18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Żołnierze NSZ żydowskiego pochodzenia

Suka_Blyat • 2013-02-13, 11:56
Historyk Leszek Żebrowski opowiada o żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych pochodzenia żydowskiego wychodząc na przeciw mitowi, jakoby NSZ mordowało ludność żydowską na terenie okupowanej Polski, wskazując jednocześnie, kto tak naprawdę, poza Niemcami, zajmował się mordami na żydach

Suka_Blyat

2013-02-16, 16:16
drv87 napisał/a:

Według mnie Powstanie Warszawskie to był największy debilizm jaki mógł się zrodzić w głowach.


NSZ był od początku przeciwko pomysłowi powstania. Oni po prostu mieli pewność, że to będzie katastrofa, że to się skończy dla nas źle, ale gdy przyszło co do czego to nie stali z bronią u nogi tylko walczyli, a zgrupowanie Chrobry II przez cały czas trwania powstania nie oddało ani kawałka terenu Niemcom, a byli jednostką frontową. Ponieśli ciężkie straty, ale terenu nie oddali. Sam nie jestem zwolennikiem idei powstania, ale należy okazać szacunek bohaterom tego wydarzenia i pamiętać o nich

kroplowa

2013-02-16, 16:37
A ja nie wiem co myśleć o PW. Skoro to była katastrofa na własne życzenie, w której ludzie niepotrzebnie zginęli, to dlaczego mielibyśmy okrzykiwać ich bohaterami? Nie powinniśmy potępiać tego, żeby w razie 'W' uniknąć tego typu działań?

Suka_Blyat

2013-02-16, 17:26
kroplowa napisał/a:

A ja nie wiem co myśleć o PW. Skoro to była katastrofa na własne życzenie, w której ludzie niepotrzebnie zginęli, to dlaczego mielibyśmy okrzykiwać ich bohaterami? Nie powinniśmy potępiać tego, żeby w razie 'W' uniknąć tego typu działań?


Decyzję rozpoczęcia PW należy krytykować i wyciągnąć wnioski, jednak skoro już wybuchło to należy oddać hołd ludziom, którzy walczyli i ginęli za Ojczyznę, dokonywali cudów i chcieli dobrze. A, że nie wyszło to cóż. Poza tym dzisiaj to możemy krytykować, ale my nie czujemy tych nastrojów jakie panowały ówcześnie w Warszawie. Front się zbliżał i ludzie mieli nadzieję na pomoc ze strony ruskich, ci nas jak wiadomo wych*jali.

PogromcaDziewic

2013-02-16, 18:32
~Sklej napisał/a:


Decyzję rozpoczęcia PW należy krytykować i wyciągnąć wnioski, jednak skoro już wybuchło to należy oddać hołd ludziom, którzy walczyli i ginęli za Ojczyznę, dokonywali cudów i chcieli dobrze. A, że nie wyszło to cóż. Poza tym dzisiaj to możemy krytykować, ale my nie czujemy tych nastrojów jakie panowały ówcześnie w Warszawie. Front się zbliżał i ludzie mieli nadzieję na pomoc ze strony ruskich, ci nas jak wiadomo wych*jali.




Co do ruskich: ja bym raczej powiedział, że to nie oni, a komuniści, a jak wszak wiadomo większość komunistów to nawet nie Rosjanie.

bovski

2013-02-16, 19:21
@Loaloa a mogłbyś tak łaskawie pójść w ślady wujka- UBeka i też zdechnąć? :-?