie psuje. Rocznie robię 8-10 tys. ale planuję kupić diesla tylko że JTD - dlaczego? Bo na trasie dieslem spalę 6, góra 7 litrów ON a benzyny wpie**oli mi co najmniej 10-12, po mieście 18, ile mi spali diesel? 7-8? LPG? Dobra instalka jest ok ale ciągnie mnie do diesla.

ON można załatwić po 3PLN, jest jakiś ważniejszy argument?

matiqq

2012-11-29, 16:57
Gurgul99@tak, 1 wtrysk to 800zł.

ON łatwione po 3 zł to "czerwone" lub "niebieskie" albo po prostu się trafi co jakiś czas z Tira.

benzyniak V6 12 a po mieście 18 to jakieś gówniane autko bo np. e39 2.2l pali 8-11 po trasie przy 120-130km/h a po mieście około 13.
co do LPG to mam warsztat i instaluje również takie instalacje i jak spali Ci 12L lpg to tak jak 6 on.

a co do JTD to jakie dokładniej auto? chcesz cierpieć na "stan warsztatowy" kupując alfe?

a i jeszcze argument... moc! przy 2.0 diesel to tak jak 1.6 benzyna może nie start ale do 100km/h benzyna lepsza. Amen!

gupichuj

2012-11-29, 18:02
A ja jeżdżę primerą 2.0 TD a jak będzie trzeba to się przesiądę i na silnik parowy