18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

SpeedyG

2020-12-27, 05:09
Nie ukradł tylko znalazł.

pochminick

2020-12-27, 08:01
leitoml napisał/a:

Znalezione nie kradzione No bez przesady z tym złodziejem! Ja za dzieciaka znalazłem portfel i przejechałem na gapę pół miasta żeby dostać znaleźne pare złotych myśle sobie i mało co mnie właściciel nie pobił za to że jego portfel mu przyniosłem mam nauczkę i lepiej do skrzynki na listy wrzucić dokumenty znaleźne pieniądze zachować dla siebie i tyle


Mozesz oddac na jakiejs komendzie, ale pare godzin stracisz zapewne.

gre.g napisał/a:

To nie jest kradzież tylko przywłaszczenie tak dla ścisłości.





SpeedyG napisał/a:

Nie ukradł tylko znalazł.




Oczywiście macie racje - to nie kradzież w sensie prawnym, ale sadzać po paru kwestiach, nie jesteśmy raczej na forum prawnym.
Zatem to zasrane scierwo jest wg mowy potocznej złodziejem.

Qunda

2020-12-27, 08:30
Wracając latem z Włocławka stanęliśmy w Lipnie na jedzenie, coś przy głównej drodze, Galakpizza? I czekając na zamówienie, na zewnątrz, z małym dzieckiem. Jakaś patola zaczeła się napie**alać, towarzysząca im para sp***oliła w brame, i obserwowali, jak zajechały kolejno radiowóz i pogotowie ratunkowe, bo gość nie przytomny. My się schowaliśmy do środka ze strachu. Kolega z którym byliśmy, pochodzi z Rypina. Stwierdził że tutaj zawsze tak było, patola-miasto.

Lukasz6922

2020-12-27, 08:40
cesarz1982 napisał/a:

I jeszcze fajkę od gościa wycyganił.
Typowy wyborca PO -łotr i oszust



Prawie jak szumowina od respiratorów i sasin od wyborów o calej reszcie nie wspominając

Qunda

2020-12-27, 08:58
Lukasz6922 napisał/a:

Prawie jak szumowina od respiratorów i sasin od wyborów o calej reszcie nie wspominając



Powiedział Łukasz, o swoim imienniku. Wyjdź

Don_Beck

2020-12-27, 10:06
KaprysLosu napisał/a:

to, że ktoś ma koszulkę z jakimś zdaniem, to nie oznacza, że te racje wyznaje... ilu to już choćby Świętych Mikołajów (bo teraz na czasie) poszło siedzieć...



Z pewnością dostał tą bluzę z pomocy dla powodzian. A tak w ogóle to on nie umie czytać i to nie jego wina że jest złodziejem

:roll:

Lukasz6922

2020-12-27, 10:32
Qunda napisał/a:

Powiedział Łukasz, o swoim imienniku. Wyjdź



Coś źle skojarzyłes pisałem o szumowinie!

Kutasiarz

2020-12-27, 10:34
Jak w portfelu było 1600zł to już go nie znajdą. Pewnie wyjechał z kraju siedzi teraz na jakiejś egzotycznej wyspie i popija drinki z palemką. Gość jest już ustawiony.

aaaaaaaaaaaaaa

2020-12-27, 11:09
leitoml napisał/a:

Znalezione nie kradzione...



Zgodnie z prawem nie możesz zatrzymać ot tak znalezionych pieniędzy.
"Powiedzenie „znalezione nie kradzione” sprawdza się w przypadku kwoty do 100zł. Jeśli znalazłeś więcej pieniędzy, jesteś zobowiązany je oddać. W przeciwnym razie grozi Tobie kara grzywny – jeśli mowa o przedmiocie o wartości do 500zł – lub nawet więzienia (do lat 3), gdy przedmiot wart jest więcej."

Justynka99

2020-12-27, 12:03
Widziałam ten artykuł wczoraj na onecie. ch*j ze złodziejem, ale 2 rzeczy mnie zastanawiają.
1) do tej pory zwykle szukało się w ten sposób morderców, gwałcicieli, ale że media w całej Polsce szukają złodzieja portfela? No z czymś takim się wcześniej nie spotałam.
2) Przypuszczam, że info o 1600 zł to ściema właściciela tego portfela. Kto w dzisiejszych czasach nosi tyle przy sobie w gotówce? Serio ktoś w XXI wieku w którym w zasadzie wszędzie można zapłacić kartą nosi w gotówce więcej niż 200 - 300 zł?

bloodwar

2020-12-27, 12:11
Justynka99 napisał/a:

Widziałam ten artykuł wczoraj na onecie. ch*j ze złodziejem, ale 2 rzeczy mnie zastanawiają.
1) do tej pory zwykle szukało się w ten sposób morderców, gwałcicieli, ale że media w całej Polsce szukają złodzieja portfela? No z czymś takim się wcześniej nie spotałam.
2) Przypuszczam, że info o 1600 zł to ściema właściciela tego portfela. Kto w dzisiejszych czasach nosi tyle przy sobie w gotówce? Serio ktoś w XXI wieku w którym w zasadzie wszędzie można zapłacić kartą nosi w gotówce więcej niż 200 - 300 zł?



Każda metoda dobra na zwalczanie przestępczości, nagłośnienie takiej "drobnej" kradzieży może spowoduje, że choć kilku potencjalnych "honorowych ludzi z zasadami" dwa razy zastanowi się zanim przywłaszczy sobie cudzą własność. Zwłaszcza pod czujnym okiem nagrywającej to kamery :)

Ja bym raczej zapytał: kto w dzisiejszych czasach płaci kartą? Pracuje z ludźmi ze "starszego pokolenia" (powyżej 40stki) i mało który używa na codzień karty, większość używa jej raz w miesiącu by wypłacić pensję/rentę/emeryturę. Tuż przed świętami były wypłacane świadczenia zus więc koleś mógł mieć w portfelu taką właśnie wypłaconą kasę, mógł też wziąć większą gotówkę żeby coś kupić komuś na święta np. telefon.

KoniecZartow

2020-12-27, 12:16
Justynka99 napisał/a:

Widziałam ten artykuł wczoraj na onecie. ch*j ze złodziejem, ale 2 rzeczy mnie zastanawiają.
1) do tej pory zwykle szukało się w ten sposób morderców, gwałcicieli, ale że media w całej Polsce szukają złodzieja portfela? No z czymś takim się wcześniej nie spotałam.
2) Przypuszczam, że info o 1600 zł to ściema właściciela tego portfela. Kto w dzisiejszych czasach nosi tyle przy sobie w gotówce? Serio ktoś w XXI wieku w którym w zasadzie wszędzie można zapłacić kartą nosi w gotówce więcej niż 200 - 300 zł?



1 - mieliby to w dupie gdyby nie mogli połączyć kropek ideologicznych.

2 - większość chłopków budowlanych dostaje kasę do łapy i często nie małą.

agent_kosa

2020-12-27, 12:18
KoniecZartow napisał/a:

1 - mieliby to w dupie gdyby nie mogli połączyć kropek ideologicznych.
2 - większość chłopków budowlanych dostaje kasę do łapy i często nie małą.



Owszem dostają do łapy ale na rozchodne aby nie pili w robocie, pozdro.

Pitok

2020-12-27, 13:24
Pieniądze w portfelu to psi ch*j... najgorsze wszystkie dokumenty,/karty, które trzeba zgałąszać jako zagubione/ukradzione i wyrabiać nowe.

Rebeliant

2020-12-27, 13:43
Widać z ryja, że to j***ne złodziejskie ścierwo. Pewnie cała jego rodzina kradnie i zużywa tlen, zamiast produkować nawóz, gnijąc w rowie.

dennissliwa napisał/a:

Cała patologia chodzi w tych patriotycznych bluzach...



Nie cała. Pominąłeś całą grupę ludzkiego ścierwa, które na Polskę pluje. Wszelakiej maści lewacy o inteligencji rocznego psa > to samo co patologia w odzieży patriotycznej, ten sam poziom sp***olenia i z obu stron chęć dyktowania większości ludzkości jak mają żyć.