18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ZUS vs Amber Gold

ma...........00 • 2012-08-16, 11:44
Trafne podsumowanie 8-)



St...........ke

2012-08-16, 20:19
Slonx napisał/a:



A ZUS? FP? FGŚP? Poza tym, nie zapominaj o tym, że trzeba jeszcze opłacać coś takiego, jak VAT, Akcyza i inne duperele.
Nie wychodzi ci żadne 55%, tylko znacznie mniej.

A gdzie są te pieniądze?



Gówno, mylisz się. Albo by dostał bezpośrednio, w formie podwyżki, albo pośrednio, poprzez spadek cen. Nie tylko u niego w firmie, we wszystkich.



Tak, zaraz wyliczysz, że jest tyle podatków, że nie dość, że nie zarabiamy, to jeszcze płacimy państwu ;) to najlepiej zlikwidować rząd, podatki, wszystko co państwowe i wrócić do ery kamienia łupanego, gdzie każdy sam o siebie dbał pod każdym względem.

rolerek

2012-08-16, 21:40
xxSekiPlxx napisał/a:

I właśnie dlatego Pan Korwin chce zamknięcia ZUS, a cała wypłata, bez odciągnięcia tych wszystkich wymyślonych podatków ma trafić w ręce pracownika. Pracownik ma sam zdecydować jakie fundusze i składki chce opłacić. Bo chyba na tym polega wolność.



Ok, to niech pan Korwin jeszcze powie w jaki sposób wypłaci emerytury obecnym emerytom :ok:

omicronns

2012-08-16, 21:49
@up

Już ci odpowiadam. ZUS przestaje przyjmować nowych pracowników (jeleni do skubania), a obecnych opłaca pieniędzmi zdobytymi w drodze prywatyzacji państwowych firm, instytucji. Byłby to proces długoterminowy.

!Timon

2012-08-16, 23:01
Są cztery typy ludzi niepopierających Korwina [przy obecnej kondycji Państwa - gdybyśmy mieli warunki takie jak w Norwegii to sam byłbym zdecydowanie bliżej centrum] :

A) tacy co słyszeli jedno/dwa wystąpienia albo tylko opowieści i zrazili się - trzeba poznać cały jego program
np. jednym mówi o prywatyzacji szkolnictwa i ok tego można się wystraszyć, ale w innym odpowiada, że przez pierwsze parę lat funkcjonowałyby 'bony edukacyjne' jako okres przejściowy - prowadzisz dzieciaka do szkoły do której chcesz, dajesz bon, szkoła dostaje pieniążka. Szkoła jest ch*jowa, zabierasz dzieciaka do innej, zła szkoła nie ma bonów, bankrutuje i idzie wp*zdu.

B) Bogate dzieciaki które odziedziczą układy po rodzicach, tudzież sami rodzice z silnymi 'układami' [bogaci ludzie dochodzący uczciwą pracą co 'bardzo dziwne' popierają Korwina]. Jednym słowem: cwaniaki.

C) j***ne obiboki

D) Debile do których nic nie dociera - po prostu nie umieją sobie wyobrazić, że można wierzyć jednocześnie w stereotypy [np. 'kobiety znają się gorzej od mężczyzn na polityce] ale dopuszczać istnienie wyjątków od reguły i się z nimi zgadzać [np. Zyta Gilowska]. Ludzie którzy nie potrafią sobie uzmysłowić, że nie żyją w gąszczu debili którzy nie umieją o siebie zadbać. Nawet jeśli założymy, że większość społeczeństwa jest głupia co Korwin zwykł mówić to stare powiedzenie brzmi "Każdy głupi swój rozum ma".


Co do tego leczenia na koszt państwa - jak się boisz nowotworów to się ubezpieczasz i śpisz spokojnie.

Co do tego kretyńskiego postu o włamywaniu i gwałceniu żony i dzieci - jeśli ktoś to zrobi teraz to dostanie maks dożywocie i po 35 wyjdzie za dobre sprawowanie, albo powiedzą, że z zmusiła go trudna sytuacja życiowa i dostanie 25 i wyjdzie po 15-20.
W państwie wolnym gdybyś był w domu upie**oliłbyś typowi łeb chociażby młotkiem i rano by Cię przedstawili w gazetach jako bohatera ratującego rodzinę. [Teraz minimum zawiasy, a gdyby się okazało, że facet nieuzbrojony parę lat odsiadki]. Gdyby Cię w domu nie było i udałoby się go złapać miałbyś chociaż chwilę frajdy patrząc jak się smaży na krześle elektrycznym.


Co do posiadania broni - we Francji to całkiem fajnie rozwiązali - wolno Ci mieć broń bez zezwolenia tylko w swoim domu lub samochodzie. Jest problem bo jak donieść broń ze sklepu do samochodu (mają pełne prawo Cię zamknąć po drodze ;) ). Jak już masz to po 22 wolno Ci rozpie**olić każdego kto wejdzie na teren Twojego domu, dlatego późne wizyty dobrze jest zgłaszać na komisariacie dla własnego bezpieczeństwa ;)

oozyxak0o

2012-08-16, 23:09
Proszę państwa o spokój. Dopóki mohery nie wymrą a naród nie zmądrzeje i nie przestanie oglądać TV-będzie tak samo. Ktoś powiedział,że PIS,PO i tak w kółko. No bo tak. Starsi są zaprogramowani,by głosować na tych baranów,często jest to już tradycja rodzinna ,istnieją dla nich tylko 4 partie PSL,SLD,PO,PiS. Inne już nie. Dlaczego? Bo są zapatrzeni w TVN,gdzie okłamują masowo ludzi i zamazują im oczy jakimiś popieprzonymi wydarzeniami z kraju,a to wypadek 3 rowerzystów,a to Tusk pojechał tam. Po co to komu? Ja się dziwię,że oni jeszcze to dalej oglądają.

Przepraszam,czy Korwin-Mikke był kiedykolwiek nadawany w wiadomościach? Nie. Otóż to. Telewizja jest opłacana za to,by Korwin nie występował.
Poparcie PiSu i PO nie chcą REWOLUCJI. Nie chcą zmian. Dla nich słowa Korwina brzmią za surowo. Dlatego nazywają go głupkiem,debilem.

rolerek

2012-08-16, 23:52
omicronns napisał/a:

@up

Już ci odpowiadam. ZUS przestaje przyjmować nowych pracowników (jeleni do skubania), a obecnych opłaca pieniędzmi zdobytymi w drodze prywatyzacji państwowych firm, instytucji. Byłby to proces długoterminowy.



To policz ile można uzyskać z prywatyzacji (realnie) a ile co roku trzeba przeznaczyć na emerytury.

Podpowiem:

Cytat:

Według opublikowanej wczoraj przez ZUS prognozy wpływów i wydatków do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, z którego wypłacane są świadczenia, w latach 2013-2017 zabraknie w nim 325,7 mld zł. To ponad 65 mld rocznie.



Informacja z końca 2011 r. a jak wiadomo prognozy wpływów z tytułu składki emerytalnej nie są zbyt optymistyczne.

Nie wiem jaką szkołę kończyłeś ale żeby z prywatyzacji co roku uzyskać min 65 mld zł to prawdopodobnie musielibyśmy podbić Zjednoczone Emiraty Arabskie i opchnąć parę ich spółek.

65 mld zabraknie, nie chcę nawet pisać o pozostałej kwocie którą państwo co roku wydaje na emerytury.

I nie opowiadaj mi o biurokracji, bo w porównaniu do budżetu ZUS to jest naprawdę mały promil kwot jakimi co roku obraca.

!Timon

2012-08-17, 00:12
@up
Tak tylko, że w tych 65 miliardach oni liczą podatki [a jakże emerytury też zawierają podatki] które przelewają z urzędu do urzędu.
Zresztą skąd oni biorą takie wielkie liczby?

[Tak był tutaj bzdurny wywód, który skasowałem albowiem zastanowiłem się sam nad tym co napisałem]

161ZT650

2012-08-17, 01:09
@up

szkoda ze sie udało skasować :P

!Timon

2012-08-17, 01:17
@up

Cóż - wolałem zostawić ten komentarz na wypadek gdyby ktoś zacytował tamten fragment. Zwyczajnie dopiero po chwili dotarło do mnie, że jeszcze wszystko muszę pomnożyć przez 12.
Nie popełnia błędów ten co nic nie robi.
Tak czy inaczej - Polska idzie w stronę bankructwa, no chyba, że umówimy się z całym światem, że długów nie trzeba spłacać a pieniądze można dodrukowywać ile się chce [ewentualnie płacić tymi z monopoly] :)

blendziooh

2012-08-17, 11:05
http://nowaprawica.org.pl/info/do-pobrania
Zapraszam do pobrania krótkiego programu wyborczego KNP i potem do wysunięcia wniosków.
Potem porównajcie sobie inne programy wyborcze w stylu "druga irlandia" "kraina mlekiem i miodem płynąca" "Polska jest najważniesza".
Populistyczne hasełka to nie wszystko. Korwin ma 70 lat i on wie więcej o gospodarce/państwie niż pół polski razem wziętej, proszę aby na niego w kolejnych wyborach zagłosować tak jak i ja zagłosuję.
Uprzedzam, że nie należę do partii, nie mam interesu, aby tutaj was namawiać do czegokolwiek, chcę po prostu żyć w kraju bez złodziei. Pozdrawiam.

Shatter

2012-08-17, 16:31
Korwin jest pedofilem.A do tego nieudacznikiem który nawet swojego komitetu zarejestrować nie potrafił(Przez bandę czworga!!!1).
Gardzę korwinistami gdziekolwiek jestem.
Korwiniści do Somalii!!

Medica

2012-08-17, 19:56
Moim zdaniem płacenie składek na ZUS, o jakby ktoś co miesiąc r*chał jakiemuś facetowi kobietę,z obietnicą że ten na starość dostanie dmuchaną lalę.

omicronns

2012-08-21, 15:56
rolerek,

Nieistotnym jest ile pieniędzy zabraknie, być może trzeba będzie zwiększyć podatki. Pewne jest to, że dalsze utrzymywanie zusu będzie tylko pogrążało ogromny dług tej instytucji wobec obecnych i przyszłych emerytów, to też jedynym wyjściem jest likwidacja tego socjalistycznego tworu.