18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Smutna prawda

3m • 2012-06-27, 15:46


Taka prawda mili państwo. Polecam poszperać w internecie, ale widząc już wcześniej na tym portalu podobne wątki wiem, że spora część społeczności sadola to ludzie myślący i znający temat.


Oświadczenie: Tak, skopiowałem z kwejka.

amb

2012-06-27, 18:22
@kokofon
to postaw sobie wychodek, zrob furmanke i 5 dzieci. zajmuj sie tez stadkiem kur, 10 krowami i 5 swinia. do tego jeszcze zaoraj, obsiej pole i zbierz zboze. nastepnie wyprodukuj komputer, zrob internet i zaloguj sie na sadistica. czy ktos ci zabrania?

taziu

2012-06-27, 18:22
kokofon napisał/a:

@taziu dobrze ze napisales ze gimnazjim skaczyleds dawno ( ale zapomniales dodac ze wszyscy ktorzy konczyli gimbaze sa imbezylami do szescianu ) ... jest takie przyslowie siedz ciho i udawaj idiote albo otworz ziape i rozwiej wszelkie watpliwosci ...



Cieszę się, że zaprezentowałeś to wspaniałe przysłowie na własnym przykładzie.

chupsky

2012-06-27, 18:25
@taziu
1. Nie wnikam. I tak jesteś cymbałem.
2. Jak ciebie cieszy, że nie możesz robić tego co chcesz, tylko to, na co zezwoli ci państwo, to jak już mówiłem, nie różnisz się niczym od dojnej krowy. A prostytutka też nieźle sobie radzi finansowo bez względu na system i czego to ma dowodzić? Ponownie potwierdzasz, że jesteś cymbałem.
3. O ekonomii w prawdziwym wydaniu (austriackim, chicagowskim czy nawet od biedy fryburskim) to ty wiesz tyle ile ja o lotach kosmicznych, czyli nic. Zgadzając się na obecne warunki państwowe popierasz monopol, czyli jesteś za ingerowaniem w zdrową konkurencje. Co za tym idzie - sam sobie przeczysz. Ponownie potwierdzasz, że jesteś cymbałem.
4. Świetnie, że miałeś o tym cały semestr. Jeśli jesteś tylko po prawie czy jakiejś administracji, to nie dziwi mnie twoja tępota i brak zrozumienia faktu, że jesteśmy dojeni tylko dlatego, że państwo ma taki kaprys.
5. Ta, ładny bon-mot dla cymbałów twojego pokroju, którzy myślą, że jak dadzą nowe opakowanie (nazwę) do starego gów** to coś się zmieni. Śmierć frajerom. I cymbałom.
6. To straciłbyś tumanie głowę za głupotę - poczytaj co nieco o feudalizmie zanim zaczniesz mówić o masowym uciśnieniu chłopów, bo tę papkę to lubi powtarzać niedouczone środowisko TVN, GW czy innej krytyki politycznej komunistyczny cymbale.

Z mojej strony eot. Widzę, że jesteś zwykłym intelektualnym niedowładem na utrzymaniu mamusi i tatusia, którzy kręcąc swoje lody zapewnili ci dobry byt za co im chwała, ale szkoda, że swojego durnego synalka nie nauczyli, że życie w tym kraju nie jest takie różowe i w sporej mierze jest to wina obecnego systemu polityczno-gospodarczego. Summa summarum - mogli cię w jakiejś beczce zakisić, byłoby jednego idioty mniej.

djhexe

2012-06-27, 18:26
taziu napisał/a:

@~Sklej
Działalność gospodarczą można założyć w PL w jeden dzień, wystarczy tylko że wykażesz się odrobiną wiedzy i inteligencji i poprawnie wypełnisz kratki. Następnego dnia przychodzą ci na e-maila którego zadeklarowałeś informacje o działalności oraz wymagane potwierdzenia.

O pozwolenia "trudzisz" się jak chcesz handlować czymś specyficznym, 95% rzeczy nie wymaga żadnych pozwoleń przy zakładaniu działalności.

Jeżeli nie byłoby podatków w wysokości takiej jakie są to z czego byś się leczył na starość? Skąd państwo miałoby pieniądze na edukacje Twoich dzieci, obronę kraju wojskiem, zapłatę na policję, straż, na całą służbę zdrowia?

Przymusowe emerytury? Nikt ci nie zabrania odkładać kasy na konto, możesz sobie robić na śmieciówkach i mieć na emerytury wyj***ne.
sp***alaj tumanie wyżywać się na onet albo doucz się a następnie zabieraj głos w sprawie. pie**olisz jak nawiedzony, rzygać mi się chce jak Was - antysystemowców, antyplatformowców i antydemokratów - widzę w każdym możłiwym miejscu w Internecie napie**alających na co się da, nawet na fejsa się nie da wejść bo zaraz jest milion popie**olonych obrazków Waszej produkcji

Zadaliście sobie kiedyś tylko trud wejścia na strony takie jak np. dziennikustaw.gov.pl, bip.gov.pl stat.gov.pl, epp.eurostat.ec.europa.eu? Byliście kiedyś na jakiejkolwiek debacie, odwiedziliście biuro poselskie, zapisaliście się do struktur partii którą popieracie i zgadzacie się z jej tezami?



k***a erudyta! znawca działalności gospodarczej!

człowieku ogarnij się! załóż działalność i zobacz ile będziesz miał kontroli czy to z US, UKS-u, PIP-u, PIH-u i innych ch*jostw dążących do nałożenia mandatu. nie pozwolą ci normalnie funkcjonować tylko papiery i kontrole. w 2011 pierwsze półrocze spędziłem na "wycieczkach" pomiędzy w/w - i niekoniecznie musieli mnie kontrolować a jedynie robili "krzyżówkę" (a musiałem przedstawiać papiery jakby mnie kontrolowali - VATy PIT-y deklaracje)
kilka lat temu sprzedałem na fakturę samochód po wartości rynkowej to dopie**olili mi karę bo według eurotaxu wartość była większa.

podatki - datki które nie cieszą - muszą być ale nie w wysokości takiej jak są! dochodowy katastralny vat CCP i inne. był kiedyś tutaj filmik obrazujący ile Vatu wpływa do państwa przy najwyższej stawce 22% - jak się nie mylę było to około 25%.


ZUS - za tę daninę którą muszę odprowadzać co miesiąc miałbym:
-ubezpieczenie szpitalne - full opcja
-ubezpieczenie medyczne - full opcja
-ubezpieczenie na życie na około 1.000.000
-kasę w skarpecie na czarną godzinę (może być lokata, program systematycznego oszczędzania)

edukacja moich dzieci? konkretnie jednego dziecka - nie pie**ol mi że mamy wspaniałą darmową edukację - przedszkole - na 20 miejsc w państwowym przedszkolu 17!!! samotnych matek - a ja i moja żona tworzymy normalną rodzinę i niestety nasz mały musi chodzić do przedszkola prywatnego.

i nie wyskakuj tutaj z bip-ami, dziennikami ustaw bo to ch*ja jest warte. też chciałbym nie płacić podatków jak stonki i inne hipiermarkiety. debaty - ch*ja są warte bo sami kolesie mają stołki; przetargi - 90% jest ustawionych pod kolesi a 10 % dla partyzantów.

a na koniec cytat tego co nie wstawia obrazków:

taziu napisał/a:


sp***alaj tumanie wyżywać się na onet albo doucz się a następnie zabieraj głos w sprawie. pie**olisz jak nawiedzony... nawet na fejsa się nie da wejść bo zaraz jest milion popie**olonych obrazków Waszej produkcji


Ork.Fajny

2012-06-27, 18:27
taziu napisał/a:

Nie różnisz się niczym od krowy, którą chłop ciągnie za łańcuch na pole.


Ciekawe stwierdzenie jak na osobę która wymaga by państwo zajmowało się jego pieniędzmi w postaci wysokich podatków, przymusu ubezpieczeniowego, emerytalnego, szkolnego, zdrowotnego etc.

taziu napisał/a:

Przyjmij do swego pustego łba, że kiedyś parobkowi za odezwanie się w sprawach polityki upie**alano łeb.


Przymnij do wiadomości że ci parobkowie mieli takie poglądy co ty...

taziu

2012-06-27, 18:29
@up - przyjmij do wiadomości, że stwierdzenie nie miało znaczenia podkreślać ich myśli a sam czyn. Myślałem, że to nadzbyt oczywiste no ale cóż - zawsze znajdzie się jakiś idiota, który zamiast wnieść coś do dyskusji musi okrasić swoją pustką intelektualną wybrane fragmenty postów innych.

chupsky napisał/a:

@taziu
jesteś cymbałem.
nie różnisz się niczym od
że jesteś cymbałem.
że jesteś cymbałem.
dla cymbałów twojego pokroju
Śmierć frajerom. I cymbałom.
tumanie



Inteligencja tryska każdą szparą, szczególnie dupną. Musiałeś mieć przej***ne w dzieciństwie, że została ci taka papka w głowie.

kokofon

2012-06-27, 18:32
@amb co za argumenty ... lol normalnie imbecyl ... poczytaj troszke a dowiesz ile mlodych ludzi ma dokladnie ten sam problem nie moga zalorzyc rodziny bo ich po prosu nie stac a ty najwidoczniej jestes netowym napinaczem za ktorego jeszcze tatus i mamusia rachunki placa ...

Ork.Fajny

2012-06-27, 18:35
taziu napisał/a:

@up - przyjmij do wiadomości, że stwierdzenie nie miało znaczenia podkreślać ich myśli a sam czyn. Myślałem, że to nadzbyt oczywiste no ale cóż - zawsze znajdzie się jakiś idiota, który zamiast wnieść coś do dyskusji musi okrasić swoją pustką intelektualną wybrane fragmenty postów innych.


Mógłbym cię zjechać za lewackie destrukcyjne podejście do ekonomii i jej lewego-destrukcyjnego wpływu na społeczeństwo ale po co? Widzę że panowie tutaj dobrze sobie z tobą radzą i sam nie muszę rzucać cytatami mądrych ludzi typ Friedman, Mises, Smith...

Btw. typowe zachowania lewusa.
Zarzuca ludzi potokiem bezsensownych mondryh słów a do wypowiedzi merytorycznie dobrych swoich oponentów ma jedne wąty, że słusznie nazywają go idiotą...

djhexe

2012-06-27, 18:37
taziu napisał/a:

To, że ktoś nie zarabia więcej jak tysiąc to nie mój problem. Trzeba się było k***a uczyć a nie iść na fryzjera do zawodówki albo kończyć edukację na liceum.



dla twojej wiadomości: fryzjerzy zarabiają w ch*j więcej od absolwentów wyższej szkoły ch*joznawstwa i kurestwa. sam skończyłem studia dzienne na państwowej uczelni i z roku to 2 osoby pracują w zawodzie po kierunku - a reszta - albo wyjechała witać Unię europejską na kolanach (szmata i zmywak) albo pracuje w korporacji na kasie.

taziu

2012-06-27, 18:38
@up
Gratuluję kierunku.

@Arashel
Masz rację, nie musisz ur*chamiać ani Google'a ani Wikipedii.

Ork.Fajny

2012-06-27, 18:41
taziu napisał/a:

@Arashel
Masz rację, nie musisz ur*chamiać ani Google'a ani Wikipedii.


Nie wiem czy to powód do uciechy że wymieniasz tak prosty, znany i ogólnodostępny serwis z wiedzą i równie prosta wyszukiwarkę do szukania takiej wiedzy... Wychodzi na to że jesteś za głupi żeby nawet je obsłużyć i zdobyć jakieś okruszki wiedzy z nich...

pudel89

2012-06-27, 18:43
@taziu
1. Skoro nie ma na wojsko, to trzeba przestać utrzymywać zgraję najemników, bo inaczej określić się ich nie da, na usługach wuja sama poza granicami kraju i wtedy to wojsko rozbudować.
2. Ważne badania to nie wszystko, ponadto na większość trzeba czekać bardzo długo. I ch*j mnie obchodzi, że część z nich jest płatnych jak ktoś chce. Skoro tak, to niech Zus zwraca poniesione koszty, albo przestanie wyciągać ode mnie pieniądze, za coś z czego nie mogę potem skorzystać.
3. Powinien, ale nie działa i działać nie będzie dopóki świnie przy korycie żyją z tych pieniędzy.
4. Skoro miałeś o vacie, to zobacz jaką częścią ceny paliwa są podatki. Nie dość, że te pieniądze znikają w czarnej dziurze, to cały czas wprowadzane są podwyżki, co przekłada się na wyższe ceny wszystkiego.
5. Te szkoły są potrzebne tak samo na wsiach, jak i w mieście. Nie wszędzie dojeżdża autobus, a nie każdy rodzic ma możliwość to dziecko dowieźć do szkoły, bo albo pracuje, albo go nie stać, żeby codziennie napie**alać kilkadziesiąt kilometrów. Szkoły to też miejsca pracy dla ludzi i w ten sposób bezrobocie rośnie.
6. Wiadomo, że to nie twój problem, do czasu jak będziesz na ich łasce. To oni mają zarabiać na nasze emerytury (o ile ich dożyjemy) i ci ludzie zwyczajnie wyjadą stąd, bo nie będą mieli za co żyć. Tak samo jak braknie Ci lekarza jak będziesz mieć zawał, bo system edukacji kształci coraz większych idiotów (a reszcie, co miałaby do tego zdolności zamknięto szkoły). Jak tak dalej będziesz widzieć tylko czubek swojego nosa to albo zostaniesz uznany za idiotę, albo co gorsza zostaniesz na łasce ludzi, których uważasz za plebs i debili. Też mogę powiedzieć, że mam na nich wyj***ne, bo kształcę się w zawodzie dającym dochody dużo powyżej średniej krajowej ale różnica między nami jest taka, że ja dostrzegam co się dzieje wokół mnie i nie olewam tego mówiąc, że ch*j mnie to obchodzi.

taziu

2012-06-27, 18:43
@Arashel Gratuluję zrozumienia przesłania zacytowanego zdania.

@pudel89

1. Trzeba jednak zauważyć że - jak sami żołnierze to zaznaczają - walka poza granicami to zajebisty sposób na doszkolenie wojsk.
2. Fakt, na operacje trzeba czekać długo i jest potrzebna zmiana. Wziąłbym się za lekarzy i ich zapis o tym, że duży wymiar godzinowy mógłby spowodować błędy w leczeniu i diagnozie. O jejku, ale oni delikatni.
3. Wyj***ć pół biurokracji? Czemu nie, tylko jedna rzecz - brak planu jak to zrobić i czym zastąpić tą biurokrację, słowa słowami - ale czyny trudne.
4. W wielu państwach na świecie sporą część czy to paliw czy niektórych towarów i usług stanowią podatki. Niestety, jest to jedno z głównych źródeł finansowania państwa i długo nic się nie zmieni. Czy można się pocieszać, że inni mają tak samo? Nie. Ale nie należy zapominać że jesteśmy w dupę z rozwojem - PRL, wojny światowe, rozbiory...
5. Nie wszędzie dojeżdza autobus ale zauważ wady tych placówek. Jakość nauczania (nauczyciele o niskim potencjale dydaktycznym, często tuż przed emeryturą lub "świeżaki"), brak jakichkolwiek pomocy dydaktycznych, stosunkowo wysokie koszty utrzymania itp. Jestem wdzięczny rodzicom, że wysłali mnie do lepszej szkoły a nie pozwolili chodzić do tej "lokalnej" ze względu na mój - wtedy infantylny - argument "bo bliżej".
6. Mam dużo kontaktów z ludźmi, których albo czeka "robota za tysiaka" albo czekać będzie. Generalnie są to ludzie którym nie chce się iść do szkoły, wolą ponapie**alać w gierki zamiast przeczytać lekturę i odrobić zadania z matmy a później wybierają szkoły kierując się kryterium "bo łatwo". Matura zdana cienko lub wcale i zero perspektyw na przyszłość, a przecież rodzice wiecznie w domciu nie trzymają.

Ork.Fajny

2012-06-27, 18:45
Owszem zrozumiałem twój debilny post gdzie snujesz teorię że będę musiał wygooglować np. teorie Misesa podczas pisania riposty.
Ale że nudna jest riposta taka, to postanowiłem powiedzieć że jesteś idiotą który mając możliwość zdobycia wiedzy nie skorzysta z niej...

djhexe

2012-06-27, 18:46
taziu napisał/a:


Gratuluję kierunku.



dziękuję.

w dzisiejszych czasach albo masz plecy i pracujesz albo kończysz 7 kierunków, znasz 16 języków 25 lat doświadczenia a i tak zapie**alasz w magazynie albo przy elewacjach. (pomijam dzieci bogatych rodziców co kończą wyższe szkoły.........................) a i tak nie muszą pracować.