18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

KURWA !

matiqq • 2013-05-07, 22:23
Cześć Sadole,

Wiem, że to nijak ma się do użynania głów i stepowania szpikami po jądrach, ale jest to moja osobista Tragedia z dziś, a dokładniej stało się to około godziny 17.30 w Niemieckim mieście Suhl w którym mieszkam wraz z rodzinką.















E38 zajęła się ogniem w czasie stania na światłach,
z początku dym był rzadki i pół przeźroczysty więc nie zainteresował mnie zbytnio gdyż padał deszcz a ja miałem ładnie przepędzony wydech więc pomyślałem, że to woda sobie paruje, lecz po kilkunastu sekundach, kiedy dymek zrobił się ognisto czerwony wykrzyknąłem "k***A, wypie**alać z samochodu" (tak, powiedziałem tak do syna i żony która powinna siedzieć w kuchni, ale nie bo Kaufland...).
Jako, że to w Niemczech, gdzie ni ma obowiązku wożenia gaśnicy, to żaden pie**olec nie posiadał takiej... poza jednym miłym panem z "jedno kilogramówką", którą zdusił ogień na jakąś minutę, przez co straż autostradowa zdążyła przejechać te kilka set metrów od autostrady do mnie i pomóc w gaszeniu... zgasić po prostu.

Pewnie pojawi się pytanie o to dlaczego ja nie gasiłem więc odpowiem poniżej:

Pech chciał, że kilka dni wcześniej moja jedno kilówka została zostawiona w garażu powodem transportu wielu pierdół, które potrzebowałem na warsztat do złożenia Golfa klienta...
Tak więc jedyne, co miałem to "jednostrzałówka", która nie poradziła sobie nawet z pokonaniem drogi od nerki do lampy (maski nie wolno k***a otwierać, jak się jara pod nią...).

Najbardziej szkoda mi samochodu, gdyż nie była to zabawka z Otomoto za dwadzieścia tysięcy lecz coś co kocham, coś na co wyj***łem jakieś pięćdziesiąt tysi z powodu pasji oraz ubustwiania tego modelu. Co gorsza, nie miałem AC, gdyż skończyło się jakiś czas temu, a ja wykupiłem na kwartał zwykłe AC, gdyż planowałem małą przeróbkę (Kompresor z Mercedesa) i nie miałem zamiaru ujeżdżać buni...

Wyszło jak wyszło, jest mi Kurewnie przykro i z łezką pod okiem dodaję ten Temat.

PS. Prawdopodobnym winowajcą jest lampa, a dokładniej Xenon, ale to okaże się za jakiś czas, jak już wypieprzę resztki z pod machy.

Resterwers

2013-05-08, 00:18
Współczuję... Szkoda autka. Niestety takie wypadki się zdarzają. Jedyne co mnie dziwi to fakt, dlaczego nie odpiąłeś akumulatora :)

W PL przepisy są takie, że trzeba mieć tą gaśnicę w aucie ale już nikt nie sprecyzował, gdzie ona musi się znajdować. Równie dobrze może być wciśnięta gdzieś pod dojazdówką tylko jaki w tym sens skoro żeby ją wyciągnąć trzeba stracić dwie minuty? Ja przypiąłem swoją przy przednim siedzeniu pasażera (a dokładniej tam gdzie trzyma nogi). Naoglądałem się już takich pożarów stąd moja przezorność :)

Dużo osób śmieje się tutaj, że w PL "wyklepią"... Szczerze? ze swapem jest kupa roboty szczególnie w aucie, gdzie pod maską nie ma miejsca żeby rękę wsadzić. Łatwiej kupić drugą bete jebniętą z tyłu i przespawać cały przód :)


Ps. O ile dobrze pamiętam akumulator jest z prawej strony bagażnika a migające awaryjne cały czas tylko to potwierdzają :)

matiqq

2013-05-08, 00:29
Up@

jak to już na filmikach słychać, się zarajało to niech się jara, zależało mi, żeby skończyło się palić przed podszybiem. Mój śmiech w takich sytuacjach to norma, tak się odstresowywuję.

co do VDM@
tak, ale nie darzę e66 ani f01 żądnym pożądaniem, auto jak auto, a e38 to dla mnie coś więcej.

A i jeszcze coś do swapa... w e38 akurat jest gdzie rękę włożyć i nie było by problemu z s62b50, ale czy ja chcę coś takiego? te 90 KM i trochę N nie daje takiej frajdy jakiej bym chciał... jeździłem s62 oraz m62b44 z kompresorem od MB e63 AMG i szczerze mówiąc to jest k***a to, moc na światłach jest taka, że ruszając muszę hamować przed tymi, którzy przejechali na poprzedniej zmianie świateł :) , a w s62 moc jest od 4800Rpm w górę.

coppi

2013-05-08, 00:29
Xenon powiadasz.. a nie czasem żaróweczka z niebieską bańką i powykrzywianym żarnikiem ala promocja w biedronce?;P bo tak ni dupy ni z pietruchy to raczej prawdziwe układy elektroniczne do xenonu raczej się nie palą :lol:

bravoteampolska

2013-05-08, 00:38
Mówi się trudno .
Kurewsko stratny na pewno będziesz .
Moim zdaniem najlepszą teraz opcją , to rozbieranie takiego bmw na części i sprzedaż , a części do e39 są bardzo chodliwe , tylko w ten sposób zyskasz więcej kasy .
Sama tapicerka z środka jest sporo warta , a widać że klasa jest .
Później praktycznie elementy karoserii , typu zderzak tylna klapa , drzwi , lampy .
Części zawieszenia , i elektronika z konsoli , bo pewnie większość jest w nienaruszonym stanie .
Na końcu szukać sprawnych elementów z silnika typu skrzynia wał i tylny most , a może i sprężarka klimy przetrwała .
Oddanie całego auta na szrot wiązałoby się z odzyskaniem raptem groszy , a naprawa nieopłacalna .

socjalmmv

2013-05-08, 00:41
Minuta ciszy, ja osobiście chyba bym się popłakał.

gówniaczek

2013-05-08, 00:48
matiqq, poważnie się pytam.
Cytat:

Z całym szacunkiem, ale czego Ty się spodziewałeś wrzucając tutaj ten film?


Z pewnością nie wrzuciłeś nam tutaj tego, żebyśmy sobie pooglądali tak po prostu, pośmiali czy popisali bzdury, bo przypie**alałeś się z samego początku o głupie dowc**y. Mimo, że znasz poziom jaki tutaj obowiązuje, bo nie jesteś tutaj pierwszy raz.

A więc czego się spodziewałeś? Oklasków? Czy współczucia? Chyba rzeczywiście mylisz portale, kolego. Na prawdę czekałem na Twoją odpowiedź i nadal na nią czekam. I nie mów mi, że moje pytanie nie jest na poziomie, że jest głupie i nie będziesz debilowi odpisywać, bo zadałem normalnie pytanie.


PS pierwszy post jest wzorowo napisany. Podany krótki wstęp, trochę filmów z samej akcji, kilka zdjęć jako środek i zakończenie. Ale później płaczesz i nie wiadomo o co Ci chodzi. Zrobiliście sobie z tego tematu forum motoryzacyjne. I to jeszcze w dziale "czarne filmiki" :lodowka: .

marco_polok

2013-05-08, 00:54
Dokładnie! 4 strony komentarzy, a ty dalej nie raczyłeś wytłumaczyć wszystkim obecnym: PO ch*j TY TO TU WRZUCIŁEŚ?

Czary

2013-05-08, 00:55
Szkoda auta, dobrze że tobie i rodzinie się nic nie stało.

an...........81

2013-05-08, 00:55
zamiast tych xenonów trzeba było wykupić AC a teraz cierp jak gupiś

avic

2013-05-08, 00:59
Mojej pannie zapalił się jej wózek na zakupy, peugeot 107. Tzn dokładnie to mnie, jak wracałem z wymiany oleju, kilometr po wyjechaniu z warsztatu..(oczywiście AC nie było, a winy warsztatu nie udowodniono..) Bilans - 2k zł robota, 3k zł części, poparzone łapska i jeszcze 2 elementy do pomalowania bo kasy brakło. Nie dziwie się, że tą jedną gaśnicą nic nie zdziałałeś. Ja zużyłem około 4-6- nie pamiętam dokładnie ile, tylko co chwila ludzie podawali mi kolejne i odchodzili. W sumie to max byłem zdziwiony, że ktoś mi pomógł. Gaśnice podawali do czasu, aż płomienie zniknęły, po chwili była już i straż i policja.
Tak czy inaczej - jeśli blachy nie przegrzało, a odparzyło tylko lakier, to buda do uratowania. Ściągaj ją do Polski, oddaj w dobre ręce, poszukaj gratów od angola, coby cały komplet w jednym miejscu kupić, polakieruj i ciesz się furą. Jeszcze raz - wyrazy współczucia.

kasztan4321k

2013-05-08, 01:07
marco_polok i gówniaczek i inni hejterzy:

Bo mi się zrobiło smutno.

Weźcie zaróbcie pieniądze na swoje własne wymarzone auto i je kupcie. Kolega ma możliwości to sobie kupił, dbał i pielęgniował.
A to że robi u szwabów.
No cóż. Można mu wybaczyć. Nasz kraj jest jaki jest. Wierzę że wróci do Polski gdy wszystko znormalnieje ;)


DuckDodgers

2013-05-08, 01:32
marco_polok napisał/a:

Dokładnie! 4 strony komentarzy, a ty dalej nie raczyłeś wytłumaczyć wszystkim obecnym: PO ch*j TY TO TU WRZUCIŁEŚ?


Przejrzyj kilka ostatnich stron głównej, przeczytaj kilka sucharów których by nawet Karol nie opowiedział a potem strzel sobie barana w ścianę i zadaj sobie pytanie dlaczego akurat tu zadajesz takie pytanie.

gówniaczek

2013-05-08, 02:02
kasztan4321k napisał/a:

marco_polok i gówniaczek i inni hejterzy:

Bo mi się zrobiło smutno.

Weźcie zaróbcie pieniądze na swoje własne wymarzone auto i je kupcie. Kolega ma możliwości to sobie kupił, dbał i pielęgniował.
A to że robi u szwabów.
No cóż. Można mu wybaczyć. Nasz kraj jest jaki jest. Wierzę że wróci do Polski gdy wszystko znormalnieje ;)


Nazywasz mnie "hejterem", bo grzecznie się pytam? Hejterami (śmieszne słowo, swoją drogą wymyśliliście) można nazwać was, bo to wy się przypie**alacie do każdego kto napisze coś nie w smak wam. My się chcemy dowiedzieć PO ch*j TO TUTAJ JEST, skoro nie jedyny związek jaki to mogłoby mieć z portalem jest taki, żeby się z tego ponabijać. A nawet to nie było celem.

I przestań pie**olić takie głupoty, skoro nic nie masz do dodania. Chcę się dowiedzieć, to się grzecznie pytam.

PS kilka tematów wcześniej znajdziecie jakiegoś pojeba rozpie**alającego czołgiem całe miasto - wszyscy się napie**alają.

kilka tematów wcześniej znajdziecie jakiegoś pojeba który uprowadził 3 losowo wybrane dziewczyny i je trzymał w zamknięciu przez 10lat - 3/4 z was się albo z tego napie**ala, albo pisze pierdoły, żarty - taki jest poziom tego portalu i k***A po to on jest, żeby się odstresować, napie**alając się z... no cudzego nieszczęścia, bo to jest właśnie czarny humor. Więc jeżeli masz mi pie**olić o cudzym dorobku, o współczuciu na takim portalu, to sprawdź 3x adres portalu na którym jesteś, albo wróć do tej piwnicy, ale nie bierz laptopa ze sobą, bo tak nam będzie lepiej. I lżej.

A teraz widzimy desperata który wrzuca swoją brykę w płomieniach - no okej, ale ch*j mnie Twoje nieszczęście, skoro nie mogę na takim portalu jak ten się z tego pośmiać, bo jakieś paroby się przypie**alają?

PS2 pisz po polsku a nie po angielskiemu, k***a.

PS3 próbowałem grzeczniej, ale kretyni nie potrafią zrozumieć prostego pytania.

fixa

2013-05-08, 02:12
Ludzie, ogarnijcie dupę, o czym my w ogóle mówimy o_O Spaliło się 12 letnie (conajmniej!) BMW o wartości nowego Yarisa w dieslu, a Wy się podniecacie jakby to było nowiutkie Maserati. Już Przeciętnie zarabiający Niemiec (~2500 EUR brutto) już dawno zmienił by to auto na coś nowszego, więc jeżeli ktoś jeździ takim autem zarabiając TAM to wybaczcie, ale marnuje sobie życie. A historia o AC ujęła moje serce ;) Z jednej strony wychodzi ten nasz narodowy "spryt", a co będę na AC marnował pieniądze, a z drugiej szczerze bym się zdziwił by ktoś podjął się ubezpieczenia tak starego auta.

MudPie

2013-05-08, 06:15
fixa napisał/a:

Ludzie, ogarnijcie dupę, o czym my w ogóle mówimy o_O Spaliło się 12 letnie (conajmniej!) BMW o wartości nowego Yarisa w dieslu, a Wy się podniecacie jakby to było nowiutkie Maserati. Już Przeciętnie zarabiający Niemiec (~2500 EUR brutto) już dawno zmienił by to auto na coś nowszego, więc jeżeli ktoś jeździ takim autem zarabiając TAM to wybaczcie, ale marnuje sobie życie. A historia o AC ujęła moje serce ;) Z jednej strony wychodzi ten nasz narodowy "spryt", a co będę na AC marnował pieniądze, a z drugiej szczerze bym się zdziwił by ktoś podjął się ubezpieczenia tak starego auta.



Co Ty tu porównujesz, nowego yarisa do tego bmw.. sory ale ja bez cienia wątpliwości mając do wyboru dwa takie auta, wybrałbym używane bmw niż nowego yarisa. yaris to nie samochód..