18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Megaupload

Neruviel • 2012-01-19, 23:53
Megaupload, czyli firma zajmująca się hostingiem plików, po śledztwie prowadzonym przez FBI, została zamknięta i oficjalnie oskarżona w Stanach Zjednoczonych o piractwo i łamanie praw autorskich, a jej szefowie zostali aresztowani i grozi im nawet do 50 lat więzienia. Według FBI spowodowali straty w wysokości 1 miliarda dolarów.

Według aktu oskarżenia „oskarżeni prowadzili nielegalne działania przy użyciu modelu biznesowego mającego na celu wyraźne promowanie przesyłania chronionych prawem autorskim najpopularniejszych prac i udostępnianie ich do pobierania”, płacenie użytkownikom za „uploadowanie” naruszających prawa autorskie plików itp.

Ostatnie kontrowersje wokół Megaupload przyniosły żniwo. Ciekawą i dziś „odkrytą” informacją jest fakt, że CEO megaupload.com jest Swizz Beatz, mąż Alicii Keys, który nie został jednak dziś aresztowany.

Warto też zastanowić się, jak zamknięcie Megaupload wpłynie na świat – w samej Polsce mamy dziesiątki serwisów katalogujących pirackie wrzucone na Megaupload, pliki z filmami i serialami. Bez treści z tego serwisu nasze „pasożyty” tracą rację bytu – a takich stron jest setki. Jednocześnie użytkownicy, którzy mieli wykupione konta premium (a, jeśli wierzyć danym pochodzącym od Megaupload, jest ich 50 milionów) stracili wszystkie swoje pliki.

Okazuje się też, że nie trzeba SOPY ani PIPY, by światowe zdjęcie zarejestrowanego w Hong Kongu serwisu przez amerykańskie władze było możliwe.


tekst w całości skopiowany, bo nie o inwencję mi chodzi a o poinformowanie. http://www.megaupload.com/ spróbujcie wejść.

PinkRose

2012-01-22, 19:36
Żeby nie było podsumowywując.


http://www.laquadrature.net/files/201001_acta.pdf

Ten link prowadzi do dokumentu ACTY który ma zostać podpisany. Zamiast czytać te durnoty które sa wstawiane w łańcuszkach na kwejku/demotach/facebokach, lepiej zapoznać się z tym dokumentem samemu. Bo pewnie informacje te są traktowane wybiórczo to tak naprawdę będzie wiele hałasu o nic. Pewnie okaże się, że ktoś ma prawo do kontroli naszych logów, a w następnych pukcie ustawy będzie wspomniane coś o pedofilach, czy ludziach u których zachodzą podejrzenia czerpania korzyści, z korzystania cudzych praw autorskich.

W dodatku sporo punktów ACTY nie będzie normalnie przestrzeganych, gdyż ludzie po prostu się zbuntują, jeśli dojdzie do paradoksu ziemniaków opisywanego w tym temacie. W dodatku o ile internet może i będzie kontrolowany, to sporo serwisów ucieknie do naszych braci za wschodu. Rosja jest jednym z niewielu krajów świata, gdzie pomimo poj***nego systemu władzy, wolność internetu jest w 100% zapewniona. I zapewne tam, będą teraz ładowane wszystkie pliki na serwery a usługodawcy będą mieli wyj***ne na prawa autorskie i wszelkiego rodzaju umowy międzynarodowe. Dopóki nikt nie przykręci im kurka źródła przyszłych dochodów, które na pewno będą mieli wśród użytkowników europejskich, którzy przeniosą się z serwerami za Ural, to dopóty nie grozi tam ograniczenie wolności internetu. Rosjanie zawsze robią na przekór oraz na złość USA i Europie.

Miya

2012-01-22, 19:42
Żeby tylko ten dostęp do Ruskich pozostał. Odmeldowuję się na dziś.

PinkRose

2012-01-22, 19:45
Mi też starczy na dzisiaj. Właśnie ukonczyłem coś, co śmiało mogę dodać do kolekcji utworów chronionych prawem autorskim.

Ba...........ro

2012-01-23, 13:03
lapps napisał/a:



janosik nikomu nie dawal tylko na dz**ki i bimber wydawal

"czy też utożsamia się z przygodami niecnego Tatrzańskiego Terrorysty zwanego Janosikiem. Który ani de facto Polakiem nie był, jak wieść gminna niesie, ani tym bardziej ludowym bohaterem.

Obywatel Jerzy Janosik, gdyż taka jego godność, był z pochodzenia Słowakiem i buszował po Karpatach na przełomie XVII i XVIII w, jako Herszt bandy głupców gwałcicieli morderców i alkoholików, wyciulawszy wczesniej z interesu poprzedniego harnasia – śp Tomasza Uhorčíka. Za główny rejon swoich bandyckich działań Janosik obrał pogranicze słowacko-węgierskie gdzie ze względu na dużę natężenie kupców, posłańców, kapucynów, tłustych zakonników i różnorakich szlachciców, miał zapewnione stałe źródło dochodu.

Wbrew powszechnie panującej opinii, Jurek nigdy nie schańbił się bezinteresowną pomocą. Zazwyczaj wszystkie zagrabione bogatym (a nie raz i biednym) pieniądze przeznaczał na dz**ki i bimber, okazjonalnie jedynie obdarowując jakimś drobiażdżkiem miejscową dziewke, którą chyba tylko ze względu na zbytnie upojenie zapomniał zgwałcić. Częśc pieniędzy przeznaczał również na opłacanie różnego rodzaju możnowładców, landlordów i miejscowych żupanów którzy przymykali oko na jego harce i nie raz pomagali mu wyplątać się z tarapatów."

i jeszcze z niego bohatera zrobili:D




Tyś to chyba z nonsensopedii zaczerpnął te mądrości swoje.

Janosik, bohater słowackich i polskich legend, to postać autentyczna. Jerzy Janosik żył w latach 1688-1713, był duchownym, dopóki ojca, biednego górala, nie pobili żandarmi, a matki nie spalono w chacie. Zrzucił wtedy sutannę, zebrał bandę górali i mścił się na zabójcach. Wydał go jeden z towarzyszy za sporą sumę pieniędzy i w 1713 roku zbójnika powieszono za żebro na haku

lapps

2012-01-23, 16:44
Bambi. napisał/a:




Tyś to chyba z nonsensopedii zaczerpnął te mądrości swoje.

Janosik, bohater słowackich i polskich legend, to postać autentyczna. Jerzy Janosik żył w latach 1688-1713, był duchownym, dopóki ojca, biednego górala, nie pobili żandarmi, a matki nie spalono w chacie. Zrzucił wtedy sutannę, zebrał bandę górali i mścił się na zabójcach. Wydał go jeden z towarzyszy za sporą sumę pieniędzy i w 1713 roku zbójnika powieszono za żebro na haku



k***a jego mac :facepalm:
ja ci wklejam tekst zgodny z wikipedia(ze strony http://blogtechniczny.blogspot.com/2011/03/janosik-historia-prawdziwa.html akurat, ale pokyrwa sie z innymi zrodlami), a ty mi wklejasz streszczenie serialu i jeszcze piszesz o madrosciach??? brak sil na takich ludzi :facepalm: :facepalm:

@pinkrose
a co z sadistikiem?? jak acta wejdzie to papa sadistic, bo sam tu utwory muzyczne wrzucalem. nie mowiac o artykulach, filmach krotkometrazowych i tysiacu innych rzeczy, ktore pod to podlegaja, a sa tu wrzucane nagminnie.
zreszta zabranianie komus uzywania plikow, jezeli nie czerpia z tego zadnych korzysci materialnych, ani nie pozbawiaja innych mozliwosci korzystania z tych plikow tym bardziej, ze uzytkownik jest kilka tysiecy razy biedniejszy od tego kto jest "okradany"(mimo, ze nikt nie jest okradany, bo dalej to ma) jest w mojej definicji sk***ysynstwem. nie mowiac juz o naduzyciach bo biorac za przyklad taki portal jak ten, gdzie ktos niewygodny pisze niewygodne tresci, to wystarczy, ze ktos podstawiony wrzuci cos bronionego prawem autorskim i papa niewygodne tresci
nie mowiac juz o tych watpliwych kwestiach, jak patentowanie nasion modyfikowanych genetycznie(tylko jeszcze nie wiem jak z tym jest bo strasznie mi zamula tego twojego linka)

edit: i jeszcze moge skumac nielegalne oprogramowanie, za to mozna byc karanym i zreszta jest sie karanym nawet teraz. ale muzyka, filmy czy cos sa wartoscia kulturowa. i teraz zeby zrobic niekomercyjny smieszny film do internetu, czy kompilacje wypadkow, czy nawet zbior fotek z wakacji i chcesz pod to jakis pasujacy podklad dzwiekowy, bedzie sie trzeba najpierw ubiegac o prawa. serwisy beda musialy potem weryfikowac czy prawa zostaly uzyskane, bo inaczej trzeba bedzie zbanowac uzytkownika, bo inaczej zamkna im strone i jeszcze pociagna do odpowiedzialnosci karnej. nieciekawie to brzmi

dziecko w szkole kopiujace strone podrecznika od kolegi w szkolnym punkcie ksero(bo go nie stac na jego wlasny) tez jest j***nym zlodziejem i powinno sie zamknac cala jego szkole co??

edit2: przejrzalem to troche na odwal sie, ale co mnie wk***ia:
article 3.3
1)(mor: 4.)"parties shall put in a place a special allocation fund to finance ACTA initiatives to capacity building and technical assistance" czyli juz pierwsze koszta na nowe sluzby
2)(mor: 5.)"b)training professionals in charge of a protection of the rightholders involved in the protection on intellectual property"
czyli mamy jeszcze tworzyc dodatkowe sluzby do bronienia interesu okreslonej grupy?? dobrze rozumiem? za czyje pieniadze chca to robic?? chyba wszyscy wiemy
3)to na samym starcie zaznaczone, ze ten dokument ma pozostac tajny, juz jebie gownem
4)dogaduje sie europa z usa japonia i paroma innymi, a my potem bedziemy musieli przystac na to, co komisja europejska nam wymysli

PinkRose

2012-01-23, 17:30
@up.
Jak sadistic jebnie to jebnie. Nie jest mi potrzebny do życia. Tak samo jak demoty, kwejki, monstery i inne.

CO do kserowania, dowiedz się najpierw, co można a czego nie można. Nie mam zamiaru pisać po kilka razy tych samych rzeczy, które już omówiłem w tym temacie.

WhyMe?

2012-01-23, 18:10


Wiem że teraz o tym głośno ale niech każdy sobie pomyśli jak będzie wyglądał internet bez tych serwisów? A co z sadistic? Tak samo do czasu aż Centuriona zamkną na 50 lat :mrgreen:

lapps

2012-01-23, 18:14
PinkRose napisał/a:

@up.
Jak sadistic jebnie to jebnie. Nie jest mi potrzebny do życia. Tak samo jak demoty, kwejki, monstery i inne.

CO do kserowania, dowiedz się najpierw, co można a czego nie można. Nie mam zamiaru pisać po kilka razy tych samych rzeczy, które już omówiłem w tym temacie.



czyli dalej bedzie mozna mozna bezkarnie udostepniac pliki jesli sie na tym nie zarabia?? uczen w szkole nie pyta autora podrecznika czy moze skopiowac go od kolegi, czy na odwrot. czyli co nie bedzie mozna tylko czerpac zyskow z nie swoich produkcji, a jak bedzie sie wrzucalo bezinteresownie z podaniem autora to juz spoko? nie kumam tego do konca, a ten twoj artykul dlugi jest i nie znam w pelni tej terminologii. i wez mi zweryfikuj edit2 z poprzedniego posta jak mozesz


edit:i to nie jest tak, ze prawo antypirackie juz mamy, tylko osoba zainteresowana("okradana" ze swojej pracy) musialaby pojsc do sadu i oskarzyc konkretna osoba o kradziez/kopiowanie owocow jej pracy?? a teraz robia tylko z tego sprawe rzadowa?

Miya

2012-01-23, 19:05
Boni stwierdził, że podpisujemy.

maxs90

2012-01-23, 19:22
Z informacji ujawnionych przez Wikileaks wynika, że ACTA była inicjatywą amerykańską, która miała wywierać nacisk na inne państwa, aby te zaostrzały walkę z naruszeniami własności intelektualnej. Z wycieków wynika też, że władze USA już z powodzeniem naciskały na Szwecję czy Hiszpanię.

Stany Zjednoczone nie robią tego wszystkiego bezinteresownie. Kraj ten jest znaczącym eksporterem dóbr audiowizualnych zatem ostra ochrona własności intelektualnej ma dla niego znaczenie ekonomiczne. Niestety władze UE i poszczególnych krajów członkowskich jakby tego nie dostrzegały. Zgadzają się one na ograniczanie praw obywateli rzekomo dla dobra kultury, tak jakby kulturą były tylko produkty z wielkich amerykańskich wytwórni.

Unie Europejską czeka w najbliższym czasie burzliwa dyskusja dotycząca ACTA. Wyniki unijnych procesów mogą być różne, ale obywatele powinni wymagać jednego - aby te procesy odbywały się z poszanowaniem wszystkich demokratycznych norm.

Miya

2012-01-23, 20:45
Tak się teraz nad jedną sprawą zastanawiam. Pomijając chronienie korporacji amerykańskich, ACTA przyczyni się wręcz do wzrostu piractwa. O ile ściąganie nie zawsze jest legalne, to czerpanie korzyści majątkowych z cudzej własności jest całkowicie nielegalne. Tak więc Ci, którzy ściągają dla siebie dostaną po dupie a Ci, którzy ściągali na sprzedaż będą mogli zarabiać jeszcze więcej. Tak w prostym rozumowaniu.

Klakier_

2012-01-23, 21:44
A jak jest z nielegalnością narkotyków? Znów najwięcej zarabiają na tym przestępcy. Tak to już jest dziwnym trafem.

Miya

2012-01-23, 21:46
Z tym, że zalegalizowanie narkotyków dziś narobiłoby tylko więcej problemów. Skoro Polak może czegoś użyć to Polak musi to zrobić.