18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wojciech Cejrowski o nadchodzącym kryzysie

Klausu • 2013-04-23, 20:48
Bardzo mnie ten film zaniepokoił. Szczególnie końcówka.




Cytuję gościa z yt:

Często cenię sobie poglądy Wojciecha Cejrowskiego, ale trudno wybaczyć mi stwierdzenie, że "kryzysy są normalne w gospodarce kapitalistycznej". Kryzys(y) które mamy obecnie są właśnie wynikiem odchodzenia od elementów kapitalizmu na rzecz centralnego planowania w rozwiniętych państwach (np. biurokracja UE) i podważania zasad wolnego rynku i pieniądza (patrz: pusty pieniądz, kredyty cząstkowe, EKONOMIA AUSTRIACKA etc.). Przykro mi, ale uważam, że Pan Wojciech powinien nadrobić braki w ekonomii!



Król, zarządzający krajem jak prywatną firmą, chce pozostawić go za wiele lat w jak najlepszym stanie dziedzicom.

Wybieralni politycy, zarządzają przez krótki czas nie swoim majątkiem jak dyrektorzy kołchozu, chcą tylko uszczknąć jak najwięcej z tymczasowo przechodzącego przez ich ręce strumienia pieniędzy: stąd korupcja, państwo wszechopiekuńcze i układy z bankowcami.

To nie jest wina KAPITALIZMU, tylko DEMOKRACJI (tego systemu, o którym 10 razy dziennie w telewizji mówią, że jest doskonały).

osa79

2013-04-23, 21:00
WC się dużo nauczył od Rydzyka... trochę racji ma zresztą każdy kto ma w miarę sprawny mózg widzi co się dzieje "w Meksyku europy"...


btw: Panie WC jedź Pan do Ekwadoru tam będzie Panu dobrze... i na bosaka...

dr_dex

2013-04-23, 22:40
nie wiem po ch*j promuje sie na sadolu tego debila... Od czasu do czasu cos tam popie**oli z sensem (chyba przez przypadek) ale nie zmienia to faktu ze Kowboj Czacza jest pie**olonym głąbem i do tego klasycznym przykładem katolowej hipokryzji

ps: napisalbym aby z nim wypie**alac ale nie chce za psi ch*j dostac warna ...

Crowell

2013-04-23, 23:00
1. Cejrowski to cebulak i przetancie nim zaśmiecać sadola
2. (a propo cytatu z yt) proponuję przyswoić podstawy ekonomii o cyklach koniunkturalnych oraz ich zwalczaniu przez różne szkoły ekonomiczne.

Niech sp***ala boso przez świat, a nie się za politykę bierze, takich wałkoni ekstremistów już mamy wystarczająco!

ja...........ax

2013-04-23, 23:25
hahaha królowie dbający o finanse, zerknijcie wy może do podręczników od historii i pokażcie władcę prowadzącego zrównoważony budżet, nie ściganego przez długi któremu widmo bankructwa nie zaglądało by w oczy, nie znajdziecie 10 takich w całej Europie od upadku cesarstwa rzymskiego

ds...........gr

2013-04-23, 23:52
Z Cejrowskim jest tak, że czasem coś mądrego powie, ale w większości wypowiedzi pie**oli takie głupoty, że się go słuchać nie da.

Szron

2013-04-24, 00:40
Przecież ten cały kryzys został stworzony sztucznie przez żydoklexowych bankierów. Giełda to największa legalna machloja hazardowa.
Wszystkich "krawaciarzy" co się w giełdy i lichwę bawią do pieca.

NieWiemZeWiem

2013-04-24, 01:25
jak to kiedys dziadek mowil- demokaracja jest k***a okej!!!!!! ale zbyt duża demokracja to juz jest nacjonalizacja czy socjogówno coś tam b nie znam tych nazw. Dziekuje za uwage

moskalowy

2013-04-24, 01:30
przesunąłem k***a!

Jerzy_Michał

2013-04-24, 09:14
dr_dex napisał/a:

nie wiem po ch*j promuje sie na sadolu tego debila... Od czasu do czasu cos tam popie**oli z sensem (chyba przez przypadek) ale nie zmienia to faktu ze Kowboj Czacza jest pie**olonym głąbem i do tego klasycznym przykładem katolowej hipokryzji



Wolę posłuchać jego, niż czytać twoje brednie.

Cytat:

1. Cejrowski to cebulak i przetancie nim zaśmiecać sadola



Zaśmiecać da się tylko śmieciami. Czyli prędzej tobą, niż nim.

Ja...........ro

2013-04-24, 09:18
i znowu pie**olenie głupot w komentach

Czasem powie coś mądrego, przyznaję, ale proponuję zrobić zbiorczy na Cejrowskiego bo ile można

Glugsti

2013-04-24, 09:29
Dlaczego jest kryzys? Bo żyjemy w socjalizmie (wysokie podatki, h*jowa służba zdrowia, jakiś poj***ne reformy i ustawy) a pracujemy w kapitalizmie (sam, sobie każdy musi zapracować na swoje). Przed 89' o tyle było lepiej, że skoro byłeś wyzyskiwany to chociaż zapewnili Ci pracę. Jeszcze dodałbym tutaj tych od INZYNIERY FYNANSOWEJ co robią nas w bambuko -( FED w hameryce itp) ale to już inny razem.

AmorPatriae

2013-04-24, 09:29
Wszyscy się dziwimy jak to jest, że w Polsce jest tak ch*jowo, że nie potrafimy zmienić tej władzy. Każdy się wnerwia na innych, że to wszystko przez nich "bo to ja jestem mądry a inni są głupi". Wystarczy przeczytać komentarze żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie czemu jest tak źle. Cejrowski dobrze mówi nie wiem jak można się przyczepić do tej wypowiedzi o kryzysie przeceż wszystko się zgadza, a i tak jest zrównany z błotem i wyzywany od cebulaków, debili itp. Po prostu jesteście k***a j***nymi imbecylami, którzy nigdy nie zrozumią pewnych rzeczy i powinno się was eksterminować ze społeczeństwa bo tylko zobieracie tlen i zarażacie ignorancją i głupotą. Nie jesteście potrzebni temu światu i społeczeństwu bez takich jak wy by było dobrze, bo zostali by sami kumaci. Proszę wejdzcie sami do komory i się zagazujcie.

aleksander6

2013-04-24, 09:40
Faktycznie koleś bez studiów ekonomicznych rozprawia się na temat przyszłego kryzysu. Skąd ta niby hiperinflacja? O instrumentach polityki pieniężnej chyba nie słyszał. Nie będę dalej słuchał tego bełkotu

Kaprys

2013-04-24, 09:46
@leksander6 za to być może Ty słyszałeś. I co? I ch*j :)