18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

WOŚP

Ingles • 2012-01-08, 19:57
Cóż, prawda nie jest medialna.

Diagram nie uwzględnia dofinansowania z UE (wszystkich sprzętów, karetek itd. itp. z naklejkami "dofinansowano ze środków UE").

Blade ziele

2012-01-08, 20:09
i tak dzięki WOŚPowi widzę, że sprzętu przybywa i że coś się zmienia. natomiast NFZ niech jakoś wytłumaczy skoro tak pomaga czemu ich działań tak cieżko się doszukać? służba zdrowia niezadowolona, pacjenci też, szpitale zadłużone więc nie pie**olcie, że coś robią a jak rzeczywiście taka kasa idzie na szpitale to powinna być linia ukazująca ile pieniędzy z tego słupka rozchodzi się po prywatnych kieszeniach

marcinsud

2012-01-08, 20:34
wiadomo, że słupek z lewej będzie większy jak odjebują każdemu od wypłaty dużo pesos. Sprawa rozchodzi się tylko gdzie te pieniądze znikają. Owsiak kupuje konkretny sprzęt, NFZ płaci za leki, wypłaty, sprzęt, utrzymanie placówek itd.

CarolOtyła

2012-01-08, 20:42
I tak dalem dychę żeby można się znowu było naj***ć na łudstoku. A j***na czarna zaraza zwana kościołem katolickim niech sie pie**oli bo im żyłka pierdząca pęknie. AVE

Roszp

2012-01-08, 20:43
Every little helps.

bloodwar

2012-01-08, 20:52
Gdzie te pieniądze znikają? Idą na wypłaty dla doktorków, te ponoć "głodowe" kwoty o których wspominają lekarze (typu stażysta 2400 brutto, praktykant 3000 brutto) podczas protestów w mediach nijak mają się do realnych wypłat doktorków z kilkuletnim stażem (90% chirurgów i specjalistów ma wypłaty zaczynające się od siódemki albo ósemki a najbardziej poszukiwani np. kardiolodzy - nawet pięciocyfrowe), około 60% budżetu NFZ to wypłaty dla lekarzy i pielęgniarek w szpitalach, 7% zgarnia administracja tych placówek i samego molocha NFZ (czyli biurwy i papierologia) a reszta idzie na potrzeby pacjentów (koszty pradu, ogrzewania, wyżywienia etc). Podobnie jest w samorządach, gdzie 50-60% budżetu gminy/miasta etc to wypłaty dla samorządowców i ich biurowej świty.

Ingles

2012-01-08, 21:06
Jeden dobrej klasy "rezonans magnetyczny" ze stacją roboczą, infrastrukturą (chłodzenie helem, stropy, utrzymanie magnesu) to wydatek ok 10 000 000 złotych. W każdym większym mieście jest takich urządzeń kilka. W mniejszych miastach powiatowych przynajmniej jedno. WOŚP rocznie mógłby kupić cztery sztuki. Chociaż mniej bo koło 20% uzbieranych pieniążków idzie na utrzymanie Fundacji i tak (sprawdźcie na http://www.wosp.pl/fundacja/rozliczeniafinansowe sprawozdania finansowe) członek zarządu otrzymuje koło 10 000 złotych miesięcznie.
Poza tym WOŚP kupuje "drobnice", dużo drobnego sprzętu, który można w tv pokazać.
Żeby nie było nieporozumień to jestem gorącym zwolennikiem WOŚPu, ale śmieszy mnie pie**olenie typu "gdyby nie WOŚP to nie wiem jakbyśmy funkcjonowali" i machanie inkubatorem za 15 000 pln z serduszkiem na tle tomografu za 4 000 000 z NFZ czy karetki za 500 000 z UE.
marcinsud napisał/a:

wiadomo, że słupek z lewej będzie większy jak odjebują każdemu od wypłaty dużo pesos. Sprawa rozchodzi się tylko gdzie te pieniądze znikają. Owsiak kupuje konkretny sprzęt, NFZ płaci za leki, wypłaty, sprzęt, utrzymanie placówek itd.


Mimo wszystko Orkiestra mogłaby sobie kupować ile sprzętu by chciała gdyby nie miał kto na tym sprzęcie pracować i leczyć.
bloodwar napisał/a:

Gdzie te pieniądze znikają? Idą na wypłaty dla doktorków, te ponoć "głodowe" kwoty o których wspominają lekarze (typu stażysta 2400 brutto, praktykant 3000 brutto) podczas protestów w mediach nijak mają się do realnych wypłat doktorków z kilkuletnim stażem (90% chirurgów i specjalistów ma wypłaty zaczynające się od siódemki albo ósemki a najbardziej poszukiwani np. kardiolodzy - nawet pięciocyfrowe)


Uważasz, że 3000 brutto dla kogoś kto uczył się do 25 roku życia i ma tak zajebiście odpowiedzialną i trudną pracę to dużo? k***a ludzie po zawodówkach mechanicznych w wieku 19 lat tyle zarabiają, czy operatorzy koparek na budowie, Pan Ździchu, który 8 godzin dziennie opiera się o betoniarkę na budowie polskiej autostrady bierze więcej. Bez przesady. 3000 dla lekarza to śmieszna kwota.

perun88

2012-01-08, 21:16
j***ł pies ten śmieszny NFZ. Nie dalej jak wczoraj, poszedłem, bo palca złamałem. Swoją droga, ze pijany byłem, a ten ch*jek mi mówi, że ja naj***ny jestem i on mnie nie przyjmie. To co, k***a, ja płace podatki czegoś wymagam, nawet jak jestem naj***ny

Blade ziele

2012-01-08, 21:24
co do rezonansów mgnetycznych to polecam się dowiedzieć ile badań takich w polsce robią. była mowa nawet w tv o tym, że rezonanse owe w polsce się marnują gdyż głupi NFZ nie zgadza się na zbyt wiele badań, inaczej, zgadza się na parę w ciągu miesiąca bo z drogo im to wychodzi więc to czy w każdym większym mieście jest ich parę to dlaczego nadal leczenie nimi tak raczkuje? po cholere chwalą się sprzętem( a robią to) skoro nie stać ich... yy nie chcą żeby ich było stać na badania. ludzie czekają w kolejkach dzięki właśnie NFZ całe lata na badanie które za granicą czeka się do 3 tyg. więc mamy prawo j***ć NFZ

gin

2012-01-08, 22:43
Cała ta akcja Pana Owsiaka bardzo mi się podoba. Sprzęt powinien być dobry a nie muzealny. NFZ to jeden wielki burdel. Tyle Papierologi, że nikt się już w tym nie łapie. Kolejek w ch*j od zaj***nia nawet do lekarza rodzinnego. Prędzej umrzesz przed przychodnią niż wejdziesz do gabinetu.

BongMan

2012-01-08, 22:55
Jaka część przychodów WOŚP trafia do potrzebujących a jaka do kieszeni owsika? Odpowiedzcie sobie sami...

ticorr

2012-01-08, 23:02
A mi się ta szopka Owsiaka nie podoba! Nie dość że stanowi przyzwolenie na obecny stan rzeczy (plus wylansowanie kilku celebrytów), to jeszcze koszt organizacji imprezy przewyższa ilość wyżebranych(!) pieniędzy. Co gorsza, żeby te koszta ponosił organizator, czyli Owsiak, ale nie - do tego szantażem zmuszane są urzędy, które naturalnie płacą niczym innym jak pieniędzmi podatników. I tak oto mamy masło maślane, na którym wzbogaca się jedynie Owsiak wraz z rodzinką, a cały naród płaci podwójnie, bo jakieś "biedne dzieci" płaczą w telepudle - do takiej szopki ja ręki nigdy nie przyłożę! Zastanówcie się - jeżeli ta impreza jest taka wspaniała, to dlaczego nie robimy jej co tydzień? Ileż to byłoby wspaniałego sprzętu i ile istot byłoby uratowanych! Pytanie tylko wtedy: ile NFZ przeznaczyłby na pensje i nagrody? I kogo byłoby na to stać, by się dorzucać co tydzień? Ale ciiii.... bo jeszcze ktoś zacznie tu myśleć i liczyć.....

~Angel

2012-01-08, 23:03
a ja takie coś dzisiaj znalazłem


hi...........ja

2012-01-08, 23:03
k***a! I tak wszyscy kiedyś umrzecie, więc nie szarpcie sobie nerwów służbą zdrowia - ot co!
Tak, zdaję sobie sprawę, ze jakbym zachorował na raka, to bym się zesrał ze strachu, ale póki co: show must go on :)

Ingles

2012-01-08, 23:12
Jeszcze jeden wykres znaleziony w sieci:

PS znajomi organizujący kursy pierwszej pomocy z PCK mówią na Orkiestrę "krwiopijcy", bo koszt kursu w Orkiestrze jest pięciokrotnie większy niż w PCK. A przecież chodzi o ratowanie ludzi a nie zarobek, prawda? ;-)