18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Megaupload

Neruviel • 2012-01-19, 23:53
Megaupload, czyli firma zajmująca się hostingiem plików, po śledztwie prowadzonym przez FBI, została zamknięta i oficjalnie oskarżona w Stanach Zjednoczonych o piractwo i łamanie praw autorskich, a jej szefowie zostali aresztowani i grozi im nawet do 50 lat więzienia. Według FBI spowodowali straty w wysokości 1 miliarda dolarów.

Według aktu oskarżenia „oskarżeni prowadzili nielegalne działania przy użyciu modelu biznesowego mającego na celu wyraźne promowanie przesyłania chronionych prawem autorskim najpopularniejszych prac i udostępnianie ich do pobierania”, płacenie użytkownikom za „uploadowanie” naruszających prawa autorskie plików itp.

Ostatnie kontrowersje wokół Megaupload przyniosły żniwo. Ciekawą i dziś „odkrytą” informacją jest fakt, że CEO megaupload.com jest Swizz Beatz, mąż Alicii Keys, który nie został jednak dziś aresztowany.

Warto też zastanowić się, jak zamknięcie Megaupload wpłynie na świat – w samej Polsce mamy dziesiątki serwisów katalogujących pirackie wrzucone na Megaupload, pliki z filmami i serialami. Bez treści z tego serwisu nasze „pasożyty” tracą rację bytu – a takich stron jest setki. Jednocześnie użytkownicy, którzy mieli wykupione konta premium (a, jeśli wierzyć danym pochodzącym od Megaupload, jest ich 50 milionów) stracili wszystkie swoje pliki.

Okazuje się też, że nie trzeba SOPY ani PIPY, by światowe zdjęcie zarejestrowanego w Hong Kongu serwisu przez amerykańskie władze było możliwe.


tekst w całości skopiowany, bo nie o inwencję mi chodzi a o poinformowanie. http://www.megaupload.com/ spróbujcie wejść.

Szubi512

2012-01-21, 20:16
'Dotychczasowa baza Filmowa została skasowana z serwerów MegaVideo, VideoBB oraz VideoZer'

no to jadą jak się da..

jeden a dobry powód czemu nie kupować internetu
- bo nic w nim nie będzie ^^

Najdzel3000

2012-01-21, 20:25
@up
No to ja już nie kupuję tego całego internetu, dzięki za info :P

maxs90

2012-01-21, 21:21
poległy przez to ,że byly uzaleznione od MU :| jeden a celny strzał

Co...........ru

2012-01-21, 22:23
████▓▓▓▓╬╬▓█████╬╬╬╬╬╬███▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬█
███▓▓▓▓╬╬╬╬╬╬▓██╬╬╬╬╬╬▓▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█
████▓▓▓╬╬╬╬╬╬╬▓█▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█
███▓█▓███████▓▓███▓╬╬╬╬╬╬▓███████▓╬╬╬╬▓█
████████████████▓█▓╬╬╬╬╬▓▓▓▓▓▓▓▓╬╬╬╬╬╬╬█
███▓▓▓▓▓▓▓╬╬▓▓▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█
████▓▓▓╬╬╬╬▓▓▓▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█
███▓█▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█
█████▓▓▓▓▓▓▓▓█▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█
█████▓▓▓▓▓▓▓██▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬██
█████▓▓▓▓▓████▓▓▓█▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬██
████▓█▓▓▓▓██▓▓▓▓██╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬██
████▓▓███▓▓▓▓▓▓▓██▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬█▓╬▓╬╬▓██
█████▓███▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓╬╬╬╬╬╬╬█▓╬╬╬╬╬▓██
█████▓▓█▓███▓▓▓████╬▓█▓▓╬╬╬▓▓█▓╬╬╬╬╬╬███
██████▓██▓███████▓╬╬╬▓▓╬▓▓██▓╬╬╬╬╬╬╬▓███
███████▓██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬████
███████▓▓██▓▓▓▓▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓████
████████▓▓▓█████▓▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓█████
█████████▓▓▓█▓▓▓▓▓███▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓██████
██████████▓▓▓█▓▓▓╬▓██╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓███████
███████████▓▓█▓▓▓▓███▓╬╬╬╬╬╬╬╬╬▓████████
░███░█████░░███░░███
█░░░░░░█░░░█░░░█░█░░█
░██░░░░█░░░█░░░█░███
░░░█░░░█░░░█░░░█░█
███░░░░█░░░░███░░█

░██░░░███░░█████░░██
█░░█░█░░░█░░░█░░░█░░█
████░█░░░░░░░█░░░████
█░░█░█░░░█░░░█░░░█░░█
█░░█░░███░░░░█░░░█░░█

no we ch*j nie wyszlo ale ch*j tam :P

maxs90

2012-01-22, 09:47
W sobotę po godzinie 19:00 przestała działać strona internetowa polskiego Sejmu. Dwie godziny później zablokowano witryny premiera i wiele innych stron rządowych. Do ataku przyznała się Grupa Anonymous, która nawołuje internautów do walki.

Miya

2012-01-22, 09:49
Media wciąż milczą albo wybielają całą sprawę. U mnie w razie czego jest już zorganizowana grupa do Warszawy. Stale bombardujemy lokalne media aż w końcu się ugną. Jak sytuacja u Was?

Pener

2012-01-22, 09:54
Cytat:

Jak sytuacja u Was?


kawa i papierosy, norma

PinkRose

2012-01-22, 10:20
Najdzel3000 napisał/a:

Jeśli nie rozumiesz czym jest ACTA czy inne ustawy wprowadzające cenzurę na internet, wracaj do budy i ani piśnij.



Powiedz czym jest ACTA i jaki będzie miała realny wpływ na twoje życie.


Najdzel3000 napisał/a:


Jesteś bogatym synkiem mamusi i kupujesz oryginały? Punkt dla ciebie. Ciesz się kasą tatusia, bo na dzielni i tak wszyscy ci jadą.



A kto powiedział, że każdy musi mieć np. nową grę ? Jeśli nie możesz pozwolić sobie na nowy samochód, to znaczy że go ukradniesz ? Jeśli myślisz , że możesz sobie ściągać z neta gry, filmy czy muzykę "bo za drogo" to mogę powiedzieć jedno. Jesteś biedakiem i j***nym złodziejem.

BongMan napisał/a:

No i jeszcze jedno:
Obrazek



Jeśli jesteś Architektem, pokaż mi swoje projekty- skseruję je sobie. Jeśli pracujesz w mięsnym, daj mi tasak utnę se kawałek mięsa i sobie wezmę. Jesteś pisarzem ? Pokaż mi swój tekst który napisałeś w wordze, chętnie wydrukuję. Posiadasz klub fitness-siłownię i prowadzisz go ? Pozwól mi wejść i poćwiczyć za darmo z pominięciem opłat za karnet.

Miya

2012-01-22, 10:40
Realny wpływ, powiadasz.

Również opowiadam się za wprowadzeniem przepisów normujących sprawę piractwa. Ale dokumenty ACTA nie dotyczą jedynie tej kwestii. Zanim zacznę, chciałbym zapytać co ma Rybołówstwo do praw autorskich? Jeżeli w notach na temat rybołówstwa pojawia się przemycona informacja o ACTA to niech ten przepis dotyczy samego właśnie rybołówstwa.

Realny wpływ. Załóżmy, że studiuję. Wykładowca daje mi, jako staroście roku, wszystkie slajdy i wydruki z przeprowadzonych przez niego zajęć w celu udostępnienia reszcie roku przed egzaminami. Nie będę kserował 100 stron 50 osobom, logiczne, że umieszczę to na mailu bądź forum mojego roku. Tu jednak wchodzi ACTA. Umieściłem własność intelektualną wysokiego pracownika naukowego nie posiadając choćby pisemnej zgody na rozpowszechnianie jego dorobku. I na dzień dobry dostaję zawiasy ponieważ mój dostawca internetowy zmuszony jest wysłać logi mojego działania w internecie służbom (sic!) bezpieczeństwa.

Jestem koneserem sztuki współczesnej, fascynują mnie plakaty tworzone przez młodych, niezależnych twórców. Piszę sobie stronkę internetową i umieszczam tam strony wraz z odnośnikami do oryginałów ze stron internetowych tych twórców. Jeżeli choć jeden nie przedłożył mi takiego zezwolenia, jestem udupiony. Ponadto jeżeli jestem informatykiem i pisząc taką stronę moja firma na drodze dochodzenia może uznać, iż nie jestem właścicielem kodu strony a jest nim moja firma, dla której pracuję. Jeżeli pokłóciłem się z moim pracodawcą to nie dość, ze tracę robotę to jeszcze mam na głowie postępowanie za używanie własności, którą stworzyłem, a której prawnie właścicielem nie jestem.
Przepisy, które mają chronić twórców de facto niszczą ich własnych konsumentów. @Pink, rzucasz tu argumenty z sytuacjami w mięsnym czy fitnessie. Niebawem nie będziesz miał nawet gdzie rzucać tych wątłych komentarzy ponieważ tu czy na dowolnej stronie internetowej tego typu może z 5% osób umieszczających zdjęcia czy filmy ma prawo własności intelektualnej do tych danych.

maxs90

2012-01-22, 10:43
pinki taki będzie miał wpływ ,że większość stron ulegnie cenzurze nie tylko te z których się ściąga. dobro intelektualne to też książki ,etc. pomyśl na ilu stronach masz używane cytaty z książek, wypowiedzi w mediach itd. one też ulegną cenzurze jeżeli ktoś uzna ,że to jest łamanie praw autorskich.... pomyśl , pomyśl... nie chodzie tutaj o samo ściąganie... jest wiele stron na których oglądasz bez ściągania. poza tym pozdrawiam DJ'i :D ciekawe który będzie targał ze sobą wszystkie płyty bo na ktorejś jest 1dna piosenka która będzie chciał puścić :| teraz kontroluje to zaix ,ale przy acta DJ nie ściągną sobie piosenki ,żeby ją zmiksować, teraz za opłatą mogą to robić (jeszcze)... no to nasza kultura ulegnie ograniczeniu. bo jakby nie patrzeć to co leci w dyskotekach staje się częścią dziedzictwa kulturowego

PinkRose

2012-01-22, 11:47
Miya napisał/a:


Realny wpływ. Załóżmy, że studiuję. Wykładowca daje mi, jako staroście roku, wszystkie slajdy i wydruki z przeprowadzonych przez niego zajęć w celu udostępnienia reszcie roku przed egzaminami. Nie będę kserował 100 stron 50 osobom, logiczne, że umieszczę to na mailu bądź forum mojego roku. Tu jednak wchodzi ACTA. Umieściłem własność intelektualną wysokiego pracownika naukowego nie posiadając choćby pisemnej zgody na rozpowszechnianie jego dorobku. I na dzień dobry dostaję zawiasy ponieważ mój dostawca internetowy zmuszony jest wysłać logi mojego działania w internecie służbom (sic!) bezpieczeństwa.


W takim razie, można poprosić wykładowcę o wyrażenie zgody na udostępnianie treści i kopiowanie ich przez studentów.

Miya napisał/a:


Ponadto jeżeli jestem informatykiem i pisząc taką stronę moja firma na drodze dochodzenia może uznać, iż nie jestem właścicielem kodu strony a jest nim moja firma, dla której pracuję. Jeżeli pokłóciłem się z moim pracodawcą to nie dość, ze tracę robotę to jeszcze mam na głowie postępowanie za używanie własności, którą stworzyłem, a której prawnie właścicielem nie jestem.



Kod strony powstał na podstawie bibliotek , które firma udostępniła programistom i jest on ogólno dostępny. W zależności czy używasz kodu Open_source jakim jest php czy komercyjnego (np. windosowski asp.net) mając licencję na dane oprogramowanie, możesz wdrażać rozwiązania które są udostępnione. Jedynie o co możesz się martwić, to o to, że twój algorytm, który wymyśliłeś należy do firmy. Jednakże zmieniając strukturę kodu możesz przekształcić algorytm i używać w innych projektach. Ewentualnie utworzyć przykładowo plik z bibliotekami klas i ich metodami oraz opatentować/ zastrzec na swoją własność. Wtedy strona, którą dajesz szefowi, ma pliki .dll bez możliwości wzglądu do kodu i działa tak , jakbyś pisał kod od podstaw.

Miya napisał/a:


Niebawem nie będziesz miał nawet gdzie rzucać tych wątłych komentarzy ponieważ tu czy na dowolnej stronie internetowej tego typu może z 5% osób umieszczających zdjęcia czy filmy ma prawo własności intelektualnej do tych danych.



Podniesie to wartość merytoryczna strony i będzie można w końcu uniknąć powtarzania się informacji o ile ktoś poda źródło pochodzenia danej informacji. Bo częsdto się zdarza tak, że niektóre tematy to Sadistic=kwejk=demoty=joemonster=wykop

maxs90 napisał/a:

pinki taki będzie miał wpływ ,że większość stron ulegnie cenzurze nie tylko te z których się ściąga. dobro intelektualne to też książki ,etc. pomyśl na ilu stronach masz używane cytaty z książek, wypowiedzi w mediach itd. one też ulegną cenzurze jeżeli ktoś uzna ,że to jest łamanie praw autorskich.... pomyśl , pomyśl... nie chodzie tutaj o samo ściąganie... jest wiele stron na których oglądasz bez ściągania.


Jeśli strona posiada źródła do mediów czy cytatów nic jej nie grozi.

maxs90 napisał/a:


poza tym pozdrawiam DJ'i :D ciekawe który będzie targał ze sobą wszystkie płyty bo na ktorejś jest 1dna piosenka która będzie chciał puścić :| teraz kontroluje to zaix ,ale przy acta DJ nie ściągną sobie piosenki ,żeby ją zmiksować, teraz za opłatą mogą to robić (jeszcze)... no to nasza kultura ulegnie ograniczeniu. bo jakby nie patrzeć to co leci w dyskotekach staje się częścią dziedzictwa kulturowego


Można zakupić pojedyncze pliki w serwisach internetowych z prawami do nagrywania. Jeśli chcesz miksować czyjąś twórczość, dobrze by było, żebyś dostal zgodę na przetwarzanie treści. I pewnie istnieją organizacje które takie zgody wydają. W dodatku, żeby puścić muzykę konkretnego wykonawcy w klubie, trzeba kupić prawa do jej puszczania. Gdyż, muzyka w klubie jest tą rzeczą, która jak najbardziej przyczynia się do dochodów klubu. Kosztuje to nieraz do 200 złotych przy organizacji ZAIKS. Są też inne.

W dodatku płakać za dupstepowym on the floor nie będę. Może wrócą do łask i zaczną puszczać disco-polo. Zwłaszcza, że w klubie studenckim do którego chodzę, majteczki w kropeczki, boysi z "jak ty na imię masz" czy "Bo ja tańczyć chcę" albo big cyc z "facet to świnia" zawsze robią furorę.

Miya

2012-01-22, 11:57
Życzę Ci w takim razie powodzenia w zdobywaniu podpisu na wszystko. Całe szczęście, że masz odpowiedź na każda sytuację. Wielka szkoda, że skoro jesteś tak przebiegły i uświadomiony, siedzisz w domu na dupie zamiast zasiadać w parlamencie.

PinkRose

2012-01-22, 12:23
Miya napisał/a:

Życzę Ci w takim razie powodzenia w zdobywaniu podpisu na wszystko. Całe szczęście, że masz odpowiedź na każda sytuację. Wielka szkoda, że skoro jesteś tak przebiegły i uświadomiony, siedzisz w domu na dupie zamiast zasiadać w parlamencie.



Gwarantuję, że jak nauczę się kraść, to chętnie do parlamentu pójdę. A póki co zakończę najpierw edukację, bo jeszcze się uczę.

Miya

2012-01-22, 12:34
Widzisz? I właśnie dzięki takim jak Ty tu nic nigdy się nie zmieni. Ułóż sobie najpierw konkretne poglądy, które będziesz umiał poprzeć, wchodź w dyskusje na szerszym polu. Idź do parlamentu i pokaż, że można NIE kraść tylko działać dla dobra kraju. Ale po co, lepiej zostawić wszystko innym, wychowywanym w szablonie, który nie zmienił się od 40 lat. Jeżeli uważasz się za prawego człowieka, Twoją powinnością powinno być szerzenie prawości a nie wytykanie zła i nieprawidłowości zza zamkniętych drzwi.