18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Megaupload

Neruviel • 2012-01-19, 23:53
Megaupload, czyli firma zajmująca się hostingiem plików, po śledztwie prowadzonym przez FBI, została zamknięta i oficjalnie oskarżona w Stanach Zjednoczonych o piractwo i łamanie praw autorskich, a jej szefowie zostali aresztowani i grozi im nawet do 50 lat więzienia. Według FBI spowodowali straty w wysokości 1 miliarda dolarów.

Według aktu oskarżenia „oskarżeni prowadzili nielegalne działania przy użyciu modelu biznesowego mającego na celu wyraźne promowanie przesyłania chronionych prawem autorskim najpopularniejszych prac i udostępnianie ich do pobierania”, płacenie użytkownikom za „uploadowanie” naruszających prawa autorskie plików itp.

Ostatnie kontrowersje wokół Megaupload przyniosły żniwo. Ciekawą i dziś „odkrytą” informacją jest fakt, że CEO megaupload.com jest Swizz Beatz, mąż Alicii Keys, który nie został jednak dziś aresztowany.

Warto też zastanowić się, jak zamknięcie Megaupload wpłynie na świat – w samej Polsce mamy dziesiątki serwisów katalogujących pirackie wrzucone na Megaupload, pliki z filmami i serialami. Bez treści z tego serwisu nasze „pasożyty” tracą rację bytu – a takich stron jest setki. Jednocześnie użytkownicy, którzy mieli wykupione konta premium (a, jeśli wierzyć danym pochodzącym od Megaupload, jest ich 50 milionów) stracili wszystkie swoje pliki.

Okazuje się też, że nie trzeba SOPY ani PIPY, by światowe zdjęcie zarejestrowanego w Hong Kongu serwisu przez amerykańskie władze było możliwe.


tekst w całości skopiowany, bo nie o inwencję mi chodzi a o poinformowanie. http://www.megaupload.com/ spróbujcie wejść.

Miya

2012-01-20, 19:06
Osobiście nie uznałbym MU za warez, jedynie za narzędzie warezowiczów. Ale to tylko zdanie kogoś, kto nie posiadał premiuma na tym serwisie i niespecjalnie obcował z ich polityką promowania zawartości. Jeżeli zawartość naruszała zasady polityki legalnej dystrybucji i była promowana przez sam MU, był to warez. Jeżeli promowane linki pochodziły tylko od użytkowników oraz żadna z form autopromocji MU nie zawierała form marketingu opartych na tych zastrzeżonych prawami autorskimi danych, nie uznałbym tego za warez.

maxs90

2012-01-20, 19:26
no i w sumie dziękuje bo potrzebowałem takiego czegoś by wiedzieć czym sie kierować w poszukiwaniu dalszych informacji :) a jeszcze sie zastanawiam nad tym faktem bo MU nie było na serwerach USA nie ?? coś czytałem ,że w hong-kongu zarejestrowane czy coś ,a sami oskarżeni to z Nowej Zelandii,a mimo to USA mogło ich oskarżyć i zmusić władze tego kraju do aresztowania ich. Czy to nie może pociągnąć takich konsekwencji w przyszłości ,że np na polskim rynku będzie jakaś strona działająca zgodnie z naszym prawem ,a mimo to USA uzna ,że to jest zagrożenie dla ich rynku i dojdzie do faktu ,że mimo legalności na naszym rynku właściciele odpowiedzą przed wszechwładnymi stanami ?? i nie napinajcie sie ,że jakieś teorie tylko to tak troche wygląda ,że oni mogą wszystko

Miya

2012-01-20, 19:53
Bo sądzą, że mogą wszystko i nikt się temu nie sprzeciwia w jakiś konstruktywny sposób. Sam się zastanawiam na ile legalne jest takie działanie. Nie szukałem informacji na temat rodzaju umów pomiędzy USA a państwami, w których znajdują się serwery MU. Jeśli bardzo Cię to ciekawi, szukaj w tym kierunku. Obawiam się niestety, że nawet gdybyś znalazł miliony nieprawidłowości poparte aktami prawnymi, ciężko będzie stanąć do walki z gigantem. Jeżeli zdobędziesz dokładne informacje o położeniu serwerów będzie można potworzyć więcej możliwych bądź nie "teorii spiskowych". Ponadto zadaj sobie pytanie "dlaczego zniszczyli MU a zgliszcza RS, Filesonic, Fileserve i miliony pomniejszych firm hostingowych wciąż są oficjalnie nienaruszone." Przecież łatwiej walczyć z małymi, zlokalizowanymi w jednym miejscu grupami, prawda?

maxs90

2012-01-20, 20:04
no prawda prawda i jestem zbyt mały i "Szary" by nawet próbować podjąć walkę z nimi ,ale im sie chyba w dupach przewraca w tym white housie, a tak w sumie troszkę odchodząc od tematu znalazłem coś o ACTA który będzie miał duży wpływa na takie akcje jeżeli przejdzie to gówno

Miya

2012-01-20, 20:07
Nie mówię, że jesteś zbyt mały i szary, tylko, że będzie trudno :) .

maxs90

2012-01-20, 20:10
ze stanami to chyba tylko koreańce mogą pogrywać :D tylko skażenie długo utrzymywałoby sie :D

Azzazel

2012-01-20, 20:47
Nie chcę was dołować, ale ACTA nic nie zmieni, bo w Polsce już jest to prawo od 1995 roku, bodajże, które ACTA chce wprowadzać. ACTA jedynie sprawi, że takie prawo jak w UE będzie też obowiązywać w innych zakątkach świata. Nie wierzycie, to przeczytajcie sobie treść ACTA. Nic nowego.

Miya

2012-01-20, 21:50
Na szczęście mamy tu przeszlachetną szlachtę, która swym blaskiem bezkrytyczności potrafi zawsze wnieść coś konstruktywnego do dyskusji :) .

dymion

2012-01-20, 23:06
chyba się wj***łem w kanał klikając linki anonimowych na twitterze bez proxy ;d

Miya

2012-01-21, 10:41
Maxs90, odkryłeś coś ciekawego :) ?

zonk

2012-01-21, 10:51
dymion napisał/a:

chyba się wj***łem w kanał klikając linki anonimowych na twitterze bez proxy ;d


teraz będziesz skazany na wieczne dymanie w dupę...

maxs90

2012-01-21, 14:45
Miya wczoraj już nie miałem czasu szukać ,ale dziś po 16tej może coś znajdę :)

Bożydar chyba z zakrystii sie urwał :D

Najdzel3000

2012-01-21, 15:01
Bożydar albo trollujesz, albo jesteś idiotą. Jeśli nie rozumiesz czym jest ACTA czy inne ustawy wprowadzające cenzurę na internet, wracaj do budy i ani piśnij. Jeśli to gówno wejdzie w życie, to może twoje idiotyczne posty nie będą pojawiać się w internecie. Przydałoby się argumentować jakoś swoje wypowiedzi, zamiast jedynie wyzywać ludzi od biedaków, nie sądzisz? Chyba że argumentacja to za trudne słowo i jeszcze nie przerabialiście w gimnazjum. Jesteś bogatym synkiem mamusi i kupujesz oryginały? Punkt dla ciebie. Ciesz się kasą tatusia, bo na dzielni i tak wszyscy ci jadą. A kolega wyżej ma odemnie piwo za zakrystie:D

Miya

2012-01-21, 15:02
Nim to się nie przejmuj :) .

Warto byłoby zebrać jak najwięcej informacji przed 26.01. żeby w razie W mieć czym świecić do kamer pod sejmem.

maxs90

2012-01-21, 17:31
masz swoich "polaczków" korzystających z MU

50 000 000 milionów użytkowników dziennie, ludność PL to 38 mln ,ale w 2011 roku naliczono około 15,8 mln internautów w Polsce:) kim jeste reszta Twoich "polaczków" ? wróć tam skąd przyszedłeś :)