18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Z Białorusi przez Ukrainę a potem do Polski

Grubywiór • 2022-02-27, 17:27
Sprytne inżyniery


Zbora6969

2022-02-28, 01:20
Właśnie jestem na dworcu w Krakowie, więcej czarnych niż białych. Kolega co jest kolejarzem mówił, że mają jakieś paszporty czy pieczątki (nie wiem ocb) , ale że są Ukraińcami i jeżdżą za darmo jak chcą i gdzie chcą i bez problemu przechodzą przez granicę. I jak się ich pyta gdzie jadą to wszyscy do Anglii. :shock: :shock: :shock:

LeviathanTm

2022-02-28, 02:51
Relacja jednej z wolontariuszek ośrodka dla uchodźców przy granicy z Ukrainą:

Cytat:

"(...) Ok to było wczoraj teraz dzisiaj...trochę gorsza opowieść ..
Od rana pisze do mnie Marta czy może pomóc. No to mówię ok chodź z nami na granicę będziemy pomagać. Jedziemy na Korczowa Dolina.
Przyjechaliśmy tam..oczywiście panuje haos ale to nie jest niczyja wina, w takiej sytuacji nie byliśmy , a Polacy jako naród okazali się cudowni! Co chwilę przyjeżdżał bus z darami, nie brakowało tam niczego . Ale za jakiś czas patrzymy, kurde gdzie chcą kobiety, matki z Ukrainy ? O co chodzi...? Mijają godziny a tam 95 % ludzi to zdrowi faceci z Afganistanu, Nigerii, Libanu, cyganie. Od razu mówię nie jestem żadną rasistką, tylko dziwi mnie fakt dlaczego nie ma tam Ukraińców..
Wzięłam Martę i poszłyśmy szukać kobiet z dzieci... Marta ciągle powatarzala ale to nie Ukraina..gdzie Ukraina..znaleźliśmy kilka rodzin..dosłownie kilka na kilkaset tysięcy ludzi. Jakbym tam nie była nie rozmawiała z tymi kobietami nie uwierzyłbym...wiecie jak to wygląda ? Kobiety są tam wypychane z pociągów, wyzywane, czekają kilka dni z dziećmi w kolejce. A co "panowie" płacą na granicy ( ukraińskiej ) i przechodzą bez problemu bo Polska musi ich przepuścić ..takie prawo...mamy wojnę ...
Marta płakała... Że jej bliscy tam są , marzną , chcą uciec przed wojną nie mogą... W skrócie Ukraina r*cha Ukrainę - sory za brzydkie słowa, ale to chyba najbardziej to opiszę.
Przestałam sortować rzeczy, mimo że robiłam to kilka godzin..coś mi się w głowie przestawiło..wolałam chodzić i oferować pomoc tym której jej potrzebują, niestety było tam bardzo mało takich osób.
I teraz tak podsumowując.
Wiem że może ktoś napisze ale to są biedno studenci...nie to nie są biedni studenci. Pokazuje Wam zdjęcia jak to wygląda naprawdę. Tak się cieszę , że udało mi się pomóc komuś naprawdę i będę robić wszystko żeby pomóc jeszcze w taki sposób. Ale nie będę patrzeć jak oni leżą i jak wykorzystali okazję do przejścia granicy
Dodałam tego posta na różne grupy , jest usuwany od razu. Przekazujcie to dalej. Niech Polska zamknie granicę dla tych którzy nie potrzebują jej przekraczać !"



Tldr: Do Polski przełazi aktualnie cały syf z bliskiego wschodu bez kontroli, ładu, dokumentów itp. Jak na zachodzie kilka lat temu. Oby sp***alali od razu do niemiaszków a nie robili u nas rozpie**olu. :-x












chorym

2022-02-28, 03:10
'znaleźliśmy kilka rodzin..dosłownie kilka na kilkaset tysięcy ludzi' jak to przeczytalem to juz dalej skonczylem

Disi81

2022-02-28, 03:30
A zawrócić w p*zdu. Od czego jest k***a straż graniczna.

35i

2022-02-28, 04:19
Nie może Straż Graniczna podpisać kontraktu na dostawy z producentem karmy dla psów? Potem, owszem, wysłać ich na zachód, ale w postaci konserw. Przynajmniej hajs by się zgadzał.

ProVVe

2022-02-28, 10:16
ja pie**ole no i szambo wybiło... Powinni ich łapać za te czarne kudły i za granice albo do piachu jego wybor


PS. Mam nadzieje, że to jakis kiepski żart

perun14

2022-02-28, 16:24
Nie udało się na białoruskiej granicy to teraz na pewno uda się na ukraińskiej ;)



Mam nadzieję, że "weryfikacja" działa chociaż z takim napływem ludzi oraz "rasizmem" to szczerze w to wątpie.







golu

2022-02-28, 16:28
zrobi się druga Francja i potem będzie lament i płacz kto ich powpuszczał, a ukry też się odpłacą

kalek19873

2022-02-28, 16:36
Nie moge nawet na h*jow patrzeć

dadar123

2022-02-28, 16:39
Pisowczyki dały się sprowokować Putlerowi na granicy z Białosrusią, bo o nic więcej tam nie chodziło, tymczasem przez granicę w Medyce puszczają grupami wieloosobowymi, nie ma z tym najmniejszych problemów, co na jedno dla ciapaków wychodzi. Poza czasem jaki spędzili na Białosrusi i Ukrainie

Kriski

2022-02-28, 17:05
Nie sądzicie chyba że młodzi, zdrowi mężczyźni przekraczający granicę Polsko-Ukraińską w czasie kiedy Ukraińska żandarmeria swoich cofa, nie wzbudzą podejrzeń polskich pograniczników i pozwolą im tak sobie maszerować dalej?

19_91

2022-02-28, 17:38
pie**olone brudne ścierwo

Kriski napisał/a:

Nie sądzicie chyba że młodzi, zdrowi mężczyźni przekraczający granicę Polsko-Ukraińską w czasie kiedy Ukraińska żandarmeria swoich cofa, nie wzbudzą podejrzeń polskich pograniczników i pozwolą im tak sobie maszerować dalej?



Powinni ich cofać i zaciągać do wojska. A najlepiej to do utylizacji odrazu.

kacu89

2022-03-01, 00:22
@LeviathanTm

a to nie jest tak że mężczyźni nie mogą opuścić Ukrainy?