18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zgadzasz sie z tym?

Czesiek181 • 2012-07-19, 02:19
Czy nie?

oGOALoneYaYo

2012-07-19, 13:41
JakobekS napisał/a:



Nie granie w piłkę nożną to nie granie w piłkę nożną. Ale co innego jakbyś chciał wmówić komuś, że koszykówka to nie granie w piłkę nożną.



Okej. Czy łysy to kolor włosów? Czy nie zbieranie znaczków to hobby? Czy jesli już nie wierzysz w Świetego Mikołaja to nazywasz siebie “Anty-Mikołaistą?”

Z resztą o czym my w ogóle rozmawiamy. Przecież wy wiecie lepiej czy jestem wierzący, czy nie. Prawda?

EIDT: Jedna ważna rzecz którą pominęliśmy: o jakim bogu my mówimy? Bo jeżeli o jakimkolwiek z jakiejkolwiek świętej księgi, to MAM PEWNOŚĆ że to kupa bzdur, która powstała tylko po to żeby zniewalać ludzi. Ale jeżel mówimy o jakimś projektancie czy Demiurgu, to oczywiście że nie mogę mieć pewności, ale to wcale nie musi byc bóg.

JakobekS

2012-07-19, 13:45
oGOALoneYaYo napisał/a:

Czy jesli już nie wierzysz w Świetego Mikołaja to nazywasz siebie “Anty-Mikołaistą?”



Jak usilnie wierzę, że mikołaja nie ma to mogę sie tak nazywać, jeżeli mam to w dupie to mam w dupie i nazwenictwo.

Sl...........nx

2012-07-19, 13:46
...

oGOALoneYaYo

2012-07-19, 13:51
Czy jak kogoś próbuje nawrócić? To jest zwykła dyskusja jakich setki i w internecie i w realu. To raczej wy mówicie mi kim jestem, a ja się z tym nie zgadzam.

Cytat:

starają się narzucić swój punkt widzenia innym. Teraz narzekają na to, że katolicy chrzczą swe dzieci.



Ja to widzę raczej tak że to katolicy czepiają się ateistów że chrzczą dzieci.

Pater patriae

2012-07-19, 13:51
Rany, sam jestem ateistą, ale nie lubię, jak moi współ(nie)wyznawcy próbują udowodnić jak to katolicyzm jest zły, wiara jest sprawą osobistą każdego człowieka i trzeba to uszanować.

Na początku to rodzicie decydują co jest dla nas dobre, a co nie, więc filmik który próbuje pokazać, że małe dzieci też powinny mieć prawo wyboru jest śmieszny, bo w takim razie, czy rodzic powinien pozwolić dzieciakowi na włożenie ręki do wrzącej wody?

Z resztą, jeżeli dziecku się nie spodoba kościół to zawsze może z niego wyjść.

JakobekS

2012-07-19, 13:53
oGOALoneYaYo napisał/a:

Czy jak kogoś próbuje nawrócić? To jest zwykła dyskusja jakich setki i w internecie i w realu. To raczej wy mówicie mi kim jestem, a ja się z tym nie zgadzam.



Ja mówię tylko, że źle wykorzystujecie pojęcie "ateizm", być możesz kim chcesz, nic mi do tego.

Sl...........nx

2012-07-19, 13:56
oGOALoneYaYo napisał/a:

Czy łysy to kolor włosów?


Jakim cudem udało ci się pomylić stan posiadania z kolorystyką?
oGOALoneYaYo napisał/a:

Czy nie zbieranie znaczków to hobby?


Nie rozumiesz prostej zależności. Kiedy powiesz "nie wierzę w żadne bóstwa", to łatwo można to zamienić, na "wierzę w brak jakiegokolwiek bóstwa". Kiedy jednak powiesz, "nie zbieram znaczków" to nie możesz tego zamienić na "zbieram wszystko oprócz znaczków".
oGOALoneYaYo napisał/a:

Czy jesli już nie wierzysz w Świetego Mikołaja to nazywasz siebie “Anty-Mikołaistą?”


Możesz nazwać to jak chcesz, ale Święty Mikołaj, istniał i w świetle badań historyków tylko skończony idiota może w niego nie wierzyć.
oGOALoneYaYo napisał/a:

Jedna ważna rzecz którą pominęliśmy: o jakim bogu my mówimy? Bo jeżeli o jakimkolwiek z jakiejkolwiek świętej księgi, to MAM PEWNOŚĆ że to kupa bzdur, która powstała tylko po to żeby zniewalać ludzi. Ale jeżel mówimy o jakimś projektancie czy Demiurgu, to oczywiście że nie mogę mieć pewności, ale to wcale nie musi byc bóg.


I jak możesz być pewien? To ja ci teraz powiem, żebyś mi naukowo wytłumaczył Cud Eucharystyczny w Buenos Aires. Jeżeli masz pewność, że to nie ma nic wspólnego z Bogiem, poproszę o naukowe wyjaśnienie.
Mógłbym tutaj zakończyć, znalazłszy ci zajęcie na długie miesiące, więc od razu mówię: póki co, nauka nie jest w stanie tego wyjaśnić, co oczywiście nie dowodzi, że Bóg istnieje.
Tylko głupiec może mieć pewność.

oGOALoneYaYo napisał/a:


Ja to widzę raczej tak że to katolicy czepiają się ateistów że chrzczą dzieci.


??? To chyba jakiś wyższy poziom paranoi...

faurin

2012-07-19, 13:57
Hej:) A może mi powiecie, kim ja jestem, co?

Mam głęboko w poważaniu jakąkolwiek religię czy też inne prądy ideologiczne, które w jakikolwiek sposób mówią o bycie wyższym. Nie zamykam się ramy i nie nazywam siebie ateistą, deistą, czy też teistą. Nie jestem katolikiem, muzułmaninem, wyznawcą latającego potwora spaghetti. Po prostu nie chodzę do żadnej świątyni, mam w nosie, czy coś tam do góry jest, czy nie. Kiedyś bawiłem się w ateistę, ale znudziło mnie to. Nie lubię ram, nie lubię gdy coś mnie więzi. A więc kim jestem?

Cóż, ja określam siebie mianem człowieka. I to mi wystarcza. Współczuję Wam wierzącym i Wam- ateistom, agnostykom. Szkoda, że marnujecie czas na tak marne dysputy. Nie lepiej zająć się samym sobą?

Pozdrawiam! :)

Sl...........nx

2012-07-19, 13:58
faurin, Pewnie, że lepiej zająć się samym sobą. Dotrzyj do dzieciaka, który tworzył ten filmik i mu to powiedz.

oGOALoneYaYo

2012-07-19, 14:52
Cud Eucharystyczny w Buenos Aires. Jak dla mnie zwykła mistyfikacja odpowiednio przez katolików "udowodniona", w dodatku nierobiąca większego wrażenia. Wszak spodziewałbym się więcej od wszechpotężnych bogów niż zamienianie krakersa w kawałek strupa.
Używając takich słów nie mam na celu obrażania jednego z drugim tylko próbuje zwrócić uwagę na powierzchowność owego cudu, więc proszę się zbytnio nie spinać ;)

Cytat:

??? To chyba jakiś wyższy poziom paranoi...



Czyżby? Na pewno słyszałeś coś w stylu "jesteś ateistą i ochrzciłeś dziecko? Hipokryta!"
Jeżeli jesteś choć w ćwiartce tak inteligentny na jakiego się kreujesz to na pewno wiesz dlaczego ateiści tak robią.

baxter

2012-07-19, 15:12
wg. mnie nad wszystkim panują krasnoludki w zielonych czapeczkach - tylko ja mam z nimi kontakt, więc ślijcie mi kasę to załatwię i będzie jak trza, powiadam nawróćcie się póki nie jest za późno, tylko nie próbujcie w nie nie wierzyć bo będzie inkwizycja :roll:

socjalmmv

2012-07-19, 15:53
Stereotypy już niedługo zostaną pochłonięte przez młodzież.

zuzahofner

2012-07-19, 17:44
polecam obejrzeć wszystkie 4 części wpiszcie w yt prawdziwe oblicze kościoła

Sl...........nx

2012-07-19, 18:57
oGOALoneYaYo napisał/a:

Czyżby? Na pewno słyszałeś coś w stylu "jesteś ateistą i ochrzciłeś dziecko? Hipokryta!"


Wyrażaj precyzyjniej swoje myśli, to unikniemy nieporozumień.
Niewierzący rodzice mnie ochrzcili, żeby zrobić przyjemność mojej babci. Im samym to nie sprawiało różnicy. Nie widzę tutaj hipokryzji. Skoro dla nich to bez znaczenia, ale dla kogoś bliskiego to coś znaczy, to gdzie tkwi problem?

djkika

2012-07-19, 19:09
niektóre wypowiedzi powinno zostawić się bez komentarza....coraz więcej polaków deklaruje ze są ateistami...ale w sobotę wielkanocna popier..... świecić jaja...