18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cała prawda o dużych browarach

Sl...........nx • 2012-11-16, 14:09
Kiedy mi się nudziło, z niewyjaśnionych przyczyn zacząłem sobie skakać po reklamach na yt. Dotarłem do reklamy piwa Książęce - Czerwony Lager i natrafiłem na taki oto komentarz.



Nie uważam się za eksperta od browarnictwa, ale potrafię odróżnić piwo od szczyn. Już dawno nie sięgnąłem po wyroby piwopodobne, sygnowane logo Carlsberga, Kompani Piwowarskiej czy Grupy Żywiec.

Dlatego, że czuć wyraźną różnicę, między piwem (z wykorzystaniem syfu, zamiast naturalnych składników) warzonym we wspomnianych tankofermentatorach, które wyglądają tak:



A piwem warzonym w otwartych kadziach fermentacyjnych, które wyglądają tak:



Dlatego mówię, wspierajmy małe browary.

plArc

2012-11-16, 18:31
Ej kminicie gdzie na dolnym śląsku albo w Zielonej Górze można kupić piwo Żywe? Kiedyś było w Teskaczach ale teraz juz nima : (.

Dakanred

2012-11-16, 18:36
Spróbujcie piwa "Obolon Biały" jeśli mam być szczery lepszego piwa nie piłem!



a piwo "Żywe" to kwaśny syf

plArc

2012-11-16, 18:40
Mi "Żywe" smakuje najbardziej ze wszystkich : ( tylko już nigdzie nie mogé go kupi©. BTW o gustach sié nie rozmawia : )

el...........iz

2012-11-16, 18:42
obolon żywe miłosław ale browar pinta i wiele innych małch to są piwa reszta to ścierwo

daspyro

2012-11-16, 19:20
Pomimo, że pochodzę z Żywca. I tak uważam, że miejscowy browar robi rzygi niż prawdziwe piwo :idzwch*j:

squ87

2012-11-16, 19:39
Piwa sprzedawane pod marką Browar Jabłonowo to siki. Są to piwa takie jak "Rysy", "Mocne", "Strong" etc. i z piwem nie mają wiele wspólnego (produkowane są ze spirytusu, brązowej farby i wody gazowanej). Jednakoż piwa sprzedawane pod marką "Manufaktura Piwna Browaru Jabłonowo" to naprawdę świetne produkty, których nie trzaskają masowo. Są to piwka z duszą i pasją, produkowane pod okiem Marcina Chmielarza. Takie piwo jak "Pils Manufakturowy" to naprawdę świetna sprawa
http://smakpiwa.wordpress.com/2012/09/16/manufakturowy-pils-czyli-tanio-i-dobrze/ - tu można o nim przeczytać. Co do innych marek to "Ciechan Wyborny" też takie małe polskie cudo :) i "Wrocławskie", oba sprzedawane pod egidą "Piwa Regionów", z tej grupy dystrybucyjnej polecenia godny jest też "Lwówek Książęcy". A co do masówek to... szkoda gadać, "Żywca" od biedy można się napić. Co do "Perły" czy "Łomży", te piwa się zepsuły, to też już gówno w niczym nie odbiegające w smaku od "Harnasi" czy innych "Tater". Piwa Namysłowskie z browaru "Zamkowego" nigdy nie były jakichś super wysokich lotów, ale wole wypić "Zamkowe Jasne", niż "Tyskie", ostatnio pojawił się wynalazek o nazwie "Pils Namysłowski", który niestety okazał klapą w smaku, ale znalazł swoich nabywców bo butelką przypomina "Perłę". Fajne są też piwka z Konstancina :) . A co do wspomnianej "Manufaktury Piwnej Browaru Jabłonowo" to polecam szczerze prawie wszystkie produkty, prawie wszystkie bo wszystkich jeszcze nie piłem.

Krzysiek14199

2012-11-16, 20:04
Najlepsze piwo było koźlak z Krotoszyna :)

WP...........PR

2012-11-16, 20:17
Widział ktoś z was ostatnio serie piw Złoty Smok z browaru Fortuna?

Nie mogę nigdzie znaleźć.. A świetne to napitki..

Polecam

-Portera Bałtyckiego z Witnicy
-Noteckie Eire.

Wszystko z Kormorana, Raciborza (Zamkowy) Cornelius'a i Konstancina.

Tomikchomik1

2012-11-16, 20:38
W Ciesznie (śląskie), było warzone kiedys piwo "brackie". Mój ojciec tam pracował, to codzennie rano, z kadzi były odławiane martwe szczury, które się tam dostawały (szczur wszedł, i pił aż sie utopił). Może dlatego już tego piwa nie ma...

Adulka

2012-11-16, 21:22
zawsze można sobie sporządzić przepyszny podpiwek:)

MaestroRCS

2012-11-16, 21:30
Slonx napisał/a:



W browarze Jabłonowo (kiedyś bardzo podupadającym) zaszły bardzo poważne zmiany. Były konieczne. Jeszcze kilka lat temu, też nie mogłem się do nich przekonać (a mojego ulubionego Belfasta trudno było dostać w moich okolicach). Teraz jest coraz lepiej. Niedawno pojawiły się wspomniane przeze mnie Trzy Zboża i jest to dla mnie maestria.

Trzeba stale monitorować sytuację, by nie przegapić czegoś ciekawego ;-)
Mnie na przykład zastanowiło, jak to jest, że produkty browaru Jabłonowo niegdyś były coraz rzadziej kupowane, coraz trudniej było je dostać i coraz gorsze były w smaku, a od jakiś 2 lat ludzie zaczęli je nagle zachwalać.
Ot, zmiany.



Dlatego napisałem "kiedyś"- teraz jak sytuacja wygląda, to nie wiem, możliwe też, że tak jak ktoś napisał- Rysy, Strong i Eksportowe produkowane dla mas i "smakoszy" spod budki z piwem, a do bardziej wyrafinowanych typu "Belfast" już sie przykładają staranniej ;)

kulwon przez f

2012-11-16, 21:43
skąd nagle tylu pedałów z podniebieniem 12-letniej dziewicy?

zuberos

2012-11-16, 21:44
Wszyscy teraz pie**olą że nie piją tej masówki tylko ciekawi mnie dlaczego nadal jest taka dobra sprzedaż tych browarów.Tu k***a piszecie że najlepsze piwa lokalne ale jak wchodzicie do sklepu to żal wam 50 groszy i k***a kupujecie żubry,warki,tyskie itp.

Sl...........nx

2012-11-16, 22:20
zuberos napisał/a:

Wszyscy teraz pie**olą że nie piją tej masówki tylko ciekawi mnie dlaczego nadal jest taka dobra sprzedaż tych browarów.Tu k***a piszecie że najlepsze piwa lokalne ale jak wchodzicie do sklepu to żal wam 50 groszy i k***a kupujecie żubry,warki,tyskie itp.



Wszystko zależy od podejścia i sytuacji. Zresztą, to internet. Może ci, którzy pijają szczyny, nie przyznają się do tego, lub też są ludzie, którzy lubią lokalne piwka, ale wolą wydać mniej na któreś koncernowe.

Osobiście piję, bo lubię smak, a nie dlatego, że to alkohol. Dlatego nie odczuwam potrzeby picia dużych ilości piwa. Jak mam wybór między kupieniem piwa koncernowego, a nie kupieniem wcale, to nie kupuję. Wolę dołożyć do porządnego produktu.

To tak samo, jak z wędlinami. Mógłbym szprycować się jakąś gównianą szynką konserwową, ale wolę wydać więcej i kupić porządną szynkę ze spichrza.