18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Megaupload

Neruviel • 2012-01-19, 23:53
Megaupload, czyli firma zajmująca się hostingiem plików, po śledztwie prowadzonym przez FBI, została zamknięta i oficjalnie oskarżona w Stanach Zjednoczonych o piractwo i łamanie praw autorskich, a jej szefowie zostali aresztowani i grozi im nawet do 50 lat więzienia. Według FBI spowodowali straty w wysokości 1 miliarda dolarów.

Według aktu oskarżenia „oskarżeni prowadzili nielegalne działania przy użyciu modelu biznesowego mającego na celu wyraźne promowanie przesyłania chronionych prawem autorskim najpopularniejszych prac i udostępnianie ich do pobierania”, płacenie użytkownikom za „uploadowanie” naruszających prawa autorskie plików itp.

Ostatnie kontrowersje wokół Megaupload przyniosły żniwo. Ciekawą i dziś „odkrytą” informacją jest fakt, że CEO megaupload.com jest Swizz Beatz, mąż Alicii Keys, który nie został jednak dziś aresztowany.

Warto też zastanowić się, jak zamknięcie Megaupload wpłynie na świat – w samej Polsce mamy dziesiątki serwisów katalogujących pirackie wrzucone na Megaupload, pliki z filmami i serialami. Bez treści z tego serwisu nasze „pasożyty” tracą rację bytu – a takich stron jest setki. Jednocześnie użytkownicy, którzy mieli wykupione konta premium (a, jeśli wierzyć danym pochodzącym od Megaupload, jest ich 50 milionów) stracili wszystkie swoje pliki.

Okazuje się też, że nie trzeba SOPY ani PIPY, by światowe zdjęcie zarejestrowanego w Hong Kongu serwisu przez amerykańskie władze było możliwe.


tekst w całości skopiowany, bo nie o inwencję mi chodzi a o poinformowanie. http://www.megaupload.com/ spróbujcie wejść.

Massdeath

2012-01-20, 14:21
Majowie to chyba mieli rację - 2012 porządek świata się zmieni - globalna cenzura i terror.

koozzi

2012-01-20, 14:45
50 lat za 1 mld? niech się teraz za nasz rząd wezmą...

ĸuń

2012-01-20, 15:48
Nowozelandzka policja konfiskuje samochody właścicieli megavideo.com









żródło

maxs90

2012-01-20, 15:52
może mi w końcu ktoś wyjaśnić czy MU było wazerskie czy nie ?? :) bo słyszę sprzeczne opinie ,a chętnie się doinformuje:)

.:...........:.

2012-01-20, 15:53
maxs90 napisał/a:

wazerskie



Cóż to ma znaczyć? :wtf:

maxs90

2012-01-20, 15:58
oj wybacz literki mi sie poj***ły :D warezowe :D
dzięki za zwrócenie uwagi

.:...........:.

2012-01-20, 16:06
maxs90, nie chodziło mi o przestawione literki. Ogólnie co to ma być. :-?

maxs90

2012-01-20, 16:10
a już myślałem ,że ironia bo to ostatnio modne na sadolu tak samo jak hejt :D aż ciężko się połapać kto kiedy pyta ,a kiedy hejtuje :D
Warez jest określeniem - w dużym uogólnieniu - plików, produktów, które są rozpowszechniane nielegalnie - dzisiejszym słowa tego znaczeniu
i pytanie czy można powiedzieć to o MU czy robili to nielegalnie ?? czy MU to coś jak "skrzynka" i to jej użytkownicy odpowiadają za to co tam wsadzają i wyciągają ,a osoby skazane są tylko właścicielami tego "budynku" ??

Yogimistrz

2012-01-20, 16:44
Głosujcie dalej na komunistycznych lewicowców to będziecie mieli jeszcze gorzej.

Miya

2012-01-20, 17:22
maxs90 napisał/a:

czy można powiedzieć to o MU czy robili to nielegalnie ?? czy MU to coś jak "skrzynka" i to jej użytkownicy odpowiadają za to co tam wsadzają i wyciągają ,a osoby skazane są tylko właścicielami tego "budynku" ??



Bardzo dobry temat Kolega poruszył. Dlaczego w takim wypadku nie zamyka się banków, na które mafie przelewają pieniądze?

Zl...........ny

2012-01-20, 17:34
I bardzo dobrze, niech się obsmarkane bida polaczki nauczą, że nie ma nic za darmo. Nie jestem za cenzurą internetu, ale powiedzmy sobie szczerze megavideo to zwykłe złodziejstwo + tysiące pasożytniczysz stronek które również powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności. Osobiście mam dosyć oglądania filmów w jakości 240 i niższej, jestem za usunięciem wszystkich tego typu stronek i stworzenia legalnego serwisu umożliwiającego oglądanie w jakości HD. I tak płacicie za gówniane premium, więc o co płacz?

Co do Anonymous, nie róbmy sobie jaj, kogo obchodzi jakieś śmieszne dosowanie serwerów. Wyłączą stronę FBI i co? Facebooka mieli atakować i się posrali...

Mockba

2012-01-20, 17:43
Miya napisał/a:



Dlaczego w takim wypadku nie zamyka się banków, na które mafie przelewają pieniądze?



Bystrzak, sam sobie w pytaniu odpowiedziales !

Miya

2012-01-20, 17:48
MegaUpload nie zawinił niczym, odpowiedzialność ponoszą Użytkownicy i o to powinna toczyć się cała sprawa. Nie można osądzać narzędzia po tym jak człowiek go używa.

Najdzel3000

2012-01-20, 18:16
Bożydar - Nie ma to związku z twoją wypowiedzią. Jeśli cie temat nie interesuje nie udzielaj się. Jeśli nic na ten temat nie wiesz, to też japa. Proste? Dlaczego w tym kraju każdy musi wyrazić swoje zdanie na jakikolwiek temat, nawet jak nic na ten tamat nie wie? Zresztą sory, sam sie podjarałem :/

maxs90

2012-01-20, 19:00
wiem ,że marudze ,ale ja dalej czekam na opinie kogoś kto w temacie czy MU to warez? :)