18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zgadzasz sie z tym?

Czesiek181 • 2012-07-19, 02:19
Czy nie?

Brind'amour

2012-07-19, 03:41
Może i jestem ateistą ale raczej mając dziecko wolałbym, żeby było ochrzczone i poszło do komunii jak każde inne. Potem niech sobie samo decyduje. Nie mam żadnych negatywnych wspomnień z tym okresem więc po co robić dziecku problem w szkole, żeby wytykały go palcami dzieciaki. W końcu żyjemy w katolickim kraju.

Sl...........nx

2012-07-19, 06:18
- Stójcie, jestem lokalnym inwalidą
- Naprawdę?
- Tak, zobaczcie, nie mam nóg, sam sobie obciąłem, pozorując wypadek w czasie pracy i teraz mam dożywotnią rentę. Obetnijcie więc swojemu dziecku nogi, niech będzie kaleką na całe życie.
- Co? Obciąć dziecku, które nie może podejmować świadomych decyzji, nogi?

Można wymyślić setki durnych dialogów i kretyńskich porównań. Co szanowny kretyn, twórca tego filmiku powie na coś takiego.

- Spójrzcie, jestem Niemcem.
- I co z tego? My jesteśmy Polakami.
- Tak, ale chciałbym, żeby wasze dziecko urodziło się w Niemczech i miało obywatelstwo niemieckie, żeby uczyło się naszej historii i naszej kultury, by pozostało Niemcem na całe życie.
- Co to za kupa bzdur!
- Każecie mu być Polakiem zupełnie nieświadomie, narzucacie mu narodowość na całe życie, a może chciałby sam zadecydować, czy ma być Polakiem, czy Niemcem.

Religia jest elementem wychowania, czy to się komuś podoba, czy nie. Ateista wychowuje swoje dziecko w wierze w to, że nie ma żadnego bóstwa, a przecież może się zdarzyć tak, że po latach, gdy już będzie świadome własnych decyzji, będzie chciał przystąpić do kościoła. Co wtedy? Nic. Jest w porządku.
A teraz wyobraźcie sobie, że katolik postępuje tak samo jak ateista, tyle tylko, że w niedziele zostawia dziecko u znajomych, bo on musi pójść do kościoła, a nie chce dziecka indoktrynować. Dziecko po latach postanawia zostać katolikiem. Do kogo będzie miał pretensje, jak nie do rodziców?

Ja nie mam do rodziców pretensji o to, że skoro mój ojciec lubił piłkę nożną, to zapisał mnie na piłkę nożną. Nie mam pretensji o to, że kazał mi się uczyć języków obcych, gry na instrumentach i czytać książki historyczne wykraczające poza materiał szkolny. Nie czekał, aż podejmę świadomą decyzję, czy chce mi się uczyć, czy nie. Niech sobie autor filmiku i każdy, kto go popiera, wgugla słowo "wychowanie".

Autor filmiku to typowy "wojujący ateista". Narzeka, że wyznawcy innych religii są głupi i nie kierują się logiką, a sam obok logiki nawet nie stał.

McMenel

2012-07-19, 07:34
1. pan Slonx nie zrozumiał przesłania filmu.
2. Religia nie musi być elementem wychowania. Może ale nie musi.
3. Ateizm to nie wiara lecz brak wiary. To naukowe podejście do kwestii boga.
4. Co w tedy powiadasz nic. Chrzest można przyjąć w dowolnym wieku. Zresztą wiele odłamów chrześcijańskich propaguje chrzest dorosłych. Jak to jest zresztą zapisane w Biblii.
5. Brak chrztu nie oznacza brak nauki o religiach. Można dziecko zabrać i do kościoła i do świątyni buddyjskiej i do zboru protestanckiego. Niech się uczy różnych wyznań.
6. A kiedy ciebie zapisał na tą piłkę nożną ?? W jakim wieku? Miałeś już świadomość i w miarę rozwinięte poczucie świata.

EvilDog

2012-07-19, 07:44
I zaczyna się temat rzeka...

Bananek

2012-07-19, 09:30
A ja myślę, że każdy kto tu wojuje z religią, grzecznie z tatusiem i mamusią co niedzielę w kościółku klęczą przed ołtarzem w pierwszej ławce... Taka jest prawda.

ok...........w4

2012-07-19, 09:36
k***a 21 wiek a ludzie wierzą w wymysł pijanych bajkopisarzy ze średniowiecza

ziuny

2012-07-19, 10:07
Brind'amour napisał/a:

Może i jestem ateistą ale raczej mając dziecko wolałbym, żeby było ochrzczone i poszło do komunii jak każde inne. Potem niech sobie samo decyduje. Nie mam żadnych negatywnych wspomnień z tym okresem więc po co robić dziecku problem w szkole, żeby wytykały go palcami dzieciaki. W końcu żyjemy w katolickim kraju.



Ja akurat mam odmienne zdanie, rodzice mnie nie chrzcili bo uznali że jeśli chcę wybrać religię to mam to zrobić świadomie, wybrałem ateizm i jest mi z tym dobrze. Jako dzieciak nie miałem żadnych problemów z tym związanych, wolne w czasie religii, nie musiałem też zapie**alać do pedofila w każdą niedzielę :)

matt69

2012-07-19, 10:15
@up
@upup

no jak żyję, zawsze znajdzie się jakiś napinacz który z wielkim zapałem atakuje na kościół szufladkując wszystkich księży i wierzących, no ch*j mnie strzela.
a tak naprawdę to powinno was ch*j obchodzić kto i w co wierzy lub nie, to sprawa każdego z osobna.
ksiądz =/= pedofil
wiara =/= głupota do k***y nędzy

pakicito

2012-07-19, 10:16
Cytat:

A ja myślę, że każdy kto tu wojuje z religią, grzecznie z tatusiem i mamusią co niedzielę w kościółku klęczą przed ołtarzem w pierwszej ławce... Taka jest prawda.


chyba tylko twoi rówieśnicy z podstawówki

ja...........91

2012-07-19, 11:12
Smiac mi sie chce z ateistow ktorzy ochrzcily by swoje dziecko. Wyjdziesz na hipokryte przed swoim dzieckiem ktory bedzie mial cie w dupie i tak.

pieto90

2012-07-19, 11:18
ziuny napisał/a:



Ja akurat mam odmienne zdanie, rodzice mnie nie chrzcili bo uznali że jeśli chcę wybrać religię to mam to zrobić świadomie, wybrałem ateizm i jest mi z tym dobrze. Jako dzieciak nie miałem żadnych problemów z tym związanych, wolne w czasie religii, nie musiałem też zapie**alać do pedofila w każdą niedzielę:)



o k***a, typie, ale ty ograniczony musisz być, jeśli uważasz, że każdy ksiądz to pedofil.

Sam nie chodziłem nigdy do Kościoła, bo nikt nie stwarzał na mnie takiego przymusu, a ja wolałem pospać dłużej, niż się tam nudzić. Teraz też nie chodzę, nawet na święta, ale nie generalizuje, że każdy ksiądz to pedofil... :lodowka:

bonCziki

2012-07-19, 11:33
ostatnio rozmawialem z znajoma z pracy na ten temat wlasnie ze dzieciom narzuca sie religie i ze z wszystkimi obrzadkami religijnymi powinno sie poczekac az dziecko bedzie swiadome wyboru czy chce bys katolikiem czy kims innym kontrargument kolezanki ze w szkole bedzie wytykane palcami, byc moze, ale tylko do momentu kiedy bedzie wiecej takich dzieci ktore same sobie wybieraja religie. Zaraz pewnie ktos sie odezwie ze dziecku trzeba wskazywac droge, ze trzeba wychowac, owszem ale czlowiek moze byc dobrym dla innych bedac ateista, muzulmanem czy kim innym, religia wcale nie swiadczy o tym czy jestem czlowiekiem dla czlowieka czy nie a wskazywanie drogi a narzucanie to dwie rozne sprawy

mare30ks

2012-07-19, 11:33
Brind'amour napisał/a:

Może i jestem ateistą ale raczej mając dziecko wolałbym, żeby było ochrzczone i poszło do komunii jak każde inne. Potem niech sobie samo decyduje. Nie mam żadnych negatywnych wspomnień z tym okresem więc po co robić dziecku problem w szkole, żeby wytykały go palcami dzieciaki. W końcu żyjemy w katolickim kraju.


W ten sposob napedzasz ta machine, skads sie biora statystyki ze 95% polakow to owieczki boze, z czego wiekszosc chodzi do kosciola tylko w swieta. Wysylajac dzieciaka na chrzest dajesz przyzwolenie zeby te opasle swinie decydowaly co pozniej twoj dzieciak bedzie robil a czego nei bedzie mogl robic

yankees1989

2012-07-19, 11:59
wielki problem... jeśli rodzice są wierzący, to ochrzczą swoje dziecko. tak komuś ten chrzest przeszkadza? przecież jeśli ktoś jest niewierzący to i tak to dla niego zwykłe lanie wodą. wypiszcie się z Kościoła, jest taka możliwość. gówno mnie obchodzą wasze narzekania, że jesteście ateistami i zostaliście skrzywdzeni przez rodzinę, bo Was zanieśli do kościoła bez waszej zgody