18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Smutna prawda

3m • 2012-06-27, 15:46


Taka prawda mili państwo. Polecam poszperać w internecie, ale widząc już wcześniej na tym portalu podobne wątki wiem, że spora część społeczności sadola to ludzie myślący i znający temat.


Oświadczenie: Tak, skopiowałem z kwejka.

lapsikoss

2012-06-27, 17:32
Jak widzę "Otwórzcie oczy!" to już wiem, że to bzdura i mogę to wydrukować i wytrzeć sobie tym dupę.

Roszp

2012-06-27, 17:39
Ja tam nic mówić nie chcę, ale od czasu gdy komunizm u nas upadł minęło ledwo 20 lat z lekkim okładem. Czy nie uważacie że to jest główna przyczyna? Nie ma co się doszukiwać jakichś teorii spiskowych. Musimy zapie**alać o swoje i jak do tej pory zapie**alamy całkiem żwawo.

kroplowa

2012-06-27, 17:40
Irlandia jest w kryzysie ? Dobre sobie.. Aktualnie mieszkam w Irlandii i z tego co mi wiadomo to jest projekt o wznowienie płac socjalnych takie jak kiedyś były, bo już minął kryzys. Teraz żeby iść na socjal to trzeba mieć chyba 2 lata przepracowane, coś w ten deseń się dowiedziałem na kantynie.. W TV nie kłamali z tymi emigracjami Polaków z Irlandii, skończył się socjal to sp***olili pasożycić do Ojczyzny..

makabrax

2012-06-27, 17:42
Leczyć na starość? Weź idź może k***a do przychodni tak we wrześniu albo październiku i powiedz że chcesz skierowanie na badanie krwii (którego nie miałeś robionego od np. 3-4lat) powiedzą ci że sorry ale już im się w tym roku pieniądze skończyły...
I ch*j z tym że np zarabiasz 5 czy 50 tysięcy miesięcznie skoro nie możesz się leczyć państwowo (czyli w sumie za swoje pieniądze, bo przecież odprowadziłeś składkę zdrowotną ze swojej pensji) i idziesz prywatnie. Można powiedzieć że duża część społeczeństwa działa charytatywnie bo oddają swoją składke na ZOZ, a jak przyjdzie co do czego i tak idą się leczyć prywatnie...

amb

2012-06-27, 17:44
BLAGAM was, zanim zaczniecie rzucac slowkami, ktorych nie rozumiecie, przeczytajcie na wikipedii hasla kapitalizm, socjalizm i wolny rynek...
i nie pitolcie mi, ze policja, podatki i urzednicy sa niepotrzebni, bo bez tego kazdy musialby trzymac ak47 pod poduszka, srac do wychodka na podworku i jezdzic furmanka po drogach gruntowych...

dlaczego Europa zach. jest bogata? bo dymali arabow na ropie naftowej i murzynow na pracy w ameryce. handlowali i kombinowali, budowali przemysl, podbijali swiat, importowali i eksportowali towary i technologie...
nas na zmiane napie**alali niemcy, austriacy, prusowie, ruscy, tatarzy i przez ostatnie ponad 200 lat mielismy moze ze 40 lat spokoju i suwerennosci. jedyne sensowne zloza naturalne jakie mamy, to wegiel. jak w takim miejscu ma sie rozwinac cos, co mozna eksportowac...? i jak tak oglupiony narod jak przez 40+ lat PRLu ma sobie dobrze radzic w porownaniu z tamtymi?

i tak jestesmy w dobrej sytuacji w porownaniu z innymi "republikami postsowieckimi", jak np. ukraina, litwa...

sciagnelismy kilkanascie lat temu kapital zagraniczny, na ktorym skorzystali nieliczni (wg. waszej nomenklatury "warszafka"). gdyby nie to, pensje bylyby bardziej wyrownane, ale zylibysmy w dupie, tak, jak nasi mali wschodni sasiedzi.

Machol

2012-06-27, 17:52
Zgadzając się z tym panem co wkleił Rasputina, powiem być może to samo, ale jednak troszkę inaczej.
Nie śpijcie na lekcjach historii. Kapitalizm rodził się w bólach. Porównujemy się do krajów, gdzie istnieje on od 200 lat. W czasach gdy u nas przechadzał się Napoleon, przeciętny anglik zapie**alał w fabryce po 16 godzin, budując to, co nam się k***a niby należy po 8 godzinach i wolnych niedzielach.
Zamiast wysuwać roszczenia - idźcie pozapie**alać a nie narzekać jak F. Kiepski.

qras

2012-06-27, 17:53
dlatego od wrzesnia wyjezdzam z tego szamba ;]

chupsky

2012-06-27, 17:57
taziu napisał/a:

@~Sklej
Czy zdajesz sobie sprawy o czym mówisz? Działalność gospodarczą można założyć w PL w jeden dzień, wystarczy tylko że wykażesz się odrobiną wiedzy i inteligencji i poprawnie wypełnisz kratki. Następnego dnia przychodzą ci na e-maila którego zadeklarowałeś informacje o działalności oraz wymagane potwierdzenia.

O pozwolenia "trudzisz" się jak chcesz handlować czymś specyficznym, 95% rzeczy nie wymaga żadnych pozwoleń przy zakładaniu działalności.

Jeżeli nie byłoby podatków w wysokości takiej jakie są to z czego byś się leczył na starość? Skąd państwo miałoby pieniądze na edukacje Twoich dzieci, obronę kraju wojskiem, zapłatę na policję, straż, na całą służbę zdrowia?

Przymusowe emerytury? Nikt ci nie zabrania odkładać kasy na konto, możesz sobie robić na śmieciówkach i mieć na emerytury wyj***ne.

Wyznawca korwina widzę, sto złotych na potrzeby państwa...

sp***alaj tumanie wyżywać się na onet albo doucz się a następnie zabieraj głos w sprawie. pie**olisz jak nawiedzony, rzygać mi się chce jak Was - antysystemowców, antyplatformowców i antydemokratów - widzę w każdym możłiwym miejscu w Internecie napie**alających na co się da, nawet na fejsa się nie da wejść bo zaraz jest milion popie**olonych obrazków Waszej produkcji

Zadaliście sobie kiedyś tylko trud wejścia na strony takie jak np. dziennikustaw.gov.pl, bip.gov.pl stat.gov.pl, epp.eurostat.ec.europa.eu? Byliście kiedyś na jakiejkolwiek debacie, odwiedziliście biuro poselskie, zapisaliście się do struktur partii którą popieracie i zgadzacie się z jej tezami?

Obrazek

PS: Polecam Wam stronę http://objawieniapl.blog.onet.pl/ , może z Tyarą Elżbietą Gas znajdziecie wspólny język.



Rzadko się tutaj loguje, ale z tego co kojarzę po avatarze, Ty jesteś wybitnym cymbałem (co prawda jednym z wielu na tej stronie) i scyzoryk mi się w kieszeni otwiera jak czytam idiotyzmy, które wypisujesz Ty i inna banda cymbałów-lemmingów, które trzeba przez życie prowadzić za smycz jak bydło.

Nie zesmarkaj się z tym, że wystarczy jeden dzień na założenie działalności - zależy jaka działalność. Do tego pocieszasz się jak typowy matoł, że większość zawodów jest "wolna" - chcesz być sprzedawcą pietruszki, to sobie kurde bądź, ale te intratniejsze interesy jak handel alkoholem czy bycie prawnikiem wymagają koncesji/pozwolenia/aplikacji baranie. Nawet na zakichane prowadzenie lombardu musisz mieć pozwolenie w tym popapranym przez socjalistów kraju. Według ciebie cymbale adwokat czy handlarz wódką albo paliwem to "specyficzne zawody"? Jesteś skrajnym idiotą, który pozwala się doić z obu stron - z jednej potulnie płacisz podatki w każdym produkcie (czyli podatki pośrednie, o których istnieniu nawet nie masz świadomości) a z drugiej kulisz ogon i pracujesz w tym, w czym pozwala ci państwo.

Dla twojej wiadomości cymbale - jak jest konkurencja, to ceny produktu są niższe. Konkurencja jest wtedy, kiedy nikt nie ma monopolu na selekcjonowanie uczestników danego sektora rynku. Jak skończysz gimnazjum, to się o tym dowiesz. Być może dowiesz się, że identyczne poglądy jak ty miał Karol Marks czy Włodzimierz Lenin - gratuluje "intelektualnego" towarzystwa. Widać jak skończył ZSRR i jak pogrążona w kryzysie jest Unia, więc nie wiem jak można być tak ślepym kretynem jak ty, żeby nadal się rajcować socjalizmem.

Ty naprawdę durniu myślisz, że obecna wysokość podatków uratuje twoje leczenie na starość albo emeryturę? Haha - order uśmiechu za naiwność. Jakbyś nie był idiotą zauważyłbyś, że podatki są coraz wyższe, a jakość służby zdrowia czy naszego wojska i policji leci na łeb na szyje. Ale powtarzaj to co ci Rudy nawmawiał w TVNie czy innym gniocie typu wyborcza i szczekaj jak cie nauczyli - może rzucą ci ochłap za posłuszność.

I tak, bądź za przymusowymi emeryturami bałwanie - to co odkładasz w składkach ZUS przechodzi przez machinę biurokratyczną, która składa się z dziesiątek tysięcy urzędników, setek premii czy budynków - za to wszystko trzeba zapłacić. Jak chcesz, to sobie płać i bądź frajerem, ja wolałbym swój ZUS odłożyć na konto albo zainwestować jak to było przed wstąpieniem socjalizmu do polityki.

Rzygać się chce jak się czyta takich tłuków jak ty. Nie różnisz się niczym od krowy, którą chłop ciągnie za łańcuch na pole. Przyjmij do swojego pustego łba, że ludzie przez dziesiątki wieków żyli, realizowali się BEZ SYSTEMU SOCJALNEGO, który jest wymysłem stosunkowo nowym i niewydajnym. Kiedyś ludzie po prostu mieli mózgi w głowach a nie tyłkach i takie pierdoły i nygusy jak ty, które teraz sapią o państwowe emerytury czy zasiłki po prostu zdychały albo brały się do roboty. Jak wolisz się opierdzielać, to nie za moje, bo ja nie mam ochoty płacić za czyjąś głupotę albo nieróbstwo.

W skrócie - niech ktoś go zabije, bo się męczy.

kokofon

2012-06-27, 17:58
@amb moj dziadek jezdzil furmanka po drogach gruntowych wychodzil do kibla na podworku i mial 5 dzieci. Ja jezdze po mega drogich autostradach i mam kanalizacje nie stac mnie na 1 dzieciaka bo mu przykrosci nie chce robic .... JESTES PAN HIPOKRYTA delikatnie mowiac ...

SunLee

2012-06-27, 18:01
Tu ma być inteligentniejsza część internautów?? Jest tak samo bezmyślna i powierzchowna że można ją rypać od tylca i jeszcze się cieszy jaka jest orginalna. Jak za was walczą takie osoby jak redaktor stankiewicz to jedynie się z niej wyśmiewacie jak ją obrażał niesioł - jeszcze sami byście na nią napluli. Jak ludzie walczą o radio Maryja - tak , właśnie to, to jednoznacznie stajecie po stronie byłych ubeków i mainstreamu. Byle tylko dokopać znienawidzonemu rydzykowi i tym mocherom - ale nie zastanowicie się że solidarność która zwyciężyła komunizm właśnie składała się z takich zwykłych ludzi - może waszych rodziców albo dziadków.
Zamiast zjednoczyć się rozpływacie się intelektualnie.

A kraj po raz setny w historii popada w zniewolenie. A masy onanistów walczą o "konopie" Nie widzicie że już siedzicie w obozie koncentracyjnym - obozie w waszym umyśle - jesteście biernymi niewolnikami.

gregor4020

2012-06-27, 18:03
Idź pan w ch*j. W przeliczeniu denominacyjnym średnia miesięczna płaca w 1989 roku wynosiła 3.8PLN.
Tak, 3 zł 80 groszy. Jak ktoś nie czai jakiego postępu Polska dokonała w ostatnich 20 latach to znaczy że jest tępym bucem, urodzonym w XXI wieku.

Kojarzy jakiś gimbus jak to jest jak trzeba kombinować, żeby kawałek mięsa kupić? Albo oglądać w Dzienniku jak to statek z banami na święta płynie z Kuby?

pudel89

2012-06-27, 18:04
@taziu pie**olisz jak potłuczony. Pokaż gdzie ty masz to wojsko, bo w porównaniu z tym jak wyglądało 30 lat temu obecne jest jednym wielkim pie**olnikiem, gdzie połowa żołnierzy "broni granic" naszego kraju w Iraku i Afganistanie - ch*j stać nas. Służba zdrowia - makabrax napisał już za mnie. Ludzie czekają na rezonans magnetyczny pół roku a potem dowiadują się, że nowotwór złośliwy i pół roku temu można byłoby coś zrobić. Leczenie na starość? Może 5% z nas dożyje emerytury, a i wtedy nie wystarczy na leczenie prywatne, bo publiczna służba leży. Policja? Razem ze strażą miejską fotoradary obsługuje, bo jakiś skończony ch*j uznał, że chce 1,2 mld złotych do budżetu z ich działalności. ch*j z prewencją i bezpieczeństwem, liczy się kasa, nawet się sk***iele z tym nie kryją. W każdym normalnym kraju za coś takiego czekałby go trybunał stanu i więzienie. Edukacja? Wyjdź sprzed komputera i zobacz ile szkół na prowincji jest zamykanych w ramach tzw. rejonizacji szkół. A potem zobacz zmiany programów nauczania, które będą w stanie wykształcić najwyżej k***y i bezrobotnych, bo jedyne wykształcenie jako takie będzie można uzyskać w szkołach prywatnych, gdzie nauka kosztuje 1000zł miesięcznie. Odkładanie pieniędzy? Ciekawe k***a z czego, skoro większość młodych ludzi nie zarabia więcej niż 1000 - 1500 zł, a przy drożejącej ropie i coraz wyższych podatkach chleb będzie kosztować za max 1,5 roku 8zł, a cena reszty produktów pójdzie też w górę. Ale ch*j, dofinansujmy nierobów Greków, stać nas.

taziu

2012-06-27, 18:15
@up
1. Wojsko może i jest ch*jowe ale musimy je mieć. Nie ma pieniędzy na jego całkowitą modernizację więc trzeba robić to stopniowo.
2. Służba zdrowia - jeżeli tak bardzo jesteś za wolnością to ch*j interesują cię kolejki? Ważne badania można robić dosłowie za kilka dych i każdy tak robi, emeryci i renciści zapie**alający kolejki do wszystkiego co możliwe to już inna sprawa.
3. System emerytalny powinien działać w systemie kont podzielonych tzn. nie dostaniesz ani grosza z pieniędzy innych.
4. Na prewencję i bezpieczeństwo nie narzekam, chciałbym jedynie zwiększenia uprawnień dla policji żeby nie pie**olili się z bandytami którzy po 3 latach z powrotem wychodzą na ulicę.
5. Szkoły na każdej wsi to jakaś wielka farsa, ja od małego zapie**alałem autobusem i jakoś nie narzekam. Koszty, niski poziom edukacji, zasyfione klasy, zero pomocy dydaktycznych. Po ch*j to utrzymywać?
6. To, że ktoś nie zarabia więcej jak tysiąc to nie mój problem. Trzeba się było k***a uczyć a nie iść na fryzjera do zawodówki albo kończyć edukację na liceum.

@chupsky
1. Avatar zmieniłem niedawno, to samo nick chłoptasiu i wypraszam sobie nazywanie mnie cymbałem - ciśnie się ust mych szparek nazwanie cię umysłowym inwalidą i daruję sobie dalsze wycieczki osobiste.
2. Potwierdzasz tym samym że na większość działalności gospodarczych nie wymagasz dodatkowych uprawnień. Ahh, żyje mi się dostatnie i wielokrotnie ponad średnią krajową i nikt w rodzince nie jest ani prawnikiem ani właścicielem lombardu, wódkę tylko pijamy.
3. Powiedziałem cokolwiek o cenach cymbale? Zdrowa konkurencja oznacza spadki cen i z tym się zgadzam. Gimnazjum skończyłem już dawno, jak jeszcze na "ekonomia" mówiłeś papu.
4. Podatki pośrednie - vat. Miałem o tym cały semestr wykłady, daruj sobie.
5. Słyszał o koncie wspólnym?
6. Rzygać mi się chce jak czytam takich tłuków jak ty. Nie różnisz się niczym od krowy, którą chłop ciągnie za łańcuch na pole. Przyjmij do swego pustego łba, że kiedyś parobkowi za odezwanie się w sprawach polityki upie**alano łeb.

kokofon

2012-06-27, 18:21
@taziu dobrze ze napisales ze gimnazjim skaczyleds dawno ( ale zapomniales dodac ze wszyscy ktorzy konczyli gimbaze sa imbezylami do szescianu ) ... jest takie przyslowie siedz ciho i udawaj idiote albo otworz ziape i rozwiej wszelkie watpliwosci ...

pudel89

2012-06-27, 18:22
Chupsky, Makabrax, SunLee, zawyżacie poziom takim debilom na tym portalu, co poza masą gówna, którą słyszą w telewizji, nie dość, że nie widzą niczego, to jeszcze uznają to za prawdę objawioną. Sami widzicie, kto wybrał tw. Gajowego, Matoła i Palizjeba. Dzięki takim durniom nie da się tu normalnie żyć. A dla was