18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Własny Budżetowy Zestaw VR - Fallout 4

JackQuack • 2015-12-11, 20:22
Hej!

Jakiś czas temu postowałem temat o moim własnym, budżetowym zestawem VR - w tej chwili taki zestaw można zbudować za nieco ponad 200zł (zakładając, że masz spoko smartfon) i używając moich skryptów.

Aby to udowodnić, zrobiłem film-prezentację VR z Falloutem 4 w roli głównej.

Jeżeli macie jakieś pomysły, rady, hejty, cokolwiek - podzielcie się opinią w komentarzach, odpiszę na każdy.





Destroyer

2015-12-11, 22:25
Nieźle, ale popraw (skalibruj) jeszcze orientację w pionie, bo postać patrzyła przed siebie a Ty prawie w sufit :P

JackQuack

2015-12-11, 22:26
garota napisał/a:

Jak ktoś k***a lubi stepować w miejscu i kręcić się jak poj***ny to pewnie zajebista sprawa...




No, dla takich entuzjastów lokalnego stepowania jest to całkiem niezłe i tanie rozwiązanie :)

Organista

2015-12-11, 22:29
Dostaniesz piwo, nie więcej. Może trochę więcej

JackQuack

2015-12-11, 22:30
braincollector napisał/a:

Tylko ja nie wiem jak on może grać na tym moto g3, jak to ma ekran HD = wielkie piksele na tym VR, już nawet nie wspomne, że to rozwiązanie z telefonem jest tak ch* że po 10 minutach gwarantuje że połowa z was będzie rzygać dookoła i robić sobie dodatkowe efekty dźwiękowe przy okazji tego (immersja w ch*).



To jest moto X Style o rozdzielczości QHD - większej niż jest w obecnym Oculusie DK2 czy podobnej jak będzie miało topowe HTC Vive.

Co do latencji (coś, co nazwałeś "ch*jowością"), pracuję nad tym, aby latencja była jak najmniej odczuwalna. najlepiej byłoby używać złącza usb 3.0, ale mało telefonów takie posiada. Weebo3D używane w materiale niedługo otrzyma nową wersję, która rozwiąże te problemy headtrackingu :)

Destroyer napisał/a:

Nieźle, ale popraw (skalibruj) jeszcze orientację w pionie, bo postać patrzyła przed siebie a Ty prawie w sufit :P



Wiem, to widać mocno na zewnątrz, ale w wirze używania na VR się tego aż nie zauważa.

Przyjąłem, będę poprawiał :)

zenonbombelek

2015-12-11, 22:30
krzyks napisał/a:

Jak inny admin nie wywali, to ja przemyślę, czy nie dać tego chociażby do było.... zgodnie z regulaminem należy się.



No proszę. Przykład "admina" pana i boga. Istoty niby wszechwiedzącej i tylko na tym forum wszechmogącej.
Twoja wypowiedź kojarzy mi się z żydowsko-niemiecką propagandą uprawianą w Polsce przez większość mediów przez dobre kilkanaście lat. Ty wiesz lepiej, co kogo interesuje, Ty wiesz lepiej, czy ktoś zasługuje na piwo, czy nie. Ty wiesz lepiej, że "fani" VR przegrzebią historię forum i być może znajdą kontynuację tematu. Pamiętaj, że to forum jest dla użytkowników i założycieli, a nie dla Ciebie, Ty tu tylko pomagasz, służysz.
"To ja przemyślę, czy nie dać tego chociażby do było...."
Najpierw sięgnij po słownik jeżyka polskiego i dowiedz się, co to jest wielokropek, w jakim celu się go używa i z ilu kropek się składa. Potem przemyśl, czy następne sklecone przez Ciebie zdanie będzie poprawne. Jeśli chcesz, żeby Cię szanowano, jako "admina" zacznij szanować naszą ojczystą mowę i użytkowników tego forum, zamiast "straszyć" swoimi "kompetencjami".

grudzin7

2015-12-11, 22:32
JackQuack napisał/a:

(...) temat o moim własnym, budżetowym zestawem VR (...)



Kolejny do k***y nędzy! Czy naprawdę język polski jest dla was za trudny? Jak nie wiecie co jakieś słowo znaczy to albo go nie używajcie albo sprawdźcie w słowniku do jasnej cholery!
Ale nawet ci ułatwię i zacytuję słowik SJP: "budżet [czytaj: bud-żet] plan przychodu i wydatków na jakiś okres, zwykle na następny rok"


Jeden kraj, jeden język a ja was tak k***a nie rozumiem...

gu...........y1

2015-12-11, 22:45
Oj tam browar leci.

Vaa

2015-12-11, 23:20
@grudzin7, no niestety kolego, ale przymiotnik "budżetowy" ostatnio padł ofiarą neosemantyzmu i oficjalnie jest już używany jako synonim słów "tani" (najczęściej w odniesieniu do nowinek tech.). Jest to spowodowane tym, że w języku angielskim np. budget car = low in price, a jak wiadomo anglicyzmy i kalki konstrukcyjno-składniowe z języka angielskiego są u nas wciąż bardzo popularne.

JackQuack

2015-12-11, 23:23
Vaa napisał/a:

@grudzin7, no niestety kolego, ale przymiotnik "budżetowy" ostatnio padł ofiarą neosemantyzmu i oficjalnie jest już używany jako synonim słów "tani" (najczęściej w odniesieniu do nowinek tech.). Jest to spowodowane tym, że w języku angielskim np. budget car = low in price, a jak wiadomo anglicyzmy i kalki konstrukcyjno-składniowe z języka angielskiego są u nas wciąż bardzo popularne.




A jak powszechnie wiadomo, język jest dla ludzi, a nie ludzie dla języka. Wiadomo, rażące błędy typu wźiońć są wciąż rażące, bo ujmują gracji języka - ale znaczenie słowa budżetowy faktycznie pod wpływem anglicyzmu się trochę zmieniło. Czy trzeba za to hejcić? Warto zwrócić uwagę, ale chyba nie ma co zaraz się spinać :) .

Acid55555

2015-12-12, 00:00
Jakie konkretnie kontrolery trzeba kupić? Szukałem chwilę i nie mogłem natrafić na taką strzeblę jak ta na filmie.

JackQuack

2015-12-12, 00:01
Acid55555 napisał/a:

Jakie konkretnie kontrolery trzeba kupić? Szukałem chwilę i nie mogłem natrafić na taką strzeblę jak ta na filmie.



To jest wiimote + nunchuk w Wii Zapperze (3rd party wii zapper, ale zwykły też się nada)

pEnduzul

2015-12-12, 00:30
krzyks czy ty jestes jakis uposledzony albo chcesz komuś w dupe wejsc? W jaki temat niewejde ty sie tam do czegos przypie**alasz.

Dobry film ;)

ti...........ax

2015-12-12, 02:40
Rozpisz ty co to masz za sprzęt bo z komentarzy na YT wychodzi że do końca nie masz pojęcia czego używasz. A co to tej puszki to ktoś miał dobry pomysł żeby tam dodatkowy pasek przyj***ć przez środek głowy bo wisi ci to na twarzy jak psu jajca.

dwakilo

2015-12-12, 03:57
KIERR3 napisał/a:

Krzyks ty się k***a nie za bardzo rządzisz z tym dublerem ? Mam wrażenie że srasz wyżej niż masz dupę :amused:



haha jak mi się podoba pojazd po gamoniu który myśli, że nie wiadomo kim jest... ps. Krzyks spójrz jak długo tutaj jestem zanim się wypowiesz "adminie" hehehe

Koniu HH

2015-12-12, 04:14
Ale że Dudka na mundial nie wzieli...