18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Chorzowscy pseudokibice pobili meksykańskich żeglarzy

adekbossek • 2013-08-18, 18:06
Witam,
Dość głośno było ostatnimi dniami wśród żeglarzy i podróżników o wizycie egzotycznego gościa na wodach bałtyku tj. przypłynięciu do Gdyńskiego portu meksykańskiego żaglowca, swoistego rollce royca w swojej klasie.
Marynarze na masztach i wejście do portu w Gdyni:

A tutaj sadolowy "smaczek" czy może wiocha z famą, która poszła w świat o Polsce i kibolach ...

Cytat:

Kilkuset pseudokibiców Ruchu Chorzów pobiło część załogi meksykańskiego żaglowca, który przypłynął do Gdyni.

Meksykanie przypłynęli do Gdyni żaglowcem Cauhtemoc.

Według relacji świadków pseudokibice ganiali Meksykanów po całej plaży i nie tylko ich kopali, ale też rozbijali im na głowach butelki.

***

Szalikowcy Ruchu Chorzów przyjechali do Gdyni na mecz piłkarskiego Pucharu Polski. W niedzielę o godz. 18:30 ich drużyna ma zmierzyć się z gdyńską Arką. Chorzowianie byli w Gdyni już rankiem. W tym czasie wielu z nich zdążyło już się upić.

- I można było przewidzieć, że będą się awanturować. Nie potrzeba do tego żadnej wyobraźni, a policji wokół nie było żadnej - denerwuje się pan Marcin, który był świadkiem incydentu do jakiego doszło na gdyńskiej plaży Śródmieście zobacz na mapie Gdyni.

Odpoczywali tam Meksykanie, którzy przypłynęli do Gdyni żaglowcem Cauhtemoc (zobacz relację z wizyty żaglowca). Według naszych informatorów banda pijanych pseudokibiców całkowicie sterroryzowała plażę.

- Byli agresywni, ewidentnie szukali zaczepki i w efekcie skupili się na Meksykanach, których skopali, krzycząc "brudasy", "murzyny" i "mieszańce". Pomocy musiała udzielić im karetka - relacjonuje pani Ewa.

Dopiero potem na miejsce przyjechała policja, która ustawiła kordon obok Teatru Muzycznego i odeskortowała "kiboli" do podstawionych autobusów.

- Nie byłoby tego gdyby Policja i Straż Miejska zareagowały prewencją np. aresztując tych, którzy odpalali petardy na środku pełnej plaży już dwie godziny wcześniej. Albo zabrali pijanych, wrzeszczących, półnagich facetów z Bulwaru Nadmorskiego. Masakra i wstyd, że takie rzeczy dzieją się w biały dzień, pod okiem 137 policyjnych kamer monitoringu - dziwi się pani Marta.



info z trojmiasto.pl

drago285

2013-08-19, 15:16


Nie słuchajcie tych bzdur w telewizji czy na portalach... Brudasy sami prosili się o wpie**ol, sadzili że mogą bezkarnie zaczepiać miejscowych plażowiczów jednak kibice szybko wybili im to z głowy. Odemnie zimne piwko dla kibiców ! :sparta:

Kingstonek

2013-08-19, 15:38
"Film z kamery monitoringu miejskiego pokazującej plażę w Gdyni.
Po bijatyce chorzowskich pseudokibiców z Meksykanami na gdyńskiej plaży zatrzymano trzy osoby, jedna trafiła do szpitala z raną kłutą. Za awanturę przeprosił już Wojciech Szczurek, choć po analizie zapisów monitoringu okazuje się, że nie bez winy są też zaczepiający plażowiczów Meksykanie. " informuje Trojmiasto.pl




Wśród tysięcy plażowiczów, którzy spędzali upalną niedzielę na plaży, byli także marynarze z meksykańskiego żaglowca Cuauhtemoc, który w sobotę rano wpłynął do Gdyni. Jednostka przypłynęła do Trójmiasta z kilkudniową wizytą.

To właśnie te dwie grupy - kibice Ruchu Chorzów i marynarze z Cuauhtemoca - starły się na plaży.

Kto zaczÄ…Å‚?

Najbardziej bulwersuje mnie w tej sprawie, to że:
zrobiliśmy sobie fatalną antyreklamę
kibice poruszali się po mieście bez żadnej asysty ze strony policji
interwencja policji nastąpiła tak późno
winę zrzucono na kibiców, choć sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta

zobacz wyniki »
Według świadków, którzy skontaktowali się z nami, głównymi prowodyrami awantury byli chuligani z Chorzowa. To oni, ok godz. 15 mieli zaatakować Meksykanów, gonić ich, lżyć, rzucać w nich butelkami po piwie.

Jednak w środowisku kibicowskim pojawiły się informacje, że to jeden z Meksykanów miał w niewybredny sposób narzucać się młodej kobiecie, a gdy ta go odepchnęła, uderzył ją w twarz. Rzekomo dopiero wtedy kibice Ruchu Chorzów mieli rozpocząć bójkę z marynarzami.

Pewne jest jedynie to, że w efekcie doszło do ogromnej rozróby, w której jedna osoba z raną kłutą (wcześniej podawano, że to Polak, obecnie policja twierdzi, że Meksykanin) trafiła do szpitala, a kilkunastu poszkodowanym trzeba było udzielić lekarskiej pomocy.

- W naszej ocenie w bójce wzięło udział ok. 30 osób. Na komendę po zajściu trafiło 10 osób, siedem już zwolniono, ale trzech mężczyzn zostało zatrzymanych. Obecnie do dyspozycji policji pozostało dwóch Polaków, Meksykanin został zwolniony i jest na statku - powiedział nam w poniedziałek Adam Gruźlewski z gdyńskiej policji.

Policja ma zapis monitoringu i ustala kto zaczął bójkę. Funkcjonariusze muszę się jednak wytłumaczyć z tego, dlaczego kilkusetosobowa grupa pijanych kibiców bez żadnego nadzoru włóczyła się po mieście i terroryzowała jego mieszkańców?

"Atak pseudokibiców Ruchu na cywili z żaglowca meksykańskiego. Wymagana pomoc karetek. Policji zero" - informował nasz czytelnik o godz. 15:19.

Policjanci wiedzieli, że kibice Ruchu są Gdyni, ale - jak przekonuje Adam Gruźlewski - nie było powodów do wcześniejszej interwencji.

- Kibice byli bardzo głośni, ale nie łamali prawa - tłumaczy Gruźlewski.

Kontrolę w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni już zapowiedział komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

O odwołanie gdyńskiego komendanta insp. Roberta Leksyckiego zaapelowali pomorscy politycy Ruchu Palikota.

"Odwołując się do poczucia odpowiedzialności i oficerskiego honoru, zwracamy się do Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni insp. Roberta Leksyckiego, by podał się do dymisji" - piszą w liście Jarosław Milewczyk, Andrzej Popielski i Sławomir Szymczak. "Mamy dość tolerowania bandytyzmu i rasizmu na naszych ulicach oraz ułomności policji i organów, które opłacane z naszych podatków zdają się być bezradne wobec aktów przemocy".

W sprawie bijatyki na plaży wydano już dwa oficjalne oświadczenia. Pierwsze, jeszcze w niedzielę, opublikował prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.

"W związku z brutalną napaścią kilkusetosobowej grupy pseudokibiców drużyny Ruchu Chorzów na gości naszego miasta - członków załogi szkolnego żaglowca Akademii Marynarki Wojennej Meksyku - "Cuauhtemoc" podczas ich wypoczynku na plaży w Gdyni, w niedzielę 18 sierpnia 2013 r. - wyrażam najwyższe oburzenie, sprzeciw i oczekiwanie surowego ukarania wszystkich sprawców. Tego rodzaju bandyckie zachowania budzą odrazę i zasługują na powszechne potępienie."

Drugie, wydał klub piłkarski Ruch Chorzów.

"Ze smutkiem i ubolewaniem przyjęliśmy informację o przykrym incydencie, do którego doszło na plaży w Gdyni.

Grupa osób sympatyzujących ponoć z naszym klubem wdała się w bójkę z załogą meksykańskiego żaglowca, który zacumował w gdyńskim porcie. Pragniemy zdecydowanie odciąć się od aktów agresji i przemocy, które miały dziś miejsce, i mamy nadzieję, że ani klub, ani jego prawdziwi kibice nie będą w żaden sposób utożsamiani z tymi wydarzeniami."

Jeden z mieszkańców Gdyni zaproponował, by mieszkańcy miasta wspólnie pożegnali meksykański żaglowiec, który wypływa w czwartek. Stworzył grupę na Facebooku i zachęca, by wszyscy chętni wydrukowali meksykańskie flagi i przyszli w czwartek na nabrzeże.

- Uważam, że to najlepszy sposób na zatarcie złego wrażenia, jakie marynarze z Meksyku mogliby mieć po awanturze na plaży w Gdyni - przekonuje Paweł Grochola.

Zajumane z trójmiasto.pl

TAK , wiem że wczoraj było o tym pełno , widziałem po tagach , ale nie dokładnie to więc :idzwch*j: :)




no i na koniec taki mały bonusik , w końcu sadistic.pl :amused:

Edit : Jeszcze coś znalazłem w tej sprawie :D

dr...........97

2013-08-19, 15:48
Czy wy naprawdę jesteście tak ślepi ? Filmik jest tak przycięty by był nieobiektywny zobaczmy co widzimy na filmiku :
Wściekła kobietę od której odchodzi meksykanin w czarnej koszulsce , kobieta jest cholernie zdenerwowana a zaraz do niej podchodzi drugi meksykanin łapie ją za rękę a ta się wyrywa i ucieka , następnie po kilku sekundach do akcji wkraczają kibole . Pytanie co zrobił Meksykanin w czarnym że aż tak ją podk***ił ? Czemu policja to celowo wycięła ?

Zaethrael

2013-08-19, 15:55
Dusz napisał/a:

ODPALILI RACĘ?! No k***a szok, strach z domu wyjść jak takie rzeczy się dzieją... ja pie**ole



To niech sobie w chacie tą race odpalają ukwiały. Może ja sobie pójdę i tobie racę pod chatą odpalę... Mam nadzieje, że Twój dzieciak ją zeżre i spłonie od środka. Zatłoczona plaża to nie miejsce na odpalanie pirotechniki.


@down - to się nazywa kontrola uszkodzeń w PiaRze :p

Harlem

2013-08-19, 15:56
Na nagraniu policyjnym praktycznie nic nie widać -> nie można stwierdzić, czy to domniemane wyrywanie laski przez Meksykańca miało miejsce.
Dwa, okazuje się, że w szpitalu z ranami ciętymi znajduje się meksykański marynarz, a nie kibic Ruchu.

Matizek

2013-08-19, 16:31
Kiboli WSZYSTKICH bez wyjątku policja i wojsko powinna pałowac do nieprzytomności raz na miejscu rozróby a drugi raz na komisariacie. Może wtedy idioci by zrozumieli.

PieruN

2013-08-19, 16:34
Meksykaniec podchodzi do tej dziewczyny i zdejmuje jej jedna miseczkę biustonosza. Ja jestem dumny że ktoś ma odwagę w tym kraju wpie**olić cudzoziemcom nawet jeśli są to "kibole". Mam przynajmniej jakąś nadzieję że moje wnuki nie będą mieszkać obok meczetu. ;-)

S4ndal

2013-08-19, 16:59
Tia Kibole wielcy obroncy prawa i ladu. Ale jak pare godzin wczesniej matka z dzieckiem zwrocila im uwage, ze sie zachowuja wulgarnie, to ja zwyzywali i sypneli piaskiem w twarz.

Double standarts ?

Kibice byli pijani, i przypadek sprawil, ze nadazyla im sie okazja do zlania cudzoziemcow. NIe ludzcie sie, ze zrobili to w obronie kobiety.

Druga sprawa, ze niestety polki, jak zobacza troche ciemniejsza skore, albo kogos mowiacego po angielsku leca na niego jak cmy do swiatla.

gupichuj

2013-08-19, 17:15
Może do ruskich popłyną i kacapy im poprawią.

PieruN

2013-08-19, 17:18
Mnie cieszy jedynie fakt że wpie**ol dostali OBCY co się panoszyli u nas. O kibolach to mam osobne zdanie. Chodzi jedynie o wpie**ol :-P

Ojciec_Stiffmeistera

2013-08-19, 18:22
Na filmikach widać jak owszem jeden z nich dostaje zasłużony wpie**ol za kobietę ale... reszta podnosi ręce nie chce problemów a oni rzucają się w 10 na jednego i butują nawet tych stojących obok. Widziałem pijanych Polaków na sylwestrze w Wiedniu im też należal się taki sam wpie**ol za podobne zachowanie.

zi...........45

2013-08-19, 19:15

Prawdziwa historia :mrgreen:

pawu95

2013-08-19, 19:42
Szef MSW zastanawia się, jak kibole znaleźli się wśród normalnych ludzi na tyle godzin.

Niestety nie można wkleić filmu z tej strony, a więc łapcie link
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/szef-msw-jak-to-sie-stalo-ze-tylu-kibicow-znalazlo-sie-na-plazy,348116.html

Co na to Konstytucja RP?
"Art. 52.
Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu."
Czemu policja nie złamała konstytucji w celu ochrony terroryzowanej przez kiboli ludności meksykańskiej, która sama rozpoczęła spór?

wÃ...........da

2013-08-19, 20:57
i bardzo dobrze brudaso ze dostali , za kogo te cwe*e mają Pokskie kobiety zeby je po tyłku klepać!!!

Zaethrael

2013-08-19, 21:27
BP1982 napisał/a:

i bardzo dobrze brudaso ze dostali , za kogo te cwe*e mają Pokskie kobiety zeby je po tyłku klepać!!!



Może dlatego, że siedzimy non stop w internetach - baby się nudzą po prostu i kokietują, a małych dziewczynek nie wystarczy dla wszystkich.