18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

WOŚP

Ingles • 2012-01-08, 19:57
Cóż, prawda nie jest medialna.

Diagram nie uwzględnia dofinansowania z UE (wszystkich sprzętów, karetek itd. itp. z naklejkami "dofinansowano ze środków UE").

Gary Muwaut

2012-01-08, 23:45
I tak większość kasy z budżetu idzie na utrzymanie urzędników NFZ...

Dziamian

2012-01-09, 00:30
tak jak napisał Gary Muwaut, sporo kasy idzie na całą tą zasraną politykę i tych ludzi, którzy upychają sobie kieszenie, a na głupie badanie wzroku musisz czekać 3 miesiące ...

Legon

2012-01-09, 01:21
toz k***a co wy zescie mysleli jak bylem maly to wierzylem w takie glupoty teraz doroslem i sobie nie dam wmowic
btw. moglem pracowac w jednej z "fundacji" byla ona nawet w uwadze czy tam w innym tego typu programie sprzedawali dlugopisy po 5 zlotych niby na pomoc dzieciom a tak na prawde tylko 50 groszy szlo na pomoc reszta szla na utrzymanie firmy i oplacenie wszystkiego: pensji ,premii no wiadomo jak ci babka mowi na spotkaniu ze mozna zarobic od 2 do 5 tysiecy miesiecznie to wiadomo ze jedna wielka sciema i wyzysk

ticorr

2012-01-09, 06:45
Poniżej parę fajnych tekstów Łukasza Warzechy na temat całej tej szopki.. nie porusza on może wszystkich wątków, ale kilka tych najistotniejszych jest (uwaga! ściana tekstu - esencja sadyzmu): link

A tu artykuł Stanisława Michalkiewicza o tym, gdzie narodził się zwyczaj tych corocznych tresur i w czym tkwi największy błąd, w postaci interwencjonizmu państwowego: link

Roszp

2012-01-09, 12:25
Co do tego caritasu po prostu się nie zgodzę. Wiem jak oni wydają pieniądze, niestety szczegółów podać raczej nie mogę - ale 4% na prowadzenie to to nie jest.

Xenomorph08

2012-01-09, 14:15
Jakby nie patrzył - 44 mln pieszo nie chodzi. W służbie zdrowia każda maszynka się przyda. Zwłaszcza w Polsce.

łamiczerep

2012-01-09, 14:29
tylko NFZ od tego jest.... i tak nie oszukujmy się, większość się leczy prywatnie bo czekanie na badania w państwowych placówkach może zabić. a WOŚP jest akcją charytatywną. czyli NIEOBOWIĄZKOWĄ. nikt Ci nie każe dawać kasę. NFZ się nie pyta po prostu bierze.

bulapek

2012-01-09, 14:37
"Nie oszukujmy się cała forsa do Izraela idzie albo do Moskwy. Wiem bo mnie szwagier mówił. To jest Kryminalista"

krajan

2012-01-09, 14:52
Nie ma to jak porównywać dotację z nfz na FUNKCJONOWANIE służby zdrowia ze zbiórką na sprzęt.

base

2012-01-09, 14:57
jakoś w tego Owsika nie wierzę...

Phallucifer

2012-01-09, 15:00
Znaczy, ja nie rozumiem o jakim przymusie mowa? Koledzy i koleznaki, jak ktos chce dac to da i moze nosic serduszko, jak komus zabrania moralnosc to przeciez NIKT nu na sile pieniedzy nie wydziera z kieszeni ( oczywiscie w sytuacji kiedy wykorzystywane sa samoloty f 16 jest top polprawda)
Koszta sa o wiele wyzsze niz w przypadku cariutasu, ale caritas jest mniej medialny, za czym idzie niepewnosc do do przejrzystosci ich dfzialan. Ten diagram, ktory zostal tutaj podany, ropwnie dobrze moglem zrobic ja na poczekaniu, podaj zrodlo i niech ono bedzie rzetelne. Internet do najrzetelsniejszych nie nalezy. Naprawde nie rozumiem skad taka krytyka Jurka? Koles odwala swoja pracxe i z tego zyje, pomaga i musi sie w to zaangazowac, a boje sie, ze owy niesmak powdowany jest naszym naturlanym usposobieniem(wrecz odruchem), ze jak komus sie udalo to jest kretacz i bandyta.

krajan

2012-01-09, 15:00
Jeszcze na temat caritasu (katowice):

"W roku 2008 Fundacja Caritas Katowice osiągnęła przychód w wysokości 177 187,43 PLN. Źródłami Przechodu były:"

"W roku 2008 Fundacja Caritas Katowice wygenerowała koszty w wysokości 75 725,16 PLN. Składały się na nie"

4%? Bitch please..

PKSdriver

2012-01-09, 15:04
trzeba być kretynem, żeby nie doceniać choć małego wkładu w ten system

zasada22

2012-01-09, 15:12
angel napisał/a:

a ja takie coś dzisiaj znalazłem

Obrazek


Naprawdę nie życzę Ci, żebyś musiał kiedykolwiek błagać o taką pomoc dla swojego dziecka...