18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ZUS vs Amber Gold

ma...........00 • 2012-08-16, 11:44
Trafne podsumowanie 8-)



blendziooh

2012-08-16, 15:19
please_dont_shoot napisał/a:

Taaa... smaczny pokarm dla zwolenników "Pana" Korwina... już widzę co by było gdyby składki emerytalne były dobrowolne.. Nikt by nie odkładał a potem nagle na emeryturze wielkie pretensje do Państwa, że nie mają z czego żyć...


A ty kogo jesteś zwolennikiem?

Na ch*j płacić podatki? Całe życie dostajesz tylko 55% swojej wypłaty, bo reszta to są podatki, zamiast dostać do ręki 4000 zł to dostajesz 2000zł i cieszysz się jak piesek, któremu ktoś da resztki z obiadu.

Teraz pomyśl sobie o ile łatwiej żyje się człowiekowi, który mając te 2000zł ma np. 1000zł więcej co miesiąc, a 1000zł, które mu zostaje odkłada sobie na bok. Po przepracowaniu 40 lat zarabiając te 4000zł miesięcznie (a zawsze można złapać coś lepszego albo dostać awans) twoja odłożona kasa wyniesie 480.000zł. Mało jak na +/- 20 lat życia, bo potem zdechniesz? Oczywiście odliczmy sobie od tego wydatki takie jak np. służba zdrowia czy szkoła dla potomnych to i tak mamy godną emeryturę a nie ochłapy rzędu 700 zł. Po co państwowa służba zdrowia? Złamiesz noge raz na 10 lat albo wcale, zapłacisz za ten gips jakieś grosze, niech to bedzie nawet 500 zł to co nie stać cię? Zachorujesz 2 razy w roku to tak czy siak leki kupujesz za swoje już dzisiaj, to tylko płacisz za wizyte u lekarza. A teraz stare p*zdy 70 letnie codziennie chodzą do lekarza bo nie mają co robić i tylko marnują hajs podatników. Gdyby taka stara p*zda za każdą swoją wizyte płaciła to by nagle nie było kolejek u lekarza.

To młodzi ludzie tacy jak ja muszą przejrzeć na oczy jak to państwo nas jebie i dać szanse choćby takiemu Korwinowi.


A argumenty typu co jak ktoś wszystko przepie**oli i na starość nic mu nie zostanie. To niech zdycha sk***ol i tyle. Co mnie ktoś obchodzić ma, dlaczego mam za niego płacić.
Jakoś tyle krajów do których sp***alamy za pracą ma podatki kilka razy mniejsze od naszych i mają się dobrze, a my co?

Zacznijcie myśleć, wyłączcie ten zasrany telewizor i przestańcie pochłaniać tą papkę, którą dają wam media.

juki

2012-08-16, 15:23
Moze nie tyle co zamknac zus, ale go sprywatyzowac.

wojas30

2012-08-16, 16:04
k***a nie chce mi się pisać i wypruwać żył. Ale gdybym mógł to bym już dawno wyj***ł ten ZUS w p*zdu. Da się normalne składki zbierać i normalne emerytury wypłacać na zachodzie? Da! To co k***a u nas trudniej czy ki ch*j?
Dlatego pie**olę mieszkanie tu mimo że się tu urodziłem. Póki się te k***y na górze nie zmienią to wypie**alam stąd. Gnijta jeśli chceta.

Te...........ed

2012-08-16, 16:21
Cytat:

I właśnie dlatego Pan Korwin chce zamknięcia ZUS, a cała wypłata, bez odciągnięcia tych wszystkich wymyślonych podatków ma trafić w ręce pracownika. Pracownik ma sam zdecydować jakie fundusze i składki chce opłacić. Bo chyba na tym polega wolność.



Ciekaw jest co by było, gdyby jakiś koleś wszedł do Twojego mieszkania i na oczach Twoich i Twoich dzieci zerżnął Ci żonę, w końcu jest w wolnym kraju...

Jak można na tego oszołoma głosować? -.-

Cytat:

Zachorujesz 2 razy w roku to tak czy siak leki kupujesz za swoje już dzisiaj, to tylko płacisz za wizyte u lekarza.

Wszystko fajnie. Pracuję za równe 5000zł i te 5000 zł dostaję. Nagle dostaję raka i muszę KUPOWAĆ, a nie kupić bardzo drogie leki za parę tysięcy Polskich nowych złotych. I co? Wolę jednak, żeby mi to państwo zrefundowało i się mną zaopiekowało.

Kluska

2012-08-16, 16:35
uwaga. teraz napiszę coś mądrego.
dlaczego żaden polityk nie zlikwiduje zusu
ponieważ my, ludzie - nie tylko Polacy - mamy paskudny zwyczaj zajeżdżania zdychającego konia.
70-80% uprawnionych do głosowania albo pobiera zus na lewo (młodzi, oszukujący państwo i podatników), albo wpłaca już od dawna składki i chciałoby chociaż troszkę odzyskać w formie emerytury, albo w majestacie prawa pobiera emeryturę / rentę.

zatem dlatego, Korwin, ze swoim "zlikwiduję zus" nigdy nie przekroczy progu wyborczego.

a populiści, rozkradający polskę, wołający, że oni dadzą, niczym wałęsa, 100 milionów, mają po 30%

bo w tym państwie nie ma patriotów.
są mohery / lemingi.

pozostały tylko osoby, które chcą ukraść jeszcze coś dla siebie.

tak, jestem Korwinistą z przymusu. w 80% się z typem nei zgadzam. ale mechanizm okradania obywatela przez państwo, wpuszczania kasiory w trybiki molocha i dawania głupiemu obywatelowi resztek, w formie opieki społecznej, to dla mnie k***a ogromna przesada.

bo ch*j mnie trafia, jak ja, z bolącym zębem, czekam miesiąc na lekarza z nfz, podczas, gdy byle kloszard, walnie sobie cegiełką albo wywali się na krawężnik, żeby wyłudzić zus i on, z nagłym przypadkiem musi zostac obslużony bez kolejki...

nie mówię, że nagłe przypadki nie powinny być puszczane, ale winny jest system pochwalający samookleczenia i cfaniactwo...

dopisek:
@Teired, Ty naprawdę jesteś tak naiwny? to mi teraz wytłumacz, po co są te wszystkie FUNDACJE...
odpowiem Ci.
bo ludzi nie stać nawet przy refundacji.
tak.
do some math
i dopiero wtedy sie wypowiadaj.

Chleb razowy

2012-08-16, 16:40
Tired napisał/a:

Ciekaw jest co by było, gdyby jakiś koleś wszedł do Twojego mieszkania i na oczach Twoich i Twoich dzieci zerżnął Ci żonę, w końcu jest w wolnym kraju...


Raczej słabo zapodałeś... Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się cudza krzywda - taka jest najlepsza definicja wolności wg mnie.
Jeżeli jednak ktoś zarobi troszkę pieniążków to niech sam decyduje, czy się zabezpieczyć na przyszłość, czy przejeść/przepić cały majątek, bo osoby trzecie na tym nie ucierpią. No, może poza ewentualnymi dziećmi takiego debila, ale cóż - ciężkie dzieciństwo kształtuje charakter.

LarryFoulke

2012-08-16, 16:43
Teired napisał/a:



Ciekaw jest co by było, gdyby jakiś koleś wszedł do Twojego mieszkania i na oczach Twoich i Twoich dzieci zerżnął Ci żonę, w końcu jest w wolnym kraju...



Wysokie podatki chronią żony przed gwałtem?

FryzjerZG

2012-08-16, 16:55
Teired, pamietaj ze w wolnym kraju Twoja wolnosc skonczy sie tam, gdzie zacznie sie moja. ALe widzisz, przez takich kretynow jak Ty mamy w Polsce tak jak mamy. Powinienes do konca zycia beduinowac na zydow, szkoda ze przez takie glonojady jak Ty, nawet Ci madrzejsi maja przej***ne.

blendziooh

2012-08-16, 17:17
No k***a jak by mało było ubezpieczeń na życie, jak ktoś się boi to sobie kupi ubezpieczenie i szybciutko pójdzie na leczenia, a z nfz ludzie czekają po kilka miesięcy na głupie łóżko w szpitalu.
W tym kraju nie ma mądrych, dojrzałych ludzi, a młodzież to pie**oli bo ma pieniążki rodziców, tylko, że kiedyś ich rodzice wypie**olą z garnuszka i nagle będzie "k***a jak mi się źle żyje w tym kraju, czemu nikt nic nie zrobi".

Jaka nasz czeka przyszłość? W następnych wyborach wygra PIS, po czym po 4 latach "mniejszego zła" niż PO ludzie znowu zagłosują na PO i tak na zmianę.

Ludzie w tym kraju zachwycają się jak to za granicą jest dobrze, ale czemu tam do ch*ja wafla jest dobrze? Bo jest dobrze rządzony kraj a nie to co u nas. Komu nie powiem, żeby zagłosował na Korwina to mi powie "chyba
cie poj***lo, on jest poj***ny" - no tak, skoro jedynym medium ludzi jest TELEWIZJA, która robi z niego idiote to faktycznie, jest poj***ny.


A teraz prawda życiowa. W tym kraju żyją dobrze tylko złodzieje i przestępcy. Amber gold, biura podróży...
Inteligentni ludzie już dawno stąd sp***olili.

St...........ke

2012-08-16, 17:18
soban2100 napisał/a:


Na ch*j płacić podatki? Całe życie dostajesz tylko 55% swojej wypłaty, bo reszta to są podatki, zamiast dostać do ręki 4000 zł to dostajesz 2000zł i cieszysz się jak piesek, któremu ktoś da resztki z obiadu.



Co Ty opowiadasz? Jakie 55%? Dostajesz 71%, 4000 zł brutto, przy umowie o pracę wychodzi 2840zł netto.

Sajbek

2012-08-16, 17:28
SteelMike napisał/a:



Co Ty opowiadasz? Jakie 55%? Dostajesz 71%, 4000 zł brutto, przy umowie o pracę wychodzi 2840zł netto.



Pracodawca płaci jeszcze za pracownika ZUS, FP i FGŚP.

ripmax

2012-08-16, 17:29
Jak opowiadam irlandczykom w robocie o ZUSie to za każdym razem wywalają na mnie gały i się dziwią, że pozwala się państwu na takie złodziejstwo. Powiedzieli, że gdyby u nich takie coś sie działo to ludzie by wyszli na ulice i SPALILI taka instytucje. Tylko polaczki boją się walczyc o cokolwiek, bo "może będzie lepiej".

Znając polską mentalność jestem pewien, że będziemy r*chani przez rząd i ZUS do końca naszych dni ;)

St...........ke

2012-08-16, 17:52
@Sajbek - ale to płaci z własnych pieniędzy, nie z zarobków pracownika. Więc gdyby nie ZUS, to by tych pieniędzy i tak nie dostał.

@ripmax - tak, sami sobie wpłacają kasę na fundusz emerytalny, ale:
http://www.gazeta.ie/art/zmiana-systemu-emerytalnego-w-irlandii.html

Czyli jak widzisz, nie potrafią sami oszczędzać i będzie coś na wzór naszego ZUS-u.

MethOd

2012-08-16, 18:58
Do wszystkich pseudo sadoli, czy wy myślicie że zarabiacie teraz na swoje "emerytury" ? ZUS to wypłaca waszym babciom i dziadkom. W innych krajach jednak ludzie mają wybór. Tylko w polsce jest tak (fajnie, słownik w chrome zaznacza słowo "polsce" jako błąd :D ) że każdy darmozjad , może dostać zasiłek, na r*cha dzieci na potęgę , na każde dziecko też dostanie zasiłek, potem jeszcze inny zasiłek, kolejny , i taki typ chleje za wasze pieniądze (a dostaje ich coś około 2k miesięcznie) więc po ch*j ma pracować. Ja zapie**alam na 2 etaty a ZUS mi wjeżdża na konto za jedną nie zapłaconą składkę , z czasów gdy miałem jeszcze działalność.

Powiedzmy sobie szczerze: ŻYJEMY W POpie**olONYM DO POTĘGI N-TEJ KRAJU !!!

Face it or go fuck your self.

Sl...........nx

2012-08-16, 19:33
SteelMike napisał/a:



Co Ty opowiadasz? Jakie 55%? Dostajesz 71%, 4000 zł brutto, przy umowie o pracę wychodzi 2840zł netto.



A ZUS? FP? FGŚP? Poza tym, nie zapominaj o tym, że trzeba jeszcze opłacać coś takiego, jak VAT, Akcyza i inne duperele.
Nie wychodzi ci żadne 55%, tylko znacznie mniej.

A gdzie są te pieniądze?

SteelMike napisał/a:

@Sajbek - ale to płaci z własnych pieniędzy, nie z zarobków pracownika. Więc gdyby nie ZUS, to by tych pieniędzy i tak nie dostał.



Gówno, mylisz się. Albo by dostał bezpośrednio, w formie podwyżki, albo pośrednio, poprzez spadek cen. Nie tylko u niego w firmie, we wszystkich.