18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

"Żołnierze wyklęci"

cz...........00 • 2013-08-22, 16:42
Tak zwani żołnierze wyklęci - gdy już nie byli w stanie kolaborować z hitlerowcami w zwalczaniu ruchu komunistycznego - zaczęli robić to samodzielnie, poświęcając się bez reszty terroryzmowi, zamachom i bestialskim poczynaniom.

Ich ofiarą padali nie tylko członkowie PPR, żołnierze Wojska Polskiego i Armii Czerwonej, milicjanci, funkcjonariusze bezpieczeństwa, ale także ci, którzy choćby przyjęli ziemię w ramach reformy rolnej lub byli podejrzani o sympatię do władzy ludowej. Z zimną krwią "żołnierze wyklęci" mordowali nawet partyzantów z byłej Armii Krajowej! Ginęli działacze bynajmniej nie komunistycznych partii politycznych - PPS, PSL, ZSL, SD. Ginęli weterani walki z faszyzmem. Ginęli - po bestialskich torturach - krewni "bolszewików", także ich matki, żony i dzieci.

Antykomunistyczne zbrojne bandy wyczekiwały z utęsknieniem wraz z tzw. rządem emigracyjnym nowej wojny światowej. Marzyli by po trupach milionów Polaków dorwać się do władzy i stać się znów panami, którzy będą mogli czerpać zyski z cudzej pracy, po szlachecku bić "chamów" na odlew i stręczyć swe rodaczki na ruinach stolicy amerykańskim żołdakom.

Warto przybliżyć czytelnikom sylwetkę jednego z najbardziej czczonych przez obecny reżim "bojowników o wolność" - Józefa Kurasia, pseudonim Ogień. Tygodnik "Przegląd" w najnowszym numerze przedstawił szczegóły wykaz zbrodni, których dopuściła się banda Kurasia. Na stronie internetowej czasopisma można również znaleźć pochodzący sprzed 8 lat list otwarty kombatantów AL i LWP, w którym czytamy:

"Jego biografia pełna jest zbrodni, zdrady i rabunków. "Ogień" i jego ludzie mordowali i torturowali nie tylko żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy UB i MO, ale też bezbronne osoby cywilne, kobiety i dzieci oraz Żydów, do których również pałał nienawiścią. Już w przeszłości, w maju i czerwcu 1996 r. w audycji "Rewizja nadzwyczajna" w TVP usiłowano przedstawić "Ognia" jako bohatera i patriotę. Wyróżnili się w tym Dariusz Baliszewski, dr Andrzej Kunert oraz prof. Paweł Wieczorkiewicz. Gloryfikując zbrodnie popełnione przez "Ognia" i jego bojówki, nie wzięli w ogóle pod uwagę opinii występujących w programie żołnierzy Armii Krajowej ani nie wspomnieli o zbrodniczych zapiskach w notatniku "Ognia". Nowotarski Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej odżegnał się od zbrodni Kurasia i stanowczo je potępił, podając, że 430 osób było ofiarami "Ognia". Na podstawie różnych publikacji (literatury faktu i prasy) stwierdzono, że w okresie od 17 kwietnia 1945 r. do końca marca 1947 r. z rąk "Ognia" i jego bojówek zginęło co najmniej 306 osób, w tym żołnierze WP, KBW, funkcjonariusze UB i MO, członkowie PPR i ZWM, pracownicy administracji, kobiety i dzieci, Żydzi niezwiązani z władzą, turyści i inne osoby bezbronne. Oprócz wyżej wymienionych morderstw bojówki "Ognia" dokonały 295 napadów terrorystyczno-rabunkowych (w tym koni i bydła) i nałożyły 120 indywidualnych kontrybucji na sumę kilku milionów złotych. Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej wydało 26 czerwca 1996 r. oświadczenie, potępiając fakt gloryfikowania zbrodni "Ognia".

Przegląd Tygodniowy z 11.12.1996 zamieścił zaś fragmenty z notatnika samego Kurasia. Zobaczmy, co nasz "rycerz bez skazy i zmazy" miał do powiedzenia:

1945

28 sierpnia - Wykonano egzekucję na 4 Żydach w Maniowcach. Zdobyto 5 par butów.

6 października - Szaflary, sołtys Chudoba. Zabrane dary UNRRA. Sklep na Obidowej. Papierosy.

15 października - Polska Tymanowa. Ziemianka. Szczecina na twarzach. Czterech Słowaków, nie dali okupu. W łeb. Za "Zbója". Ciasno. Sześćdziesięciu. Tu grób, belki, glina.

10 grudnia - Sowińska, Nowy Targ, PPR. Śmierć. Buła, Krościenko, śmierć. Katarzyna. Waksmund, śmierć. Podejrzana. Brzuch jak stołek. Dwojaczki? Ludzie ślimaki. Lepiej niech niewinny zginie, a obóz nie może być zdradzony. Sumienie? Wolność. Nie dałem się sumieniu. Katarzyna na słupie telegraficznym. Lew nie chciał wykonać. Kulka. Baba spotkała mnie na ulicy. "Kaś mojego Jaśka zabił?". Głupia. Będziesz się żeniła drugi raz.

1946

1 lutego - Akcja za granicę. Słowacja. Krowy "Chrobry". Rozbity posterunek słowacki.

10 marca - Pozwoliłem na likwidację magistra z Magistratu Rabka. Kot ręczy, że pracuje na dwie strony. Kubuś, Śmigły, Roch. Stąd poszli do magistra wychowania fizycznego. Misiak. Nie chciał otworzyć. Zmuszono sąsiadkę, żeby wołała swoi: Wybiegł do drzwi na korytarz, przez szybę seria. Uciekł na górę, kule w piersiach. Wyłamano drzwi, dokończono na kanapie.

25 marca - Na Orawie 3 napady na pepeerowców. Skonfiskowano świnie, krowy. Płaczą za późno, ze Słowakami za pan brat. (...)

28 lipca - "Rybka" zlikwidował w Zakopanem 3 ZWM-owców. I 1 studenta w szpitalu. Ulżyli mu. Dwóch oficerów, Poświst zatrzymał kolejkę na Gubałówkę.

3 czerwca - Dyplomaci angielscy. Obidowa. Zegarki, 60 000, koce, legitymacje. Lalusie zgniłe. Podpisałem: UB. (...)

7 września - Matka i siostra Oszewki przychodzą do Pośwista. Grożą, jeśli Oszewka zabity. Co robić? Całą rodzinę.

4 grudnia - Kontrybucja. Haburowa Katarzyna 500 000. Most, Giżycka Maria 500 000. Niedzica 100 000. 24.XI. zlikwidowano, Kamin... 150 000. 24.XI.

1947

20 stycznia - Wybory zasrane. Nic nie jest prawdą. Wszystko mi wolno. Wszystko moim wolno. Trzeba było lepiej przyciskać. I inni gdzie indziej też. Byłby większy posłuch. Miesiąc temu konferencja z kapitanem KBW, wywąchałem zasadzkę, a kapitanowi tylko chlusnąłem spirytusem w oczy. Zasrana wspaniałomyślność. Albo dlaczego Poświst nie zakropił dwóch ZMW-owców na Starej Robocie? Zanim przyszedł wyrok z podpisem, dał się rozbić. Niech robią teraz, co chcą. I jeszcze większe kontrybucje.

15 lutego - Wypoczynek. Waksmund, Ostrowsko. Dekret o ujawnieniu. Nie. Dać się prowadzić na sznurku? Będę dalej król Podhala.

Warto dodać, że wszystko to zostało potwierdzone pod przysięgą 16.03.1990 przez ośmiu wysokich rangą byłych żołnierzy AK w Nowym Targu przed obliczem proboszcza Franciszka Juraszka. Nie mogą oni zapomnieć Kurasiowi, że przez pewien czas ten dezerter z AK wkręcił się do aparatu władzy ludowej i póki nie został przez tę władzę zdemaskowany, zdążył jako szef MO i UB w Nowym Targu wyłapać i zniszczyć wielu swych byłych towarzyszy broni.

Teraz staje się jasne, czemu Kuraś cieszy się taką estymą i stawiany jest przez rządzących za wzór kolejnym pokoleniom. Dzieje się tak, gdyż kolejne ekipy począwszy od 1989 r., sprzedajni historycy i inni antykomuniści głęboko utożsamiają się z jego "dokonaniami". Sami bowiem prezentują moralność sadystów i zdrajców. Zresztą Kuraś nie wybijał się zbytnio okrucieństwem na tle innych "żołnierzy wyklętych" czczonych 1 marca przez obecną propagandę.

cz...........00

2013-08-23, 10:31
Crem0wy napisał/a:


Więc... Rusz dupę po jakieś sensowne źródła swoich danych albo po raz kolejny zamknij ryj i uciekaj od rozmowy w kolejnym własnym temacie z podkulonym ogonem łżący kundlu.


Po pierwsze ryj to ma maciora obok której codziennie się budzisz i musi strasnzie z niego smierdziec skoro mówisz o jego zamykaniu. Pozostaje tylko współczuć. Moze wreszcie sprobowałbyś spać z przedstawicielami homosapiens.
Po drugie a jak uciekne to co? Bedziesz dalej płakać w poduszke że nikt nie chce "rozmawiać" z oszołomstem? Moze to wina lewaków?
Swoja droga zajebiste argumenty przedstawiłeś widać własnie to jak oszłomy dyskutuja. Nie mozna argumentować więc zaczyna sie wyzywanie. Niech zyje fanatyzm.

WalniętyKnur

2013-08-23, 11:43
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1345,title,UB-przyszlo-po-KKBaczynskiego-kiedy-juz-nie-zyl,wid,11373406,wiadomosc.html

http://m.onet.pl/wiedza-swiat/kultura,30b6w
http://www.wykop.pl/link/219249/agenci-ub-chcieli-aresztowac-niezyjacego-od-5-lat-k-k-baczynskiego/
http://www.polskieradio.pl/24/112/Artykul/658107,Jego-usta-kipialy-od-gniewu
http://www.iwonicz.przemysl.opoka.org.pl/gazetka/pazdziernik2007/krzysztof%20kamil%20baczynski.htm
http://www.baczynski.art.pl/kkb/

czarek00
jakich wypaczonych poglądów? to ruskie, ta improtowana ze wschodu swołocz, ze zmienionymi na polskie nazwiskami miała wypaczone poglądy.
nikt ich tu nie chciał, sami przyszli. Ok, bo tak nas sprzedali w jałcie i innych takich, ale to i tak nie zmienia sytuacji.
jakbyś wyszedł z domu, bo masz pożar, a ktoś by Ci się wpakował w kilka chwil po ugaszeniu pożaru, to idąc tokiem Twojego rozumowania odpuściłbyś, żeby nie zostać posądzonym o wypaczone poglądy. wtedy Ty możesz jechać na "uchodźctwo", by dzicy lokatorzy mogli się zadomowić w Twoim mieszkaniu bez obawy o swoje zdrowie i życie.

Crem0wy

2013-08-23, 12:36
czarek00 napisał/a:

Po pierwsze ryj to ma maciora obok której codziennie się budzisz i musi strasnzie z niego smierdziec skoro mówisz o jego zamykaniu. Pozostaje tylko współczuć. Moze wreszcie sprobowałbyś spać z przedstawicielami homosapiens.


Dziecko... Jesteś tak groźny jak mój 5 letni kuzyn i tak samo daleko byś poszybował jakby moja kobita ci przypie**oliła za taki tekst. Więc darujmy sobie wycieczkę na bliskich ścierwojadzie.

czarek00 napisał/a:

Po drugie a jak uciekne to co? Bedziesz dalej płakać w poduszke że nikt nie chce "rozmawiać" z oszołomstem? Moze to wina lewaków?


Proszę bardzo. uciekaj. To mnie nie zasmuci. To pokaże że po raz kolejny ch*ja wiesz i roznosisz kłamstwa które nawet nie potrafisz uargumentować dowodami z historii.
Oszczędzę sobie czas który stracę na Harda.

czarek00 napisał/a:

Swoja droga zajebiste argumenty przedstawiłeś widać własnie to jak oszłomy dyskutuja.


Ja argumentów nie przedstawiłem bo ja ciebie prosiłem być poparł swoje tezy dowodami. To że ja tym razem nie wnoszę nic do dyskusji od siebie tylko poprosiłem o dowody nie oznacza że twoje tezy są prawdziwe.

czarek00 napisał/a:

Nie mozna argumentować więc zaczyna sie wyzywanie. Niech zyje fanatyzm.


Ja na razie to ty napisałeś wiadomość gdzie 3/4 miejsca zajmuje obraza, nawet nie mojej osoby a moich bliskich, więc ty do mnie z takim tekstem śmiesz sk***ielu wyskakiwać?

cz...........00

2013-08-23, 12:37
Crem0wy napisał/a:



Ja na razie to ty napisałeś wiadomość gdzie 3/4 miejsca zajmuje obraza, nawet nie mojej osoby a moich bliskich, więc ty do mnie z takim tekstem śmiesz sk***ielu wyskakiwać?


No super rodzina która zabijała polaków ekstra jest czym sie chwalic(chyba ze miałes na mysli ta wspomniana powyzej maciore - faktyczne bogu ducha winna jest to tez by sie zgadzalo ze posiadasz w puli genowej dna tego zacnego zwierzecia) wiec smiem wyskakiwać z takimi tekstami widać skąd się wzięły takie poglady.
Płacz wiecej.

Crem0wy

2013-08-23, 12:48
Jeśli chcesz trollować to rób to bardziej niezauważalnie zamiast robić z siebie kogoś kto przedawkował amfy i pisze różne dziwne rzeczy. Bo teraz to już raczej nie ma szans by ktokolwiek w tym temacie wziął ciebie nie na poważnie. Przynajmniej nie póki ta amfa z ciebie nie wyjdzie.

Ale żeby nie było: Nadal. Dowody w postaci raportów wojskowych z lat wojny albo daruj sobie.

ofens14

2013-08-23, 15:33
Komunistyczne gnidy napisały propagandowy artykuł j***ć ich w ryj .

ScrappyCoco

2013-08-23, 15:33
Źródła or didn't happen

buer2008

2013-08-23, 17:14
czarek00 napisał/a:


No przeciez bardziej obiektywny byłby jak by sie zaczynało : To byli bohaterowe, robili co robili dla wolnej Polski. Wybijali tylko tych co nie chcieli wolnosci i demokracji zachodniej. Chwala im i ich czynom.



Czy ci się wydaje, że ja mam łysy łeb i łażę bez koszulki, w dresowych spodniach, ze swastyką wytatuowaną na lewej stronie klaty?
Zwróciłem tylko uwagę na totalny brak obiektywizmu w tym tekście, a ty odwracasz kota ogonem. Brakuje ci argumentów przeciw temu co napisałem w pierwszym komentarzu? Jeśli je masz to przytocz, proszę.

ja...........ax

2013-08-23, 17:31
Crem0wy napisał/a:

Dowody w postaci skanów dokumentów plis... Chyba nie sądzisz że ktoś uwierzy ci na słowo?
I to mają być raporty wojskowe jednostek zwiadowczych, które się nie fałszuje bo po co samemu sobie fałszować dane, a nie sądowe dokumenty, które się piszę po prostu by skazać kogoś.
Bez tego możesz się wylogować z konta i szykować kolejny temat który porzucisz bo nie wiesz co odpisać.


to mówi koleś który w innym poście napisał coś takiego "jabolmax, żadnych źródeł ci nie podam"

Crem0wy

2013-08-23, 17:39
jabolmax, bardzo miło mi że mnie lubisz tak cytować. Ale wyrwanie zdania z kontekstu nie służy ci. A jeśli się wydaje ci się że jednak tak bidulo, to wiedz że nie.
Tak w ogóle to gdzie ja takie coś napisałem?

Crem0wy

2013-08-23, 18:48
Jakbyś nie skończył czytać postu na pierwszej napotkanej kropce to byś zobaczył co tam dalej jest napisane.

ja...........ax

2013-08-23, 19:33
wielka bzdura? system obozów pracy przymusowej nazywać specjalną strefą ekonomiczną? serio

Crem0wy

2013-08-23, 19:41
Skoro nie obowiązywał mieszkańców którzy wedle komunistów "normalnie" się zachowywali i nie walczyli z nimi w żaden sposób ani nie zadawali pytań, to znaczy że był specjalną strefą, czyli strefa gdzie panują inne warunki. Temu nie da się zaprzeczyć. Znaczy da się. Ale trzeba być tępakiem który uważa że w Polsce mamy kapitalizm.

ja...........ax

2013-08-23, 19:47
pie**olisz od rzeczy to były "normalne" jak na rosyjskie warunki więzienia wiesz doskonale że trafiali tam wszyscy tak i polityczni jak i pospolici przestępcy ci drudzy mieli oczywiście wyższy status, taki sam system tylko jeszcze doskonalszy panuje aktualnie w stanach, nie miały one żadnych cech polskich specjalnych stref, więcej powiem to właśnie w nich masz namiastkę prawdziwego kapitalizmu niższe podatki i mniej regulacji