18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Witold Pilecki

zeus99 • 2012-09-19, 13:44

‎19 września 1940 roku Witold Pilecki dał się dobrowolnie aresztować Niemcom w łapance ulicznej na Żoliborzu, aby dostać się w celach wywiadowczych do KL Auschwitz. W czasie tej samej łapanki został aresztowany Władysław Bartoszewski.

W 1940 Pilecki przedstawił swoim przełożonym plan przedostania się do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, w celu zebrania od wewnątrz informacji wywiadowczych na temat jego funkcjonowania i zorganizowania ruchu oporu. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

kajas2

2012-09-19, 16:11
za taki temat zawsze piwko!

JebakLeśny

2012-09-19, 16:15
Aż przeszły mnie ciarki. Już słyszałem o Witoldzie Pileckim i jego dokonaniach, ale dobrze, że to tu trafiło. Nie zapominajmy o prawdziwych patriotach. Za temat oczywiście piwo!

Moja_Pani

2012-09-19, 16:15
I to był prawdziwy facet...

orzeszwmorde

2012-09-19, 16:21
Ktoś kiedyś powiedział (chyba nawet Pilecki) że Auschwitz to było nic w porównaniu do esbeckich więzień...
...których komendantami zaraz po wojnie byli niejednokrotnie ocaleni żydzi z obozów koncentracyjnych...
...pewien amerykański reporter John Sack żydowskiego pochodzenia dotarł do 'tych" ludzi i opisał to w książce "Oko za oko"-(Przemilczana historiaŻydów, którzy w 1945 r.mścili się na Niemcach).

Książka warta przeczytania....bez problemu do odnalezienia w sieci.....polecam bo naprawdę warto

WP...........PR

2012-09-19, 16:51
Lepiej być martwym niż czerwonym!

LICH0

2012-09-19, 17:03
Amor Patriae Nostra Lex napisał/a:

Nie za taką Polskę on walczył...



Trzeba ją odbić z rąk tych sprzedajnych ku*asów!

Blue_Achmed

2012-09-19, 17:05
Wiecie co żal mi was. Wykorzystuje postać wielkiego człowieka do współczesnych dyskusji politycznych.

na...........le

2012-09-19, 17:25
Nasi walczyli godnie z wielkim poświęceniem przelali morze krwi,żeby teraz żydki ze zgrają chciwych sprzymierzeńców rozj***ć nam Polskę :) cóż chyba nas nie lubią za te polskie obozy zagłady.

siwybis

2012-09-19, 17:29
Żydzi nigdy nie przestali ścigać swoich faszystowskich katów, dlaczego my, Polacy nie wybijemy do nogi tych wszystkich komunistycznych sędziowskich oprawców? Zamiast tego żyją sobie długo i szczęśliwie z emeryturą często lepszą od średniej wypłaty...

na...........le

2012-09-19, 17:42
@up
A czy ktoś by nas posłuchał?A nawet gdyby,to czy doprowadzilibyśmy sprawę do końca?r*chają nas wszyscy jak chcą.Jak nie rozdzielają nas między sobą inne kraje to kradną nasze złoto i organizują sobie walki u nas.A my jak te głupie psy lecimy gdzie nam kość rzucą :) Szczerze powiedziawszy to gdyby teraz wybuchła wojna to my nawet nie mamy jak się bronić :) nie mamy nawet sojuszników którzy by nam pomogli :D jesteśmy w ciemnej dupie jak całe j***ne życie. Polska już dawno przestałą istnieć. Polskie firmy i zakłady wysprzedano,granice znieśli staliśmy się częścią ch*jni europejskiej a jeszcze żydzi chcą swoich kamienic i ziem bo przecież kiedyś k***a mieli - proste słowa bo mieli a im zabrali a nam nic k***a nie zabrali nie ? :)

pi73rmaster

2012-09-19, 18:13
Cytat:

ducha winnego Bartoszewskiego, tylko dlatego że nie jest takim małym zawziętym polaczkiem jak oni sami, tylko Polakiem i katolikiem, który po rycersku i po chrześcijańsku wyciągnął rękę na zgodę do byłego wroga


dobry rycerz i profesor co to opluwa swój kraj, jest pupilkiem PO i nawet matury nie ma

damian_tcv

2012-09-19, 18:48
Ciekawe kto w tych czasach okazałby patriotyzm i walczył dla Polski. Bo raczej nie p*zdowate gimbazjum chodzące w zielonych rurkach i różowych sweterkach...
WIELKI PILECKI!

michalkow

2012-09-19, 19:05
Powstaje pytanie dlaczego nie zrobić by filmu o Rotmistrzu. Ryszard Bugajski zrobił kiedyś spektakl w teatrze telewizji pt: "Śmierć Rotmistrza Pileckiego" (wtedy to dowiedziałem się o istnieniu tego wspaniałego Polaka), później ten sam reżyser stworzył film fabularny pt: "Generał Nil" również warty polecenia, o innym polskim bohaterze zamordowanym przez sowietów.
Ale wartym nakręcenia jest film o innym większym bohaterze Lechu Wałęsie i na fakt o tym krew mnie zalewa.
Dodatkowo wielkiego plusa zdobył u mnie Śp L. Kaczyński odznaczając pośmiertnie Pileckiego, nie uczynili tego czerwoni ani Wałęsa, ani Kwaśniewski.

anonymousm

2012-09-19, 20:54
pi73rmaster napisał/a:


dobry rycerz i profesor co to opluwa swój kraj, jest pupilkiem PO i nawet matury nie ma



Nie sądzę, żebyś ty miał maturę. Wiedziałbyś wówczas, że fakt popierania PO nie świadczy o tym, że popierający był szpiclem gestapo.
Nie zauważyłem, żeby Bartoszewski opluwał Polskę czy w jakikolwiek sposób jej uchybił, zwłaszcza za granicą. Ciebie i takich typków jak ty wstydziłbym się pokazać gdziekolwiek w Europie. Na szczęście zagraniczne media są litościwe i nie pokazują waszych pikiet i wzmożeń patriotycznych, miesięcznic i kampanii chamstwa na cmentarzach.

kasztan4321k

2012-09-19, 21:50
I jak w tym kraju ma być normalnie skoro nawet pod takim tematem ludzie się opluwają?

W naszym kraju NIE BĘDZIE normalnie. Nie teraz. Nie po komunizmie.Najpierw trzeba wybić sprzedajne ku*wy które teraz rządzą. Oni siedzą w rządzie, w sądzie, w radiu, w mediach. Trzymają się razem. Byli ubecy, enkawudziści, esesmani, pseudożydki lub pseudokatole.

Zamiast zorganizować się w jedną mase i pójść wywalić te czerwonoarmijne resztki gó*na z naszego sejmu to wy wolicie siedzieć i opluwać się nawzajem, dyskutować, kłócić.

Ktoś kiedyś powiedział (wybaczcie nie pamiętam) że polacy to naród który łączy się w jedność tylko podczas wielkiej potrzeby a na codzień kłóci się jak dwa dzikie psy
Czy jakoś tak
Teraz jest wielka potrzebna. Nie patrzcie na ludzi starszych. Do roku urodzenia 1976 mamy ludzi myślących komunistycznie (ja mam a on nie może mieć. On ma a ja nie ma mogę mieć. MILICJA!). Nie twierdzę że trzeba ich też wybić ale odsunąć od władzy. Albo odizolować od swoich czerwonych ziomków.

Może za mocne słowo wybić. Ale sprawić by zniknęli z areny życia społecznego.

A co do filmik: w mojej książce do historii nic o tym nie ma (jestem w 3 klasie technikum). Brata też nie (gimnazjum, nowa podstawa). Widocznie jest to zbyt wielki wzór do naśladowania by o nim głośno mówić.

A teraz mała prośba do innych:
Jak jest jakiś wzniosły filmik dot. Polskiej historii lub Polskiej dumy to proszę was...nie piszcie jak źle jest bo niszczycie tylko tą magie jaka powstała po obejrzeniu filmiku.
Z góry dziękuje
Przepraszam za literówki