18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cała prawda o dużych browarach

Sl...........nx • 2012-11-16, 14:09
Kiedy mi się nudziło, z niewyjaśnionych przyczyn zacząłem sobie skakać po reklamach na yt. Dotarłem do reklamy piwa Książęce - Czerwony Lager i natrafiłem na taki oto komentarz.



Nie uważam się za eksperta od browarnictwa, ale potrafię odróżnić piwo od szczyn. Już dawno nie sięgnąłem po wyroby piwopodobne, sygnowane logo Carlsberga, Kompani Piwowarskiej czy Grupy Żywiec.

Dlatego, że czuć wyraźną różnicę, między piwem (z wykorzystaniem syfu, zamiast naturalnych składników) warzonym we wspomnianych tankofermentatorach, które wyglądają tak:



A piwem warzonym w otwartych kadziach fermentacyjnych, które wyglądają tak:



Dlatego mówię, wspierajmy małe browary.

Hauer88

2012-11-16, 15:48
Ja również jeśli tylko mam możliwość [słaba dostępność w sklepach w moim mieście] raczę się Ciechanem. Jednak w grę wchodzi jeszcze Perła, Łomża i Okocim.

Tuono

2012-11-16, 15:49
Potwierdzam,Raciborski Browar Ksiazecy dobre browarki robi tylko bywa problem z dostepnościa,chociaz teraz i tak jest duzo lepiej.

donCementos

2012-11-16, 15:51
Obecnie duże koncerny robią piwo metodą HGB, w której przygotowuje się brzeczkę o gigantycznym stężeniu i rozrabia się ją z wodą.
http://pl.wikipedia.org/wiki/HGB_(piwo)

TAK SIĘ NIE ROBI PIWA!

Wspierajmy browary rzemieślnicze!

Brutus182

2012-11-16, 15:51
widzę, że nie ma tu obrońców Żubra, więc będę bronił go sam!
Nigdy nie przepadałem za tworami małych browarów, bo być może nie jestem tak wykwintym koneserem jak wszyscy powyżej, ale jakoś nie jara mnie smak marchwi w bronie, albo spalonych desek czy innych dupereli.
Dla mnie piwo, to właśnie napój, którego nie porównam smakiem do niczego innego, a przy okazji oceniam go pod kątem goryczki itepe.
Viva la Żubr!

deny86

2012-11-16, 15:54
W ogóle prawdziwe piwa bogate są w przeciwutleniacze, źródła żelazu, krzemu, magnezu, selenu, potasu i wielu witamin. No i datę ważności nie mają dłuższą niż 4-tygodnie. Dlatego mało jaki koncern się odważa produkować wedle należytej receptury, bo się boi że najzwyczajniej splajtuje. Tylko w regionalnych można takie spotkać, ale produkowane są w małych nakładach, bo wiadomo Polacy i tak w większości piją byle co, aby miało procenty i jak najtaniej.

Coby

2012-11-16, 15:56
no z tych wielkoprodukcyjnych piw to żubr, dębowe i okocim mocne chyba najlepsze

Handownc

2012-11-16, 15:57
Slonx piszesz że nie już dawno nie sięgasz po piwa Kompanii Piwowarskiej i innych i tu Cię zmartwię bo piwo Książęce też jest produktem piwo-podobnym bo produkuje je właśnie Kompania Piwowarska.

black88

2012-11-16, 15:59
Co do ZYWCA to akurat PORTER jest dobrym piwem :) A co do bólu głowy... Jakimkolwiek porterem sie najebiesz to cie bedzie bolec :)

teken

2012-11-16, 16:00
Wspierajmy małe browary, aby stały się duże, poczuły pieniądz i zaczęły produkcję, jak na każdy duży browar przystało ;)

Admirał

2012-11-16, 16:02
Jak chcesz się napić piwa kupujesz piwa regionalne.
Jak chcesz się naj***ć, Sikacze.
Proste ; d

rockface123

2012-11-16, 16:02
@Slonx aż sobie po piwo pójdę może coś znajdę ciekawego ;p

tym piwem ,,komes porter" zrobiłeś mi smaka

longlong7

2012-11-16, 16:04
wiem coś o tym, sam amatorsko warze piwo, pewnie wielu mnie wyzwie od gimbusów no bo coby mogli napisać... w artykule jest dużo prawdy, sam warze piwo metodą zacierania a nie z brekwitów czy innych wynalazków, i powiem wam że choć dopiero raczkuje w browarnictwie moje piwo smakuje jak ambrozja w porównaniu z jakim kolwiek innym piwem ze sklepu, kwiecisty pełen bukiet zapachów i ten smak lekko kwaskowaty (dopiero się uczę), zrobienie takiego piwa przerosło by możliwości finansowe wielkich koncernów, skąd tyle słodu? dziennie wielkie ciężarówki z jęczmieniem by musiały kursować, a skąd wsiąść słód zimą? albo sory latem? kiedy temperatura dojrzewania musi wynosić i koło 5stopni (lager) tyle materiałów tyle energii a tym czasem nic, mieszkam w tychach drodzy sadole i widzę ciężarówki tylko wyjeżdżające z browaru i jak przejeżdżam koło browaru to tylko jebie gotowanymi ziemniorami dla świń, a to że czerwony mości książę to wynik dodania barwników, dziękuje

TomdeX

2012-11-16, 16:12
Kasztelan - niepasteryzowane, mi smakuje...

fifi

2012-11-16, 16:13
nie pijcie piwa, ludzie.Alkohol zabija i niszczy rodziny!

gheck

2012-11-16, 16:19
@black88 bo żywiec porter jest robiony w cieszynie, w brackim browarze zamkowym :) w ogóle, jeśli ktoś lubi intensywnie goryczkowe piwa, to polecam piwo brackie. czasem trafi się na lepsze, czasem na gorsze - ale to dlatego, że każdy piwowar warzy po swojemu i zawsze to piwko delikatnie się różni :) lokalne w sumie piwo, ale są knajpy w polsce, które ściągają sobie brackie i można napić się lanego :) a, co prawda browar jest właściwością heinekena, ale piwo dobre. no i co roku browar wypuszcza grand championa, znaczy domowe piwo, które wygrało na birofiliach w żywcu :)