18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

10 Styczeń 2012

gregorius • 2011-11-23, 14:53
Chciałbym żeby zobaczyło to jak najwięcej osób

Niech będzie NAS jak najwięcej



:jezdziec:

pieto90

2011-11-26, 23:47
AlChemic napisał/a:

osz ludzie najdrożsi! bez wulgaryzmów, jak dla mnie większość młodzieży, większość ludu która tak się buntuje na rząd PO, PO prostu nie wie co to są złe warunki, ja wiem (bo to zostało udowodnione), że ludzie z takich krajów jak nasz, patrzą i porównują nasze państwo z właśnie "Francją, Luksemburgiem, Belgią, USA" etc.

zamiast tak na to patrzeć, spójrzcie na Ukrainę? mają autorytaryzm z którym my sobię poradziliśmy, mają ciągle ograniczoną wolność, ludzie tam są bardziej przytłaczani przez religię itd.

Gdy jednak oglądacie wiadomości z Ukrainą w głównej roli to odsapujecie mówiąc: aale mają źle!... po czym gdy leci reportaż o POLSCE mówicie: Jezu, w Niemczech nie zdarzyłoby się tak!

Prawda taka, całe to nasze zadłużenie wzięło się z Gierka, potem leciało, wiadomo, że nikt tego nie spłaci, chyba że właśnie gaz łupkowy wyprzedamy na spore miliony! Oraz wiadomo, za SLD było mniej zadłużenia, bo coraz to nowsze lata tym więcej kasy do oddania, odsetki lecą!

Drożeje! Nie tylko u nas! paliwo, że drogie, nikt wam nie każe korzystać z takich samochodów, etc. to tylko wasz wybór, wiadomo, potrzebny, czasami daleko się mieszka, wtedy albo sie starasz by było lepiej, oszczędzasz albo coś, bo protestami nic nie wskórasz, powiem więcej, wyobraź sobie, że ty i tobie podobni wychodzą na ulicę, kto będzie pracował? ile to będzie państwo kosztowało? by zapewnić wam ochornę policyjną? jak to ograniczy ruch ludziom którzy będą wtedy gdzieś jechali? Jesteście samolubami, którzy nawet nie maja alternatywy dla swych problemów, mówicie "jest problem, problemem jest rząd" i tyle, aa gdzie rozwiązanie? gdzie w ogóle te argumenty.
Widze na filmiku tekst "Czy obietnice tuska wszedły w życie... oczywiście że nie" ok.. a teraz uzasadnij, która obietnica nie zostałą spełniona, bo ja wiem, że coś tam ździałał, lepiej albo gorzej.. Po drugie, a kto zrobił to co obiecywał? o co w ogóle wam chodzi? protestujecie bo? chcecie wolności? odrazu z dupy wzięte podwyżki? wybory? czego jeszcze chcecie? ja proponuje użyć rozumów, pomyśleć co oni robią byście mieli to co teraz macie
Młodzi nie mogą żyć samodzielnie, a gdzie mogą? w USA? gdzie student po collage'u ma takie kredyty, że głowa mała? w Niemczech? tylko za pomocą rodziców, rodzin, etc.

Patrzcie na innych na równym poziomie, żeby nas nie przegoniła gospodarczo Republika Czech, Węgry, Słowenia i Słowacja itd. ale nie! po co! lepiej na Włochy, które smażą się w piekle (żart no ale politycznie nie mają tam wesoło), Francja z problemami etnicznymi itd. Ludzie! Ogarnijcie Się!!!! :!:



gaz łupkowy to nie za grube miliony, a miliardy jak już... Zresztą to i tak by było za mało...

Nikt nie każe nam jeździć paliwożernymi samochodami tak? W sumie tak, każdy jeździ tym na co go stać. Tylko powiedz to mniejszym firmom transportowym ;) do tego tak drogie ceny paliw przekładają się na wzrost wszystkich produktów ;) w końcu to transport...

Mi np w ogóle nie chodzi o porównywanie do innych narodów. Bo to głupota, równie dobrze mogę Polskę porównać do Korei Północnej i co? Mam się cieszyć, jak to lepiej jest w Polsce? Eh...

"bo ja wiem, że coś tam ździałał, lepiej albo gorzej" mówi samo za siebie...coś tam zdziałał, ale co? no coś tam nie? ;) dodajmy za czyje pieniądze i kto to będzie spłacał.

Ruchy które wykonał rząd teraz też są idiotyczne...

PS: chcecie mieć Euro?

lapps

2011-11-28, 13:57
@ALChemic

no widze kolejna zablakana dusza mowi co jej sie po obejrzeniu telewizji wydaje

polecam:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pucz_w_Chile_1973

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chilijski_cud

w skrocie: chile bylo krajem skrajnie socjalistycznym(jak polska teraz), az w koncu zbankrutowalo (jak polska wkrotce jesli dalej to bedzie tak wygladalo). no ale ludzie z pinochetem na czele zrobili zamach stanu(jak polacy za komuny). tylko zamiast znowu wprowadzac socjalizm, zglosili sie do chicago do ekonomow zeby im przygotowali liberalna polityke reanimacji panstwa. no i przygotowali im i w zwiazku z tym chile z bankruta stalo sie przodujaca gospodarka w swoim regionie w zaledwie 15 lat. my sie odbudowywujemy juz od 22, bedac w umowach miedzynarodowych z unia i nato(wielkimi swiatowymi potegami) i k***a ROBI SIE CORAZ GORZEJ. a warto wspomniec, ze chile i jego sasiedzi tez mieli kryzys akurat w tamtym okresie, kiedy pinochetowi sie udalo zliberalizowac polityke. i zgadnij co? chile jest obecnie jednym z niewielu krajow, ktorych dlug publiczny MALEJE

to teraz mi wytlumacz jak durnemu zolnierzowi, ktory przypadkiem zostal wladca, udalo sie postawic zbankrutowany kraj na nogi, skoro wybrany demokratycznie przez kraj, rzetelny pan tusk nie potrafi?

ty mowisz, ze to nie wina po, ze mamy taki dlug, ale to jest miedzy innymi wina po.
po pierwsze ludzie z po byli wczesniej w polityce tylko w innych partiach. po drugia politycy po popieraja wszystkie objawy socjalistycznego wyrzucania pieniedzy w bloto, jak zwiekszona administracja, prohibicje, zus(w 2005 czy 7 za obnizeniem skladek na zus glosowali wszyscy jednoglosnie po pis sld psl, w efekcie czego budzet zusu stracil kilkanascie miliardow, no ale opinia publiczna tego nie zawuwazy teraz, a jak juz zauwazy to bedzie inny koziol ofiarny) , krus, ganianie kibicow:E
wiec nie pie**ol o ciezkiej sytuacji, bo tusk moglby z tego wyjsc, gdyby zaczal robic co mu korwin mikke karze, albo jakikolwiek lepiej wyksztalcony ekonom. ale on woli udawac, ze wszystko jest w porzadku, a wpie**ala kraj w coraz wieksze gowno bo: "jest kryzys, i wogole ciezko. nie mam innego wyjscia"
X