18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Witold Pilecki

zeus99 • 2012-09-19, 13:44

‎19 września 1940 roku Witold Pilecki dał się dobrowolnie aresztować Niemcom w łapance ulicznej na Żoliborzu, aby dostać się w celach wywiadowczych do KL Auschwitz. W czasie tej samej łapanki został aresztowany Władysław Bartoszewski.

W 1940 Pilecki przedstawił swoim przełożonym plan przedostania się do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, w celu zebrania od wewnątrz informacji wywiadowczych na temat jego funkcjonowania i zorganizowania ruchu oporu. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

Ma...........so

2012-09-19, 22:11
kasztan4321k napisał/a:

Ku*wa mać...

I jak w tym kraju ma być normalnie skoro nawet pod takim tematem ludzie się opluwają?

W naszym kraju NIE BĘDZIE normalnie. Nie teraz. Nie po komunizmie.Najpierw trzeba wybić sprzedajne ku*wy które teraz rządzą. Oni siedzą w rządzie, w sądzie, w radiu, w mediach. Trzymają się razem. Byli ubecy, enkawudziści, esesmani, pseudożydki lub pseudokatole.

Zamiast zorganizować się w jedną mase i pójść wywalić te czerwonoarmijne resztki gó*na z naszego sejmu to wy wolicie siedzieć i opluwać się nawzajem, dyskutować, kłócić.

Ktoś kiedyś powiedział (wybaczcie nie pamiętam) że polacy to naród który łączy się w jedność tylko podczas wielkiej potrzeby a na codzień kłóci się jak dwa dzikie psy
Czy jakoś tak
Teraz jest wielka potrzebna. Nie patrzcie na ludzi starszych. Do roku urodzenia 1976 mamy ludzi myślących komunistycznie (ja mam a on nie może mieć. On ma a ja nie ma mogę mieć. MILICJA!). Nie twierdzę że trzeba ich też wybić ale odsunąć od władzy. Albo odizolować od swoich czerwonych ziomków.

Może za mocne słowo wybić. Ale sprawić by zniknęli z areny życia społecznego.

A co do filmik: w mojej książce do historii nic o tym nie ma (jestem w 3 klasie technikum). Brata też nie (gimnazjum, nowa podstawa). Widocznie jest to zbyt wielki wzór do naśladowania by o nim głośno mówić.

A teraz mała prośba do innych:
Jak jest jakiś wzniosły filmik dot. Polskiej historii lub Polskiej dumy to proszę was...nie piszcie jak źle jest bo niszczycie tylko tą magie jaka powstała po obejrzeniu filmiku.
Z góry dziękuje
Przepraszam za literówki




Spoko ale jak już będziesz szedł tam gdzieś z kimś walczyć o jakąś wolność której podobno nie masz bo przecież komuna to nadal panuje a ty nic nie możesz powiedzieć biedny stłamszony obywatelu bo ktoś ci w jakiś sposób wolność ogranicza to, nie zapomnij wziąć ze sobą nożyka do masła i procy do zanęcania dla rybek. Wiesz trzeba się uzbroić jak idziesz się bawić w wojnę. :lol:

P.S. Ładne wypracowanie ale na maturę to się średnio nadaje bo wiesz, bluzgi... szkoła ogranicza wolność słowa. :mrgreen:

shark28

2012-09-20, 10:19
Macionso ty albo głupi jesteś albo twój stary był czerwony jak cegła... chłopak ma rację, dostrzega to czego ty nie pojmujesz albo czego nie chcesz pojąć, bo to co dzieje się z Polską jest ci na rękę...

Reavolt93

2012-09-20, 11:13
Bo taki to kraj, że bohaterom narodowym pakował kulkę w tył głowy. Niesamowita postać, wzorzec dla dzisiejszych pokoleń, chwała i cześć jego ideom!

Ma...........so

2012-09-20, 12:15
shark28,

Tak wybacz mam 20 lat i jestem byłym obecnym i przyszłym agentem. Prawda jest taka, naczytaliście się dużo pięknych historyjek o ludziach którzy walczyli o wolność naszego kraju, a teraz chcecie się bawić w waszych bohaterów i walczyć. Tylko jest jeden mały problem... no za ch*j nie ma z kim walczyć. Powiedzcie mi wielcy wojownicy komu chcecie w pie**olić teraz (oczywiście po za mną)? Tuskowi pewnie... tylko zastanówcie się za co. Bo jak któryś z was odpalił race na stadionie to go policja pogoniła? Albo za co jeszcze, jak was doświadczył obecny system że tak bardzo czujecie się sponiewierani? Nie możecie zamanifestować swoich poglądów? Nie możecie robić tego na co macie ochotę, pod warunkiem że macie na cokolwiek ochotę po za pie**oleniem głupot o żydach na sadisticu. To tak ogólnie, a ze specjalnymi pozdrowieniami do Shark28 weź chłopie zmień ton bo takie trochę ograniczone jest to co mówisz. A i do wszystkich patriotycznych napinaczy, nie umniejszam zasług żadnemu z polskich bohaterów wojennych i powojennych. Umniejszam każdemu użytkownikowi sadistica który z jakichś nie znanych mi powodów uznaje siebie za autorytet w tematyce historii, teorii systemów społeczno-gospodarczych, obecnej polityce gospodarczej, ekonomii, literaturze, sztuce, szydełkowaniu i czuje się na tyle kompetentny żeby oceniać kto komu trzaskał gałę kiedy czemu za co i po co. Jesteście pewni, byliście tam, widzieliście na własne oczy? Coś mi się nie wydaje...

michalkow

2012-09-20, 19:36
Macionso,

To że w kimś heroizm rodaka rozbudza chęć do walki świadczy o wielkości dokonań w tym wypadku Pileckiego, ale także jest wielkim pozytywem dla osoby w której ta chęć walki została rozbudzona.
Zawsze jest o co walczyć!!!
Zwłaszcza teraz gdy jako kraj utraciliśmy polityczną i gospodarczą niezależność. Czy myślisz Pilecki walczył w wojnie polsko-boszewickiej, II Wojnie Światowej i z okupantem sowieckim, żeby teraz polscy politycy kajali się przed ruskimi i niemcami?
II Rzeczpospolita wychowała wielu patriotów, którzy chcieli Polski silnej, niezależnej, dumnej.

jaro318

2012-09-21, 02:01
A czerwone k***y żyją i panoszą się do dzisiaj

bambo222

2012-09-21, 08:12
Niemcy nas okupowali 5 lat ,a ruskie 50 lat. Teraz nami rządzi Bruksela.
Brak pracy, przemysłu, zniszczona gospodarka, POLSKI nie ma.