18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cała prawda o dużych browarach

Sl...........nx • 2012-11-16, 14:09
Kiedy mi się nudziło, z niewyjaśnionych przyczyn zacząłem sobie skakać po reklamach na yt. Dotarłem do reklamy piwa Książęce - Czerwony Lager i natrafiłem na taki oto komentarz.



Nie uważam się za eksperta od browarnictwa, ale potrafię odróżnić piwo od szczyn. Już dawno nie sięgnąłem po wyroby piwopodobne, sygnowane logo Carlsberga, Kompani Piwowarskiej czy Grupy Żywiec.

Dlatego, że czuć wyraźną różnicę, między piwem (z wykorzystaniem syfu, zamiast naturalnych składników) warzonym we wspomnianych tankofermentatorach, które wyglądają tak:



A piwem warzonym w otwartych kadziach fermentacyjnych, które wyglądają tak:



Dlatego mówię, wspierajmy małe browary.

Zaebauem

2012-11-16, 14:17
Niestety małego browarunia ci nie postawie ;(

pierzi

2012-11-16, 14:19
dobrze gada - nalać mu piwa:)

Hannibal_PL

2012-11-16, 14:28
A ty wiesz, że ja też taką tendencję zauważyłem jak widziałem ostatnio na przystanku reklamę Tyskiego? Ten kto ma chociaż odrobinę kubków smakowych wie, że nie warto interesować się piwami kompanijnymi. To co oni dają to są szczyny wyśmiania warte. Naprawdę warto dodać te 50 groszy i cieszyć się piwem uwarzonym niedawno, niedaleko twojego miejsca zamieszkania i pełnego dobrego smaku.

Kozek

2012-11-16, 14:33
I tak najlepsze piwo wg mnie to:



W tesco kosztuje bodajże 5,5 zł ale wolę wydać 16zł i wypić 3 takie, niż 6 sikaczy.

Psilocke

2012-11-16, 14:39
Ta tylko, że problem nadal jest. Przerzućmy sie wszyscy na małe browary a w rok staną się dużymi browarami, które będą robić dokładnie tak samo, ewentualnie duży browar je wykupi i pod tą sama nazwą będzie rozprowadzał swoje wyroby.
Zamknięte koło i ch*j z tym można zrobić.
Ja pędzę wino, bimber i piwo w domu i mam wyj***ne.

WP...........PR

2012-11-16, 14:40
Wiadomo że wszystkie piwa z "Trójcy" to syf nie warty nawet złotówki. Koło piwa to nawet nie stało. Na samą myśl że mam to wypić odechciewa się pić.. Napój piwo podobny to trafne określenie.

Śmieszne jest to że Łomża stroi się na browar regionalny. A jeszcze bardziej zabawne jest to że są tańsze i smaczne browary. Przykładowo wszystko od Ambera i Namysłowa. Polecam w szczególności Złotego Denara.




Pener

2012-11-16, 14:49
piwo i tak jest ch*jowe, obojętnie jak i gdzie produkowane :hitler:

rockface123

2012-11-16, 14:51
ja jestem p*zdą i pije piwo z sokiem :emo:

także mi to obojętne jakie pije.

Szoqn

2012-11-16, 14:54
Slonx, daję piwo, ale zważ [ :) ] na to, że wspierając masowo małe browary, sprawimy, że one same staną się masowe. Co za tym idzie, przekształcą te otwarte kadzie na te wielkie zbiorniki i zamiast naturalnych składników zaczną robić to co wszystkie duże firmy. Bieda jednych jest szczęściem drugich, ZAWSZE. Gdyby nie było biednych państw, nie miałby kto bawełny zbierać i piłki szyć za centa.

Sl...........nx

2012-11-16, 15:27
Anders Breivik napisał/a:

lepiej zaktualizuj flash playera



Działa? Działa. Nie chce mi się klikać.
Ja wiem, że ty tam w swojej willi, zwanej tu i ówdzie więzieniem masz najbardziej aktualne programy, ale nie każdy tego potrzebuje.

Oh, wait, przecież ostatnio się na coś skarżyłeś...

Psilocke napisał/a:

Ta tylko, że problem nadal jest. Przerzućmy sie wszyscy na małe browary a w rok staną się dużymi browarami, które będą robić dokładnie tak samo, ewentualnie duży browar je wykupi i pod tą sama nazwą będzie rozprowadzał swoje wyroby.

Szoqn napisał/a:

wspierając masowo małe browary, sprawimy, że one same staną się masowe. Co za tym idzie, przekształcą te otwarte kadzie na te wielkie zbiorniki i zamiast naturalnych składników zaczną robić to co wszystkie duże firmy.



Ale nikt nie powiedział, że małe browary kiepsko przędą. Jeszcze jakiś czas temu owszem, było kiepsko, ale teraz całkiem sporo ludzi zaczęło się tymi wyrobami interesować.
Ja nie mówię, żeby każdy pił tylko piwa z lokalnych browarów, choćby z tego powodu, żeby się nie przekształciły w gówno, no i dlatego, że to i tak nie jest możliwe (wystarczy spojrzeć, jak wiele ludzi woli wtrząchnąć coś z McDonalds niż porządnego schabowego).
Piszę o tym dlatego, że być może inni użytkownicy nie są świadomi, że kupując jakieś tyskacze, żywce, okocimie i inne carlsbergi, kupują szczyny, które z piwem nie mają nic wspólnego, poza nazwą. Może po tego typu materiale, zaczną się interesować.
Na moim osiedlu jest sklepik, który sprowadza sobie piwka z całej polski, jak również z Czech, Słowacji, Ukrainy itp. Zawsze są tam kolejki.

Co do moich ulubionych, to najbardziej lubię piwa z browaru Jabłonowo, browaru Fortuna i browaru Zamkowego:

Jabłonowo:


Fortuna:


Zamkowy:


I te piwa polecam każdemu.

Jeszcze lubię od czasu do czasu piwo Żywe, Jabłko W Piwie, Wiśnię W Piwie i Śliwkę W Piwie (a najczęściej to te trzy ostatnie lubi moja dziewczyna, tylko często mi zostawia, bo już nie może :) )

PaczekDNA

2012-11-16, 15:45
Standard!


Przeczytałem w internecie to musi być prawda! Drugie zdjęcie to proces zacierania a w tankach to piwo fermentuje i leżakuje. Zobacz sobie z czego może być zrobione piwo by mogło się nazywać piwem!

Woda
Słód jęczmienny/pszeniczny
Chmiel w różnych postaciach granulki, pasty- skoncentrowana forma chmielu, lepsze w użyciu bo powtarzalne.
Surowce nie słodowane jak kukurydza, pszenica itd. mają one dać tylko skrobie żeby był alkohol, słodowane mają dodać również enzymy które rozłożą skrobie do postaci zjadanej przez drożdże.
Drożdże.
I tyle! :)

Akurat smak piwa zależy głównie od składników i warunków produkcji ale na pewno nie zależy od wielkości produkcji. Więc argument bo w tanku jest ch*jowo- jest ch*jowy! Byłem w browarze a piwo robię również sam. Wszystko ma swoje zastosowanie limuzyną w rajdzie nie pojedziesz a i wsiadać do auta z klatką to srednio w garniaku.

juki

2012-11-16, 15:46
Jako Ciechanowianin pijam tylko Ciechany. Inne piwa nie wchodza w gre, chyba, ze malo Polskich zlotych w portfelu.