18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Mazurek Dąbrowskiego

giboN31 • 2013-10-26, 00:07
Patrząc ostatnio co się u nas dzieje i słuchając pięknych dziadkowych opowieści, postanowiłem przypomnieć wam to:



Może było, może nie, ale tak dla przypomnienia żeby żaden użyszkodnik nie zapomniał kim naprawdę jest i żeby do końca życia tego nie zapomniał (możesz mieszkać w usa, uk, czy innej zielonej wyspie (Grenlandia?) to nie jest ważne). JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA. Mimo wszystko są jeszcze tacy którzy chcą coś zmienić. Nigdy nie jest za późno, pozdrawiam.



Jak było to nie znaczy że nie może być drugi raz, nie w tym przypadku, nie jesteśmy eurocwe*ami jesteśmy Polakami, pozdrawiam

Tak jestem trochę pijany, no i co? Nie mam zamiaru się wstydzić za cokolwiek tu napisałem

Jeszcze raz pozdrawiam, tyle mogę w pojedynkę (pozdrawiam :) )

2m...........ad

2013-10-26, 11:26
mazurek Dąbrowskiego jest piękny, ale jest to hymn dawnej Polski, nie obecnej. Ludzie u władzy za pomocą mediów i własnych rąk zburzyli Polskę, także w ludziach. Jarzmo narzucone na nas jest zbyt potężne a nas, prawdziwych Polaków za mało by to zmienić. Polska nie istnieje.

Jesteśmy obecnie murzynami robiącymi za grosze na własnej ziemi, a nie dumnymi Polakami.

MareKSG

2013-10-26, 12:16
Wszystkim mającym ból dupy do Ślonzoków, mówię serdeczne WYpie**alAĆ!

kenzol

2013-10-26, 12:16
@Tomasz_Zaganiacz

Tak bardzo czepiasz się ortografii, a sam napisałeś na końcu "polakiem" z małej litery. I bardzo mnie obchodzi twoja opinia o mnie:)

MdoN

2013-10-26, 12:17
~vuko
murzyński ch*j ci w dupe. bo w każdej wypowiedzi to ty się wywyższasz i mieszasz nas-ślazaków-rodaków z błotem i gównem, a tak pie**olisz, że to śląsk się panoszy jaki to nie jest, a to właśnie ty się tak zachowujesz. I powiem Ci, że właśnie dlatego rozumiem nienawiść mojego ojca i sporej rzeszy górników, do reszty Polaków, o której już wspominałem. A wiesz dlaczego? bo na 'dół' zjechał pierwszy raz w wieku 18 lat, przepracował tam w ch*j ciężkich warunkach 25 lat by utrzymać nie tylko moją rodzinę, a także pie**olonych nierobów i polityków porozsiewanych po całej Polsce, którym nie łaska jest iść do pracy, tylko kradną z państwa zamiast sami od siebie coś dać. A teraz ty przodek 'łapańców' - bo byli dosłownie łapani do pracy na śląsku, wyzywasz mojego ojca od brudasów, a kiedyś sam byś się nie przyznał, że przyjechałeś na Śląsk za pracą. I pie**olisz tak jakby komunizmu na Śląsku nie było, ojciec opowiadał mi jak traktowano SBeków czy ormowców na kopalniach po tym jak komuna upadła. I Śląsk miał spory udział w upadku komuny, bo też rozpoczął strajki w tym samym czasie co w stoczni Gdańskiej, ale o tym się już nie powie, bo to nie ma znaczenia, tak? to dlaczego rząd najbardziej boi się strajków górników w Warszawie, hm?
vuko, dwa murzyńskie ch*je tobie w dupe od Śląska

ZnanyJakoZaganiacz

2013-10-26, 12:43
kenzol napisał/a:

@Tomasz_Zaganiacz

Tak bardzo czepiasz się ortografii, a sam napisałeś na końcu "polakiem" z małej litery. I bardzo mnie obchodzi twoja opinia o mnie:)



Gdybyś potrafił ruszyć trochę głową zrozumiałbyś to dlaczego jest to napisane z małej litery, ale widzę że się nie pomyliłem w początkowym osądzie.

Szczam_na_Zakrystii

2013-10-26, 12:49
MdoN napisał/a:

~vuko
murzyński ch*j ci w dupe. bo w każdej wypowiedzi to ty się wywyższasz i mieszasz nas-ślazaków-rodaków z błotem i gównem, a tak pie**olisz, że to śląsk się panoszy jaki to nie jest, a to właśnie ty się tak zachowujesz. I powiem Ci, że właśnie dlatego rozumiem nienawiść mojego ojca i sporej rzeszy górników, do reszty Polaków, o której już wspominałem. A wiesz dlaczego? bo na 'dół' zjechał pierwszy raz w wieku 18 lat, przepracował tam w ch*j ciężkich warunkach 25 lat by utrzymać nie tylko moją rodzinę, a także pie**olonych nierobów i polityków porozsiewanych po całej Polsce, którym nie łaska jest iść do pracy, tylko kradną z państwa zamiast sami od siebie coś dać. A teraz ty przodek 'łapańców' - bo byli dosłownie łapani do pracy na śląsku, wyzywasz mojego ojca od brudasów, a kiedyś sam byś się nie przyznał, że przyjechałeś na Śląsk za pracą. I pie**olisz tak jakby komunizmu na Śląsku nie było, ojciec opowiadał mi jak traktowano SBeków czy ormowców na kopalniach po tym jak komuna upadła. I Śląsk miał spory udział w upadku komuny, bo też rozpoczął strajki w tym samym czasie co w stoczni Gdańskiej, ale o tym się już nie powie, bo to nie ma znaczenia, tak? to dlaczego rząd najbardziej boi się strajków górników w Warszawie, hm?
vuko, dwa murzyńskie ch*je tobie w dupe od Śląska



Nie myl Cieszyna z hanysowem. Ty chyba sam nie wiesz gdzie mieszkasz :facepalm:
I znowu temat nr 1 górnicy... No k***a węgiel Polskę zbawił :facepalm:

kenzol

2013-10-26, 12:55
up

"polski naród" faktycznie piszemy z małej litery, tutaj się pomyliłem, ale "Polak, Polakowi, Polakiem" ZAWSZE z dużej. Jeśli chcesz kogoś pouczać, to nie rób takich prymitywnych błędów, bo to żenujące człowieku.

chudy324

2013-10-26, 12:58
~vuko
Zapomniałeś jeszcze dodać jak bardzo lubimy pracować w naszych kopalniach, a w szczególności lubimy nasze zarobki :mrgreen: tak więc, nie płacz chłopcze tylko wracaj orać po 12h za grosze.... ;) bo jak widzę, tego ci żal ;-)

Torghal

2013-10-26, 13:26
Cała nagonka na Śląsk spowodowana została słowami:
Cytat:

Mimo, że jestem Ślązakiem piwo postawiłem. Szacunek dla Polski będę miał jak ona by nie była.


Zaś ~Vuko sprowokowany, w bardzo małym stopniu ale jednak, wycedził swoje karygodne pompatyczne pie**olenie, ale takich debili trzeba ignorować!

Wracając do frazy "Mimo, że jestem Ślązakiem piwo postawiłem.". Nie pisze się takiego zdania w odniesieniu do Polski. To tak jakbym napisał, że mimo jestem Pomorzaninem, to jednak szanuję Polskę. Takie zdanie implikuje to, że jestem volksdeutschem szanującym Polskę. Czyli jednak jestem volksdeutschem, a Polskę to tylko szanuję. NIE! Jestem Polakiem z Pomorza i szacunek do ojczyzny będę miał jaka by ona nie była.

Polacy mają się łączyć, a nie dzielić na Ślązaków, Pomorzan, Mazowszan itd. Oczywiście nie zapominajmy naszej lokalnej/regionalnej historii, ale nie dzielmy się według niej, ponieważ zawsze będziemy Polakami!

Nie wiem dlaczego część ludzi ze śląska, tak obsesyjnie wszędzie wciska, "jestem Ślązakiem". Bądź dumny z tego kim jesteś, ale nie obnoś się z tym jak paw z piórami, twoja duma, twoja sprawa - trzymaj ją dla siebie.

skoroopczak

2013-10-26, 13:30
Ciężko się przy tym wali gruche...

MdoN

2013-10-26, 13:51
@Szczam_na_koło
chyba wiem co pisze, nie? w Cieszynie się urodziłem, aktualnie mieszkam w Katowicach, a mój tata pracował w 'hanysowie'

ZnanyJakoZaganiacz

2013-10-26, 14:32
Torghal napisał/a:

Cała nagonka na Śląsk spowodowana została słowami:

Zaś ~Vuko sprowokowany, w bardzo małym stopniu ale jednak, wycedził swoje karygodne pompatyczne pie**olenie, ale takich debili trzeba ignorować!

Wracając do frazy "Mimo, że jestem Ślązakiem piwo postawiłem.". Nie pisze się takiego zdania w odniesieniu do Polski. To tak jakbym napisał, że mimo jestem Pomorzaninem, to jednak szanuję Polskę. Takie zdanie implikuje to, że jestem volksdeutschem szanującym Polskę. Czyli jednak jestem volksdeutschem, a Polskę to tylko szanuję. NIE! Jestem Polakiem z Pomorza i szacunek do ojczyzny będę miał jaka by ona nie była.

Polacy mają się łączyć, a nie dzielić na Ślązaków, Pomorzan, Mazowszan itd. Oczywiście nie zapominajmy naszej lokalnej/regionalnej historii, ale nie dzielmy się według niej, ponieważ zawsze będziemy Polakami!

Nie wiem dlaczego część ludzi ze śląska, tak obsesyjnie wszędzie wciska, "jestem Ślązakiem". Bądź dumny z tego kim jesteś, ale nie obnoś się z tym jak paw z piórami, twoja duma, twoja sprawa - trzymaj ją dla siebie.



Ale Ty k***a pie**olisz od rzeczy. Chyba nie znasz znaczenia słowa "mimo". Jeśli ktoś mówi "Mimo, że jestem kapitalistą Stalina szanuję" to chyba jasne co ma na myśli, jest przeciwny komunizmowi, ale ma szacunek wobec jednego z jego przedstawicieli z jakiegoś względu. Nie nadinterpretuj tej wypowiedzi tak by takiego osobnika tłumaczyć, jego wypowiedź zabrzmiała tak jak zabrzmiała, nie próbuj znaleźć innego znaczenia tych słów. Mimo, że jestem Polakiem Rosję szanuję - spróbuj mi przeinterpretować po swojemu tą wypowiedź, a zrozumiesz jakiego debila z siebie zrobiłeś.

kupan

2013-10-26, 15:09
ble ble ble pie**olenia ciąg dalszy o Śląsku S2E3. Jak ma być dobrze w tym kraju jak ludzie szerzą między sobą nienawiść w własnym kraju ?

Co do pana Vuko według mnie jesteś mega życiową p*zdą na utrzymaniu starych i nie potrafisz uszanować ciężkiej pracy innych. Co za tym idzie wielki sadolowy kutach Ci w dupe.

Nemayu

2013-10-26, 15:28
Tomasz_Zaganiacz napisał/a:



Ja palę węglem brunatnym z Wielkopolski. A dwie najbliższe mi elektrownie (Pątnów-Adamów-Konin oraz Bełchatów) też nim palą.


Sprostowanie:
Bełchatów leży w województwie Łódzkim. Węgiel wykorzystywany w Elektrowni Bełchatów pochodzi z bełchatowskiej odkrywki a konretniej elektrownia i kopalnia znajdują się w gminie Kleszczów, dzięki czemu jest ona najbogatszą gminą w Polsce. Wyobrażasz sobie transport węgla na taki duży dystans jaki podajesz do największej elektrowni wytwarzającej energię z węgla brunatnego w Europie? Nie ma opcji, żeby go tak szybko dostarczać.

ZnanyJakoZaganiacz

2013-10-26, 15:34
Nemayu napisał/a:


Sprostowanie:
Bełchatów leży w województwie Łódzkim. Węgiel wykorzystywany w Elektrowni Bełchatów pochodzi z bełchatowskiej odkrywki a konretniej elektrownia i kopalnia znajdują się w gminie Kleszczów, dzięki czemu jest ona najbogatszą gminą w Polsce. Wyobrażasz sobie transport węgla na taki duży dystans jaki podajesz do największej elektrowni wytwarzającej energię z węgla brunatnego w Europie? Nie ma opcji, żeby go tak szybko dostarczać.



Wiem że Bełchatów leży w województwie łódzkim i wiem że zasilana jest z tamtejszej odkrywki, napisałem jednak że ja palę w piecu wielkopolskim (z odkrywek w okolicach Konina), a dwie najbliższe elektrownie korzystają z tych pokładów (miałem tutaj już na myśli pokłady węgla brunatnego znajdujące się w wschodniej Wielkopolsce i centralnej Polsce jako całość w opozycji do węgla kamiennego który znajduje się w regionie południowej Polski w ogóle, czyli nie tylko GOP ale też np Wałbrzych).