18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wojciech Cejrowski o nadchodzącym kryzysie

Klausu • 2013-04-23, 20:48
Bardzo mnie ten film zaniepokoił. Szczególnie końcówka.




Cytuję gościa z yt:

Często cenię sobie poglądy Wojciecha Cejrowskiego, ale trudno wybaczyć mi stwierdzenie, że "kryzysy są normalne w gospodarce kapitalistycznej". Kryzys(y) które mamy obecnie są właśnie wynikiem odchodzenia od elementów kapitalizmu na rzecz centralnego planowania w rozwiniętych państwach (np. biurokracja UE) i podważania zasad wolnego rynku i pieniądza (patrz: pusty pieniądz, kredyty cząstkowe, EKONOMIA AUSTRIACKA etc.). Przykro mi, ale uważam, że Pan Wojciech powinien nadrobić braki w ekonomii!



Król, zarządzający krajem jak prywatną firmą, chce pozostawić go za wiele lat w jak najlepszym stanie dziedzicom.

Wybieralni politycy, zarządzają przez krótki czas nie swoim majątkiem jak dyrektorzy kołchozu, chcą tylko uszczknąć jak najwięcej z tymczasowo przechodzącego przez ich ręce strumienia pieniędzy: stąd korupcja, państwo wszechopiekuńcze i układy z bankowcami.

To nie jest wina KAPITALIZMU, tylko DEMOKRACJI (tego systemu, o którym 10 razy dziennie w telewizji mówią, że jest doskonały).

genghiskhan

2013-04-24, 21:29
Tabernak napisał/a:

Jak dla mnie ten facet to zakała polskiej prawicy … . ch*jek dwulicowy. Tak pie**oli o zasadach etc. a sam po paru głębszych się jak ostatni fiut lewacki zachowuje.


a co piłeś z nim?

POPISowyNumer

2013-04-25, 00:06
Nasza jest krew, a ich jest nafta...