18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wilki w powiecie bolesławieckim

Pantilion • 2018-05-31, 07:58
Atak wilków 28.05.2018
Pies został niemal zjedzony, był uwiązany przy budzie na ogrodzonym terenie. W nocy z soboty na niedzielę wilki zagryzły psa w Brzeźniku.

- Z psa został łeb, futro oraz przednie i tylne łapy - mówi lekarz weterynarii, Piotr Klasa, który ogłądał zwłoki psa. - Nie mam wątpliwości że to skutek ataku wilków - dodaje.

Pies był na ogrodzonym terenie przywiązany przy swojej budzie. Mieszkańcy mówią, że to nie pierwszy taki przypadek w Brzeźniku. Wilki widziano już we wsi i w jej pobliżu.


Kolejny atak na psa miał miejsce 30.05.2018 we wsi oddalonej od Brzeźnika niespełna 3km.

Piotra Z. w nocy z poniedziałku na wtorek obudziło szczekanie psów. Była godzina 3 w nocy. Wyszedł z żoną na balkon i zobaczył wilka który stanął w otwartej bramie po czym rzucił się na psa, który pilnował domu. Azor przybłąkał się do nich 10 lat wcześniej, był stary, schorowany, ale bardzo czujny.

- Walczył z wilkiem ale był za słaby, krzyczałem, żeby spłoszyć wilka, ale Azor przestał się ruszać i wilk wyniósł go trzymając zębami za kark - mówi mieszkaniec Mierzwina.

Wilka pan Piotr zobaczył w swojej bramie już w poprzednim tygodniu, zwierzę odeszło.

- Czujemy się zagrożeni, wilki chyba zasmakowały w psach, w tym roku nie ma w okolicy bezpańskich zwierząt. dzień po moim Azorze zniknął pies sąsiada - mówi Piotr Z.

Według wyliczeń mieszkańców to już 6 pies zagryziony w Mierzwinie.

Jak informowaliśmy parę dni temu, w nocy z soboty na niedzielę Wilki zagryzły psa w Brzeźniku. Pies był na ogrodzonym terenie przywiązany przy swojej budzie. Mieszkańcy mówią, że to nie pierwszy taki przypadek w Brzeźniku. Wilki widziano już we wsi i w jej pobliżu.

Zdjęcie Azora



Poproszę o wrzucenie linków Angela. Nazwiska Piotra Z. nie publikowałem, bo nie mam zgody. Chociaż w linkach na stronach miasta Bolesławiec jest dostępne. Dziwna sprawa z tymi wilkami, bo saren u nas pod dostatkiem. Już od dawna wiadomo, że wilki żyją w naszych lasach (prawdopodobnie przywędrowały ze strony niemieckiej)

http://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/WoQ/wilki-rozszarpaly-psa-w-brzezniku

https://www.bolec.info/index.php?boleslawiec=forum&forum=16&act=showtopic&topic=112744&strona=last

krzyks_10.0

2018-06-07, 11:44
Zachowują się jak murzyni w Europie

baronturbina

2018-06-07, 11:48
Gościu co ty masz z tymi wilkami? Uraz z dzieciństwa? Tak abstrah*jąc od biednych zagryzionych piesków to ludzie weszli i zajęli tereny które kiedyś należały do wilków i np nie wiem czy kojarzysz takie zwierzęta jak Jeleń, Lis, Zając które tez miały swoje obszary na które weszli ludzie.

krzyks_10.0

2018-06-07, 12:10
baronturbina
"Gościu co ty masz z tymi wilkami? Uraz z dzieciństwa? Tak abstrah*jąc od biednych zagryzionych piesków to ludzie weszli i zajęli tereny które kiedyś należały do wilków i np nie wiem czy kojarzysz takie zwierzęta jak Jeleń, Lis, Zając które tez miały swoje obszary na które weszli ludzie."
Dlaczego wilki piszesz małą literą, a resztę zwierząt leśnych tak wyróżniasz pisząc dużą? Po za tym pie**olisz pan. Ludzie mieli i mają swoje tereny, psy nie latają po lasach i nie zagryzają wilków.

Pantilion

2018-06-07, 12:12
baronturbina napisał/a:

Gościu co ty masz z tymi wilkami? Uraz z dzieciństwa? Tak abstrah*jąc od biednych zagryzionych piesków to ludzie weszli i zajęli tereny które kiedyś należały do wilków i np nie wiem czy kojarzysz takie zwierzęta jak Jeleń, Lis, Zając które tez miały swoje obszary na które weszli ludzie.



A jaki ty masz problem. Nie pasuje Ci temat to nie czytaj i nie oglądaj. Może te wilczki powinny się przerzucić na mięsko takich ignorantów

en-em

2018-06-07, 12:16
teraz pora na zabójcze zające i jelenie..historia zna takie przypadki;)

ziomandrzej

2018-06-07, 12:44
Stary ja Ci serdecznie współczuję. Dwa psy jednej nocy stracić... Koszmar :(

baronturbina

2018-06-07, 13:05
Pantilion
Weź proszę wygoogluj sobie słowo ignorancja i przestań robić sraczke tylko napisz list do nadleśnictwa. Jak masz potrzebę to jedz sobie do nich na Słowację postrzelać bo tam wolno.

jan.rzut

2018-06-07, 13:24
ch*j z wilkami, znajomemu z okolic Wisły ostatnio na fotopłapce niedźwiedź się nagrał.

Zlewek

2018-06-07, 13:47
Jak kogoś rozerwało od środka to wszyscy sp***alacie na harda, ale jak już jakiegoś psa rozerwało to wpie**alacie się na poczekalnię, gdzie tu sens?

Pantilion

2018-06-07, 13:56
baronturbina napisał/a:

Pantilion
Weź proszę wygoogluj sobie słowo ignorancja i przestań robić sraczke tylko napisz list do nadleśnictwa. Jak masz potrzebę to jedz sobie do nich na Słowację postrzelać bo tam wolno.





Ty masz potrzebę zajrzeć do słownika języka polskiego i nauczyć się zasad poprawnej pisowni. "Jak masz potrzebę to jedź sobie do nich na Słowację postrzelać.." Do kogo do tych wilków, leśniczego czy Słowaków? Poprawnie jak tak bardzo już mnie tam wyganiasz to napisz tak: Jak masz potrzebę sobie do nich postrzelać to jedź na Słowację.. ;)

baronturbina

2018-06-07, 15:10
Pantilion chyba o wilkach jest rozprawka? Bo do leśniczego nawet na Słowacji nie wolno strzelać. Co do słownika to zapisałem się na korepetycje do profesora Miodka (gimbaza może nie kojarzyć osoby wiec ponownie do Google odsyłam). Co do reszty to przez takich januszy jak ty polska wieś robi nagonki na wilki i je kamieniami wybija. ty! Czy widziałeś takiego przykładowego wilka na oczy kiedyś? Powiedz proszę ze chociaż w Zoo byłeś, to nie stracisz do reszty w moich oczach.

Pantilion

2018-06-07, 17:31
baronturbina napisał/a:

Pantilion chyba o wilkach jest rozprawka? Bo do leśniczego nawet na Słowacji nie wolno strzelać. Co do słownika to zapisałem się na korepetycje do profesora Miodka (gimbaza może nie kojarzyć osoby wiec ponownie do Google odsyłam). Co do reszty to przez takich januszy jak ty polska wieś robi nagonki na wilki i je kamieniami wybija. ty! Czy widziałeś takiego przykładowego wilka na oczy kiedyś? Powiedz proszę ze chociaż w Zoo byłeś, to nie stracisz do reszty w moich oczach.



Widzę, że google to jedyne źródło posiadanej przez Ciebie wiedzy i informacji. Zakładam, że tak jest... Zresztą to od razu widać :) Odeślij się do szkoły na naukę nigdy nie jest za późno. Pozdrawiam i nie zamierzam dyskutować z kimś kto tylko chce błysnąć lecz nie ma czym. Zasięgnij wiedzy głębiej google to nie wszystko :) Zapewniam są inne źródła. Internet miał ludziom ułatwić życie, ale niektórym zaczął zastępować mózg i zdrowy rozsądek i są tego skutki

baronturbina

2018-06-07, 17:55
No a powiedz jak mam się do szkoły odesłać ? Pocztą może być ? Internet miał pomagać tak a ty go zaśmiecasz gownianym postami z reszta ja tez ale to nadal twoja wina. Nie wystarczy ze w jakiejś podrzędnej gazecie była wilko-gównoburza ?

Bejker

2018-06-07, 19:48
przecież to na zdjęciu to nawet nie pies tylko włochaty szczur