18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

WOŚP

Ingles • 2012-01-08, 19:57
Cóż, prawda nie jest medialna.

Diagram nie uwzględnia dofinansowania z UE (wszystkich sprzętów, karetek itd. itp. z naklejkami "dofinansowano ze środków UE").

~Angel

2012-01-09, 15:18
zasada22 napisał/a:

Naprawdę nie życzę Ci, żebyś musiał kiedykolwiek błagać o taką pomoc dla swojego dziecka...



Czy widzisz abym gdzieś napisał, że zgadzam się z tym co jest przedstawione na tym obrazku?

Napisałem jedynie, że znalezione - czytaj ze zrozumieniem.

Osobiście w pełni popieram akcję Owsiaka.
Wystarczy wejść na oddział dziecięcy polskiego szpitala i samemu przekonać się ile sprzętu medycznego zakupionego jest właśnie przez WOŚP.

Leouch

2012-01-09, 15:45
wiekszosc przeciwnikow wosp to poj***ni kretyni ktorzy nigdy nie lezeli w szpitalu i nie wiedza, ze prawie caly sprzet jest od wosp

kamilnorbert

2012-01-09, 15:51
Przecież dla siebie też ma dole za darmo tego nie robi

SuperRyszard

2012-01-09, 15:52
goog11 napisał/a:


Uważasz, że 3000 brutto dla kogoś kto uczył się do 25 roku życia i ma tak zajebiście odpowiedzialną i trudną pracę to dużo? k***a ludzie po zawodówkach mechanicznych w wieku 19 lat tyle zarabiają, czy operatorzy koparek na budowie, Pan Ździchu, który 8 godzin dziennie opiera się o betoniarkę na budowie polskiej autostrady bierze więcej. Bez przesady. 3000 dla lekarza to śmieszna kwota.



Ta po zawodówce tyle zarabiają ale w 3 miesiące :D A tak btw panie Ździsławie zazdroszczę panu fuchy!

I_am_what_I_am

2012-01-09, 15:58
ilościowo tak, ale procentowe wykorzystanie będzie wyglądać już inaczej. większość pieniędzy z NFZ jest marnowana, a całość w WOSP idzie na zakupy sprzętu i jeszcze Jurek się z odsetek utrzyma.

fejzez

2012-01-09, 15:59
ja tam do Owsiaka nic nie mam, na moje nawet może brać dla siebie 90% z tego co ludzi dali bo WOŚP to przede wszystkim jego pomysł.

Ingles

2012-01-09, 16:03
pie**olenie. Gdyby czas antenowy, w którym Owsiak krzyczy do mikrofonu przeznaczyć na reklamy i wpływy dać na sprzęt byłoby tego znacznie więcej.
Poza tym nie mówcie, że jak ktoś nie chce to nie daje, bo cała szopka (koncerty, czas antenowy) jest z budrzetu samorządów, czy Państwa. Skoro za moje podatki daje mu się za darmo czas antenowy to czy chcę, czy nie, muszę go wspierać.
Koszty organizacji znacznie przewyższają zebrane pieniążki. Ta akcja jest tylko po to, żeby wspomniany już Pan Ździchu miał poczucie dumy, że zrobił coś wielkiego, bo wrzucił 5 zł i będzie nosił serduszko, aż się zetrze. A każdy, kto zaczyna wątpić w szczerość intencji, widząc jak Owsiak robi na tym kasę (np. artyści, którzy kilka lat temu zażądali wynagrodzeń za koncerty) jest besztany z błotem.

głodny_toster

2012-01-09, 16:04
goog11 napisał/a:

Jeden dobrej klasy "rezonans magnetyczny" ze stacją roboczą, infrastrukturą (chłodzenie helem, stropy, utrzymanie magnesu) to wydatek ok 10 000 000 złotych. W każdym większym mieście jest takich urządzeń kilka. W mniejszych miastach powiatowych przynajmniej jedno. WOŚP rocznie mógłby kupić cztery sztuki. Chociaż mniej bo koło 20% uzbieranych pieniążków idzie na utrzymanie Fundacji i tak (sprawdźcie na http://www.wosp.pl/fundacja/rozliczeniafinansowe sprawozdania finansowe) członek zarządu otrzymuje koło 10 000 złotych miesięcznie.
Poza tym WOŚP kupuje "drobnice", dużo drobnego sprzętu, który można w tv pokazać.
Żeby nie było nieporozumień to jestem gorącym zwolennikiem WOŚPu, ale śmieszy mnie pie**olenie typu "gdyby nie WOŚP to nie wiem jakbyśmy funkcjonowali" i machanie inkubatorem za 15 000 pln z serduszkiem na tle tomografu za 4 000 000 z NFZ czy karetki za 500 000 z UE.

Mimo wszystko Orkiestra mogłaby sobie kupować ile sprzętu by chciała gdyby nie miał kto na tym sprzęcie pracować i leczyć.

Uważasz, że 3000 brutto dla kogoś kto uczył się do 25 roku życia i ma tak zajebiście odpowiedzialną i trudną pracę to dużo? k***a ludzie po zawodówkach mechanicznych w wieku 19 lat tyle zarabiają, czy operatorzy koparek na budowie, Pan Ździchu, który 8 godzin dziennie opiera się o betoniarkę na budowie polskiej autostrady bierze więcej. Bez przesady. 3000 dla lekarza to śmieszna kwota.





pie**olisz!!! pie**olisz jak potluczony k***a twoja mać!! Ludzie jak nie macie nic wspólnego ze służbą zdrowia to k***a nie pie**olić!! Moja mama od skończenia szkoły zapie**ala jak wół jako pielęgniarka. Najpierw w szpitalu, potem urazówka a teraz k***a z wielce mości zacnym panem chirurgiem;] On zarabia tyle, że go stać na utrzymanie bezrobotnej żony, kupienie dobrego auta i opłaceniu studiów dziecku! A moja mama zarabia tyle, że k***a płakać się chce;] Więc k***a nie pie**ol, że jak na ich obowiązki mało zarabiają. Bo utrzymać całą rodzinę za jedną pensję i jeszcze opłacić stancje, studia i zycie dziecku to k***a mało!? Do ch*ja pana...jak mnie wk***iaja tacy pie**oleni znawcy tematu;]


I dodam jeszcze w swojej bujnej i wulgarnej wypowiedzi, to że wk***ia mnie iz jeden z drugim pie**olony leser, śmie przepraszać pacjentów za swój strajk! Zarabiają krocie k***a i jeszcze śmią konowały protestować!! Druga sprawa...rząd nam wciska k***a, że leki będą tańsze...śmiechu warte;) Jak się wczoraj Cymański w TVN24 zapytał o szczera odpowiedź gościa z PO to 15 minut kręcił, cmokał, wk***iał się ze on tez wie o co chodzi z lekami refundowanymi (bo o dziwo podobno jego mama jest chora...) i dopiero po czasie przyznał, że tak...leki będą jawnie dużo droższe...aaa w sumie nie on bo z wypowiedzi wyręczył go ch*j z PSL;] Ja pie**ole...

Cpt. Obvious

2012-01-09, 16:29
k***a wszędzie ta katolicka propaganda! DDD:
WOŚP to najpiękniejsza w Polsce inicjatywa obywatelska a kościół katolicki to ch*j i sraczka!

ja...........03

2012-01-09, 16:44
ja mam tak samo odpowiedzialną pracę jak lekarz jak ch*jowe okna wyjdą to ktoś się oprze o szybę wypadnie i umrze
lekarz jak się pomyli to ktoś się wyliże , a jak szyba poleci nie ma lekko

Cpt. Obvious

2012-01-09, 16:50
Ja pracuję w fabryce prezerwatyw. Moja praca też decyduje o życiu i śmierci :|

ticorr

2012-01-09, 17:04
Leouch napisał/a:

wiekszosc przeciwnikow wosp to poj***ni kretyni ktorzy nigdy nie lezeli w szpitalu i nie wiedza, ze prawie caly sprzet jest od wosp


Sam jesteś kretynem, bo myślisz, że cały ten sprzęt spada nagle z nieba dzięki czarom Owsiaka. Zrozum pacanie, że sprzęt został zakupiony za pieniądze zebrane w czasie zbiórki, której koszt przewyższył ilość zebranych środków na ten ów sprzęt! Czary polegają tu tylko na tym, że tych pieniędzy nie widzisz, bo zapłacisz je w podatkach, a jakby było mało, to co najmniej 8% tej kwoty zasili jeszcze prywatną kieszeń w postaci rodzinki Owsiaka. Ta cała orkiestra, niczym potwór Frankensteina, zjadła swojego twórcę dawno temu i prosi o jeszcze. A ty jak ostatni cep biegniesz, płacisz i tym samym wyrażasz zgodę na to wszystko i na sytuację, która panuje obecnie w "służbie zdrowia". Gratulacje!

kajtol

2012-01-09, 17:26
bloodwar napisał/a:

Gdzie te pieniądze znikają? Idą na wypłaty dla doktorków, te ponoć "głodowe" kwoty o których wspominają lekarze (typu stażysta 2400 brutto, praktykant 3000 brutto) podczas protestów w mediach nijak mają się do realnych wypłat doktorków z kilkuletnim stażem (90% chirurgów i specjalistów ma wypłaty zaczynające się od siódemki albo ósemki a najbardziej poszukiwani np. kardiolodzy - nawet pięciocyfrowe), około 60% budżetu NFZ to wypłaty dla lekarzy i pielęgniarek w szpitalach, 7% zgarnia administracja tych placówek i samego molocha NFZ (czyli biurwy i papierologia) a reszta idzie na potrzeby pacjentów (koszty pradu, ogrzewania, wyżywienia etc).



Kolego. Wiem, że masz kompleksy i dużo widzisz w telewizji, ale fakty przedstawiają się następująco:
1. Praktykant to student medycyny, odbywający praktyki wakacyjne nieodpłatnie przez miesiąc, po każdym roku nauki. Zarabia zatem 0 zł, nie 3000zł, a powiedziałbym, że traci, bo jakoś dojechać i wyżywić się musi. No ale pozwalają wykonać jakieś czynności i to się liczy- można się czegoś nauczyć.
2. Stażysta to osoba po 6-letnich studiach medycznych, która odbywa obowiązkowy (do otrzymania prawa wykonywania zawodu lekarza) staż w wymiarze 58 tygodni. Czyli taki bardziej praktyczny 7 rok studiów. Dostaje się za to ok. 1200 zł brutto na miesiąc.
3. Następnie przychodzi czas na specjalizację, którą zacząć można w optymistycznym wypadku w wieku 27-28 lat. I zarabia się na niej ustawowo 2/3 średniej krajowej sprzed 2 lat zarobku, czyli w tym roku na rękę ok. 2100 zł. W zależności od specjalizacji trwa ona 5-7 lat. Czyli wychodzi, że w wieku ok. 35 lat zarabia się ok. 2100 zł. Krojąc ludzi i często ratując im zdrowie i życie.
4. Od czasu zrobienia specjalizacji można założyć prywatny gabinet, w którym można przyjmować pacjentów po zabiegach w szpitalu, w którym się pracuje (stąd klientela). I wtedy już, z materialistycznym podejściem i cwaniactwem, można robić niezłą mamonę, nie ukrywam. Ale to w wieku co najmniej 35 lat.

Szczerze mówiąc, z rodzin nielekarskich mało kto idzie na medycynę dla robienia dużej kasy. Inną rzeczą jest to, że żeby się dostać na niepłatne studia lekarskie trzeba mieć średnio co najmniej po ok. 86 pktów z matury rozszerzonej z bio i chemii. A żeby zostać prezesem PZPN albo pracować w zarządzie PGNiG lub być naczelnikiem urzędu skarbowego i zgarniać od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych na miesiąc (plus trzynastki, premie itd.) nawet do liceum nie trzeba iść. Poza tym przez 6 lat takich, no może odrobinę skomplikowanych studiów człowiek potrzebuje trochę innej motywacji, niż robienie kasy.

I doktor, a lekarz medycyny to dwa odrębne stopnie.

Pozdrawiam,
student medycyny.

Lumpy1

2012-01-09, 18:00
beka ujemna z was :D
tak na prawdę to ch*j nas powinno obchodzić ile Owsiak ma z tych akcji :D
Jeżeli sporo to udalo się gościowi legalnie kraść :D