18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wytarł buty szmatą UE. Pójdzie do sądu?

wakkon • 2014-01-28, 22:24
Podczas 140. rocznicy urodzin W. Witosa rolnik z Iwkowej wytarł buty flagą UE. Jeden z organizatorów wydarzenia - przewodniczący małopolskiej NSZZ RI "Solidarność" Wojciech Włodarczyk miał z tego powodu nazwać go "psychicznie chorym", twierdzi jednak, że jego wypowiedź wcale tak nie brzmiała. Rolnik nie wyklucza, że sprawę odda do sądu.

Uroczystość zakłóciła manifestacja Włodzimierza Knurowskiego, rolnika z gminy Iwkowa, który na znak protestu przeciw niesprawiedliwemu traktowaniu polskich rolników podeptał, a następnie wytarł buty w flagę Unii Europejskiej.




brawa dla rolnika!!

wrobel242424

2014-01-29, 20:21
haha :D tak kadź sobie dalej, poczuj się ważny :D

zypon

2014-01-29, 20:24
flagą buty wycierają, ale jak dopłaty na konto wpływają to się trzęsą ze szczęścia

606

2014-01-30, 00:34
@up w tym rzecz, ale widzisz, że j***nym pastuchom nie przemówisz. Pazerne nieroby k***a.

kenzol

2014-01-30, 10:07
606 napisał/a:

@up w tym rzecz, ale widzisz, że j***nym pastuchom nie przemówisz. Pazerne nieroby k***a.



Skoro tak dobrze znasz stan polskiego rolnictwa, że się tak śmiało o nim wypowiadasz, to rozumiem, że zapoznałeś się z wysokością dopłat bezpośrednich z Unii, z cenami żywca, cenami mleka i skutkami przekroczenia kwoty mlecznej, plonem żyta z hektara na glebie klasy 4-6, cenami nawozów sztucznych, środków ochrony roślin, cenami maszyn rolniczych, kosztem zatrudnienia pracowników sezonowych i stałych, etc.. Rozumiem, że po tej wnikliwej analizie doszedłeś do wniosku, że WSZYSCY polscy rolnicy ociekają luksusem :) Mógłbyś mi podrzucić ten twój raport? Chętnie się z nim zapoznam.

606

2014-01-30, 11:24
Nie ma sprawy, może być pocztą? To dość obszerna lektura jest, bo dane zbierałem od 1996 roku. Do tego fotografie, wywiady, ksera dokumentów. Mam nawet odcisk odbytu Leppera i kawałek sznurka z jego pętli.

kenzol

2014-01-30, 15:16
@up

Może być pocztą, chętnie poznam te twoje dane z 1996 roku, bo rozumiem, że masz ogromną wiedzę i pojęcie odnośnie tematu, w którym się tak śmiało wypowiadasz i wyciągasz tak śmiałe wnioski.

606

2014-01-30, 17:31
Tak. Posiadam.
Niestety jasnowidzem nie jestem i adresu twojego nie poznałem.

b7kj

2014-01-31, 23:18
@606

k***a ujadasz na tą wieś jakby Cie te 200 świń dziadka wyr*chało. Wracając do sypania, owszem każdy sypie NA PLONY GŁÓWNE, w końcu nawozy i środki ochrony po to są, ale jeden sypie tone na hektar a drugi sypie 10 ton. Poza tym k***a człowieku, żyjesz tylko na zbożach ? Jak jest się ogarniętym i ma rodzinę na wsi/ zna kogoś ze wsi to masz k***a wszystko - pomidory, ogórki, truskawki, jajka, drób, które się hoduje normalnie ( obecnie to się zwie EKOLOGICZNIE). Nie wspomnę o np. żywcu jak u moich dziadków, który jest hodowany na ziemniakach, pokrzywie i ogólnie w porównaniu do hodowli na najzdrowszej szamie jaka może być, a nie k***a idziesz do sklepu, kupujesz kilo karkówki za 15 zł, wrzucasz na patelnię i sie robi pół kilo.
Poza tym, żeby uprawy czy hodowla były opłacalne to przydałoby się żeby były spore, a w Polsce naszej kochanej przeważają gospodarstwa mniejsze niż 5ha, do tego mocno rozdrobnione. I choćbyś sie zesrał, i miał najlepszy ukraiński czarnoziem na tej ziemi, z 5ha nie wykręcisz kokosów. Owszem, znajdą się młodsi rolnicy, którzy ogarną sobie warunki dopłat i z tego "skorzystają" i powiększą swoje uprawy, ale taki powiedzmy 65 letni dziadek, co na roli robi całe życie i wcześniej wystarczało z górką, co zrobi ? Nic nie zrobi, bo dzieci posp***alały do miast, a sam nie jest w stanie zrestrukturyzować swojego gospodarstwa tak żeby spełniało unijne wymogi. Taki ktoś na unii traci, bo jak już ktoś wspominał u góry, nawozy drożeją, maszyny drożeją, wchodzą limity a ostatnio też mocno się przypie**olili do świń, i wlepiają poważne kary za ubój w gospodarstwie, jak się pan z urzędu nie zjawi i pieczątki nie przybije, albo kontroli się nie będą świnki zakolczykowane zgadzać. A życzliwy żeby podpie**olić zawsze sie znajdzie ;-) . Zresztą... kontrole ARR to całkowicie oddzielny temat, już k***a nie raz widziałem jak jakiś sąsiad dziadka zapie**alał z kosą na łąkę, bo się panom nie zgadzały 2 metry niewykoszone. Więc nie pie**ol że tylko głupi na wsi nie zarobi.