18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Yamaha R1 idzie w opony jak dzika kuna w agrest

MotoOlo • 2016-09-15, 09:30
Cześć,

Materiał własny, jeszcze ciepły - nagranie z wczoraj (tj. 14.09.2016 r.).




Rzecz się dzieje na kartodromie w Bydgoszczy.
Byłem pierwszy raz na torze w ogóle, w dodatku swoim dość świeżym Duke'iem (690 IV). Wyprzedziłem R1 i owa R1 chyba poczuła się aż za bardzo wyprzedzona - okrążenie później opóźnia hamowanie, panikuje no i... leci w opony jak dzika kuna w agrest.
Kierownik zdrowy (ucierpiała jedynie jego duma), Yamaha poza drobnymi otarciami praktycznie też zdrowa.

Pozdro
MotoOlo

PS Przy kręceniu filmu nie ucierpiała żadna kuna ;)

nobas

2016-09-16, 13:14
winkle sa dla szybkich kierowców a prosta dla szybkich maszyn

tylem dohamowujemy w winklu na otwartej przepustnicy zeby zebrac zaciesniajacy sie zakret

rz...........nu

2016-09-16, 18:55
A LPG czasem tam nie bylo? Z reszta, czy da sie w motórze LPG zamontować? Będzie taniej? Czy może leipeij dizla?

matys2031

2016-09-16, 22:23
Lpg da sie zamontowac, robia to ludzie czasem nie z oszczednosci lecz ze zwiekszenia zasiegu maszyny w turystyce. Montuja zazwyczaj w kufrze z tylu maszyny. Osobiscie musialo by mnie pojebac zebym z butla na plecach jezdzil

TruckR

2016-09-16, 22:54
nobas napisał/a:

tylem dohamowujemy w winklu na otwartej przepustnicy zeby zebrac zaciesniajacy sie zakret


Nazwij mnie ignorantem, ale...

"Ciekawa" ta twoja teoria... możesz mi wytłumaczyć zasadę działania tej magii?

Bo jak dla mnie na "prostą chłopską logikę" otwarcie przepustnicy i hamowanie tyłem to czynności, które wzajemnie przeciwdziałają sobie jeszcze na poziomie tylnego wahacza (a właściwie to układzie przeniesienia napędu/układzie hamulcowym).

Owszem, mogą wpływać na lekkie przysiadnięcie tylnego wahacza (ale nie zawsze, zależne od konstrukcji moto i jak już to tylko łańcuch/pas wchodzi w grę, kardan odpada...), ale bardziej by to mogło spowodować zachwianie równowagi w złożeniu niż realnie coś pomóc.

Jak dla mnie kolejna "miejska legenda". :-/

Odbiegając od moto bo raczej mało kto ma turbo w moto, ale...
Zrozumiałbym gdyby to miało być w celu utrzymania doładowania turbo w silniku bez anti-lag'a, ale w celu pomocy pokonania zakrętu... "seems legit".


Co do samego filmiku to jak dla mnie panika i blokada tyłu.
W sportach 90% hamowania to przód, a tył jako "wspomaganie".
Ale, to moja prywatna opinia i wiadomo jak to z opiniami...


Pozdro.

kaelem

2016-09-17, 00:08
Dopóki nie kupię motóru mam na was wyj***ne w lusterkach, na rżysku i na torach. Ogólnie mam na was wyj***ne, pierdzenia po 22 po długiej na mieście, wpie**alanie się wszędzie, gdzie nie można się wpie**olić. Ogólnie lubię was, ale ch*j wam w dupę. Szerokości.

Profx5015

2016-09-17, 00:14
Bez tych ch*jowych wstawek dźwiękowych byłoby ok ;)

MotoOlo

2016-09-17, 00:26
Profx5015 napisał/a:

Bez tych ch*jowych wstawek dźwiękowych byłoby ok ;)


Następnym razem postaram się wstawić cipne wstawki dźwiękowe.
Mam nadzieję, że pomogłem.

W............R.

2016-09-17, 00:36
Chłopie, nie słuchaj tych malkontentów. Filmik zmontowany z humorem - może nie na poziomie BBC, ale na amatorską produkcję to wypadło naprawdę nieźle. Dobrze prowadzisz tempo akcji, dajesz sympatyczne i nienatarczywe wstawki dźwiękowe... naprawdę nie powinni się Ciebie czepiać. Do tego za jazdę po torze masz naprawdę duży plus ode mnie, mimo że ścigacz jest dla mnie drugim złem po quadach.

MotoOlo

2016-09-17, 00:43
W.S.N.R., k***a... Taki pozytywny komentarz na sadolu trąci ironią i sarkazmem ;-)
Ale dzięki... Lepię te filmy w paint'cie, dźwięki nagrywam z harmonijki... Takie początki. Spielberg ze mnie nie będzie... Bo nie jestem żydem :mrgreen: (ba dum tss).

Btw. KTM Duke 690 IV to nie ścigacz. Małe chuchro miejskie... choć z jajem 8-)

Profx5015

2016-09-17, 01:30
MotoOlo napisał/a:


Następnym razem postaram się wstawić cipne wstawki dźwiękowe.
Mam nadzieję, że pomogłem.


Mam nadzieję, że będą lepsze i nie nie pomogłeś, te dźwięki dalej są jak z ch*jowej kreskówki

Polokima

2016-09-17, 02:59
1:10, nie ma za co.

wigan77

2016-09-17, 07:05
nie ma piwa za zj***ne intro

MotoOlo

2016-09-17, 10:42
Ło panie... No Wam dogodzić to widzę nie sposób. Dla jednego zj***ne intro, dla innego zj***ne dźwięki, dla trzeciego jadę na ch*jowym motocyklu... :idzwch*j:

Wylatuje ErŁan z toru? Wylatuje. No to cieszyć się sadole, a nie wymyślać i marudzić jak k***a księżniczka na ziarnku grochu.

tarcer123

2016-09-17, 10:44
Gość wstawił filmik z wyjebki R1 na dodatek troszkę chciał przykozaczyć śmiganiem na moto a Wam znowu wszystko k***a się nie podoba. A jegomość na R1 trochę p*zda. Zreszta litrowy sport jest tylko dla bardzo dobrych motocyklistów z dużym doświadczeniem. Nie wyobrażam sobie jak ktoś kupuje taki sprzęcior do nauki jazdy.

InnyName

2016-09-17, 11:17
Jedz do pszczółek, tam pelno jest twardzieli na r1 r6 cbr i co tam jeszcze jest, a na torze wszystko wychodzi, xjrką bez problemu ich oblatuje mimo ze do sportowego motocykla mam bardzo daleko