18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych

MichaU • 2013-09-09, 13:44
Akcja miała miejsce we Włocławku.


bohdan_lazuka

2013-09-09, 21:26
Czytam komentarze i ogólnie to już wiem dlaczego Rostowski jest w stanie podnieść VAT do 23%, zabrać pieniądze z OFE i opodatkować obroty zamiast zysków. Polacy to idioci.

Po wstępie, do rzeczy.

Kierowca wjechał przy 90km/h na czerwonym świetle na skrzyżowanie, potrącił chłopaka i uciekł z miejsca zdarzenia.

Wniosek:
- przekroczenie prędkości o 40: 8pkt + 400 zł
- potrącenie człowieka - 250 zł mandatu za kolizję
- ucieczka z miejsca zdarzenia - 12 lat więzienia.

Dla mnie rachunek jest prosty. Kierowca powinien dostać 12 lat więzienia, 8 punktów karnych i 650 zł mandatu. Dziękuję.

bo...........30

2013-09-09, 21:59
Taa, jak jadę po chodniku dzielonym ze ścieżką rowerową to mogę dostać mandat, ale jak przejadę po zebrze tam gdzie niby jest także przejazd rowerowy to już jest cacy :) Policja interpretuje przepisy jak chce i tyle.

palamerek

2013-09-09, 22:01
Jebnął to jebnął,na ch*j drążyć temat...

Grisz

2013-09-09, 22:13
O co wam k***a chodzi z tym przeprowadzaniem roweru przez pasy ? Co za różnica czy zostanie potrącony będąc na rowerze czy prowadząc rower ? Ja tego k***a przepisu nie rozumiem i go szczerze pie**ole, bo dla mnie ważne jest żeby przed przejściem się rozejrzeć i tyle i jak jest pewność to przejechać odpowiednim tempem. A jeśli ktoś jest ciotą i nie umie utrzymać równowagi to niech k***a prowadzi ten j***ny rower w p*zdu po pasach. Kilkanaście razy już przejeżdżałem rowerem po pasach w obecności policji I ch*j i nic, żadnej reakcji, bo tu nie chodzi o przejeżdżanie tylko o upewnienie się. Głowa na karku, nie w dupie. A swoją drogą co niektórzy gadają jak stare mohery.

The.prophecy

2013-09-09, 22:19
Browaryt napisał/a:

0:27 tajniaki?


Nie, to ten co 0:18 wybiegł z prawej.

Grisz napisał/a:

O co wam k***a chodzi z tym przeprowadzaniem roweru przez pasy ? Co za różnica czy zostanie potrącony będąc na rowerze czy prowadząc rower ?


O to właśnie chodzi, że jakby się zatrzymał przed przejściem to by się zdążył rozejrzeć.
Jest sporo debilnych przepisów, ale ten do nich nie należy.

ksz-ksz

2013-09-09, 22:29
Black Snake napisał/a:

@faltaunakaha, poj***ło? Auto to maszyna do zabijania i jeśli się wchodzi na przejście nie rozglądając się to jest się debilem. Co jeśli byłbym 5 metrów od niej? Przy 40km/h nawet nie dam rady wyhamować w porę. Okej, jechałem szybciej niż powinienem (nie ma osoby, która nigdy nie przekroczyła prędkości), aż o 5-10km więcej. Poza tym czemu od razu na mój stan majątkowy patrzysz? Nie, nie jeżdżę klepanym polonezem. Jeżdżę Corsą z przebiegiem 60 tys i bez stłuczki. Ocenianie ludzi po tym czym jeżdżą to już w ogóle czysty debilizm. Stać mnie to sobie kupię nowego mercedesa, nie stać to stare tico. Wszystko lepsze niż w zimę stać na przystanku, marznąć i czekać na spóźniający się już od 20 minut autobus ;]



Dobra, nie wiem czym jeździsz i mnie to nie interesi, po prostu po tym co napisałeś pasowałeś mi na takiego łebka w polonezie, który się uważa za króla szos i drogi w mieście traktuje jak prywatne autostrady, no offence. ;-) Wk***ia mnie tylko, że większość kierowców kompletnie nie zwraca uwagi na to, że na przejściu pierwszeństwa nie mają. I pieszy może sobie stać i czekać do usranej śmierci, bo żaden się nie domyśli, żeby przepuścić, albo po prostu w którymś momencie wbić i się modlić, żeby kierowca był chociaż trochę ogarnięty. Sam kiedyś przy sznurze 30 samochodów wszedłem na przejście, tak że kolejny bez problemu i tak wyhamował, ale tak mu się to nie spodobało, że jeszcze coś tam za mną krzyczał, mało się nim nie pobiłem. Przepisów nie zna i jeszcze się pluje, nie trawię takiego buractwa. Sam trochę jeżdżę samochodem i też zdarza mi się zapomnieć, ale jeżeli czasami przed przejściem muszę trochę mocniej dać po hamulcach, to pretensję mogę mieć tylko do siebie.

kordas

2013-09-09, 22:49
Jak czytam wasze komentarze to mam nadzieję, że znaczna część z komentujących nie ma prawa jazdy...
Małolaci przejeżdżają po przejeździe rowerowym (nie dokładnie, może 0,5-1m od niego, co akurat w tym wypadku o 1m wydłużyło drogę hamowania przed pie**olnięciem), klient był na bank naj***ny. Pewnie wiedział, że jest monitoring więc sam się zgłosił dzień później, gdy już wszystko uleciało z krwi (kto uwierzy, że doznał szoku, wrócił do domu, poszedł spokojnie spać, a rano obudził się z myślą "o k***a, co ja zrobiłem, muszę się zgłosić na policję" ten jest pie**olonym, niedoj***nym debilem).
Klient zapie**ala przez skrzyżowanie, jak poj***ny, mija ok 5 sekund od momentu kiedy powinien zobaczyć małolatów do momentu, gdy zaczyna hamować, a część niedojebów musi rzucić komentarzem sugerującym, że to nie wina napie**olonego kierowcy, który zapie**ala mając wyj***ne na wszystkich, ale dzieciaków przejeżdżających po przejeździe dla rowerzystów (zresztą widać, że przed uderzeniem jeden z nich w panice próbuje się nieudolnie ratować hamując lub próbując zeskoczyć z roweru).
Młody może nie ma doświadczenia lub instynktu samozachowawczego, może po prostu się zagadał i nie zauważył, że mimo iż ma zielone to jakiś debil popie**ala, ale nie zmienia to faktu, że winny jest p*zduś z renówki, a za sp***olenie z miejsca wypadku powinien sk***iel zostać solidnie doj***ny, stracić prawko (najlepiej dożywotnio), zapłacić z własnej kiesy odszkodowanie młodemu i dostać pare latek odosobnienia lub spędzić je na pracach społecznych.

clutchh

2013-09-09, 23:21
Emer88 napisał/a:

Przez przejście się nie jeździ rowerem !!!



Tam był znak, który mówi że przez te pasy można jechać rowerem..

demigod676

2013-09-09, 23:32
moje miasto huehuehue </3

jastrzab91

2013-09-09, 23:54
Marbi napisał/a:



Ty wiesz jak wygląda pas dla rowerzystów ?! Wydaje mi się, że nie. Jechali ewidentnie po pasach dla PIESZYCH ! także... wracaj Ty lepiej do kuchni.



no to tu Cię zaskoczę, gdyż jeśli przez przejście dla pieszych przechodzi ścieżka rowerowa otóż można przejechać, nie schodząc z roweru... kodeks drogowy to sie czyta no a poza tym droga hamowania wynosiła ok 30 metrów co daje nam prędkość ok 80 - 90km/h a kolejnym problemem dla pana z Renaulta będzie to, iż byli świadkowie którzy widzieli jak wjeżdżał na czerwonym świetle ;]
Moje miasto takie piękne

orzeszwmorde

2013-09-10, 00:49
Samochód jechał drogą podporządkowaną a nie zwolnił nawet odrobinę 0:05 filmiku.
Widać że na słupie jest znak "ustąp pierwszeństwo" i ewidentnie został zignorowany, a jeszcze rok temu był tam znak stopu .
Nie wiem czy jego zastąpienie innym znakiem i sygnalizacja poprawiło bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.
Filmik dowodzi że chyba nie.
Dziękuję dobranoc.

Mikesz89

2013-09-10, 01:18
Jebnął to jebnął, na ch*j drążyć temat ?

crk

2013-09-10, 03:36
Skąd wiadomo, że 80-90 km/h?

PikosTychy

2013-09-10, 07:45
haha j***ny jeszcze pod koniec filmiku 2 raz przejechał looknąć czy buty nie spadły

marcin2pac

2013-09-10, 09:07
i uciekł sk***iel j***ny! zaj***ć tylko!